ĮDOMU.LT - įdomiausios naujienos ir geriausi straipsniai

Įdomūs straipsniai apie kosmosą, gyvūnus, šalis ir pasaulį. Neįprasti faktai apie žmones, jų nutikimus ir atradimus.

TOP 10 brangiausiai parduoti paveikslai

Menas – jautri tema. Ne visiems patinka tam tikri paveikslai, tačiau būtent tas subjektyvumas ir paverčia meno rinką viena brangiausių industrijų pasaulyje. Vienas paveikslas gali kainuoti daugiau nei veiksmo filmas, jachta ar net privatus lėktuvas. Dauguma paveikslų šiame sąraše – nutapyti pačių garsiausių dailininkų istorijoje. Jų vardas prideda kūriniams nemažai vertės, o kolekcionieriai, muziejai bei net valstybės moka labai daug pinigų už šiuos darbus. Tad, kokie yra brangiausi kada nors parduoti paveikslai?

10. Numeris 5 – Džeksonas Polokas (164,5 mln. USD)

Antras brangiausias kada nors parduotas amerikiečio Dž.Poloko paveikslas. „Numeris 5“ 2006 metais parduotas aukcione D.Martinez‘ui – turtuoliui iš Meksikos. Pats meno kūrinys nutapytas 1948 metais ir atspindi abstraktaus ekspresionizmo kryptį. Bene visi Džeksono Poloko darbai turi išskirtinę išvaizdą. Jo tapymo metodai tikrai unikalūs, o paveikslai susilaukia labai didelio fanų dėmesio.

9. Apsinuoginusi gulinti moteris – Amadeo Modiljanis (172,6 mln. USD)

Amadėjus Modiljanis - tikras meno pasaulio gigantas. Italas buvo multitalentingas žmogus, tačiau dėl ligos mirė jaunas, būdamas vos 35-erių metų amžiaus. Dailininkas gyveno ir kūrė meno klestėjimo laikotarpiu (XX a. pradžioje), pažinojo ir patį P.Pikasą. „Apsinuoginusi gulinti moteris“ parduota 2015 metų pabaigoje kinų milijardieriui – L. Yiqian. Tai ne tik brangiausias A. Modiljanio paveikslas, bet ir už didžiausią pinigų sumą nupirktas aktas.

8. Alžyro moterys – Pablas Pikasas (181,7 mln. USD)
Pablą Pikasą žino net ir nelabai menu besidomintys žmonės. Ispanų dailininkas buvo kubizmo stiliaus atstovas ir pasižymėjo labai unikalia kūryba. Daugelio laikomas geriausiu ir garsiausiu moderniojo meno atstovu. Iš tiesų, tai „Alžyro moterys“ yra 15-os paveikslų ciklas, o 181 milijoną buvęs Kataro ministras pirmininkas sumokėjo už šio ciklo versiją „O“. Šie darbai P. Pikaso kūryboje buvo kaip pagarbos ženklas jo idealams ir mylimiems dailininkams. Būtent „Alžyro moterys“ skirtos XIX a. menininko E. Delacroix‘o paveikslui pagerbti.

7. Du portretai – Rembrantas (182 mln. USD)
Amsterdame esantis Rijksmuseum ir Paryžiaus Luvras už vyro ir moters portretus sumokėjo 160 milijonų eurų. Pakankamai dideli paveikslai nutapyti dar 1634 metais, o parduoti 2015 metais. Šių dviejų paveikslų istorija tikrai įdomi. Nors čia tapyti sutuoktiniai, jie pozavo atskirai, tačiau paveikslai būdavo kartu nuo pat darbo pabaigimo datos. Tai pakankamai dideli darbai – matmenys yra 208x132 centimetrų. Iki šios dienos „Du portretai“ – brangiausias Rembranto darbas.

6. Numeris 6 – Markas Rotko (190 mln. USD)

Šis kūrinys puikiai atspindi modernaus meno keistumą. Nemaža dalis žmonių tikriausiai šio paveikslo nelaikytų šedevru. Netoli Daugpilio gimęs žydų kilmės Markas Rotko tapo vienu ryškiausių abstraktaus ekspresionizmo atstovų, nors savo asociacijas su meno srovėmis neigė. Gyvenęs tuo pat metu kaip ir Dž.Polokas – M.Rotko sukūrė tikrai žinomų darbų. Paveikslas tėra trijų spalvų derinys su daugybe šešėlių ir nelygių potepių. Dar vadinamą „Violetinė, žalia ir raudona“, kūrinį 2014 metais už 140 milijonų eurų privačiame aukcione įsigijo rusų oligarchas D.Rybolovlevas.


5. Numeris 17A – Džeksonas Polokas (~203 mln. USD)
Džeksonas Polokas kūrė sunkiai apibūdinamus darbus. Jo darbams vertės pridėjo ir tragiška mirtis autoavarijoje 1956 metais. Kaip ir nemaža dalis menininkų, dailininkas kovojo su psichologinėmis problemomis, buvo alkoholikas. Tačiau nepaisant visko, jo darbai palietė ir pakerėjo dideles auditorijas. Numeris 17A yra puikus to pavyzdys. Už 200 milijonų dolerių, 2015 metų Rugsėjį, šį kūrinį įsigijo milijardierius investuotojas iš JAV – K.C.Griffin‘as.


4. Kada tu ištekėsi? – Polis Gogenas (213 mln. USD)
Skirtingai nei prieš tai buvę darbai, šio paveikslo pirkėjas nėra asmuo ar muziejus. Tai – valstybė. Kas labiau mėgsta taškytis pinigais nei naftos turtus pamilę šeichai ir šeichės iš Vidurio Rytų? Būtent Kataro emyro sesė ir buvo pirkėja, tačiau techniškai „pirko valstybė“. „Kada tu ištekėsi?“ – už žymiausią P.Gogeno darbą, nutapytą prieš daugiau nei 100 metų pakloti teko 213 milijonų dolerių. Palyginimui, už tokią sumą galėtumėte įsigyti visą Amsterdamo „Ajax“ futbolo klubą.

3. Žaidėjai kortomis – Polis Sezanas (Virš 270 mln. USD)
Kaip ir viena vieta žemiau esantis paveikslas, šis tapytas 1892/1893 metais. Taip pat ne tik autoriai yra bendravardžiai, tačiau ir pirkėjas yra tas pats – Kataro karališkoji šeima. Postimpresionistas P. Sezanas buvo prancūzas, o kaip žinote XIX a. pabaigoje ir XX a. pradžioje būtent šioje šalyje ir buvo susirinkusi visa meno pasaulio „grietinėlė“. „Žaidėjai kortomis“ – piešinių ciklas, kurio tiksli įsigijimo suma nėra žinoma, tačiau spėjama, kad ji tilptų 270-300 milijonų JAV dolerių ribose.


2. Sankryžos – Vilemas de Kuningas (~304 mln. USD)

Jau minėtas K.C.Griffin – tikras abstraktaus ekspresionizmo mėgėjas, nes už šį paveikslą 2015 metais nepagailėjo net 304 milijonų dolerių. V. de Kuningas buvo olandų kilmės amerikiečių dailininkas. Menininkas nugyveno ilgą gyvenimą, tačiau turbūt net negalėjo pagalvoti, kad šis darbas du metus bus pats brangiausias pasaulyje. Pirmasis jo pirkėjas už jį mokėjo 4 tūkstančius dolerių, tačiau po 34 metų jis parduotas jau už 20,7 milijono, o kitas pardavimas jau užima antrąją vietą šiame sąraše. Paveikslus de Kuningas pavadindavo pagal savo esamą gyvenamą vietą.

1. Salvator Mundi – Leonardas da Vinčis (450.3 mln. USD)
Jeigu kai kurie meno kūriniai nebūtų saugojami ar neparduodami, tikriausiai šis sąrašas būtų užpildytas vien L. da Vinčio darbais. „Mona Liza“, „Paskutinė vakarinė“ ir begalė kitų jo darbų yra tikri šedevrai. Todėl tikrai nenuostabu, kad būtent jo paveikslas yra pirmoje sąrašo vietoje. Už jį sumokėti protu nesuvokiami 450 milijonai dolerių, padarydami jį pačiu brangiausiu meno kūriniu pasaulyje. Palyginimui, už tokią sumą galima įsigyti naują Boeing 777x keleivinį lėktuvą. Italų išradėjo, menininko ir genijaus L. da Vinčio darbai puoš jau anksčiau minėto D. Rybolovlevo namų sienas Monte Karle. Tikriausiai net Kataro karališkoji šeima ar milijardieriai iš JAV nepranoks tikro meno mylėtojo D. Rybolovlevo pirkinio.
įvertinimas 4.5 / 5
Parašė Povilas Mančinskas 2018 m. kovo 22 d., perskaityta 5 326 k.
Visi straipsniai priklauso idomu.lt naujienų svetainei. Be sutikimo kopijuoti draudžiama.

Suradai klaidą ar neveikiančią nuorodą?

Pažymėkite problemos fragmentą pele ir paspauskite Ctrl + Enter.

Atsidariusiame lange aprašyk problemą ir išsiųsk pranešimą administracijai.

Panašūs straipsniai

Parašyk savo nuomonę

reload, if the code cannot be seen
Paskolų klubas

Kalendorius

«    Sausis 2020    »
PirAntTreKetPenŠešSek
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031 

Kuri tema Jus labiausiai domina?

Finbee paskolos