ĮDOMU.LT - įdomiausios naujienos ir geriausi straipsniai

Įdomūs straipsniai apie kosmosą, gyvūnus, šalis ir pasaulį. Neįprasti faktai apie žmones, jų nutikimus ir atradimus.

Kodėl Lietuvoje gyventi gera?

Yra labai daug skirtingų kriterijų, kurie apibrėžia valstybės gerovės principą. Žinoma, daugiausia orientuojamasi į ekonominį konkurencingumą, vertinama šalies politinė sistema, gyventojų laimės indeksas bei kiti panašiais kriterijai. Suomija labai dažnai vadinama gerovės valstybe, antroje vietoje minima Šveicarija, trečioje – Švedija. Deja, apie Lietuvą nekalbama labai daug šioje sferoje. Tačiau gyventi Lietuvoje – gera. Kodėl? Jūsų dėmesiui – atsakymai į šį klausimą.

Mokyklinukų atostogos – vienos ilgiausių Europoje


Nors paskutiniu metu labai daug kalbama apie tai, kad sutrumpintos mokyklinukų atostogos Lietuvoje nebuvo geras žingsnis, visgi, net ir šiuo metu lietuvių mokyklinukai atostogauja vieni ilgiausiai Europoje. Šiuo metu vasaros atostogos siekia apie 2,5 mėn. kai tuo tarpu kitose ES šalyse – iki 2 mėnesių ir trumpiau. Taip pat palyginkite ir žiemos atostogas, pavasario, įvairių švenčių. Išties, vaikams, kurie mėgsta atostogas, labai pasisekė, kad jie gyvena Lietuvoje.

Lietuva – tolerantiška šalis


Apie tai, kad Lietuva yra tolerantiška atvykėliams rašytinuose šaltiniuose minima jau Gedimino laiškuose. Visgi, ši graži tradicija priimti visus norinčius gyventi Lietuvoje gaji iki šiol. Nors kartais girdima apie skinus, kurie mitinguoja, kad Lietuva lietuviams, visgi, šalyje tikrai gana palankios sąlygos emigrantui susirasti darbo vietą, būstą ir panašiai.

Vis mažesnis tuberkuliozės plitimas


Sakysite, kad šiais laikais, kai medicina yra taip plačiai išpuoselėta, girtis mažais tuberkuliozės procentais nėra verta? Tikrai yra kuo džiaugtis, kadangi Europoje vis dar dažni tuberkuliozės protrūkiai. Taip pat galime džiaugtis ir gydytojų gausa.

Palyginimui.

•Lietuva: 10 000 žmonių tenka 40 gydytojų, 7 odontologai, 81 ligoninės lova.
•Lenkija: 10 000 žmonių tenka 20 gydytojų, 3 odontologai, 51 ligoninės lova.
Turbūt nebesiskųskite sveikatos sistema!

Moterys – darbščios


Dažnai sakoma, kad lietuvių moterys yra labai gražios. Tačiau pasirodo, kad jos ne tik labai gražios, tačiau taip pat ir darbščios. Panašu, kad mūsų tautietės labai puikiai suderina darbą su namų ruoša, augina vaikus ir dar sugeba rasti malonių hobių. Kai kurias šalis savo profesiniais įgūdžuai lietuvės lenkia net per pusę. Nuostabu!
Puiku ir tai, kad skaičiai vis labiau auga. Tai rodo ne tik tai, kad tautietės nori dirbti, tačiau ir tai, kad jos mokosi, studijuoja, yra savarankiškos ir plėtoja feminizmo idėjas. O tai, žinoma, neatsiejama inovatyvios valstybės dalis.

Piliečiai – aktyvūs


Nors labai dažnai patys tautiečiai kartoja, kad mes esame tingi tauta, kuri nemoka kovoti už savo teises, tačiau rezultatai yra visiškai kitokie. Pasirodo, kad lietuviai, lyginant su kitomis ES šalimis, gana aktyvus, labai džiugina jaunų žmonių pilietinė išraiška valstybės valdyme.
Taip pat mūsų šalyje labai gerai jaučiasi ir politinės partijos, kadangi jos lyginant su šalies ekonominiu rodikliu – gauna gana didelę paramą. Tiek iš visuomenės, tiek biudžeto.

Nuostabi gamta


Labai daug lietuvių tikina, kad vienas nuostabiausių dalykų, kuris juos paskatina mylėti savo šalį – gamta. Išties, Lietuvos gamta labai graži. Ir svarbiausia, kad graži ne tik užsieniečiams, tačiau patiems lietuviams, kurie vaikščiodami geltonais laukais jaučia, kad spaudžia širdelę.
Net 57 procentus šalies teritorijos užima laukai ir pievos. Tai – ne tik dirbami laukai, tačiau valstybinė žemė, kuria pasivaikščioti gali kiekvienas norintis. 30 procentų tenka miškams ir krūmams, o vidaus vandenims – 4 procentai. Nėra labai daug, tačiau juk ir Lietuva nėra didelė.
Mūsų šalyje iš viso yra net 2 830 ežerų, net 29 900 upių. Lietuvos gamta yra labai graži ir keturi metų laikai leidžia matyti jos grožį, kai ji gyva ir tada, kai ji miega. Kadangi šalis tokia nedidelė – galima susipažinti su gražiausiais jos kampeliais vos per vieną dieną.

Lietuva – viena labiausiai augančių šalių ES


Taip pat galima džiaugtis, mūsų šalis yra viena labiausiai augančių šalių Europos Sąjungoje. Galbūt niekada nepavyks pasiekti santykinai tokios paties lygio kaip Vokietija arba Prancūzija, tačiau galime džiaugtis, kad lietuvių gyvenimas tikrai labai gerėja. Užtenka paprasčiausiai palyginti kelių metų algos statistiką ir maloniai nustebsite, kad per tokį trumpą laiko tarpą alga paaugo net kelis kartus.
Galiausiai, Lietuvoje gyventi gera, nes čia kvepia lietuviška duona, greta – mylimi žmonės, saulė – kaitresnė, o kalba – pati gražiausia.

įvertinimas 4.5 / 5
Parašė Rūta Striškaitė 2019 m. rūgpjūčio 07 d., perskaityta 413 k.
Visi straipsniai priklauso idomu.lt naujienų svetainei. Be sutikimo kopijuoti draudžiama.

Suradai klaidą ar neveikiančią nuorodą?

Pažymėkite problemos fragmentą pele ir paspauskite Ctrl + Enter.

Atsidariusiame lange aprašyk problemą ir išsiųsk pranešimą administracijai.

Panašūs straipsniai

Parašyk savo nuomonę

reload, if the code cannot be seen
Paskolų klubas

Kalendorius

«    Sausis 2020    »
PirAntTreKetPenŠešSek
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031 

Kuri tema Jus labiausiai domina?

Finbee paskolos