ĮDOMU.LT - įdomiausios naujienos ir geriausi straipsniai

Įdomūs straipsniai apie kosmosą, gyvūnus, šalis ir pasaulį. Neįprasti faktai apie žmones, jų nutikimus ir atradimus.

TOP 10 blogiausių miestų vairuotojams

Kamštis – visų skubančių vairuotojų siaubas. Ne tik tenka stovėti eilėje bei veltui švaistyti kurą, bet įžūlūs pašaliniai vairuotojai dar ir dažnai užlindinėja, kuria stresines bei įtemptas situacijas. Piko metu Vilniuje pastovėti gali tekti net apie valandą. Daugumai Lietuvos gyventojų tai jau yra nežmoniška kankynė, tačiau į Vilnių lėkte lėksite, sužinoję apie šiuos 10 miestų, kurie vairuotojų sąraše tapę tikrais keiksmažodžiais.

10. Varšuva
Per metus vidutinis varšuvietis kelyje dėl kamščių papildomai praleidžia beveik 300 valandų, o tai bene po valandą kasdien. Nors šio miesto viduje esantys keliai pakankamai greiti, išplanavimas, šviesoforai bei didelis žmonių kiekis užtikrina tai, jog piko metu Varšuva beveik nepravažiuojama. Todėl, visi galintys vengia važiuoti per Lenkijos sostinę. Piko metu, norint nuo centro pasiekti miesto išorinę ribą (~10 km), keliausite bene dvi valandas.

9. Bukareštas
Atrodytų, kad Rumunija – nuošali ir rami valstybė Pietų Europoje. Tačiau per 2 iš beveik 20 milijonų rumunų kasdien okupuoja šio miesto gatves. Apie pusė kelių nuolatos yra užkimšti, o kasdien kamštyje reiks praleisti nei daug nei mažai – apie 57 minutes.

8. Sankt Peterburgas
Senoji carinės Rusijos sostinė – tiesiog alsuoja rusiška kelių kultūra. Ilgi kamščiai, įžūlūs vairuotojai bei turčiai lekiantys saugumo tarnyboms skirta juosta ar tramvajaus bėgiais. Čia žmonės dažnai vėluoja į darbą, tačiau bent gali pasidžiaugti gražiais miesto vaizdais ar „baltosiomis naktimis“. Piko metu truksite tikrai bent dvigubai savo įprastinės kelionės trukmės.

7. Pekinas
Kinijos sostinė po truputėlį tampa vienu didžiausių miestų visame pasaulyje. Iki olimpinių žaidynių 2008 metais Pekinas kentėjo ir nuo baisaus smogo, tačiau dabar situacija šiek tiek geresnė. Šiomis dienomis per 5 milijonai registruotų transporto priemonių vos ne kiekvieną dieną išrieda į 22 000 tūkst. kilometrų Pekino kelių. Deja, infrastruktūra nėra pakankamai išvystyta palyginti su sparčiai išaugusia ekonomika. Čia eismo spūstys kartais būna tokios nežmoniškos, kad vairuotojai spėja susipažinti su savo kaimynais kamštyje.

6. Niujorkas
Didysis obuolys turi per 90 tūkst. kilometrų kelių – apie 4 kartus daugiau nei Pekinas, tačiau susiduria su panašaus dydžio kamščiais. Tiesa, pastaruoju metu jie sumažėjo, bet vidutinis Niujorko gyventojas per metus ant taksi galinės sėdynės ar už savo automobilio vairo praleis daugiau nei valandą kasdien, vien stovėdamas kamščiuose. Taip yra dėl itin intensyvių pikų, tačiau kitomis valandomis čia gali būti ir visai ramu vairuoti.

5. Stambulas
Neseniai šis miestas turėjo „užgrūsčiausio“ miesto pasaulyje titulą. Tačiau per keletą metų situacija, rodos, pagerėjo. Kas keisčiausia, spūsčių statistika blogesnė yra miestą supančiuose greitkeliuose nei vidinėse Stambulo gatvėse. Tačiau vis dėl to tai nėra taip ir keista, kai pagalvoji, jog didžiausiame Turkijos mieste glaudžiasi gerokai virš 15 milijonų gyventojų. Kuo kelių infrastruktūra labiau bus gerinama, tuo mažiau Stambulas turėtų figūruoti šiame sąraše.

4. Los Andželas
Angelų mieste – nei daug, nei mažai – 67 tūkst. kilometrų kelių. Tiesa, čia yra visko. Galima prariedėti ir visiškai tuščiu kvartalu, tačiau greitkeliuose vedančiuose į ar iš miesto net viduryje baltos dienos galima strigti keletui valandų. Kas apsunkina situaciją – dažnos karščio bangos, kurios sukelia diskomfortą vairuotojams ir verčia deginti daugiau kuro įjungiant oro kondicionierių. Norite pasijausti laimingi? Vidutinis Los Andželo vairuotojas per metus iššvaisto 2408 dolerius kurui, stovėdamas kamštyje. Tad kitą kartą galėsite ramiau žiūrėti į vis besileidžiančią kuro rodyklę.

3. Bankokas
Jeigu planuosite kelionę automobiliu ar kita transporto priemone šiame mieste – išvykite bent 2 ar 2,5 karto ankščiau. Taip, iš tiesų ten tikrai bloga situacija. Vidutinis Azijos nuodėmių miesto gyventojas per dieną kamštyje praleis nei daug nei mažai – 72 minutes. Tiesa, kažkodėl vakarinis pikas čia ryškiai didesnis už rytinį - beveik 1,3 karto, o tai neproporcingai daug. Kartais Tailando sostinės kamščiai taip įgrįsta motociklininkams, kad šie tiesiog palieka savo transporto priemonę artimiausiam pažįstamui ir namo vyksta pėsčiomis.

2. Maskva
Legendinis kamščių miestas Rusijos širdyje. Maskva jau ilgus metus karaliauja netoli arba pačiame sąrašo viršuje. Stalinistiniai miesto kelių išplanavimai neatnešė daug naudos ir MKAD žiedai nelabai palengvina susisiekimą piko metu. Iš 12 milijonų žmonių gyvenančių Rusijos sostinėje, dar 2-4 milijonai neregistruotų rezidentų nuolat kenti šią didmiesčio kataklizmą. Maskvos valdžia uždraudė dideliems sunkvežimiams įvažiuoti į miesto centrą dienos metu. Bet visgi dažnai čia žiba rusiško vairuotojo mentalitetas ir kiti prastos vairavimo kultūros padariniai, kurie užtikrina Maskvos dominavimą kamščių tope.

1. Meksikas
Naujasis automobilių vairuotojų pragaras – Meksikas. Apie 20 milijonų gyventojų naudoja per 55 tūkstančius kilometrų kelių ir skuba į savo darbus telenovelių kūrime. Juokas, juokais, bet piko metu Meksiko gyventojas praleis dvigubai ilgesnį laiką kelyje, nei galima planuoti prieš kelionę. Turčiai iš šio miesto jau seniai renkasi sraigtasparnius vietoj automobilių, nes kentėti ant žemės susidariusias spūstis ilgokai tapo nebeįmanoma.  
įvertinimas 4.5 / 5
Parašė Povilas Mančinskas 2018 m. kovo 09 d., perskaityta 1 288 k.
Visi straipsniai priklauso idomu.lt naujienų svetainei. Be sutikimo kopijuoti draudžiama.

Suradai klaidą ar neveikiančią nuorodą?

Pažymėkite problemos fragmentą pele ir paspauskite Ctrl + Enter.

Atsidariusiame lange aprašyk problemą ir išsiųsk pranešimą administracijai.

Parašyk savo nuomonę

reload, if the code cannot be seen
Paskolų klubas

Kalendorius

«    Sausis 2020    »
PirAntTreKetPenŠešSek
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031 

Kuri tema Jus labiausiai domina?

Finbee paskolos