ĮDOMU.LT - įdomiausios naujienos ir geriausi straipsniai

Įdomūs straipsniai apie kosmosą, gyvūnus, šalis ir pasaulį. Neįprasti faktai apie žmones, jų nutikimus ir atradimus.

TOP 10 nuodingiausios gyvatės pasaulyje

Gyvename pavojingame pasaulyje. Galime tik džiaugtis, jog Europa, o ypač Lietuva, nėra apsupta džiunglių, savanos ar kitų pavojingų geografinių zonų. Tokios jos todėl, nes ten gyvena patys pavojingiausi gyvūnai, kurie gali nesunkiai pribaigti kartais net daug didesnį už save žmogų. Susipažinkite - tai 10 pavojingiausių gyvačių pasaulyje.

10. Mirtinoji gyvatė (Acanthophis)
Sąrašą pradedame su gyvate, kurios pavadinimas tikrai konkuruotų patekti į pačių grėsmingiausiųjų gyvūnų sąrašą, ir tikrai ne veltui. Paplitusios Okeanijoje ir Indonezijoje šios gyvatės atpažįstamos pagal tai, jog dažnai būna miške, rytinėje Australijos pusėje. Jos valgo mažus žinduolius ir paukščius, tačiau žmonių nepuola ir jų tikrai bijo, nes pačios tėra 70-100 cm ilgio.

9. Angys (Viperidae)
Pasidžiaukite, turime vieną iš nuodingiausios gyvačių šeimos atstovę Lietuvoje. Paprastoji angis, kuri gyvena Lietuvoje, nėra labai pavojinga, tačiau yra nuodinga, nors dažnai ne mirtina. Per pastaruosius 100 metų jų populiacija Lietuvoje labai sumažėjo. Tikrai nuodingos angių rūšys sutinkamos labiau tropiniuose kraštuose.

8.  Australijos tigrinė gyvatė (Notechis scutatus)
Australijoje gyvenantis grobuonis priklauso aspidų šeimai, kurios nariai ir yra didžioji dalis šio sąrašo žvaigždžių. Australijos žemynas nebuvo apdovanotas svetingais gyviais ir labai daug pavojingų gyvačių, roplių, vorų ir kitų gyvių kelią grėsmę žmonių, gyvenančių ten, gyvybėms. Australijos tigrinė gyvatė gana plačiai paplitusi Australijoje ir ją galima sutikti beveik bet kur, tad, jei keliausite ten – būkite atsargūs!

7. Karališkoji kobra (Ophiophagus hannah)
Bene pati garsiausia pasaulyje gyvatė Karališkoji kobra taip pat yra ir viena iš pavojingiausių. Jau senų senovėje kobras fleitomis ir dūdomis užkalbėdavo įvairūs tuometinės Arabijos „šoumenai“. Tačiau neretas mirdavo nuo savo paties „augintinio“ įkandimų. Daugiausiai jos aptinkamos pietryčių Azijoje, tropikuose. Minta graužikais ir net kitomis gyvatėmis. Žmonių prisibijo, bet pajautusios grėsmę kanda, o žmogui mirtini būna ~75 proc. įkandimų.

6. Juodoji Mamba (Dendroaspis polylepsis)
Afrikoje paplitusi gyvatė, kurios nuodų galia žinoma visame pasaulyje. Tiesą sakant, jos įtaka pastebima net ir sporte - vienas geriausių visų laikų krepšininkų K.Bryantas turėjo pravardę „Black Mamba“ (angl. Juodoji mamba) dėl savo galimybės aikštelėje demonstruoti žudiko instinktą. Tačiau tikras šios Afrikos savanoje gyvenančios gyvatės įkandimas daug pavojingesnis gyvybei nei aikštelėje praleisti taškai. Kadangi Juodoji mamba gali judėti net 19 km/h greičiu, nuo jos pabėgti žmogui tikrai yra sudėtinga. Jausdama agresiją šnypščia, o negydomo įkandimo mirtingumo lygis – 100%.

5.Daugiajuostis kriatas (Bungarus candidus)
Daugiajuostis kriatas yra vienas iš tų pavyzdžių, kada gyvatės išvaizda iškart parodo, jog prie jos artintis nederėtų. Juosvai melsvi dryžiai sudaro įspūdį jog tai grėsmingas gyvis, galintis nubausti už neatsakingus veiksmus. Negydant ir iškart nedetoksikuojant žaizdos, žmonių su įkandimais mirtingumo procentas siekia 70%, tačiau net ir naudojant medicininius antitoksinus, galimybė išgyventi tepaauga 20% ir lieka ~50%. 

4. Raguotoji jūros gyvatė (Acalyptophis peronii) 
Ši gyvatė yra labai retas gyvis, tačiau jo keliamas pavojus žmogui – milžiniškas. Tai jūrinė gyvatė, tad nemažą savo laiko dalį ji praleidžia vandenyje ar pakrantėse. Jos įkandimai reti, tačiau tikrai be galo pavojingi. Raguotoji jūros gyvatė taip pat vienintelė pasaulyje, kuri turi mažus spygliukus ant galvos.

3. Pakrantės arba paprastasis taipanas (Oxyuranus Scutellatus)
Apie 90 proc. taipanų šeimos narių įkandimų baigiasi aukos mirtimi. Pakrantinis taipanas turi dar pavojingesnį brolį, kuris taip pat yra šiame sąraše, bet būtent šis Australijos šiaurėje besiveisiantis šaltakraujis ir pats yra tikrai "nepėsčias". Išauganti iki 2m ilgio ši gyvatė gali sukelti mirtinas komplikacijas per ~30 minučių po įkandimo, nors vidutinė trukmė iki aukos mirties yra ~2.5 valandos.

2. Rudoji rytų gyvatė (Pseudonaja textilis)
Australijos gamta pilna netikėtumų. Rudoji rytų gyvatė yra antra pavojingiausia savo rūšies atstovė ir išauga net iki 2 metrų ilgio. Šios gyvatės nesibaimina pulti, jei jaučia grėsmę, tačiau vengia įkandimų. Kaip ten bebūtų, jeigu jau reikia kąsti, Pseudonaja textilis įkandimas gali būti mirtinas. Nors tik ~50% įkandimų ši gyvatė savo auką "apdovanoja" nuodais, 0.002 gramo pilnai užtenka pribaigti suaugusiam žmogui. Įkandimo metu jų Jums tektų net kelis kartus daugiau.
 
1. Žemyninis taipanas (Oxyuranus microlepidotus)
Ši gyvatė yra pati pavojingiausia žemės planetoje. Nors nė vienos užregistruotos mirties dėl žemyninio taipano įkandimo nėra buvę, remiantis  tyrimais, šios gyvatės nuodų dozė, gaunama iš vieno įkandimo, galėtų pribaigti ~100 žmonių iškart. Kaip gerai, kad šios Australijoje paplitusios šaltakraujės nėra agresyvios, vengia konfliktų ir yra pakankamai baikščios, nes jos įkandimas žmogui taptų mirtinas per 45 minutes. Turbūt tiesa, kad patys stipriausi yra linkę vengti konfliktų.
įvertinimas 4.5 / 5
Parašė Povilas Mančinskas 2017 m. lapkričio 29 d., perskaityta 21 444 k.
Visi straipsniai priklauso idomu.lt naujienų svetainei. Be sutikimo kopijuoti draudžiama.

Suradai klaidą ar neveikiančią nuorodą?

Pažymėkite problemos fragmentą pele ir paspauskite Ctrl + Enter.

Atsidariusiame lange aprašyk problemą ir išsiųsk pranešimą administracijai.

Panašūs straipsniai

Parašyk savo nuomonę

reload, if the code cannot be seen
Paskolų klubas

Kalendorius

«    Sausis 2020    »
PirAntTreKetPenŠešSek
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031 

Kuri tema Jus labiausiai domina?

Finbee paskolos