ĮDOMU.LT - įdomiausios naujienos ir geriausi straipsniai

Įdomūs straipsniai apie kosmosą, gyvūnus, šalis ir pasaulį. Neįprasti faktai apie žmones, jų nutikimus ir atradimus.

TOP 10 didžiausi pasaulio miestai

Vilnius, Kaunas, Klaipėda... Turbūt kiekvienas lietuvis šiuos miestus įvardintų kaip didžiuosius Lietuvos miestus, mūsų šalies didmiesčius. Tačiau iš tikrųjų, lyginant su kitais pasaulio miestais, jie yra tokie maži, kad net sunku patikėti! Todėl būtent šiame sąraše apžvelgsime pagal gyventojų skaičių didžiausius, įvairiuose Žemės kampeliuose esančius miestus (įskaitant ir priemiesčių teritorijas), stebinančius visus ne tik savo dydžiu, bet ir kitais neįprastais faktais.

10. San Paulas, Brazilija (21,1 mln. gyventojų)
Miestas, žinomas kaip Brazilijos ekonominis centras, šalies Pietuose buvo įkurtas jėzuitų 1554 metais. Nors San Paule itin daug dangoraižių, brangių daugiabučių, iš pirmo žvilgsnio turėsiančių simbolizuoti gerą miesto gyvenimą, jo gatvėse vyrauja skurdas: galima pamatyti ne vieną benamį ar narkomaną, tiesiog gatvėse yra įsikūrę net jų palapinių miesteliai. Taip pat mieste yra tam tikri rajonai, kuriuose geriau nesirodyti ne tik turistams, bet ir vietiniams. Ir kaip bebūtų, San Paulas nėra tas miestas, kuriame rekomenduojama apsilankyti turistams, norintiems susipažinti su Brazilija – smogas, nežmoniški kamščiai gatvėse ir skurdas nėra patys geriausi veiksniai, leisiantys produktyviai turistauti. Beje, 1950 metais San Paule vyko IV pasaulio futbolo čempionatas.

9. Pekinas, Kinija (21,3 mln. gyventojų)
Tai - Šiaurės Kinijos metropolis, galintis pasididžiuoti itin sena savo istorija, prasidėjusia net I tūkstantmetyje pr. m. e., kai dar buvo minimas Džing vardu. Ši Kinijos Liaudies Respublikos sostinė teritoriškai išskaidoma į vidinį ir išorinį miestą. Vidiniame mieste įsikūręs Uždraustasis miestas, imperatoriaus rūmų kompleksas, o išoriniame mieste galima rasti Dangaus šventyklą. Oro užterštumas Pekine labai viršija visas nustatytas normas, tačiau kasmet jį aplanko milžiniškas turistų skaičius, kadangi tai ne tik įvairių pramonės šakų miestas, bet ir kultūros lopšys. Įdomu tai, kad Pekinas iš 3000 savo egzistavimo metų 800 iš jų buvo Kinijos sostine. Taip pat 2008 metais čia vyko vasaros olimpinės žaidynės.

8. Niujorkas, JAV (21,6 mln. gyventojų)
Daugelio svajonių miestas, talpinantis begalę tautybių, kultūrų ir papročių. Dažnai Niujorkas šnekamojoje kalboje vadinamas Didžiuoju Obuoliu, kadangi gana ilgą laiką šis miestas buvo pačiu didžiausiu pasaulyje. Niujorke gausu įvairaus stiliaus pastatų – nuo stiklinių dangoraižių iki neogotikinių statinių. Vienas žymiausių ir aukščiausių (541 m) dangoraižių šiame mieste - One World Trade Center, kuris buvo pastatytas vietoje bokštų dvynių, nugriautų per rugsėjo 11 dienos atakas, ir kuris simbolizuoja nepasidavimą terorizmui. Stebina tai, jog beveik pusė Niujorko gyventojų namuose kalba ne anglų kalba, ir net vienas iš dvidešimt vieno niujorkiečio yra milijonierius. Visai geras gyvenimas, tiesa?

7. Mumbajus, Indija (23,3 mln. gyventojų)
Seniau žinomas kaip Bombėjus, daugelio indų svajonių miestas. Mumbajus iškilo ant septynių salų, kai 1661 metais britų inžinieriai jas sujungė į vieną, taip susiformuodami ne tik didžiausią miestą Indijoje, bet ir vieną didžiausių visame pasaulyje. Dažnas Bolivudo filmas yra nufilmuotas Mumbajuje, čia kiekvienais metais sukuriama labai daug kino filmų, iš kurių beveik visi yra miuziklai. Kaip bebūtų, Mumbajus, kaip ir jau minėtas San Paulas, gali būti pavadintas kontrastų miestu – čia daug dangoraižių, skubančių, pasitempusių žmonių, tačiau tiek pat daug ir benamių, besiglaudžiančių miesto gatvėse.

6. Šanchajus, Kinija (24,1 mln. gyventojų)
Pats didžiausias miestas Kinijoje, uostas, įsikūręs prie Jangdzės upės žiočių. Kaip ir Pekinas, Šanchajus – svarbus miestas ne tik pramoniniu, bet ir švietimo, kultūriniu atžvilgiu. Nereiktų galvoti, jog šiame mieste nelikę gyvos gamtos ir visus laisvus teritorinius plotus susiglemžę įvairūs pastatai, gamyklos, čia labai daug parkų, jų galima rasti net apie 150, kur žmonės aktyviai leidžia laisvalaikį: yra daug treniruoklių, šokių aikštelių, net galima dainuoti karaokes. Kad Šanchajus nepaprastai didelis miestas, galima suprasti ir iš to, jog čia randama daugiau nei 1000 autobusų maršrutų, veikia 14 metro linijų, troleibusų parkas. Net sunku įsivaizduoti...

5. Seulas, Pietų Korėja (24,2 mln. gyventojų)
Nuo 1948 m. Pietų Korėjos sostinė, kasmet pritraukianti milijonus turistų. Seulas – politinis, ekonominis, kultūrinis Pietų Korėjos centras, o ir taip pat tarptautinis verslo, finansų, įvairių korporacijų bei pasaulinių organizacijų centras. Čia galima rasti ne vien ekonominiu požiūriu svarbius objektus, bet ir istorinius pastatus, esančius miesto centre, vadinamame Džun-gu. Seule galima pamatyti tiek senovę menančias šventyklas, tiek modernius dangoraižius, verslo centrus – tai įvairus miestas. Beje, 1988 metais šiame mieste vyko XXIV vasaros olimpinės žaidynės, o 2002 metais XVII pasaulio futbolo čempionatas.

4. Manila, Filipinai (24,7 mln. gyventojų)
Tankiausiai apgyvendintas miestas visame pasaulyje, viename kvadratiniame kilometre talpinantis daugiau nei 43000 žmonių. Manila yra Filipinų sostinė, pagrindinis uostas, esantis Lusono salos viduryje. Nors šis miestas dažnai vadinamas Rytų Perlu, čia galima pamatyti visiškai kitokį vaizdą nei sukuria šis pavadinimas - Maniloje labai daug lūšnynų, nešvaros ir gatvėse įsikūrusių benamių. Tačiau kaip bebūtų keista, naktinis gyvenimas viename didžiausių pasaulio miestų visiškai kitoks nei dieną. Naktį čia atsidaro daugybė restoranėlių, kavinių ir... suklesti prostitucija. Nors šiame mieste, ir apskritai Filipinuose, ji nėra įteisinta, visa tai vyksta nuolat.

3. Delis, Indija (27,3 mln. gyventojų)
Dar vienas Indijos miestas, įsikūręs šalies šiaurinėje dalyje, Himalajų papėdėje bei žinomas jau nuo 1400 m. pr. m. e.. Tai itin sparčiai auganti šalies sostinė, savo spalvingumu bei kitokia kultūra viliojanti turistus iš Europos ir kitų kraštų. Delyje kultūrinė ir religinė įvairovė tikrai didelė – čia žmonės, atstovaujantys skirtingas religijas bei kultūras, ne tik konkuruoja tarpusavyje, bet ir kariauja, kas sukuria neįprastą miesto atmosferą. Delį sudaro dvi skirtingos dalys: Naujasis ir Senasis Delis, kitaip tariant, naujamiestis ir senamiestis. Konoto žiedas jungia abi šias dalis, kur yra įsikūrusios įvairios pramogų vietos: restoranai, barai, prekybos centrai ir kt.. Beje, jei lankysitės šiame mieste, būtinai paragaukite nacionalinių valgių, praturtintų dar nežinomais skoniais, kuriuos sukuria plati prieskonių gama.

2. Džakarta, Indonezija (32,3 mln. gyventojų)
Javos salos šiaurės rytų pakrantėje įsikūrusi Indonezijos sostinė. Džakartos pavadinimas iš javiečių kalbos išvertus į lietuvių kalbą reiškia pergalinga ir klestinti. Pergalinga ji vadinama dėl to, nes 1942 metais Japonija perėmė miestą iš olandų ir trokšdami vietinių palankumo jį apibūdino būtent taip. Gaila, tačiau dėl epiteto „klestinti“ šiuo metu būtų galima stipriai pasiginčyti. Nors Džakarta ir yra didžiausias, turtingiausias Indonezijos miestas, tuo pačiu Indonezijos sostinė yra vienas labiausiai užterštų miestų pasaulyje, pagarsėjęs masinėmis automobilių spūstimis, lūšnynais bei šiukšlynais. Kaip bebūtų keista, šį miestą vis dar tebesirenka daugybė žmonių kaip būsimą savo gyvenamą vietą, kadangi kasmet Džakarta sulaukia daugybės imigrantų iš kitur.

1.Tokijas, Japonija (38,1 mln. gyventojų)
Pats didžiausias pasaulio miestas pagal gyventojų skaičių, Japonijos sostinė, dar žinomas kaip kontrastų miestas. Tokijas buvo įkurtas XV amžiaus viduryje visai kitokiu vardu nei yra žinomas dabar, tuo metu jis buvo mažas žvejų kaimelis, pavadinimu Edo. Ir tik 1869 metais, kai čia iš Kioto buvo perkelta imperatoriaus rezidencija, jis buvo pervadintas Tokijo vardu, kas reiškia Rytų sostinė. Tokijuje gausu visko – tiek modernistinės architektūros pastatų, tiek tradicinių medinių namelių, tiek savo kokybe garsėjančių elektronikos, elektrotechnikos gamyklų. Tai miestas, apie kurį žino kiekvienas, tačiau toli gražu ne kiekvienas dėl nuolatinių spūsčių, triukšmo miesto gatvėse bei spartaus gyvenimo tempo galėtų čia gyventi.
įvertinimas 4.5 / 5
Parašė Povilas Mančinskas 2018 m. birželio 28 d., perskaityta 112 515 k.
Visi straipsniai priklauso idomu.lt naujienų svetainei. Be sutikimo kopijuoti draudžiama.

Suradai klaidą ar neveikiančią nuorodą?

Pažymėkite problemos fragmentą pele ir paspauskite Ctrl + Enter.

Atsidariusiame lange aprašyk problemą ir išsiųsk pranešimą administracijai.

Komentarai (2)

author
nerijus 2019-10-16 19:26
netiesa asilai pasiziurekit statistika
author
Renatas 2023-11-24 19:46
Iš kur tokie neteisingi skaičiai ? Rašant straipsnį reiktų labiau pasidomėt duomenimis

Parašyk savo nuomonę

reload, if the code cannot be seen
Paskolų klubas

Kalendorius

«    Kovas 2024    »
PirAntTreKetPenŠešSek
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Kuri tema Jus labiausiai domina?

Finbee paskolos