ĮDOMU.LT - įdomiausios naujienos ir geriausi straipsniai

Įdomūs straipsniai apie kosmosą, gyvūnus, šalis ir pasaulį. Neįprasti faktai apie žmones, jų nutikimus ir atradimus.

TOP 10 žinomiausi visų laikų gangsteriai

Kai kas jų nekenčia, o kai kas - idealizuoja. Kad ir kaip apie juos galvojate, reikia sutikti, kad šie žmonės paliko ryškų pėdsaką istorijoje ir bus prisiminti ilgą laiką. Nors jų aukštinti nereikėtų, visgi tai - nusikaltėliai, tačiau sužinoti įdomią informaciją visada yra naudinga. Susipažinkite su 10 nusikalstamo pasaulio atstovų, kuriuos galime vadinti TOP 10 ryškiausių visų laikų gangsterių.

10. Griselda Blanko (Griselda Blanco)
„Krikštamotė“, „Juodoji našlė“ ir „Mafijos dama“, taip buvo vadinama ši, iš Kolumbijos kilusi nusikaltėlė. Įsivaizduokite Pablo Eskobarą moters kūne ir turite puikų G.Blanko portretą. Dauguma ekspertų ir savo akimis „El Patron“ ir „Juodosios našlės“ elgesį mačiusių žmonių pastarąją įvardina net kaip žiauresnę už bet kokį vyrą. Tiesa, tas nesulaikomas žiaurumas ir sutrukdė G.Blanco ilgam įsitvirtinti kaip narkotikų pasaulio valdovei, nes konkurentai ėmė gausiomis pajėgomis kėsintis į jos gyvybę, tad ji iš Majamio pabėgo atgal į gimtąją Kolumbiją, kur 2012 metais buvo nušauta.

9. Entonis Salerno (Anthony Salerno)
Galbūt vardo ir pavardės sąskambis Entonis Salerno daug ir nesako, tačiau visi esame girdėję pravardę „Storasis Tonis“. Būtent Salerno ir išgarsino visus stambesnio sudėjimo Tonius italų kriminaliniame pasaulyje. Visą savo brandaus gyvenimo dalį jis paskyrė Genovesės šeimai Niujorke. Nuolat nešiodavo fedorą ir rūkydavo cigarus. Maždaug 7-ojo dešimtmečio pradžioje kontroliavo per 50 milijonų dolerių vertės operacijas. Mirė sėdėdamas kalėjime 1992 metais.

8. Bugsy Siegel‘is (Bugsy Siegel)
Laikais, kada mafija ir nusikaltėliai trindavosi tarp JAV elito, buvo nedaug ryškesnių asmenybių už Bendžeminą „Bugsy“ Siegel‘į. Aplinkinių įvardinamas kaip galantiškas, šarmingas ir vyriškas, šis mafijos atstovas buvo vienas baisiausių ir žiauriausių savo eros nusikaltėlių. Žydų kilmės amerikietis kartu su M.Lansk‘iu pradėjo žydų-italų nusikalstamą sindikatą ir buvo viena iš varomųjų jėgų, kurios padėjo pamatus Las Vegasui tapti lošimų sostine. Mirė nušautas, 1947 metais, būdamas 41-erių metų amžiaus.

7. Meyer‘is Lanskis (Meyer Lansky)
Visai netoli Lietuvos, Gardine gimęs Meier Suchowlanski, dar jauname amžiuje persikėlė į JAV kartu su savo tėvais bei įsikūrė Manhetene. Neilgai trukus prisijungė prie žydų mafijos, kuri buvo labai ribota dėl etninių ir kitų nuostatų, vyravusių Jungtinėse Valstijose XX amžiaus pradžioje. Tačiau Lanskis buvo išskirtinio talento veikėjas, todėl juo greitai susidomėjo pogrindinio pasaulio žvaigždės Niujorke – italai. Per tam tikrą laiką jis tapo „Mafijos buhalteriu“ – plaudavo italų pinigus. M.Lanskis nugyveno ilgą gyvenimą, išvengęs didelio policijos persekiojimo, pasikėsinimų ar kitų dažnų mafijos atstovų regimų problemų, mirė nuo plaučių vėžio būdamas brandaus 80-ies metų amžiaus.

6. Džonas Gotis (John Gotti)
Ko gero tai yra paskutinis mohikanas Niujorko nusikalstamame pasaulyje, atskyręs viešumoje besireiškusius ir net masių palaikymo susilaukusius gangsterius nuo grynai pogrindinio pasaulio veikėjų. „Dabita donas“ (taip vadintas dėl savo nepriekaištingo stiliaus) užsakė susidorojimą su savo bosu Gambino šeimoje ir pats perėmė valdžią. Grobimais, nelegalių paskolų išdavimu, lažybų sukčiavimu, prostitucija, narkotikais, reketu, nelegaliais lošimais ir dar daugeliu dalykų kaltintas Gotti greit įgijo ir „Tefloninio dono“ pravardę, nes teismo kaltinimai neprilipdavo, kaip prie teflono ant keptuvės. Vis dėlto, 1992 metais Gotti buvo nuteistas, o po 10-ies metų, būdamas 61-erių metų amžiaus mirė kalėjime dėl gerklės vėžio.

5. Frenkas Lukas (Franc Lucas)
Bene garsiausias afroamerikietis, kada nors pasirinkęs nusikaltėlio kelią. Išgarsėjo per Vietnamo karą, kada pradėjo iš to regiono į JAV gabenti didelius kiekius narkotikų. Veiklą vykdė daugiausiai juodaodžių apgyvendintame Harleme, o vėliau ėmė plėstis. Pats F. Lucas‘as gyrėsi, kad didžioji dalis heroino į valstijas patekdavo iš Vietnamo pargabenamų kareivių karstuose. Nors ir buvo vienas iš stambiausių nusikaltėlių visame pasaulyje, per daug viešumoje nesirodė. Apie jo gyvenimą sukurtas meninis filmas „Amerikos gangsteris“, kur F. Lucas‘ą vaidina Denzelis Vašingtonas.

4. Pablas Escobar‘as (Pablo Escobar)
Jeigu tai būtų sąrašas apie sėkmingiausius ir turtingiausius visų laikų nusikaltėlius – P. Escobar tikrai būtų sąrašo viršuje. Dešimto dešimtmečio pradžioje Medelino kartelio vadas Forbes žurnale buvo įvertintas kaip 8-as turtingiausias žmogus visoje planetoje, turintis 30 milijardų dolerių vertės turto. Apie Eskobarą yra sukurta daugybė legendų, tačiau bene geriausiai jo gyvenimo detales parodo pirmieji du serialo „Narcos“ sezonai, kuriuose vystoma P. Escobaro iškilimo ir nuopolio istorija. Jis buvo per stambus nusikaltėlis, todėl prieš jį dideles pajėgas nukreipė Kolumbijos vyriausybė ir JAV narkotikų kontrolės agentūra, todėl donas Pablo ėmė slapstytis, o 1993 metais buvo nušautas teisėsaugos pareigūnų.

3. Karlo Gambino (Carlo Gambino)
Nusikalstamas pasaulis Jungtinėse Valstijose nebūtų toks, koks jis yra dabar, jei ne C. Gambino. Didžiajame Niujorko šeimų susirinkime (didžiausias nusikaltėlių sambūris rytinėje JAV pakrantėje) 1957 metais  C. Gambino perėmė valdžią į savo rankas, o Gambino šeima ėmėsi lyderio vaidmens visame Niujorke. Gimęs Palerme, Sicilijoje, kaip tikras tų laikų stereotipas, Gambino pradėjo atlikti purvinus darbelius vietiniams bosams, o būdamas 19 metų amžiaus emigravo į JAV. Pakankamai stabiliai kilo „karjeros“ laiptais ir tapo savo organizuoto nusikalstamumo grupuotės galva. Viešumoje per daug nesireikšdavo, tačiau buvo labai gerbiamas net ir tarp paprastų žmonių. Mirė nuo širdies smūgio būdamas 74-erių metų amžiaus.

2. Čarlis Lučiano (Charlie Luciano)
Bene spalvingiausias gangsteris kada nors žengęs žingsnį Niujorko gatvėmis, Č. Lučianas laikomas modernaus organizuoto nusikalstamumo tėvu. Jo dėka buvo sukurta „Komisija“ arba 5 šeimų susirinkimas. Būdamas vaikas, su šeima, iš Italijos atsikraustė į JAV, kur metė mokslus dar būdamas paauglys ir ėmėsi pardavinėti skrybėles. Greit metė ir šį darbą, nes išlošė virš 200 dolerių lošdamas kauliukais, o vėliau pradėjo savo gaują. Neaišku, kodėl Č. Lučiano gavo pravardę „Laimingasis“ (angl. lucky), tačiau jis išgyveno ne vieną žiaurų sumušimą, nemirė net kai jam perrėžė kaklą, todėl stebėtis nereikėtų. Laimingasis Lučiano niekad nedirbo kitiems ir tuo labai didžiavosi, o būdamas 64-erių metų amžiaus mirė Neapolio oro uoste ištiktas širdies smūgio.

1. Alas Kaponė (Al Capone)
Čikaga alkoholio draudimo laikotarpiu tapo kruviniausiu ir labiausiai nusikaltėlių apsėstu miestu visoje JAV, o viso to priešakyje buvo karštakošis italų kilmės amerikietis – A. Capone. Iš Niujorko persikėlęs į Čikagą, tapo to meto ryškiausio Čikagos boso J. Torrio asmens sargybiniu ir ėmė greitai mokytis „amatų“. Po keleto pasikėsinimų, Kaponės bosas atsistatydino ir pastarasis pasinaudojo proga bei ėmėsi kontrabandos dideliu mastu. Didžiausia jo problema buvo mėgavimasis dėmesiu, nuolat vaikščiodavo mieste su prabangiais kostiumais, vaikams ir vargšams, matant fotografams, dalindavo stambias kupiūras bei nesiskaitė su valdžia ir policija. Nuteistas buvo ne už Šv. Valentino dienos žmogžudystę, nelegalų alkoholio gabenimą ar kitus žiaurius nusikaltimus, o už mokesčių vengimą. Už tai sėdo į kalėjimą, kur 1947 metais ir mirė, pakirstas infarkto. Manoma, kad jo turtas būtų siekęs per 1 milijardą JAV dolerių.
įvertinimas 4.5 / 5
Parašė Povilas Mančinskas 2018 m. birželio 23 d., perskaityta 4 833 k.
Visi straipsniai priklauso idomu.lt naujienų svetainei. Be sutikimo kopijuoti draudžiama.

Suradai klaidą ar neveikiančią nuorodą?

Pažymėkite problemos fragmentą pele ir paspauskite Ctrl + Enter.

Atsidariusiame lange aprašyk problemą ir išsiųsk pranešimą administracijai.

Parašyk savo nuomonę

reload, if the code cannot be seen
Paskolų klubas

Kalendorius

«    Sausis 2020    »
PirAntTreKetPenŠešSek
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031 

Kuri tema Jus labiausiai domina?

Finbee paskolos