ĮDOMU.LT - įdomiausios naujienos ir geriausi straipsniai

Įdomūs straipsniai apie kosmosą, gyvūnus, šalis ir pasaulį. Neįprasti faktai apie žmones, jų nutikimus ir atradimus.

TOP10 brangiausi deimantai pasaulyje

Deimantai yra rečiausi ir labiausiai ieškomi brangakmeniai pasaulyje, atspindintys turtus, galią ir valdžią. Išskirtinių grožiu ir dydžiu briliantų sumos yra sunkiai įsivaizduojamos, siekiančios daugiau nei tūkstančius ar milijonus, tad šiame sąraše galime apžiūrėti brangiausiai įvertintus deimantus per istoriją.

10. The Perfect Pink, 23,2 milijonai $
Pasak Christie interneto svetainės, per  244 metų istoriją, pasirodė tik 18 rožinių deimantų, sveriančių daugiau nei 10 karatų. Šis 14,23 karatų deimantas išsiskiria savo sodria rausva spalva, kadangi šios spalvos deimantą linkę turėti pilkų, violetinių ar oranžinių atspalvių. Žiedą su inkrustuotu deimantu „Christie's“ 2010 m. pardavė nežinomam pirkėjui.

9. The Orange, 35,5 milijonų $
14,82 karatų ryškios oranžinės spalvos deimantas, 2013 metais aukcione buvo parduotas už daugiau nei 35,5 milijonų dolerių. Nors rožiniai ir mėlyni deimantai turi didesnę paklausą rinkoje ir yra labiau vertinami, tačiau šis retas brangakmenis nustebino pasaulį savo ryškiu grožiu ir dydžiu.

8. Oppenheimer Blue, 57,5 milijonai $
Šis 14,54 karatų, itin retos ryškiai mėlynos spalvos, 2016 metais aukcione parduotas brangakmenis buvo nominuojamas brangiausiai parduotu deimantu, iki kol jo nepralenkė 2017 metais „Pink star“. Anksčiau deimantas priklausė serui Filipui Openheimeriui (ang. Philip Oppenheimer), kontroliavusiam kartelį "Diamond Syndicate". Jo vardu pavadintas stačiakampio formos briliantas buvo įsodintas į žiedą ir apsuptas dviem mažesniais deimantais. Seras Philipas jį padovanojo žmonai.

7. Pink star, 71,2 milijonai $
Dar kitaip žinomas kaip The Steinmetz Pink, 59,6 karatų briliantas -  didžiausias šios klasės deimantas, suklasifikuotas Amerikos gemologijos instituto (GIA).  „Pink Star“ 1999 metais vienoje iš Afrikos kasyklų rastas deimantas, kurį iškąsti užtruko net 20 mėnesių. Šis ovalo formos deimantas 2017 metais vykusiame aukcione buvo parduotas pirkėjui, telefonu pasiūliusiam didžiausią sumą.

6. The Wittelsbach Diamond, 80 milijonų $
„Wittelsbrach Graff“ - mėlynasis deimantas, aptiktas Indijoje daugiau nei prieš 300 metų. 35,56 karatų brangakmenis ilgą laiką keliavo per Europos karališkąsias šeimas, iki kol jį nupirko Londono juvelyras Laurence Graff. Pašalinus deimanto trūkumus ir laiko padarytus nedidelius įtrūkimus, 2011 metais ji buvo parduotas Kataro emyrui Sheikh Hamad bin Khalifa už 80 milijonų dolerių. 

5. De Beers Centenary (liet. Šimtmečio deimantas), 100 milijonų $
1986 metais rastas Premier kasyklose Pietų Afrikoje, neapdirbtas deimantas svėrė 599 karatus. Po 3 metus užtrukusio deimanto apdirbimo,  jis tapo pirmuoju briliantu nušlifuotu net 247 briaunomis ir sveria 273,85 karatų. Pavadinimas skirtas kompanijos De Beers gyvavimo šimtmečiui pažymėti. Nors  „Šimtmečio“ tikroji vertė yra nežinoma, tačiau brangakmenis 1991 metais buvo apdraustas 100 milijonų dolerių. Manoma, jog kompanija De Beers jį pardavė, tik savininko neatskleidžia. 

4. „The Blue Hope“ (ang.Žydroji viltis), 350 milijonų $
Šis 45,52 karatų deimantas nėra tiesiog mėlynos spalvos, dėl jame esančių boro atomų, jis dėl fosforo kiekio ultravioletinėje šviesoje tampa raudonas. Per ilgą laiką deimanto dydis šiek tiek kito, taip jis tapo dar ryškesnis. Nors vadinamas „Žydrąja viltimi“, panašu, kad mistiškas brangakmenis neša nelaimes. Pasakojama, jog viskas prasidėjo kuomet XVI a. deimantas buvo pavogtas iš šventyklos Indijoje ir žyniai prakeikė vagį. Visi akmens savininkai: karalius Liudvikas XIV, Marija Antuanetė, karalius Georgas IV ir kiti mirė nesava mirtimi. Kadangi  paslaptingo akmens niekas nenorėjo pirkti, deimantas buvo įstatytas į koljė ir apsuptas baltais deimantais , kuriam atsispirti negalėjo Evelina Maklin.  Pastaroji išsiskyrė su vyru, žuvo visi jos vaikai, o ji pati mirė nuo plaučių uždegimo. Nuo 1960m. deimantas laikomas Nacionaliniame gamtos istorijos muziejuje, Vašingtone. 

3. The Cullinan (ang.Kulinanas), 400 milijonų $
Yra pasakojama, jog vienoje Pietų Afrikos deimantų kasykloje, 1905 metais F. Velsas kasdienės apžiūros metu požemio sienoje pastebėjo kažką žibant ir išlupo akmenį peiliu. Rastas brangakmenis svėrė 621,35 gramo (3106,75 karato), tai didžiausias pasaulyje deimantas. Pastarąjį nuspręsta padalinti į kelias dalis, dėl jame buvusių įtrūkimų ir inkliuzų. Taip buvo gauti 9 dideli ir 96 maži briliantai, didžiausiasis  Cullinan I, arba Afrikos žvaigždė. Jis  yra didžiausias šlifuotas kriaušės formos deimantas, turintis 74 briaunas. Šis deimantas inkrustuotas į karališkąjį skeptrą ir yra saugomas karališkuosiuose Londono rūmuose. 

2. The Sancy diamond, neįkainojamas
Šviesiai geltonas 55,23 karatų išskirtinis skydo formos akmuo yra vienas iš pirmųjų didelių deimantų, kurie nupjauti simetriškai. Vienintelis žinomas faktas apie šį deimantą, jog jis buvo iškąstas Indijoje. Manoma, kad deimantas priklausė Burgundijos kunigaikščiui Čarlzui Boldui (angl. Charles Bold), tačiau 1477 metais prarado jį mūšyje. XVI amžiuje akmuo „Sancy“ vardą gavo savo vėlesnio šeimininko Prancūzijos ambasadoriaus Seigneur de Sancy garbei. Pastarasis paskolino jį Prancūzijos karaliui Henrikui III, kuris nešiojo deimantą ant savo kepurės, po kuria slėpė plikę. Vėliau deimantas priklausė Anglijos karaliui, kardinolui Mazarinui, Louis XIV ir galiausiai milijardierius W.W. Astor. Šiandien garsus „Sancy“ deimantas yra eksponuojamas „Apollo“ galerijoje, Paryžiaus Luvro muziejuje.

1. The Koh-i-Noor (liet.Kochinuras), neįkainojamas
Deimantų kasykloje Indijoje, maždaug 1300-aisias metais iškastas brangakmenis, persų kalba reiškia „šviesos kalną“ . Tai buvo didžiausias deimantas apyvartoje iki 1852 m., kol princas Albertas, Karalienės Viktorijos vyras, siekdamas suteikti deimantui dar didesnį ryškumą ir spindesį, sumažino jį nuo 186 iki 105,6 karatų. Kadangi jo istorija apima daugybę kovų tarp vyrų, yra tikima, jog vyrui, nešiojančiam šį deimantą, prišauks didelę nelaimę. Tad Jungtinėje Karalystėje deimantą gali turėti tik moteris. Šiuo metu jis yra įsodintas į karūną, dėvėtą Britanijos Karalienės Elžbietos II motinos ir yra eksponuojamas Londono Taueryje kartu su kitomis karališkosiomis brangenybėmis.
įvertinimas 4.5 / 5
Parašė Miglė Urbonaitė 2019 m. birželio 27 d., perskaityta 861 k.
Visi straipsniai priklauso idomu.lt naujienų svetainei. Be sutikimo kopijuoti draudžiama.

Suradai klaidą ar neveikiančią nuorodą?

Pažymėkite problemos fragmentą pele ir paspauskite Ctrl + Enter.

Atsidariusiame lange aprašyk problemą ir išsiųsk pranešimą administracijai.

Parašyk savo nuomonę

reload, if the code cannot be seen
Paskolų klubas

Kalendorius

«    Lapkritis 2019    »
PirAntTreKetPenŠešSek
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 

Kuri tema Jus labiausiai domina?

Finbee paskolos