ĮDOMU.LT - įdomiausios naujienos ir geriausi straipsniai

Įdomūs straipsniai apie kosmosą, gyvūnus, šalis ir pasaulį. Neįprasti faktai apie žmones, jų nutikimus ir atradimus.

TOP 10 įdomiausių faktų apie F. Kastro

Fidelis Kastro, turbūt garsiausias Kubos politikas ir revoliucionierius visame Karibų regione. Valdęs ilgai, jis mirė 2016 metų lapkričio 25 d. Per savo neįprastai ilgą politinę karjerą, F.Kastro tapo baisia rakštimi Vakarų pasaulio politikams, o tarptautinėje arenoje jo reikšmė ir įtaka, gerokai viršijo tai, ko būtų galima tikėtis iš valstybės galvos valdančios mažą Karibų salą. Jo rėmėjai aukštino F. Kastro kaip socializmo ir anti-imperializmo globėją, kurio revoliucinis režimas užtikrino Kubos nepriklausomybę nuo amerikiečių imperializmo. Šiandien sužinosite TOP 10įdomiausių faktų apie buvusį Kubos lyderį - Fidelį Kastro!

10. Ilgiausios kalbos savininkas
Pasak JT internetinės svetainės, jam priklauso ilgiausia kalba, kuri kada nors buvo pristatyta Jungtinėms Tautoms (JT). Šie Kastro postringavimai truko net 4 valandas ir 29 minutes. Jie įvyko 1960 m. Rugsėjo 26 dieną.

Tačiau buvo dar vienas įsimintinas kartas kai charizmatiškas vadas demonstravo savo kalbėjimo sugebėjimus. 1998 m. Vasario 24 d. po 7 valandų ir 30 minučių Kastro baigė kalbėti, pateikdamas savo idėjas bei mintis nacionalinei asamblėjai.

9. Kastro kartą paprašė JAV prezidento 10 dolerių.
Ranka parašytas laiškas, pagražintas išsamiu parašu, buvo surastas JAV nacionalinio archyvo ir įrašų administracijoje. Tai buvo vienas iš tūkstančių laiškų, kuriuos vaikai siunčia į Baltuosius rūmus, su savo didžiausiais norais. Nepriekaištingu raštu jaunasis Fidelis pasirašo laišką prezidentui Rooseveltui kaip ,,Jūsų draugas‘‘. Laiške jis prašo prezidento atsiųsti JAV dolerio banknotą, nes jis tokio niekada nematė.

8. CŽV kartą samdė mafiją, kad ši nužudytų Fidelį Kastro.
JAV vyriausybė neigia bendradarbiavimą su mafija jau daugelį dešimtmečių. Tačiau įrodymų apie tokius ryšius galima rasti ir ne tik per Antrąjį pasaulinį karą. 2007 m. CŽV paskelbė dokumentus, kurie įrodė, kad agentūra bendradarbiavo su viena iš žinomiausių Italijos organizuotos mafijos grupuočių ,,Cosa Nostra‘‘, kai 1960 m. Jie nesėkmingai mėgino nužudyti Kubos lyderį.

7. Monopolio draudimas Kuboje.
Kai Fidelis Kastro perėmė valdžią Kuboje, jis iškart įsakė, kad visi stalo žaidimo, ,,Monopolis‘‘ rinkiniai būtų sunaikinti. Tą diktatorius liepė padaryti todėl, nes tai jam priminė kapitalizmą ir jo teigimu - skatino.

6.Fidelis Kastro kartą yra sakęs, kad jis sutaupė dešimt darbo dienų per metus, nesiskusdamas savo barzdos.
F. Kastro pradėjo nešioti barzdą dar būdamas jaunu revoliucionieriumi. Tai buvo ne tik atokiai gyvenančių partizanų kovotojų simbolis, Kastro turėjo ir praktinių priežasčių tokiam stiliaus sprendimui. ,,Jei skaičiuosite, kad jums prireiks 15 minučių per dieną nusiskusti barzdai, tai kas metus praleisite 5000 minučių vien skutimuisi‘‘. Jis taip pat pridūrė, kad norėtų praleisti laiką svarbesnėms veikloms, negu vien skustis.

5. Fidelio Kastro asmeninė Dovana Rytų Vokietijai.
1972 m. Fidelis Kastro padovanojo, tada komunistinės sąjungos daliai Rytų Vokietijai negyvenamą salą Karibuose. Sala buvo pavadinti Vokietijos politiko ir Vokietijos komunistų valdžios lyderio vardu – Ernesto Thalmano sala.

Sala turėjo tapti turistų rojumi šaltuoju žiemos laikotarpiu. Bet rytų Europiečiams tokia idėja neprilipo. Kadangi ekonominės krizės sukrėtė komunistinį pasaulį, Rytų Vokietijos gyventojai ir kiti Varšuvos pakto valstybių piliečiai negalėjo sau leisti keliauti į Kubą. Sala taip ir liko negyvenama ir be turistų.

Šiandien sala tapo komunizmo pabaigos simboliu. Kai turistai pagaliau atplaukė į salą 1998 m. kaip į traukos objektą, jie pamatė, kad Ernesto Thalmanno statula buvo sugriauta. Manoma, kad Kubos ir Rytų Vokietijos draugystės simbolį sunaikino uraganas.

4. Pasikėsinimai nužudyti Fidelį Kastro nebuvo tik CŽV bendradarbiavimas su mafija.
Pasak šaltinių, F. Kastro išgyveno 634 pasikėsinimus į jo gyvybę Daugiausia juos organizavo JAV Centrinė žvalgybos agentūra. Jie dažniausiai naudodavo šias priemones bandymui nužudyti - nuodų piliulės, toksiškus cigarus, sprogstančius moliuskus, chemiškai sugadintus nardymo kostiumus ir daugelį kitų būdų. Labiausiai juoką keliantis CŽV bandymas (kuriuo iš tikrųjų nebuvo bandoma nužudyti jo), buvo milteliai, kurie turėjo chemiškai nugraužti jo barzdą.

Buvo manoma, jog būdamas be barzdos jis pakenktų savo politiniam populiarumui.

3. Fidelis Kastro nenorėjo savo asmenybės kulto.
Kontraversiškasis Karibų salos lyderis nusprendė nesukurti asmenybės kulto. Kuboje joks gatvės pavadinimas, pastatas, institucijos pavadinimas ar vietovė nėra pavadinta jo vardu.

2. Charizmatiškasis Kubos vadovas 1964 m. uždraudė ,,The Beatles‘‘ ir kitas grupes Kuboje. Po dviejų metų jis persigalvojo.
Fidelis Kastro garsiai sakė ,,ne‘‘, ,,Bitlųmanijai‘‘ 1964 m. Jis buvo įsitikinęs, kad tokia vulgari, vartotojiškosios visuomenės idelizuojama grupė buvo tik dar viena kapitalistinės Amerikos priemonė plėsti įtaką, nors „Bitlai“ ir buvo britai. Kubiečiai, palaikantys Fidelį, turėtų klausytis savo salos muzikos. Iki 1966 m. Fidelis jau buvo panaikinęs ,,The Beatles‘‘ draudimą be išimčių, tačiau tik 1971 m. Kubos radijo bangomis buvo paleistas pirmasis ,,The Beatles‘‘ kūrinys.

1. Viena iš asmeninių Kastro karvių buvo ,,Gineso‘‘ pasaulio knygos rekordininkė.
Viena iš diktatoriaus asmeninių karvių, žinomų kaip ,,Ubre Blanca‘‘ (verčiama kaip ,,baltasis tešmuo‘‘) įsirašė ,,Gineso‘‘ pasaulio rekordų knygoje. Ši karvė garsi tuo, kad per vieną dieną karvė pasiekdavo didžiausią duodamo pieno kiekį - 110 litrų. Fidelis Kastro atkreipė dėmesį į šią karvė kaip į ypatingą komunizmo veisimo įgūdžių įrodymą, o gyvulio pasiekimai dažnai buvo spausdinami Kubos valdomuose vyriausybės laikraščiuose.
įvertinimas 4.5 / 5
Parašė Povilas Mančinskas 2018 m. kovo 31 d., perskaityta 830 k.
Visi straipsniai priklauso idomu.lt naujienų svetainei. Be sutikimo kopijuoti draudžiama.

Suradai klaidą ar neveikiančią nuorodą?

Pažymėkite problemos fragmentą pele ir paspauskite Ctrl + Enter.

Atsidariusiame lange aprašyk problemą ir išsiųsk pranešimą administracijai.

Parašyk savo nuomonę

reload, if the code cannot be seen
Paskolų klubas

Kalendorius

«    Sausis 2020    »
PirAntTreKetPenŠešSek
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031 

Kuri tema Jus labiausiai domina?

Finbee paskolos