ĮDOMU.LT - įdomiausios naujienos ir geriausi straipsniai

Įdomūs straipsniai apie kosmosą, gyvūnus, šalis ir pasaulį. Neįprasti faktai apie žmones, jų nutikimus ir atradimus.

TOP 10 populiariausių automobilių Lietuvoje

Lietuvių automobilių pasirinkimas žavi. Bent jau mašinų turgaus prekeivius. Pagal tendencijas, lietuviai dažniausiai perka 9-16 metų senumo automobilius, tačiau net ir per 20 metų riedanti technika vis dar nesitraukia iš mūsų kelių. Plačiausiai pasitaikantys pasirinkimai – patikimas dyzelinis variklis ir pakankamai tuščia komplektacija, nes mūsų tautiečiai labiau mėgsta naujesnį automobilį nei gausesnį funkcijų skaičių, skirtingai nei didžioji dalis Europos. Taigi, laikas pristatyti 10 populiariausių automobilių riedančių Lietuvos keliuose.

Verti paminėjimo

Opel Vectra B ir C
Senasis kėbulas B - ne per seniausiai iškrito iš dešimtuko ir sparčiai praranda vietas dėl rūdžių ir kitų su amžiumi atsirandančių ydų, o Vectra C įgauna populiarumą.

VW Caddy
Policijos ir komercinių bendrovių labai mėgiamas automobilis jau kelis metus beldžiasi į dešimtuko duris.

VW Golf 5
Nors šio automobilio populiarumas jau keletą metų svyruoja tarp 9-20 vietų pagal registruotus pardavimus, visgi panašu, jog šiuo metu 5 kartos Golf yra visai netoli dešimtuko populiariausių. 

10. BMW 5er E60
Šis BMW 5-osios serijos automobilis itin paklausus tarp jaunimo. Liaudyje žinomas kaip „betmenas“, E60 kėbulo penktukas pradėtas leisti 2003 metų pabaigoje, pakeitęs E39 kėbulo modelį. Ilgai tai buvo tikras svajonių automobilis ir dėl galu varomų ratų, komfortiškos važiuoklės, patikimų variklių ir socialinio statuso iškėlimo, šį Bavarijos auto gamyklos gaminį vairuoja nemaža dalis kelių eismo dalyvių. Populiariausi varikliai yra 2,5 arba 3 litrų dyzelis ir 2,5 litro benzinas.

9. Toyota Avensis T250
Tikrai patikimas ir praktiškas automobilis. Dažnas mūsų keliuose riedantis Avensis T250 savo gyvenimą pradėjo Prancūzijoje ar Vokietijoje, tačiau rado ir puikų šeimininką Marijos žemėje. Šis modelis turi panašią reputaciją į VW Passat modelius, nes yra itin pigiai eksploatuojamas, pakankamai ekonomiškas, o apie D4D dyzelinių variklių patikimumą jau kuriamos legendos. Populiariausi motorai: 2 arba 2,2 litro dyzeliai.

8. Opel Astra G
Nors prieš keletą metų Opel Astra dar galėjo puikuotis būdama ketvirtojoje vietoje, „Astros“ po truputėlį nyksta ir jų užregistruojama vis mažiau. Liaudyje plačiai paplitusios kalbos, kad Opel markės automobiliai labai rūdija, o remonto kaštai ima lenkti automobilio vertę. Tad panašu, kad kuo toliau, tuo rečiau šis Opel modelis bus pastebimas Lietuvos keliuose. Galbūt reikia pasidžiaugti matant skubantį Astra G vairuotoją agresyviai nardantį tarp eilių, nes toks vaizdas gali greitai tapti praeitimi... Populiariausi - 1,6 ir 1,8 litro benzininiai varikliai.

7. BMW 3er E46
BMW markės 3 serijos automobiliai turi kultinį pasisekimą tarp driftą bei pigias linksmybes kelyje mėgstančio jaunimo. Tačiau vien taip, 6 vietos šiame sąraše užimti nepavyktų, 3 serijos E46 kėbulo universalą labai mėgsta ir jaunos šeimos, ir darbiniams tikslams automobilio ieškantys žmonės. Santykinai galinga, patikima ir nebrangiai taisoma „troikė“ dažnai keliuose erzina aplinkinius vairuotojus prisimindama savo chuliganiškas šaknis, tačiau yra ir gerų vairuotojų tik jų niekas nepastebi. Populiarūs bene visi varikliai: 1,6, 1,8, 2,0, 2,5 ir 3 litrų benzinai bei 2 ir 3 litrų dyzeliai.

6. BMW 5er E39
Ir dar vienas BMW šiame sąraše. Panašu, kad BMW automobiliai per laiką pagaliau pelnė lietuvių meilę ir juos pamėgo daugiau nei lėkti norintys provincijos vaikinai, o ir paprasti miesto žmonės. Vis dėl to E39 kėbulo BMW buvo bene pagrindinis šios, dabar sklandančios neigiamos reputacijos kalvis. Jis jau nuo 1995 metų šiurpino aplinkinius eismo dalyvius nardydamas ir lėkdamas lietuviškuose keliuose, iki kol buvo pakeistas E60 modeliu. „Slyva“ arba „kiaulė“ yra labai komfortiškas automobilis, tačiau Lietuvoje kokybiškas jų taisymas daugumai savininkų būna per brangus, todėl dažnos ydingos problemos dėl kurių automobilį gali tekti nurašyti, nes ilgą laiką jis buvo tvarkomas ne kokybiškai. Genda kuro siurbliai, komforto įranga, automobilis lieka tik savo, kadaise BMW prekės ženklo flagmano, šešėliu. Vis dėl to naujausi (2002-2003 metų) penktukai išlieka vieni geidžiamiausių automobilių skelbimų portaluose bei dažni svečiai kaimų ir miestų keliuose. Populiariausi varikliai: 2,5 benzinas ir 3 litrų dyzelis.

5. Opel Zafira A
Tai – darbinis arkliukas. Zafira A yra tas automobilis, kuris verčia abejoti Opelio įgytu, tik kaip rūdijančias geldas gaminančio automobilio vardu. Nors nuo korozijos nėra itin puikiai apsaugota, Zafira gali būti mušta, durta, trenkta ar kitaip gadinta, bet vis tiek važiuos ir tą darys pigiai, tą žino jos savininkai. Taksi vairuotojai taip pat itin myli šį automobilį, o sunkiais darbais užsiimantys bei ūkininkaujantys žmonės tikrai yra susidūrę ir pamėgę šio modelio patvarumą, talpumą bei praktiškumą. Populiariausi 2 ir 2,2 litro benzininiai bei dyzeliniai varikliai.

4. Audi A6 C5
Cepelinas. Tokį pavadinimą liaudyje dėl savo formos, turi šio kėbulo Audi A6 sedanas. Tiek universalas tiek sedanas – solidus ir geras pasirinkimas, bent jau toks buvo savo laiku. Deja, kaip ir su 5 serijos BMW, dažno lietuvio savininko "Audinė" bus taisyta pigiame servise, neoriginaliomis detalėmis, dėl to atsiranda ydingos bėdos, kurias po to yra sunku sutvarkyti. Tačiau Audi yra patikimas prekės ženklas ir A6 C5 suderina komfortą, dinamišką važiavimą ir praktiškumą su pravažumu ir patvarumu. Verta paminėti ir Quattro (keturių varomųjų ratų) variaciją, kuri vis dar išlieka paklausi net ir praėjus 14 metų  po šio kėbulo gamybos pabaigos. Nors ir nėra pats taupiausias automobilis kuro sąnaudų atžvilgiu, Audi 100, kurią pakeitė A6 modelis – pirmtakę lenkia viskuo. Populiariausi yra 1,9 bei 2,5 litro turbodyzeliniai varikliai ir 3 litrų benzininis agregatas.

3. Audi A4 B5
Populiariausia „Audinė“ šiuo metu važinėjanti Lietuvoje yra A4 modelis B5 kėbule. Kadangi yra VW grupės gaminys – pasižymi visomis šio koncerno produkcijai būdingomis savybėmis, o jas lietuviai labai myli. Pigus išlaikymas, solidus važiavimas bei patikimi varikliai reiškia tai, jog ši mašina ant kelio išbus ilgai ir didelių išlaikymo išlaidų kilti neturėtų. Labiau vertinama tarp kaimo ar priemiesčių gyventojų, kur vis dar išlieka kelių karaliene. Populiariausi, be abejo, dyzeliniai 1,9 ir 2,5 litro varikliai.

2. Volkswagen Golf MK IV
Golfas – galima sakyti, jau yra tapęs lietuviškos kultūros dalimi. Būtent ketvirtosios kartos „guolis“ tampa nemažos dalies vairuotojų pirmuoju automobiliu, o didelis pamėgimas tiek iš vyrų, tiek iš moterų pusės garantuoja tai, jog GOLF IV gali užimti net antrąją vietą šiame sąraše. Sakoma, kad būtent šis kėbulas buvo serijos viršūnė ir viskas po jo tik bandė atkartoti tai, ką 2000-ųjų pradžioje darė Volksvagenas. Tačiau tą nuspręs ateitis, o dabar turime pripažinti, jog 1,9 turbodyzeliniai ir 1,6 bei 1,8 litro benzininiai agregatai yra populiariausias pasirinkimas besirenkantiems vairuoti VW Golf, o tokių žmonių yra tikrai daug.

1. Volkswagen Passat B5
Tikras tautos automobilis. Tai yra eilinio lietuvio svajonė. Netgi seną B5 Passatą jis keičia į tvarkingesnį B5 arba į „face-lift“, atnaujinto kėbulo B5+ variantą. Nuo 1996 iki 2005 metų gamintas VW Passat modelis turėjo gan ilgą gyvavimo laikotarpį, o tiesiog lygių neturintis patvarumas bei variklių ilgaamžiškumas daugumai žmonių yra būtent tai, ko jie nori iš automobilio. Tiek sedanai tiek universalai šiuo metu sudaro didžiausią skaičių vieno modelio automobilių Lietuvos keliuose. Kaime, mieste, kelionėje ar darbe – Pasatas visada atliks tai, ką jam patikėsite. Populiariausi varikliai yra jau iki skausmo pažįstami 1,9 ir 2,5 turbodyzeliai bei 1,8 benzinu varomas motoras.
įvertinimas 4.5 / 5
Parašė Povilas Mančinskas 2018 m. kovo 01 d., perskaityta 2 060 k.
Visi straipsniai priklauso idomu.lt naujienų svetainei. Be sutikimo kopijuoti draudžiama.

Suradai klaidą ar neveikiančią nuorodą?

Pažymėkite problemos fragmentą pele ir paspauskite Ctrl + Enter.

Atsidariusiame lange aprašyk problemą ir išsiųsk pranešimą administracijai.

Parašyk savo nuomonę

reload, if the code cannot be seen
Paskolų klubas

Kalendorius

«    Gruodis 2019    »
PirAntTreKetPenŠešSek
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031 

Kuri tema Jus labiausiai domina?

Finbee paskolos