ĮDOMU.LT - įdomiausios naujienos ir geriausi straipsniai

Įdomūs straipsniai apie kosmosą, gyvūnus, šalis ir pasaulį. Neįprasti faktai apie žmones, jų nutikimus ir atradimus.

Gražiausios pilys Europoje

Tikriausiai daugeliui pilys asocijuojasi su didybe, puošnumu, prabanga, slapčiausia istorija, princais ir princesėmis, priešų užpuolimais bei lemtingomis kovomis. Ne veltui šie didingi statiniai yra taip pamėgti keliautojų, rašytojų ir kino kūrėjų. Šiuolaikiniame pasaulyje pilys vis dar nepraranda savo populiarumo ir žavesio, tad kviečiame pasižvalgyti po gražiausias Europos pilis.

Neuschwanstein pilis, Vokietija
Daugeliui gerai žinoma iš Disnėjaus studijos užsklandos balta gražuolė pilis, laikoma įspūdingiausia ne tik Europoje, bet ir pasaulyje. Virš miškingų Bavarijos Alpių prieškalnių, ant kalvos iškilusi pilis buvo pastatyta privačioms Liudviko II bei kelių jo valdininkų reikmėms. Priešingai nei daugelis kitų pilių ji nesimbolizuoja nei turto, nei galios. Po tėvo mirties, aštuoniolikmetis Liudvikas II tapo Bavarijos karaliumi ir pasakų pilį ėmė statyti kaip priebėgą nuo visuomenės į savo slaptą poetišką pasakų pasaulį. Jį įkvėpė R. Vagnerio operos, kurios įkūnija vokiečių legendas, suprojektuoti buveinę su bokštais, smailiais bokšteliais ir net dirbtine ola. 1861 m. prasidėjusios statybos užtruko net 17 metų, deja karalius šia įspūdinga pilimi džiaugėsi vos 100 dienų – jis paskelbtas negalinčiu valdyti ir iškeldintas į kitą jam priklausančią buveinę, kurioje buvo rastas žuvęs neaiškiomis aplinkybėmis, kartu su savo psichiatru. Į Noišvanšteino pilį, dažnai dar vadinamą „pasakų pilimi“, šiandien plūsta turistai iš viso pasaulio.

Gravensteen pilis, Belgija
Gravensteen pilis, kitaip dar vadinama Flandrijos grafų pilimi, yra puikus viduramžių architektūros paminklas. 1180-1200 m. statyta pilis savo istoriją pradėjo kaip tvirtovė. Pastaroji iš pradžių buvo Flandrijos grafo rezidencija, vėliau tapo teismų posėdžių ir kalėjimo vieta, smukle ir medvilnės fabriku. Šiuo metu Gravensteen pilyje yra įkurtas Teismo ir ginklų muziejus, viduje galima apžiūrėti viduramžių kankinimo įrankių kolekciją. Sunkios akmeninės sienos, pilki šalti mūrai ir beveik tūkstantį metų siekianti istorija kelia susižavėjimą daugeliui lankytojų, tad tikriausiai ne veltui buvo pripažinta gražiausia Belgijos pilimi.

Šamboro pilis, Prancūzija
Karališkoji Šamboro pilis (Chateau de Chambord) yra ne tik viena įspūdingiausių Prancūzijoje, bet ir didžiausia Luaros slėnyje – joje net 440 kambarių. Prancūziškojo renesanso stiliaus Šamboro pilis yra įsikūrusi gana nuošalioje vietoje, kadaise ji buvo naudota kaip karališkoji medžioklės rezidencija. Pradėta statyti karaliaus Pranciškaus I užsakymu, pilis buvo statoma 29 metus (1519-1547 m.). Architekto pavardė liko nežinoma iki šių dienų, tačiau yra manoma, kad prie pilies projekto savo genialią ranką pridėjo ir pats Leonardas da Vinčis - Pranciškaus I numylėtinis. Jo braižą esą išduoda dvigubi spiraliniai laiptai centre, kuriais ir šiandien galima pakilti į didžiąją terasą. Nuo 1981 m. Šamboro pilis įtraukta į Unesco pasaulio paveldo sąrašą.

Brano pilis, Rumunija
Brano pilis arba dar kitaip vadinama Drakulos pilis – nacionalinis paminklas ir populiarus objektas Rumunijoje, Brano mieste. Pasak legendų, XV amžiuje šioje pilyje gyveno žiaurus Transilvanijos grafas Vladas III, dar žinomas, kaip Vladas Tepeša. Pastarasis įkvėpė Bramą Stokerį parašyti žymųjį romaną apie Drakulą. Deja, nėra jokių įrodymų, kad B.Stokeris būtų ką nors žinojęs apie šitą pilį ir Valakijos princą Vladą Drakulą, kuris, kaip spėjama, įkvėpė rašytoją sukurti garsųjį personažą, kurio vampyriškoji prigimtis gali būti tik rašytojo fantazija. Brano pilis daugelį metų lyderiauja tarp lankomiausių siaubo klasikos turistinių vietovių, nors ji visai neatitinka knygoje sukurto šiurpios pilies įvaizdžio.

Vindzoro pilis, Anglija
Vindzoro pilis –Anglijos karalių vasaros rezidencija, esanti Berkšyro grafystėje, Vindzore, prie Temzės upės. Tai oficiali Jos Didenybės Karalienės rezidencija, pilies istorija tęsiasi jau beveik 10 amžių. Šioje vietoje jau XI a. stovėjo medinė pilis, vėliau perstatyta ir išplėsta. Vindzoro pilis laikoma didžiausia bei seniausia pilimi pasaulyje, kurioje priskaičiuojama apie 1000 kambarių. Ši pilis, viena iš trijų karališkosios šeimos rezidencijų, yra didžiausias Anglijos turizmo traukos centras, kurį kiekvienais metais pamatyti iš viso pasaulio atvyksta milijonai turistų. Apsilankymo metu apžiūrėsite Karalienės pokylių salę, Karališkuosius apartamentus, Karalienės Marijos lėlių namelį, Viktorijos skulptūrą ir kitą, pasivaikščiosite  Didžiajame Vindzoro parke, kuris buvo įkurtas XIII a. viduryje medžioklės tikslams. Įdomiausia atrakcija – sargybos pasikeitimo ceremonijos stebėjimas. Na, o tikintieji „anapusiniu pasauliu“  taip pat turės ką čia veikti – sakoma, jog pilyje vaidenasi. Žmonės tikina matę vaikštantį koridoriais Henriko VIII vaiduoklį, girdėję jo žingsnius, skausmingas dejones, prie bibliotekos lango pastebėję juodai apsirengusią Karalienės Elizabeth vėlę. Galbūt ir Jums pasiseks tai pastebėti...

Marienburgo pilis, Lenkija
Marienburgo arba dar žinoma kaip Malborko pilis, vos už pusšimčio kilometrų nuo Gdansko stūksanti  tvirtovė laikoma didžiausia Europoje plytine viduramžių pilimi, kurioje 1274-1457 m. buvo įsikūrusi Didžiojo Kryžiuočių ordino būstinė.Pilis buvo pradėta statyti 1274 m., o 1309 m. būtent ją savo naująja būstine išsirinko kryžiuočiai. Ordinas viduramžiais vykdė agresyvią ekspansiją į pagoniškus bei kitatikių kraštus. 1410 m. jungtinė lietuvių-lenkų bei kitų tautų armija Žalgirio mūšyje sutriuškino Kryžiuočių ordino riterius, o po kelių dešimčių metų nusilpęs ordinas pilį pardavė. Iš išorės Malborko pilis atrodo neįveikiama – aukštos sienos ir bokštai, tvirti gynybiniai vartai buvo naudojami apsaugoti kryžiuočių sostinę nuo užpuolikų. Šiuo metu pilyje galima apžiūrėti gyvenamuosius apartamentus, sargų stebėjimo postus ir koridorius, koplyčią, menes. Įkurtame muziejuje eksponuojami viduramžių ginklai, skulptūros, gintaro papuošalai.

Segovijos pilis, Ispanija
Segovijos pilis, arba kitaip Alkasaras, didingai stūkso ant uolos Segovijoje, netoli Madrido. Archeologų tvirtinimais šioje vietoje įtvirtinimų būta dar romėnų laikais, tačiau pirmieji dabartinės pilies mūrai iškilo 1120 m. , kuomet arabų buvo įkurta gynybinė tvirtovė. Nuo arabų laikų pilis gerokai pakito, išgražėjo, nors ir kurį laiką čia buvo karaliaus rūmai, kareivinės ar net kalėjimas. Daugybė turistų šią tvirtovę įtraukia į lankomiausių objektų sąrašą, norėdami pamatyti viduramžių tvirtovės grakščius stogus, bokštelius bei dantytas sienas. Pilyje veikiančiame muziejuje surinkta vertinga baldų, ginklų ir meno kūrinių kolekcijų.
įvertinimas 4.5 / 5
Parašė Miglė Urbonaitė 2019 m. rūgpjūčio 06 d., perskaityta 837 k.
Visi straipsniai priklauso idomu.lt naujienų svetainei. Be sutikimo kopijuoti draudžiama.

Suradai klaidą ar neveikiančią nuorodą?

Pažymėkite problemos fragmentą pele ir paspauskite Ctrl + Enter.

Atsidariusiame lange aprašyk problemą ir išsiųsk pranešimą administracijai.

Panašūs straipsniai

Parašyk savo nuomonę

reload, if the code cannot be seen
Paskolų klubas

Kalendorius

«    Sausis 2020    »
PirAntTreKetPenŠešSek
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031 

Kuri tema Jus labiausiai domina?

Finbee paskolos