ĮDOMU.LT - įdomiausios naujienos ir geriausi straipsniai

Įdomūs straipsniai apie kosmosą, gyvūnus, šalis ir pasaulį. Neįprasti faktai apie žmones, jų nutikimus ir atradimus.

Dyzelis ar benzinas - kokį automobilį rinktis

Liaudies išmintis byloja, kad dujos skirtos namams šildyti, benzinas – automobiliams, o dyzelis – traktoriams. Tačiau tai toli gražu nėra tiesa. Modernios technologijos bei visokeriopi inžineriniai pasiekimai leidžia ir dyzeliniams automobiliams neatsilikti. Tiesa, sparčiai auga ir elektromobilių bei hibridų užimama rinkos dalis, bet apie juos čia nekalbėsime. Šis straipsnis Jums padės susipažinti su svarbiausiomis dyzelinių bei benzininių automobilių savybėmis ir duos žinių, norint teisingai apsispręsti.

Benzininis variklis
Privalumai:
 • Geresnė važiavimo dinamika
 • Nauji benzininiai automobiliai neretai būna pigesni
 • Variklio garsas
 • Lengvesnis užvedimas šaltuoju metų laiku
 • Mažesni ir lengvesni varikliai vakarų valstybėse leidžia sutaupyti mokesčių
 • Galimybė sujungti su dujomis
Trūkumai:
 • Didesnės kuro sąnaudos
 • Norint išlaikyti geros būklės variklį, reikalinga intensyvesnė priežiūra
 • Lietuvoje benzinas brangesnis nei Europoje
 • Mažų turbinų varikliai dažnai nėra patvarūs

Dyzelinis variklis
Privalumai:
 • Pigesnis kuras
 • Varikliai būna ekonomiškesni
 • Ilgaamžiškumas - dyzelis yra lakus kuras, skirtingai nei benzinas, jis pats savaime sutepa tam tikras variklio vietas
 • Pravažumas sunkiomis sąlygomis
 • Didesnis sukimo momentas – iš vietos šie automobiliai pajudės geriau nei benzininiai oponentai. Tempiant priekabą ar krovinį jie daug efektyvesni.
Trūkumai:
 • Sunkesnis motoras ir dažnos ydingos turbinų ar su slėgyje dirbančių detalių bėdos
 • Ne greitkelyje važiavimo dinamika nėra maloni bei garsesnis variklis
 • DPF filtrai ir kitos išskirtinai dyzeliams taikomos technologijos – brangiai taisomos
 • Užvedimas šaltuoju metų laiku
 • Pirkimo kaštai būna didesni
 • Vakarų Europoje dyzeliniams automobiliams pradedami taikyti ribojimai

Jeigu perkate naują
Nusprendę įsigyti naują automobilį (iki 3-5 metų amžiaus) neprašausite bet kokiu atveju. Kadangi automobiliams iš salono taikoma garantija, jis tikriausiai buvo prižiūrėtas autorizuotame servise ir jokių bėdų kilti neturėtų, tad čia apsisprendimą galėtų lemti tik keli faktoriai. Mažesnė kaina, komfortas automobilio viduje ir važiavimo dinamika. Išlaikymo kaštai susivienodina maždaug po 5-6 metų turėjimo, tačiau tai tikrai mažas skirtumas.

Važinėdami ilgus atstumus greitkeliais ar norėdami pravažaus visureigio – rinkitės dyzelį. Kodėl? Aukštesnis sukimo momentas, ilgaamžiškumas bei kuro ekonomija leis nuvykti ilgą kelią ar pravažiuoti bekelę neužgestant ar be didesnių problemų. Tačiau toks automobilis nebus itin smagus mieste ar juo labiau trasoje. Šaltas variklis dirbs garsiau, o net ir įšilęs nebus toks malonus ausiai kaip benzininis analogas. Tačiau, sutaupysite kuro išlaidų, turėsite universalesnį automobilį ūkio ar kitiems darbams.

Benzininiai varikliai turi būti prižiūrėti. Jie atlaiko mažesnes atstumo apkrovas, tad turite būti užtikrinti praėjusio savininko (jeigu toks buvo) rūpesčiu. Variklis turi dirbti tyliai ir vienodai, o važiavimo dinamika būti maloni ir sklandi. Šis automobilis labiau tiks miesto žmogui, kuris dažniau keičia eiles kamštyje nei rieda greitkeliu. Benzininiai varikliai taip pat būna smagesni trasose. Juos rekomenduojame rinktis vertinantiems vairavimo malonumą ir nevažinėjantiems bekele ar netempiantiems krovinių.

Jei perkate naudotą
Svarbu kuo daugiau sužinoti apie automobilio praeitį. Dyzelinis automobilis pakankamai patvarus gali būti net ir po 20 metų eksploatacijos, kol benzininiai visiškai išsikvėps per 15-17. Pastariesiems reikalingi kapitaliniai remontai, didelės investicijos norint atgaivinti trauką, o dyzelinis motoras, prižiūrėtas, tarnaus kaip ir pirmą dieną.

Tiesa, būna visokių savininkų ir tos amžiaus ribos tikrai nėra taisyklė, o daugiau tarnauja kaip orientacinė tendencija. Perkamo naudoto automobilio VIN numerį patikrinkite internetu ar markės atstovo servise bei visad nuvarykite perkamą automobilį į servisą, jeigu turite tam galimybę. Ten jį patikrins sertifikuoti ekspertai ir padės atrasti bėdas ar gedimus. Netikėkite internete skelbiamomis kuro sąnaudomis. Jos mažų mažiausiai melagingos. Prie oficialiai skelbiamo kuro suvartojimo drąsiai pridėkite 1-1,5 litro vasarą ir apie 2 litrus – žiemą, su didesnio darbinio tūrio agregatais kuro sąnaudos skiriasi dar ženkliau. Benzininiams varikliams didelį pliusą prideda galimybė suderinti jį su dujomis, taip sutaupant nemažai išlaidų. Tiesa, toks važiavimas irgi nėra labai malonus, bet jis yra labai pigus. Dujinė įranga irgi gali gesti, tad ją reikia aktyviai prižiūrėti ir ja rūpintis. Išlaidos kurui, su dujomis, lenkia dyzelinius automobilius – tai reiškia, kad benzinas+dujos yra dar pigesnė alternatyva nei dyzelis. Vis dėl to, venkite dujų didelio darbinio tūrio varikliuose. Šešių, aštuonių ar net dvylikos cilindrų dujinės sistemos gali tapti baisiausiu galvos skausmu. Jas įrengti kainuoja didelius pinigus, o remontavimas ilgainiui neatpirks įdėtų pinigų. Naudoti dyzeliniai automobiliai turi keletą ydingų problemų, kurios kartojasi. Jas tikrai žinos ir nustatyti padės patikimo serviso meistrai.

Papildomos žinios
Jeigu jus domina hibridinės technologijos, dyzelinių variklių su elektrinėmis baterijomis beveik nėra. Kadangi dyzelinis variklis gaminamas iš brangesnių medžiagų, į jį montuoti hibridinę technologiją išnaudojančias baterijas gamintojams neapsimoka

Užsienyje auga tendencija drausti senus dyzelinius automobilius arba atsiranda draudimai riboti jų eismą miesto centre taip siekiant mažinti oro taršą.

Važiuodami užsienyje susidursite su vietovėmis, kur dyzelinis kuras – brangesnis nei benzinas. Tai – Jungtinė Karalystė, dauguma JAV valstijų, Šveicarija. Švedijoje benzino ir dyzelio kainos daugmaž lygios.  

Išvada
Jums reikia nuspręsti, ko siekiate ir ko norite iš savo automobilio. Jeigu daug važinėjate greitkeliais ar automobilis reikalingas kroviniams bei darbams – rinkitės dyzelį. Tačiau norėdami smagiau jaustis už vairo, galbūt net nuvykti į trasą ir smagiai pralėkti su vėjeliu, geresnis variantas Jums yra benzininis variklis. Kainos atžvilgiu galų gale viskas išsilygina arba žmonės net neišlaiko automobilio savo rankose taip ilgai, kad dyzelio ar benzino pirkimas sudarytų didelį skirtumą. Kadangi viską jau žinote, pasirinkimas - Jūsų rankose!
įvertinimas 4.5 / 5
Parašė Povilas Mančinskas 2018 m. kovo 31 d., perskaityta 8 339 k.
Visi straipsniai priklauso idomu.lt naujienų svetainei. Be sutikimo kopijuoti draudžiama.

Suradai klaidą ar neveikiančią nuorodą?

Pažymėkite problemos fragmentą pele ir paspauskite Ctrl + Enter.

Atsidariusiame lange aprašyk problemą ir išsiųsk pranešimą administracijai.

Parašyk savo nuomonę

reload, if the code cannot be seen
Paskolų klubas

Kalendorius

«    Sausis 2020    »
PirAntTreKetPenŠešSek
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031 

Kuri tema Jus labiausiai domina?

Finbee paskolos