ĮDOMU.LT - įdomiausios naujienos ir geriausi straipsniai

Įdomūs straipsniai apie kosmosą, gyvūnus, šalis ir pasaulį. Neįprasti faktai apie žmones, jų nutikimus ir atradimus.

TOP 10 pavojingiausi narkotikai

Apie juos bijo kalbėti spauda, narkotikų platintojai iš jų uždirba milijardus, o sugriautų gyvenimų skaičius nuolat vis auga. Šiame straipsnyje nerašysime apie marihuaną ar silpnesnius narkotikus, čia pristatysime tik pačius pavojingiausius narkotikus, kuriuos vartoja žmonės. Jų sąrašo vietą nulems jų poveikis organizmui, aukų skaičius ir priklausomybės stiprumas. Tad pasiruoškite susipažinti su 10 pačių pavojingiausių narkotikų pasaulyje.

10. MDMA
Kiti pavadinimai: Molly, X, ratai

Liaudyje geriau žinomas kaip ekstazi, MDMA žymi aukščiausios rūšies ekstazi produktą, kuris kartais vadinamas „Molly“. Nors menkos jo dozės nėra labai pavojingos, jį vartojantys asmenys (dažniausiai) jaunimas ima juo piktnaudžiauti, kadangi laikui bėgant silpsta psichodelinis poveikis. Dažniausiai MDMA būna tablečių pavidalu, suvartojus jas, poveikis prasideda po 30-40 minučių ir trunka net iki 6 valandų. Poveikis siejasi su euforija, pakylėjimu ir energijos antplūdžiu. Apie 0,2-0,6 procento viso pasaulio gyventojų vartoja šį narkotiką reguliariai. Per metus vien D.Britanijoje dėl perdozavimo ar komplikacijų nuo ekstazi (MDMA) - miršta ~70 žmonių.

9. Kokainas
Kiti pavadinimai: miltai, koksas, kokanė

Baltieji kokaino milteliai turbūt yra visiems žinomas vaizdas. Filmuose, reperių vaizdo klipuose ir žiniasklaidoje nuolat aprašomas narkotikas yra pats populiariausias visame pasaulyje. Nors atsakingas jo vartojimas nėra toks mirtinas kaip kitų narkotikų, vartojantieji vis tiek sugeba juo dažnai perdozuoti. Dažniausiai kokainas vartojamas per nosį, miltelių forma. Tai yra vienas iš brangiausių narkotikų pasaulyje, kartais dar vadinamas „turtingųjų sėkmės formule“. Manoma, kad per metus kokaino prekyboje apyvarta siekia bent 300 milijardų JAV dolerių. Beveik 20 milijonų žmonių šį narkotiką vartoja bent kartą į metus, o jis yra atsakingas už daugybės žmonių mirtį, tarp kurių:  P.S.Hofmanas, W.Houston ir kiti.

8. Skopolaminas
Kiti pavadinimai: velnio burnos kvapas, burundanga

Šis narkotikas galėtų užimti ir aukštesnę vietą šiame sąraše, bet jo populiarumas nėra didelis, o dauguma prekeivių ir patys jo vengia. Taip yra dėl to, jog sukontaktavus su „burundanga“ jūs visiškai prarandate savo valią. Bet koks žmogus gali imti ir padaryti Jums nesuvokiamą poveikį. Jūs pradėsite vykdyti visus užsakymus, taip plėšikai išviliojo iš žmonių banko sąskaitas, pinigines, privertė net atiduoti rūbus. Pietų Amerikoje šį narkotiką nuo aukštesnės pakylos tiesiog barstydavo nusikaltėliai, o įkvėpusius žmones persekiodavo ir jais pasinaudodavo.

7. Krekas
Kiti pavadinimai: nėra

Tai – rūkoma kokaino forma, sugriovusi kai kurių JAV miestų juodaodžių ir spalvotųjų bendruomenes 8-ąjame ir 9-ąjame dešimtmetyje. Iš tiesų kreko epidemija prasidėjo 1984-1985 metais, kada Majamyje, Niujorke, Filadelfijoje, Baltimorėje, Vašingtone ir Los Andžele, skurdžiuose rajonuose chemikai ir narkotikų prekeiviai atrado pigesnę kokaino alternatyva. Ji nuo kokaino skiriasi tuo, kad poveikis yra kelis kartus stipresnis ir suveikia akimirksniu. Prisidegus kreko pypkę (taip vadinamas rūkomasis instrumentas) ir įtraukus dūmą apima keisti jausmai. Nuo ilgo naudojimo susiraukšlėja oda, iškrenta dantys, suprastėja širdies ritmas, kamuoja traukuliai. Kreką vartojantys žmonės JAV vadinami „Crack heads“ (angl. krekagalviai)

6. Heroinas

Kiti pavadinimai: hera, diamorfinas, H, smack, dope

Iki sintetinių narkotikų iškilimo nebuvo nieko pavojingesnio už heroiną. Seniau šį opijatą naudojo kaip gydomąją priemonę mažinti skausmą, bet vėliau jis išplito kaip narkotikas. Jis gali būti rūkomas, uostomas kaip kokainas, tačiau dažniausiai jis švirkščiamas į veną. Vartojantys žmonės poveikį apibūdina kaip malonią sensaciją. Iš aguonų daromas narkotikas ir jo išvestiniai narkotikai yra vieni iš pavojingiausių žemėje, o apie 120 tūkstančių žmonių nuo heroino miršta kasmet. Dar vienas svarbus pašalinis poveikis heroino vartotojams yra ŽIV bei AIDS, kadangi dauguma jų negali įsigyti švarių adatų.

5. Vonios druskos

Kiti pavadinimai:  nėra

Šis narkotikas yra visiškai sintetinis, todėl jo poveikiai yra nenusakomai pavojingi tiek aplinkiniams, tiek pačiam vartotojui. Vartojantys šias medžiagas asmenys gali būti paveikti visaip, priklausomai nuo sudėties, bet garsiausiai žinomi tie atvejai, kada narkomanus apima nesuvaldomas įsiutis. Kolorado valstijoje šie narkotikai yra itin populiarūs ir nuo jų apsvaigęs žudikas filmo premjeroje 2012 metais nužudė 16 žmonių, kitas nusikaltėlis surengė tikrą amžiaus šou, vogdamas automobilius ir juos daužydamas.

4. Flakka
Kiti pavadinimai: nėra

Taip pat pakankamai naujas narkotikas, savo sudėtimi ir kompozicija panašus į amfetaminą ir vonios druskas. Vartotojai jaučia sustiprintas emocijas, haliucinacijas ir pakilusį širdies ritmą. Tiesa, flakka poveikiai nėra giliai ištirti, kadangi tai yra naujas narkotikas, bet mokslininkus neramina itin didelis priklausomybės sukėlimas, netikėtas apsvaigusių žmonių postūmis į savižudybę ir paranoja.

3. Kristalinis metamfetaminas
Kiti pavadinimai: sūris (cheese), kava, metas, meth

Kristalinį metamfetaminą puikiai žino serialo „Breaking Bad“ žiūrovai. Šio narkotiko pagrindinis tikslas turėjo būti gydomasis ADHD arba nutukimo gydymui. Deja, jo paskirtis greitai kito ir narkomanai pamėgo būtent meto poveikį savo organizmui. Vartojantys asmenys apibūdina poveikį kaip pakylėtą nuotaiką, padidėjusį apetitą, koncentraciją bei gelbėja metant svorį. Ilgai vartojantys narkomanai susiduria su vidiniu smegenų kraujavimu, paranoja, haliucinacijomis bei sustiprėjusia seksualine energija, būtent todėl daug nuo šio narkotiko apsvaigusių asmenų rodosi nuogi net ir viešose vietose, užsiima pasibjaurėtinais dalykais ir šiurpina aplinkinius. Palei Kanados sieną Jungtinėse Valstijose yra miestų, kuriuose apie 30-50 procentų gyventojų vartoją kristalinį metamfetaminą, o pasaulyje yra apie 25 milijonai nuo jo priklausomų žmonių.

2. Whoonga
Kiti pavadinimai: nėra

Whoonga yra dar vienas naujas narkotikas, sudarytas iš vaistų ir sintetinių priedų. Pagrindinės šio, PAR išrasto narkotiko sudėtinės dalys yra: vaistai nuo ŽIV, bazinė sudedamoji dalis heroinas ir įvairūs buitiniai chemikalai (valikliai, plovimo priemonės t.t.). Nors Whoonga atsirado Durbano priemiesčiuose ~2010 metais, po keleto sezonų ją naudojo jau nemaža dalis PAR narkomanų. Baiminamasi, kad Whoonga neišplistų visame pasaulyje. Jo vartojimas sukelia euforiją ir pakylėjimą, tačiau vėliau prasideda vidinis kraujavimas, atsiranda skylės skrandyje, o vartotojai miršta.

1. Krokodilas
Kiti pavadinimai: Desomorfinas, permonidas

Viena didžiausių Rusijos žmonių sveikatos problemų yra sparčiai plintanti narkomanija. Pats baisiausias rusų vartojamas narkotikas yra opijatas išvestas iš heroino ir įvairių priemaišų – krokodilas. Vartotojus merdinčiuose Sibiro miestuose (dažniausiai prie Kazachstano sienos, kadangi per ją atvežamas heroinas) traukia maža jo kaina, kadangi gramas krokodilo yra daug stipresnis už heroiną, o kainuoja apie tris kartus mažiau. Pripranta apie 99 procentų jo pabandžiusių, o galimybės net sustiprinti efektą, ką ir daro dauguma vartotojų, tikrai šiurpina. Jie maišo valiklius, jodą, žibalą ar net benziną, kad galėtų gauti stipresnę dozę. Vartotojams išsiverčia oda, suyra raumenys ir audiniai, o pats žmogus ima, tiesiogine to žodžio prasme, pūti iš vidaus.
įvertinimas 4.5 / 5
Parašė Povilas Mančinskas 2018 m. balandžio 03 d., perskaityta 14 847 k.
Visi straipsniai priklauso idomu.lt naujienų svetainei. Be sutikimo kopijuoti draudžiama.

Suradai klaidą ar neveikiančią nuorodą?

Pažymėkite problemos fragmentą pele ir paspauskite Ctrl + Enter.

Atsidariusiame lange aprašyk problemą ir išsiųsk pranešimą administracijai.

Panašūs straipsniai

Parašyk savo nuomonę

reload, if the code cannot be seen
Paskolų klubas

Kalendorius

«    Sausis 2020    »
PirAntTreKetPenŠešSek
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031 

Kuri tema Jus labiausiai domina?

Finbee paskolos