ĮDOMU.LT - įdomiausios naujienos ir geriausi straipsniai

Įdomūs straipsniai apie kosmosą, gyvūnus, šalis ir pasaulį. Neįprasti faktai apie žmones, jų nutikimus ir atradimus.

Keisčiausios tradicijos

Viena iš pagrindinių priežasčių, kodėl žmonės keliauja - noras pamatyti, kokie yra kitų šalių papročiai, tradicijos bei kokias šventes jie švenčia. Visa tai tarsi padeda geriau susipažinti su valstybe, pamatyti tikrąjį tautos veidą, suprasti, kokios vertybės toje aplinkoje yra išaukštinamos. Tačiau kartais tam tikros tradicijos būna keistesnės nei galėtume pagalvoti.  Tad, susipažinkite, štai sąrašas keisčiausių tradicijų bei papročių visame pasaulyje.

Pomidorų fiesta (La Tomatina), Ispanija
Tai neabejotinai didžiausias „pomidorų karas“, rengiamas kiekvienų metų paskutinį rugpjūčio trečiadienį nedideliame Bunolio mieste, netoli Valensijos. Tūkstančiai žmonių iš visų pasaulio kampelių specialiai atvyksta į šį didžiausią „maisto karą“, kurio metu daugiau nei 120 tonų pernelyg subrendusių pomidorų yra tiesiog mėtomi žmonių vienas į kitą. Po šios fiestos miestas būna tarsi patvinęs pomidorų sultyse, tačiau viskas labai greitai sutvarkoma – gaisrinės mašinos nuplauna pomidorais padengtus pastatus bei gatves. Nors apie šio festivalio atsiradimą sklando daug teorijų, bene populiariausia yra tokia, kad 1945 metais, vykstant Milžinų ir Didžiagalvių (Gigantes y Cabezudos) paradui, keli paaugliai, kurie taip pat norėjo būti pagrindiniais parado veikėjais, įbaugino pagrindinę miesto aikštę, Plaza del Pueblo, ir joje esančius žmones. Jaunimas iš netoliese esančio daržovių stendo griebė pomidorus ir naudojo juos kaip ginklus tiek prieš renginio dalyvius, tiek ir prieš juos bandžiusius sutramdyti policininkus.

Šokis su mirusiuoju – Famadihana, Madagaskaras
Farmadihana – laidotuvių tradicija, labiau populiari tarp genčių bendruomenių, kurios metu žmonės iš šeimos kriptų išima savo protėvių kūnus, suvynioja juos į baltą medžiagą, o po to su tais pačiais kūnais šoka aplink kapą tiesiogine to žodžio prasme, grojant gyvai muzikai. Madagaskare šis ritualas reguliariai atliekamas kartą per 7 metus arba tada, kai šeima užsako šią ceremoniją kaip kažkokios šventės dalį. Vietinių manymu visas šis procesas leidžia išreikšti pagarbą mirusiesiems, kadangi tikima, jog mirusieji atgimsta dar kartą.

Draudimas praustis, Indonezija
Indonezijos Tidong gentis turi tikrai labai unikalias tradicijas vestuvių metu. Viena gražiausių jų – jaunikis negali pamatyti nuotakos veido iki tol, kol jis nesudainuoja keletos meilės dainų mylimajai. Užuolaida, skirianti juos, pakeliama tik tada, kai įvykdoma muzikinė užduotis, ir tuomet jaunieji be jokių trukdžių gali matyti vienas kitą. Tačiau kita tos pačios genties tradicija kiek keistesnė – nuotakai ir jaunikiui neleidžiama naudotis vonios kambariu tris dienas ir naktis po vestuvių. Įdomu, kodėl taip yra? Tidong genties žmonės tiki, jog nesilaikydama šios tradicijos pora sugadins santuoką – ištiks skyrybos, neištikimybė ar netgi kažkurio iš jaunųjų mirtis. Dėl to ką tik susituokę žmonės yra prižiūrimi, kad gertų ir valgytų minimalų kiekį skysčių bei maisto. Po trijų parų pora yra išmaudoma ir pagaliau ji gali grįžti į normalų gyvenimą.

Pirštų nusipjovimas, Papua Naujoji Gvinėja
Dani gentis - vietiniai žmonės, gyvenantys derlingose Baliem slėnio žemumose Vakarų Papua Naujojoje Gvinėjoje. Būtent šios genties žmonių tradicija yra nusipjauti pirštą, kai laidojamas žmogus, kurį jie labai mylėjo. Pavyzdžiui, kai Dani gentyje miršta žmogus, mirusiojo artimasis, kaip žmona ar vyras, nusipjauna savo pirštą ir jį palaidoja kartu su anapilin išėjusiu mylimu žmogumi. Tai tarsi meilės simbolis, kadangi pirštas reiškia kūną ir sielą, kuri visada bus kartu su sutuoktiniu. Amputuotų pirštų skaičius priklauso nuo to, kiek žmonių jie myli, kartais žmogus praranda ir visus savo rankų pirštus. Be pirštų amputacijos jie taip išsitepa savo veidus pelenais ir moliu, kas jų Dani gentyje taip pat yra laikoma kaip liūdesio išraiška.

Švediškas stalas beždžionėms, Tailandas
Kaip jau galėjote suprasti iš antraštės, šiame, kiekvienų metų lapkričio 25 dieną rengiamame festivalyje beždžionės kartu su maistu yra pagrindinės veikėjos. Tailande tikima, jog karalius Rama kadaise atidavė žemės gabalėlį, dar žinomą kaip Lopburi, beždžionių karaliui Hanumanui. Dėl šios priežasties beveik 2000 beždžionių metuose kartą gauna virš 3000 kilogramų vaisių ir daržovių, kurie būna pateikti ant didelio stalo, kad šiuos gyvūnėlius suburtų į vieną vietą ir žmonės galėtų juos stebėti. Taip pat tailandiečiai mano, jog beždžionės neša laimę bei sėkmę, tad tai yra dar viena šio įdomaus festivalio priežastis.

Kūdikio išmetimas į orą, Indija
Tikrai keistas ritualas, kurio metu kūdikiai metami nuo 15 metrų aukščio šventyklos, taikomas jau 500 metų. Tik neišsigąskite per anksti, apačioje vaikas pagaunamas kitų šeimos narių, kurie laiko ištiestą audinį jam sugauti. Kiekvienais metais šis ritualas stebimas tiek musulmonų, tiek induistų, laikantis didelio saugumo. Visa tai vyksta pirmąją gruodžio savaitę ir manoma, kad visiems stebėtojams šis ritualas atneš sėkmę, sveikatą bei klestėjimą. O kad dar labiau nustebtumėte, kasmet tokiu būdu būna „palaiminta“ apie 200 vaikų.

Nuotakos „murzinimas“, Škotija
Pasilinksminti prieš vestuves atrodo įprasta ir šaunu, tačiau tikrai neatrodo, jog šis ritualas galėtų būti smagus pačiai nuotakai. Kaip visa tai vyksta? Svarbiausias aspektas -  į nuotaką mesti kiaušinius, apipilti ją prarūgusiu pienu ir iš esmės viskuo, kas tik ją labiau subjaurotų. Po visos šios „grožio“ procedūros būsimoji žmona yra vedžiojama po miestą pasižmonėti. Kaip bebūtų keista, ši tradicija turi ir prasmę, kuri parodo, kokie sunkumai gali laukti nuotakos po vestuvių, kuriuos ji turės įveikti. Juk praėjus visa tai, bet kokios santuokinės problemos atrodys labai mažos!

Muharamo gedulas
Muharamas yra kasmetinė šventė, paminėjimas, primenantis Mohameto anūko Huseino mirtį bei vykstantis pirmąjį metų mėnesį pagal islamo kalendorių. Huseinas buvo nužudytas kartu su 72 kariais Karbalos mūšyje. Renginys pasiekia savo kulminaciją dešimtąją dieną, kai žmonės gedulo procesijose tam, kad prisiminti auką bei pagerbti ją, muša, žaloja, plaka pačius save specialiomis metalinėmis grandinėmis.
įvertinimas 4.5 / 5
Parašė Povilas Mančinskas 2018 m. sausio 07 d., perskaityta 5 543 k.
Visi straipsniai priklauso idomu.lt naujienų svetainei. Be sutikimo kopijuoti draudžiama.

Suradai klaidą ar neveikiančią nuorodą?

Pažymėkite problemos fragmentą pele ir paspauskite Ctrl + Enter.

Atsidariusiame lange aprašyk problemą ir išsiųsk pranešimą administracijai.

Panašūs straipsniai

Parašyk savo nuomonę

reload, if the code cannot be seen
Paskolų klubas

Kalendorius

«    Kovas 2024    »
PirAntTreKetPenŠešSek
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Kuri tema Jus labiausiai domina?

Finbee paskolos