ĮDOMU.LT - įdomiausios naujienos ir geriausi straipsniai

Įdomūs straipsniai apie kosmosą, gyvūnus, šalis ir pasaulį. Neįprasti faktai apie žmones, jų nutikimus ir atradimus.

10 neįtikėtinų vietovių žemėje, kuriose laikas tarsi būtų sustojęs

Pasaulyje labai daug vietovių ir miestų, kurie yra tarsi vaiduokliai, be žmonių ir gyvybės. Paliktos vietos yra patrauklios, nes jos suteikia galimybę įsivaizduoti koks gyvenimas buvo praeityje. Yra keletas vietų, kurių laikas nepalietė ir atrodo, kad ten gyvenimas sustojęs. Susipažinkite su 10 įdomių vietovių, kurios sužadins jūsų vaizduotę.

10. Tkvarčelis, Gruzija
Šis sovietų vaiduoklių miestas yra įsikūręs vadinamojoje Abchazijos autonominėje respublikoje, kurią pripažįsta tik penkios šalys. Miestas buvo pastatytas 1940 m. tam, kad Sovietų Sąjungą aprūpinti anglimis, tačiau nepriklausomybės karo metu, kuris įvyko dešimtojo dešimtmečio pradžioje, miestas pateko į Gruzijos pajėgų rankas. Gruzijos kariuomenė Tkvarčelį laikė okupuotą daugiau nei metus, kol Abchazų pajėgos su rusų pagalba susigrąžino šį miestą. Deja, kritus sovietų ekonomikai, miestas patyrė nuosmukį, nes buvo atsisakyta žaliavų iš šio miesto. Miesto gyventojų skaičius nuolatos mažėjo, kol galiausiai nebeliko gyventojų. Šiandien šis miestas tarnauja kaip baisus prisiminimas apie gyvenimą Sovietų Sąjungoje.

9. Hašimos sala, Japonija
Iš pirmojo žvilgsnio nėra sunku suprasti, kodėl ši sala vadinama „karo laivo sala“. Prie pat vandens išlietos aukštos betoninės sienos sukuria betoninio karo laivo vaizdą. Tačiau ši maža sala nėra susijusi su jos panoraminiu vaizdu. Hašima buvo anglies kasybos miestas nuo 1887-1974 m., kuris padėjo Japonijos industrializacijai. Tuo laikotarpiu tai buvo neatsiejama veikla ir todėl buvo labai didelė darbuotojų paklausa. Iki 1959 m. saloje gyveno 5259 kalnakasių 16 hektarų plote. Tai buvo viena iš labiausiai apgyvendintų pasaulio vietovių, kurioje gyvenimo sąlygos greitai suprastėjo iki kalėjimo lygmens. Dešimtojo dešimtmečio pradžioje nafta pradėjo keisti anglį. Per keletą savaičių miestą gyventojai paliko.

8. Kitsault, Kanada
Kitsault miestas randasi britų Kolumbijos provincijoje, Kanadoje. Jame buvo daugiau nei 100 namų, 200 butų, ligoninė, prekybos centras, kino teatras, sporto centras ir bankas. Šiuo metu ko trūksta, tai gyventojų. Miestas įkurtas 1979 m. aplink plieno gamybos įmonę, kai netoli jos buvo rastas molibdeno šaltinis. Laikui bėgant mieste buvo sukurta daug darbo vietų, tačiau kritus molibdeno kainai, miestas buvo uždarytas. Iki 1983 m. Kitsault miestas tapo vaiduoklių miestu, nes nebebuvo gyventojų. Vienas verslininkas 2004 m. metai nupirko šią vietą už 5 mln. JAV dolerių. Jis tikisi iš naujo atgaivinti miestą, tačiau tik laikas parodys ar jo planas bus sėkmingas.

7. Paryžiaus laiko kapsulės butas
Laiko kapsulės visada yra įspūdingos, nes jos suteikia tiesioginį praeitis vaizdą. Nors dauguma laiko kapsulių, kurios šiuo metu yra žinomos, yra dirbtinai sukurtos, tačiau jos vis vien lankytojus žavi. 1940 m. bute gyveno ponia De Florian, kuri prieš pat antrąjį pasaulinį karą pabėgo į pietus. Ji paliko savo butą užrakintą ir niekada negrįžo. Nuo to laiko praėjo jau 70 metų. Po De Florian mirties, butas buvo atidarytas jos paveldėtojams. Po dulkių sluoksniu buvo viskas išlikę, ką buto savininkė paliko, įskaitant nuostabų paveikslą, kuriame nutapyta rožinė moteris. Kartu su šia tapyba, paveldėtojai surado keletą meilės laiškų, kurie buvo aprišti kaspinais. Dauguma meilės laiškų yra įdomūs tik tiems žmonėms, kurie juos siuntė arba gavo. Tačiau jie reiškė daug daugiau negu tik gražūs žodžiai popieriuje. Buvo patvirtinta, kad jie buvo parašyti Giovanni Boldini, kuris buvo vienas iš įtakingiausių Belle Epoque dailininkų. Jis buvo vieno paveikslo autorius, kuriame vaizduojama De Florian močiutė, prancūzų visuomenės aktorė. Šis paveikslas vėliau buvo parduotas už 2,1 milijonų eurų.

6. Buzludžos paminklas, Bulgarija
Nors iš pirmo žvilgsnio ši struktūra atrodo kaip kalnų viršuje esanti milžiniška betoninė lėkštė, tačiau Buzludža iš tiesų yra paminklas komunizmui. Istorija prasidėjo dar prieš 1891 m. kai Bulgarijos socialistų frakcija susitiko aptarti apie Bulgarijos ateitį. 1974 m. prasidėjo šio pastato statybos, kuris buvo papuoštas gausybę bulgarų ir sovietų simbolių. Turbūt įspūdingiausias paminklo bruožas yra didžiulis plaktukas ir pjautuvas kupolo lubų viršuje. 1989 m. įvykus revoliucijai, Bulgarijos komunistų partija buvo paleista ir pastatas perduotas vyriausybei, kuri tiesiog uždarė pagrindinį įėjimą. Pastatas paliktas likimo valiai, kurį niokoja vandalai ir kiti išoriniai faktoriai.

5. Doelis, Belgija
Doelio miestui yra 700 metų ir Belgijos vyriausybė norėjo miestą sugriauti, nes buvo siekiama išplėsti netoliese esantį jūrų uostą, todėl gyventojai buvo priversti išsikelti iš savo namų. Tačiau nedaug gyventojų pasipriešino valdžios užmojams sunaikinti šį miestą. Vietiniai žmonės pasikvietė daug gatvės menininkų iš visos Europos ir paskatino Doelį paversti asmenine drobe kaip protesto formą. Visų namų sienos buvo ištapytos įvairiosiomis gyvybės formomis, vaizdas įspūdingas, nes tai tarsi gyva meno galerija. Kontrastai tarp senų ir istorinių pastatų yra kvapą gniaužiantys. Šiame poapokaliptinio meno rojuje liko tik 25 gyventojai, o jų ateitis nusimato niūri, nes vyriausybė sugriauti miestą vis vien planuoja, todėl paskutiniai likę gyventojai turės galiausiai palikti savo namus.

4. Coco Palms, Havajai
„Coco Palms“ salos kurortas yra atogrąžų rojus, kuris buvo atidarytas 1953 m., dar žinomas iš klasikinio JAV filmo „Mėlynieji Havajai“. Kai Elvis Preslis atvyko filmuoti „Mėlynųjų Havajų“, šis kurortas staiga išgarsėjo. Poros iš viso pasaulio norėjo praleisti savo atostogas ir medaus mėnesius. 1992 m. sala nukentėjo nuo uragano „Iniki“. Didžioji salos dalis buvo smarkiai nuniokota ir kurortui buvo per brangu viską atstatyti. Po audros daugelis draudimo bendrovių bankrutavo, todėl daugelio remonto ir atstatymo darbų negalėjo atlikti. Visa sala patyrė recesiją ir ji niekad nebuvo atstatyta. Ko uraganas nesugadino, pabaigė sunaikinti vandalai ir vagys.

3. Du ginklai, Arizona, JAV
„Dviejų ginklų“ istorija yra labai liūdna. Viskas prasidėjo 1920-aisiais, kai liūdnai pagarsėjąs 66 kelias susilaukdavo didelio nuotykių ieškotojų srauto. Daugelis keliautojų sustodavo į „Dvejus ginklus“ tam, kad pasipildyti resursų, tuo metu tai buvo nedidelis prekybos postas. Miesto sėkmė greitai sulaukė verslininko Harry Milerio dėmesio. Jam vietinis žmogus išnuomojo žemę 10 metų į priekį ir pervadino miestą kitu vardu. Pagal Milerio įsakymą miestas buvo paverstas turizmo gaudykle turinčią savo zoologijos sodą ir lankytinas vietas. Taip pat čia buvo viena vieta, kurią vadino atrakcionu. Tai buvo netoliese esantis kanjonas, kuris anksčiau buvo Apačių ir Navajos mūšio vieta. Kanjono viduje buvo urvas, vadinamas Apačių mirties vieta. Ši vieta buvo patraukli turistams ir Mileris nusprendė, kad tą urvą reikia dar labiau integruoti į turizmą, todėl jis pervadino jį į „Paslaptingąjį urvą“. Taip pat sukūrė padirbtus griuvėsius, pardavinėjo Apačių kaukoles kaip suvenyrus. Žinoma, miestas greitai tapo plėšikų taikiniu, santykiai tarp Milerio ir nuomininko, kuris jam išnuomojo žemę tapo įtempti. Galiausiai Mileris nušovė nuomininką ir kas labiausiai neįtikėtina, Mileris buvo išteisintas teisme. Vėliau jį aplankė nesėkmė po nesėkmės. Jis buvo užpultas kalnų liūto ir jam jis įkando. Po to 1929m. miestas paskendo liepsnose ir sudegino visus namus. Vėliau įvykus teismui tarp Milerio ir kito žemės savininko, Mileris teismo sprendimu turėjo palikti miestą. 66 kelias buvo nukreiptas visai į priešingą kanjoną, todėl „Du ginklai“ išnyko į nežinomybę, taip ir baigėsi auksinės dienos.

2. Sinajaus kinas, Egiptas
Sinajaus dykumos viduryje yra paslaptingas kinas, kuriame dar nebuvo susirinkusi jokia auditorija. Apie šią vietovę informacijos labai mažai ir iš to kyla daugiau klausimų negu atsakymų galima pateikti. Visa tai pastatė 1990-aisiais Diynn Eadel, kuris sugebėjo gauti visus statybos leidimus ir įtikino Paryžiaus investuotojus nupirkti sėdimąsias vietas ir projektorių iš senųjų Kairo teatrų. Toje vietoje buvo pasirūpinta, kad tilptų 700 žmonių, tačiau, deja, niekada ir neįvyko kino atidarymo naktis ir niekas nežino kodėl. Teatras galbūt ir niekad nebūtų pastabėtas, tačiau žiniasklaida jį pastebėjo ir apie jį viešai pradėta publikuoti. Viešumas pritraukė vandalų dėmesį, kurie pavogė metalą ir pridavė į metalo laužą.

1. Saltono Rivjera, Kalifornija, JAV
Saltono Rivjera atrodo tarsi būtų iš po apokaliptinio pasaulio, ji yra viena iš labiausiai įkvepiančių vietų žemėje. Ji buvo pastatyta aplink Saltono jūrą, t.y. aplink didžiausią vandens telkinį Kalifonijoje. Šis vandens telkinys atsirado po to kai potvynio banga užlieja didžiulius plotus. Vietiniai verslininkai sugalvoto aplink šią vadinamą jūra pastatyti kurortą, kuris reklamuotų, jog dykumoje įvyko stebuklas. Turistai plūdo į šią vietą iš visos šalies, o kai kurie net apsigyveno vietovėje, kuri kažkada buvo negyvenama dykuma. Tačiau šis rojus negalėjo amžinai tęstis. Kadangi šis ežeras buvo maitinamas žemės ūkio nuotekomis, vanduo per metus tapo vis labiau druskingas. Milijonai nugaišusių žuvų plūduriavo ežero paviršiuje ir paplūdimiai buvo nusėti kaulais. Visi turistai pradėjo bėgti iš miesto, kuris dvokė supuvusia žuvimi. Beveik per vieną naktį Saltono Rivjera tapo apleista ir ji tapo tarsi toksiška dykuma.
įvertinimas 4.5 / 5
Parašė Marius Vaitkevičius 2018 m. vasario 18 d., perskaityta 1 670 k.
Visi straipsniai priklauso idomu.lt naujienų svetainei. Be sutikimo kopijuoti draudžiama.

Suradai klaidą ar neveikiančią nuorodą?

Pažymėkite problemos fragmentą pele ir paspauskite Ctrl + Enter.

Atsidariusiame lange aprašyk problemą ir išsiųsk pranešimą administracijai.

Panašūs straipsniai

Parašyk savo nuomonę

reload, if the code cannot be seen
Paskolų klubas

Kalendorius

«    Sausis 2020    »
PirAntTreKetPenŠešSek
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031 

Kuri tema Jus labiausiai domina?

Finbee paskolos