ĮDOMU.LT - įdomiausios naujienos ir geriausi straipsniai

Įdomūs straipsniai apie kosmosą, gyvūnus, šalis ir pasaulį. Neįprasti faktai apie žmones, jų nutikimus ir atradimus.

10 galimai slaptų Jungtinių Amerikos Valstijų ginklų

Mokslas / Technologijos
Karo menas pasaulyje labai priklauso nuo turimo karinio pajėgumo. Kad laimėti kilus karui, nuolatos turi būti tobulinami gynybiniai pajėgumai. Didžiausia pasaulio karinė galia Jungtinės Amerikos Valstijos nuolatos tobulina ginklus ir jų technologijas, todėl yra manoma, kad ši šalis turi galimai slaptų ginklų, kurie slepiami nuo visuomenės.

10. Nukreiptos energijos ginklai
Nukreiptos energijos ginklai sukelia žalą iš tam tikro atstumo, šaudydami intensyviu koncentruotu energijos spinduliu. Šių ginklų yra keletas tipų, tačiau šiuo metu bene populiariausias tipas ties kuriuo labiausiai yra dirbama, tai yra lazeris. Apie lazerinius ginklus iš pradžių buvo pasakojama fantastiniuose filmuose, tačiau šiandien tai yra realybė. Lazeriniai ginklai iš pradžių buvo sukurti naudoti kaip priešraketinis skydas ar kosminio karo metu, tačiau kiti mano, kad juos būtų galima panaudoti įvairių karinių konfliktų metu. 2017 metais, gruodžio mėnesį, daugelis liudininkų teigia kaip iš dangaus žemę skrodė lazeriai, kurie uždegė keletą namų. Daugelis žino, kad lazeriai yra tvirtinami prie lėktuvų, tačiau šiuo liudininkų pastebėtu atveju, nebuvo jokių lėktuvų, kurie skleistų tuos šviesos spindulius.

9. Ilgo nuotolio akustiniai prietaisai
2014 m. Misūryje protestų metu buvo panaudotas paslaptingas minios valdymo ginklas. Šis paslaptingas ginklas yra pramintas garso patranka. Pasak Fergusono policijos, šis ginklas gali būti valdomas 9 km atstumu ir nuo jo skleidžiamas akustinis garsas, kuris sukelia galvos skausmą, veikia 100 metrų spinduliu. Vienas labai įdomus atvejis yra pastebėtas Kuboje. Kai JAV ir Kubos santykiuose įvyko lūžis ir šios dvi šalys atidarė ambasadas, Kuboje JAV diplomatai pradėjo skųstis apie staigų klausos netekimą. JAV tyrėjai padarė išvadą, kad diplomatai buvo nukentėję nuo pažangaus ir neįvardyto akustinio prietaiso, kuris neskleidžia jokio garso, tačiau sukelia nepataisomą žalą žmogaus ausims ir smegenims. Šis incidentas buvo laikomas tokiu rimtu, jog Jungtinės Amerikos Valstijos išsiuntė iš Vašingtone įsikūrusios Kubos ambasados diplomatus. Tačiau tikslus šio ilgo nuotolio akustinio prietaiso pobūdis ir agentų, kurie galėjo panaudoti prieš JAV pareigūnus, tapatybės nežinomos. Jei paaiškės, jog iš tikrųjų Kuboje buvo panaudotas garsinis ginklas prieš JAV diplomatus, tai būtų precedento neturintis incidentas tarptautinių santykių istorijoje.

8. Minčių kontrolė žemu dažniu
Po garso išpuolių prieš JAV diplomatus Kuboje atgaivino baimę dėl kito slapto ginklo. 1965 m. Šaltojo karo metu, sovietai Maskvoje prie JAV ambasados panaudojo itin žemo dažnio spinduliuotės bombą. Buvo nustatyta, kad tas signalo skleidimas turėjo įtakos darbuotojų sveikatai ir ambasados personalo elgsenai. Užuot, kad tai sustabdyti, Pentagonas nusprendė ištirti galimus signalo padarinius ir pabandyti jį atkartoti. Vėliau buvo įkurtas naujas gynybos padalinys DARPA ir pradėjo tirti žemo dažnio spinduliuotės poveikį, tačiau nepavyko nustatyti to ką norėjo pamatyti, bet projekto vadovas teigė, kad tokia spinduliuotės vis vien kelia rimtą grėsmę JAV nacionaliniam saugumui. Tada JAV sugalvojo savo ambasadą Maskvoje apvynioti aliuminio plėvele, kad apsisaugoti nuo tokios spinduliuotės. 1969 m. uždarė projektą, kurio metu buvo tiriama žemo dažnio spinduliuotė. Buvo įrodyta, kad žemo dažnio bangos ir radijo bangos iš tikrųjų gali turėti žalingą poveikį žmogaus organizmui. Dar buvo įrodyta, kad iš mobiliųjų telefonų skleidžiami ir gaunami signalai turi įtakos proto funkcionavimui, kuris yra atsakingas natūralaus miego ciklo sutrikimus.

7. Širdies smūgio ginklai
Aštunto dešimtmečio pradžioje įvyko „Vatergeito“ skandalas. To skandalo proga demokratų senatorius Frankas Čerčas vadovavo komitetui, kurio tikslas buvo įveikti visus CŽV agentus, kurie pažeidė slaptosios žvalgybos agentūros chartijos įstatus. Manoma, kad CŽV pasinaudojant šaltojo karo pretekstu užsiėmė neteisėta veikla. Nors istorija rodo, jog Čerčo komiteto pastangos sustabdyti CŽV buvo gan neveiksmingos, tačiau per šį tyrimą buvo atskleista keletas įdomių išvadų. Buvo išsiaiškinta, jog CŽV sukūrė širdies smūgio pistoletą. Tai yra modifikuotas pistoletas, kuris nepastebimai gali pasiekti žmogaus kūną jam perduodant mirtiną kiautuotojo vėžiagyvio toksinų dozę. Šis ginklas žmogaus kūne palieka žaizdą ne didesnę nei uodo įkandimo. Nuodai pasklidę po kūno audinius suveikia iš karto ir širdies priepuolis gali ištikti iš karto. Nežinoma ar toks ginklas buvo panaudotas, tačiau galbūt jis šiandien egzistuoja?

6. Magnetinė hidrodinaminė sprogstamoji amunicija
20 a. mokslinėje fantastikoje buvo pateiktas futuristinis ginklas paremtas elektromagnetizmu, kuris išlydytą metalą paleidžia į kosmosą, persmeigia ir sunaikina puolančius erdvėlaivius. Šio tipo ginklas, kuris persiskverbia per šarvus nėra naujovė. Nuo antrojo pasaulinio karo įvairūs ginklų gamintojai tiekė kovotojams ginklus, kurie buvo vadinami kaip savaime skvarbūs. Panaudojant cheminį sprogimą ir metalinį įdėklą, jis save, paprasčiau tariant, iššauna. Šūvio metu jis pakeičia formą ir įsiskverbia į taikinį. Šie tradiciniai ginklai yra neveiksmingi ir sunkiai panaudojami, todėl kyla poreikis juos sukurti efektyvesnius. DARPA sukūrė specialią šaudyklę, pritaikytą šiam ginklui, kuri vadinama magnetine hidrodinamine sprogstamąja amunicija. Naudojant elektromagnetizmą suformuoti ir nukreipti nepertraukiamą išlydyto metalo srautą į šarvuotą taikinį. Toks ginklas yra daug labiau pritaikomas nei įprastas. Be šių pagrindinių detalių, apie patį projektą daugiau nieko nėra žinoma, tačiau Kinijos Nanjingo mokslų ir technologijų universitetas sukūrė savo reikmėms.

5. Biologinis ginklas
Nuo 1949 m. iki 1969 m. JAV kariuomenė biologinius ginklus išbandė savo pačių tautai be jų žinios ir sutikimo. 2016 m. DNI direktorius Džeimsas Klaperas išreiškė susirūpinimą, kad genų redagavimo technologijos gali tapti masinio naikinimo ginklu, jeigu jis pateks į blogas rankas. Genų redagavimo mokslas išpopuliarėjo visame pasaulyje ir net atrodo, kad bet kokia maža klaida gali atnešti katastrofiškų pasekmių, susijusių su genetine biosferos struktūra. Nors natūraliai atsiradę patogenai yra pakankamai blogi, genetinė inžinerija iškėlė mintį, jog gali būti jau slapta išplėtotas biologinis ginklas, kuris gali sunaikinti praktiškai per naktį visą žmonijos populiaciją.

4. Pasąmonės pranešimai
Jau anksčiau buvo žinoma, kad pranešimai pasąmonei yra plačiai naudojami reklamoje. Tokie pranešimai rinkodarai naudojami tam, kad žmones įtakoti pirkti produktą ar paslaugą. Tokiais pat tikslais JAV CŽV naudoja šnipinėjimo ar net proto kontrolės tikslais. Anksčiau slaptas CŽV dokumentas pavadintas „Operatyviuoju pasąmonės suvokimo potencialu“, kuriame išsamiai apibūdinama metodika norint žmogų įtikinti daryti tai ko jis nenori daryti. Nors dokumento autorius padarė išvadą, kad pasąmonės paveikimas yra labai ribotas, CŽV yra plačiai žinoma dėl savo sugebėjimų veikti bet kokiomis sąlygomis.

3. Skraidantys orlaiviai nešėjai
1920 m. pabaigoje Jungtinių Amerikos Valstijų laivyno pradžioje buvo tiriamas orlaivių vežėjų taktinis potencialas. Buvo pastatyti du cepelino formos dirižabliai „USS Akron“ ir „USS Macon“, kuriuose buvo 60 vyrų įgula. Tačiau abu orlaiviai nešėjai susidūrė su įvairiausiomis problemomis, dėl kurių jie atsidūrė vandenyno dugne. Vis dėl to pastaruoju metu DARPA planuoja versti naują Amerikos istorijos skyrių. Iš to atsirado gandų apie dar vieną bandymą, kurio tikslas sukurti orlaivius nešėjus kariniams tikslams. Šiais laikais siūloma, kad dangų saugotų ne žmonės, o dronai, todėl ši programa yra vadinama „Gremlinu“. Kaip tai viskas vyksta? Organizacijos DARPA iniciatyva susideda iš modifikuotų C-130 oro transporto priemonių į kurias slaptai patalpinami dronai, kurie gali atskleisti priešo gynybą. Atsižvelgiant į DARPA reputaciją apie staiga paskelbtus vykdomus projektus, gali kilti klausimų ar šis projektas jau neskraido virš mūsų galvų.

2. Projektas „Toras“
Projektas „Toras“ yra technologija, kurią 1950 m. sukūrė Jerry Pournelle. Kitaip tariant, tai yra mirtinas ginklas, kuris paleidžiamas iš viršaus. Pati technologija yra paremta kinetine energija ir sudaryta iš dviejų dalių. Viena dalis yra tarsi nukreipimo arba valdymo centras, o kita dalis yra 6 metrų ilgio volframo strypas, kuris yra nukreipiamas iš orbitos į žemę. Su tokiu strypu galima prasiskverbti į kelių šimtų metrų gylį žemėje, o jo sprogimas gali prilygti branduoliniam sprogimui nepaliekant jokių radioaktyvių dalelių. Nors tokių strypų iškėlimas į orbitą yra per brangus, tačiau pradėjus projektą „Toras“, Džordžo Bušo administracija rimtai apie tai svarstė. Dabar visai neaišku, ar toks projektas sustojo ar tyliai jis vykdomas.

1. HAARP
Hugo Chavezas atkreipė pasaulio dėmesį į HAARP įrenginį Aliaskoje, kai jis apkaltino Jungtinių Amerikos Valstijų oro pajėgas naudojant šio aukšto dažnio siųstuvų rinkinį, kad sukelti 2010 m. Haičio žemės drebėjimą. Dėl įvairiausių spekuliacijų, šis jonosferos tyrimų kompleksas buvo uždarytas dar 2014 m. Tačiau spekuliacijos vėl grįžo, kai 2017 m. Aliaskos universitetas atnaujino HAARP. Žinoma, greičiausiai tai nebuvo geras pasirinkimas iš universiteto pusės, nes buvo pasirinktas pirmasis eksperimentas, kurio metu sukeltas fenomenalūs orų reiškiniai. Kai naujieji HAARP savininkai paskelbė apie savo planus sukurti šiaurės pašvaistę, kuri būtų nematoma plika akimi Aliaskos danguje, daugelis prieštaravo tokiam mokslinių tyrimų stoties orų sąlygų manipuliavimams. Nors HAARP programa buvo pakartotinai apkaltinta manipuliuojant orais ir transliuojant signalus, kurie kontroliuoja žmonių mintis, nė vienas iš šių teiginių nebuvo įrodytas kaip tiesa arba netiesa.
įvertinimas 4.5 / 5
Parašė Marius Vaitkevičius 2018 m. balandžio 15 d., perskaityta 1 648 k.
Visi straipsniai priklauso idomu.lt naujienų svetainei. Be sutikimo kopijuoti draudžiama.

Suradai klaidą ar neveikiančią nuorodą?

Pažymėkite problemos fragmentą pele ir paspauskite Ctrl + Enter.

Atsidariusiame lange aprašyk problemą ir išsiųsk pranešimą administracijai.

Parašyk savo nuomonę

reload, if the code cannot be seen
Paskolų klubas

Kalendorius

«    Sausis 2020    »
PirAntTreKetPenŠešSek
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031 

Kuri tema Jus labiausiai domina?

Finbee paskolos