ĮDOMU.LT - įdomiausios naujienos ir geriausi straipsniai

Įdomūs straipsniai apie kosmosą, gyvūnus, šalis ir pasaulį. Neįprasti faktai apie žmones, jų nutikimus ir atradimus.

Geriausi romantiniai filmai

Beveik kiekvienoje kino juostoje, ar tai būtų trileris, istorinė drama ar mokslinės fantastikos, siaubo filmas, į pagrindinę siužeto liniją įterpiama bent nedidelė romantinė istorija. Meilės tema filmams suteikia žaismingumo, pritraukia daugiau žiūrovų. Tad ką ir bekalbėti apie romantinių filmų žanrą. Tai vienas populiariausių kino žanrų, ypač tarp moterų. Yra sukurta ir tebekuriama daugybė romantinių filmų. Čia pateikiamas nedidelis geriausių romantinių filmų sąrašas, su kuriuo verta susipažinti užkietėjusiems kinomanams, beviltiškiems romantikams bei tiems, kurie tiesiog ieško gero filmo vakarui.

Puikybė ir prietarai (Pride and Prejudice, 2005)
„IMDB“ svetainėje fimas užima 50-ą vietą tarp populiariausių romantiškų filmų. Kino juosta pastatyta pagal anglų rašytojos Džeinės Ostin romaną. Elizabet - sarkastiška, užsispyrusi jauna moteris, turinti gan aiškią nuomonę apie daugelį gyvenimo situacijų. Pavyzdžiui, ji puikiai žino, kad netekės vien dėl to, jog to iš jos tikisi aplinka. Šią dailią būtybę (aktorė - Keira Knightley) įsimyli turtingas, drovus aristokratas Darsis. Šiuos veikėjus skiria šiek tiek kitokia socialinė padėtis ir tai tampa viena iš kliūčių tolimesniems santykiams. Darsis sureikšmina savo aukštą padėtį visuomenėj, Elizabet iš pradžių prisiekia už tai jo amžinai nekęsti. Filmo veiksmas vyksta XVIII - XIX amžiuje. Šiam laikmečiui būdinga apranga, papročiai suteikia filmui papildomų romantiškų atspalvių.

Didysis Getsbis (The Great Gatsby, 2013)
Tai spalvinga, liūdna romantinė drama, kurios veiksmas vyksta XX amžiaus pradžios Long Ailende. „IMDB“ romantiškų filmų penkiasdešimtuke juosta užima 42-ą vietą. Aktoriai Leonardas Dikaprijas bei Carey Mulligan puikiai suvaidino komplikuotą meilės istoriją, kuri prasidėjo netinkamu laiku ir netinkamomis aplinkybėmis. Jis pamilo ją, ji pamilo jį, bet Deizi ištekėjo už kito. Po daugelio metų turtuoliu tapęs Džėjus Getsbis vėl sutinka savo mylimąją Deizi ir yra pasiryžęs ją atsikovoti. Tačiau dviejų žmonių santykiai niekuomet nėra paprasti, ir meilės istorija baigiasi liūdnai, net tragiškai. Filmui būdingas šioks toks naivumas, tačiau visumoje narpliojamos gan aktualios santykių temos. Kino juosta pastatyta pagal F. S. Ficdžeraldo knygą.

Titanikas (Titanic, 1997)
„Tiataniką“ galima būtų laikyti visų laikų romantiškiausiu filmu. Tai yra klasika, jau įrašyta į pasaulio kino istoriją. Žinoma, kasdien sukuriama vis naujų romantiškų kino juostų, tad filmas pamažu keliauja į šešėlį. Šiandien „IMDB“ romantiškų filmų sąraše jis užima tik 11-ą vietą. „Tianiko“ siužeto veikiausiai neverta pasakoti, jį matė beveik visi. Pagrindiniams juostos aktoriams (L. Dikaprijui bei Kate Winslet) tai buvo reikšmingiausi vaidmenys jų karjeroje. Romantiškumo filmui suteikia kliūtys būti kartu (skirtinga herojų socialinė padėtis) bei liūdna istorijos pabaiga.

Operos fantomas (The Phantom of the Opera, 2004)
Ši muzikinė drama pastatyta pagal Endriu Loido Vėberio to paties pavadinimo miuziklą. Kiek baugiame, tačiau itin gražia muzika pasižyminčiame filme pasakojama neįprasta meilės istorija. XIX amžius, choro dainininkė Kristina gauna galimybę tapti pagrindine Paryžiaus operos teatro atlikėja. Filmo siužete pamažu atskleidžiama, jog ji turi paslaptingą mokytoją, kuris dėvi kaukę ir slapstosi teatro požemiuose. Mokytojas myli savo mokinę, tačiau ji atiduoda savo širdį kitam. „Operos fantomas“ - paslaptinga, užburianti kino juosta apie painius jausmus.

Vadink mane savo vardu (Call Me by Your Name, 2017)
Dar mažai kam žinomas, tačiau jau užkopęs į pirmąją „IMDB“ romantiškų filmų penkiasdiašimtuko vietą, L. Guadagnino filmas „Vadink mane savo vardu“ stebina ir traukia žiūrovus netradicinės poros meilės istorija. Pagal rašytojo Andre Aciman kūrinį pastatytame filme pasakojama, kaip žavus septyniolikmetis Elio puikiai leidžia laiką tėvų viloje su savo drauge. Vieną dieną į istoriją atsitiktinai įsipina Elio tėčio studentas Oliveris. Ši nauja pažintis nulemia tolimesnį dviejų jaunų vyrų likimą.

Trumpas susitikimas (Brief Encounter ,1945)
Portalo „Timeout“ patetiktame romantiškiausių filmų šimtuke pirmąją vietą užima britų romantinė drama „Trumpas susitikimas“. Tai nespalvota, XX a. viduryje pastatyta kino juosta, kurioje pasakojama gan paprasta meilės istorija. Eilinį ištekėjusios moters gyvenimą gyvenanti Laura įprastoje išvykoje į miestą susipažįsta su daktaru Aleku, kuris taip pat turi šeimą ir gyvena standartišką gyvenimą. Po pažinties jiedu susitaria susitikti dar kartą ir ši draugystė virta rimtais santykiais. „Trumpas susitikimas“ – žavus senovinis meilės filmas, kuriame aktorės akys ar judesiai pasako daugiau nei žodžiai.
įvertinimas 4.5 / 5
Parašė Fabula Saulė 2017 m. gruodžio 13 d., perskaityta 3 501 k.
Visi straipsniai priklauso idomu.lt naujienų svetainei. Be sutikimo kopijuoti draudžiama.

Suradai klaidą ar neveikiančią nuorodą?

Pažymėkite problemos fragmentą pele ir paspauskite Ctrl + Enter.

Atsidariusiame lange aprašyk problemą ir išsiųsk pranešimą administracijai.

Panašūs straipsniai

Parašyk savo nuomonę

reload, if the code cannot be seen
Paskolų klubas

Kalendorius

«    Sausis 2020    »
PirAntTreKetPenŠešSek
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031 

Kuri tema Jus labiausiai domina?

Finbee paskolos