ĮDOMU.LT - įdomiausios naujienos ir geriausi straipsniai

Įdomūs straipsniai apie kosmosą, gyvūnus, šalis ir pasaulį. Neįprasti faktai apie žmones, jų nutikimus ir atradimus.

Brangiausi perėjimai futbolo istorijoje

Ar žinote kiek kainuoja brangiausi pasaulio futbolininkai? Aukščiausio lygio komandos už juos pakloja keliasdešimt, kartais net kelis šimtus milijonų eurų. Tai - nesuvokiami pinigai, tačiau laikas parodė, kad investicijos - atsiperka, o geriausi futbolininkai sugeba atnešti klubams trofėjus ir titulus. Štai 10 žaidėjų, už kuriuos didieji klubai plačiai atvėrė pinigines.

10. Romelu Lukaku – 85 mln. eurų
Pirko: Manchester United (Anglija)
Pardavė: Everton (Anglija)
Pozicija: Puolėjas

Jaunas belgų puolėjas futbolininko duonos spėjo ragauti jau keturiose Anglijos Premier lygos komandose. Kaip labai perspektyvų 18-metų amžiaus, aukštą, net 1.90 m ūgio puolėją iš Briuselio "Anderlecht" nugvelbė R.Ambramovčiaus klubas – Londono „Chelsea“. Šiame jis neparodė savo tikrųjų galimybių, neįsipaišė į schemas ir neprisitaikė prie itin didelių reikalavimų taip greit, kaip to norėjo mėlynųjų vadovybė. Tačiau nuomos pagrindais persikėlęs į kitą Anglijos Premier lygos klubą „West Bromwich Albion“ – R.Lukaku atskleidė, ko yra vertas. Sekančiame sezone R.Lukaku perėjo į „Everton“, vėl nuomos pagrindais, o sužavėti belgo gabumais, pastarieji jį ir nusipirko. Statistika Evertone gana įspūdinga - 110 rungtynių – 53 įvarčiai. To pakako, kad J.Mourinho ir „Manchester United“ už puolėją paklotų 85 milijonus eurų.

9. Gonzalo Higuain – 90 mln. eurų

Pirko: Juventus (Italija)
Pardavė: Napoli (Italija)
Pozicija: Puolėjas

El Pipita – ne puolėjas, o tikra įvarčių mušimo mašina. Per savo 13 metų trunkančią karjerą, G.Higuain'as oficialiose rungtynėse gynybas nubaudė ir vartininkus nuginklavo jau daugiau nei 250 kartų. Tiesa, jo istorija šiek tiek primena olandų K.Huntelaar‘o ar portugalų Nani. Nors klubiniame futbole nuveikdavo labai daug, G.Higuainas niekad negrieždavo pirmais smuikais rinktinėje, todėl daugelis fanų neįvertina išskirtinio šio žaidėjo talento. Keista, nes Madrido Real, Napoli ir Juventus klubai savo istorijoje turėjo tikrai nedaug efektyvesnių puolėjų, kurie muštų įvarčius tokiais kiekiais kaip tą darė argentinietis G.Higuain'as. Iš karališkojo klubo puolėją persiviliojęs "Napoli" klubas tikriausiai jautėsi laimėjęs aukso puodą, kai argentiniečio talentu sužavėti Turino "Juventus", po fantastiško El Pipita sezono buvusiame D.Maradona klube, pinigines paplonino net 90 milijonų eurų, kad gautų G.Higuain'ą. Keista, bet per du sezonus įmušęs 40 įvarčių, G.Higuain'as iškrito iš trenerio planų ir buvo paskolintas „AC Milan“ klubui.

8. Cristiano Ronaldo – 94 mln. eurų
Pirko: Real Madrid (Ispanija)
Pardavė: Manchester United (Anglija)
Pozicija: Atakuojantis saugas/puolėjas

Ko gero sėkmingiausias arba net geriausias pastarųjų 15 metų, o gal net visų laikų futbolininkas. C.Ronaldo yra fenomenas, kuris aikštelėje geba daryti viską. Muša techniškus ir efektyvius įvarčius, baudžia žioplesnius varžovų gynėjus neprilygstama kamuolio valdymo technika, yra greitas, gali mušti galva ir kurti progas komandos draugams. Išgarsėjęs "Manchester United" klube, po 196 ten sužaistų rungtynių, dar 2009 metais, būdamas 24 metų amžiaus, persikėlė į Ispaniją, Madrido "Real". Tuo metu karališkasis klubas už jį paklojo neregėtą tiems laikams, 94 milijonų eurų sumą. Per savo 9 metų karjerą Madride, C.Ronaldo „įpurtė“ net 311 įvarčių, daugiau nei po 1 per rungtynes. Penki geriausio metų futbolininko apdovanojimai, penki UEFA čempionų lygos trofėjai ir dar galybė įrodymų tik įtvirtina portugalo didybę tarp futbolo elito.

7-6 Gareth Bale – 100 mln. eurų
Pirko: Real Madrid (Ispanija)
Pardavė: Tottenham Hotspur (Anglija)
Pozicija: Atakuojantis krašto saugas

Velso futbolo padangėje sklando tikrai nedaug vardų. Vienas iš jų ir tikrai ryškiausia šios šalies futbolo žvaigždė – Gareth‘as Bale‘as. 2013 metais, Madrido "Real" sumušė savo ankstesnį žaidėjo perėjimo mokesčio rekordą ir už Tottenham "Hotspur" žvaigždę sumokėjo lygiai 100 milijonų eurų. Tik atvykęs į klubą G.Bale iš K.Benzema ir C.Ronaldo puolamojo dueto, greitai padarė trio, kuris mušė dar daugiau įvarčių ir vartininkus bei gynėjus varė į neviltį dar dažniau. Nors "La Liga" čempionatas Ispanijoje, nėra toks konkurencingas kaip Anglijos Premier lyga, tačiau G.Bale‘as, dėvėdamas karališkojo klubo marškinėlius, muša daug dažniau nei Totenheme, kur buvo pats sau ponas. Dabar, kai C.Ronaldo išvyko į „Juventus“, ko gero aišku, kad komandos vadžios ir lyderystė bus patikėta būtent šiam žaidėjui.

7-6 Cristiano Ronaldo – 100 mln. eurų
Pirko: Juventus (Italija)
Pardavė: Real Madrid (Ispanija)
Pozicija: Atakuojantis saugas/puolėjas

Vienintelis žaidėjas, šiame sąraše figūruojantis net du kartus – Portugalijos rinktinės lyderis C.Ronaldo. Po itin sėkmingų paskutiniųjų trijų metų Madrido „Real“ klube, dėl įvairių susidėjusių priežasčių, CR7 perėjo į Italiją, kur atstovaus Turino „Juventus“ – „Senosios senjoros“ pravardę turinčiai komandai. Tenka pripažinti, kad C.Ronaldo karjeros zenitas po truputėlį tolsta, kadangi šio perėjimo metu, portugalas buvo jau 33-ijų metų amžiaus. Nors vis dar yra bene geriausias futbolininkas pasaulyje, įdomu kaip jo karjera rutuliosis Italijos čempionate ir UEFA Čempionų lygoje, atstovaujant jau naują klubą.

5-4 Paul Pogba – 105 mln. eurų
Pirko: Manchester United (Anglija)
Pardavė: Juventus (Italija)
Pozicija: Saugas

Paul Pogba yra naujos kartos futbolininkas, savo žaidimu kartais galintis priminti kažką tarp jauno C.Fabregas‘o ir Aa.Ramsey. Gebantis mušti įvarčius ir kurti progas, prancūzas atsiskleidė Turine, kur atstovavo „Juventus“ komandą. Nors talentas ir buvo aiškus, daug kas, o ypač Seras Aleksas Fergusonas sakė, jog P.Pogba nėra suvaldomas, kartais aikštėje nepriima brandžių sprendimų, o ir už jos ribų elgiasi kvestionuotinai. Na, bet taip buvo kalbama apie 20-21-erių metų amžiaus jaunuolį, kuris spėjo pavergti futbolo specialisto J.Mourinho širdį. Pastarojo vadovaujama Manchester United už, "Juventus" sistemoje šiek tiek subrandintą, 23 metų amžiaus prancūzą paklojo 105 milijonus eurų. Iki 2017 metų tai buvo visų laikų rekordas. Keista, bet nors pinigai sumokėti milžiniški, per daug progų atsiskleisti „Raudonųjų velnių“ gretose P. Pogba neturėjo. Daugausia - dėl konfliktų su tuo pačiu J.Mourinho. Įdomus faktas, jog „Juventus“ pasirašė su šiuo žaidėju sutartį, po to kai P. Pogbai "Manchester United" pagrindinė komanda nepasiūlė pratęsti sutarties, o dabar jis į ją grįžo už 105 milijonus eurų.

5-4 Ousmane Dembele – 105 mln. eurų
Pirko: FC Barcelona (Ispanija)
Pardavė: Borussia Dortmund (Vokietija)
Pozicija: Puolėjas

Šio futbolininko istorija – kaip raketos šūvis aukštyn, tiesiai į futbolo padangę. Per 3-ejus metus, tesužaidęs 80 oficialių rungtynių profesionaliame klubiniame futbole, O.Dembele iš Prancūzijos lygos vidutiniokės „Rennes“ antrosios sudėties komandos sugebėjo palypėti į pačią futbolo viršūnę ir už 105 milijonus eurų perėjo į FC „Barcelona“. Apskritai, tik jo tautietis K.Mbappe yra sužaidęs panašų rungtynių profesionaliame futbole skaičių ir buvęs parduotas už panašią arba didesnę sumą, bet apie jį, šiek tiek vėliau. Na, o O.Dembele pateko į Barselonos akiratį žaisdamas Vokietijos lygoje, Dortmundo „Borusijos“ klube, kuris prancūzą nusipirko iš jau minėto "Rennes". Aukščiausiame lygyje pakako vos 32 rungtynių ir Neymar‘o netekusi Barselona gerokai paplonino piniginę už teises į jauną prancūzą. Nors jo karjera „Barsoje“ kol kas nėra įspūdinga, futbolininkas tikrai yra jaunas, todėl laiko atsiskleisti – turi į valias.

3. Philippe Coutinho – 120 mln. eurų
Pirko: FC Barcelona (Ispanija)
Pardavė: Liverpool (Anglija)
Pozicija: Atakuojantis saugas/ atakuojantis krašto saugas

2017 metais FC „Barcelona“ sąskaitą papildė įspūdinga pinigų suma. Katalonijos regiono klubas nieko nelaukė ir ėmė ieškoti kaip stiprinti sudėtį. Už bendrus 225 milijonus eurų buvo įsigyti O.Dembele ir P.Coutinho iš Dortmundo „Borusijos“ ir anglų „Liverpool“ atitinkamai. Brazilas Coutinho „Liverpool“ klube griežė pirmaisiais smuikais bei prisidėjo prie Anglijos klubo atsinaujinimo ir sugrįžimo į elitą, kadangi „Liverpulis“ jau ilgokai stagnavo. P.Coutinho karjera, toli gražu nėra rožėmis klota. Būdamas vos 16-os metų, brazilas jau tapo Milano galiūno „Inter“ žaidėju, tačiau buvo paliktas tobulėti Brazilijoje. Vėliau gavęs progų pagrindinėje sudėtyje retkarčiais parodydavo, kad turi talento ir net buvo pradėtas vadinti klubo ateitimi, tačiau jaunasis saugas žaidė nestabiliai. Nuoma į Barselonos „Espanyol“, o vėliau – perėjimas į „Liverpool“ už ~10 milijonų eurų, pasirodė kaip bene geriausia visų laikų Anglijos klubo investicija. Nors ilgai jį parduoti ir besispyrioję anglai, galų gale negalėjo atsisakyti 120 milijonų eurų dydžio pasiūlymo iš Katalonijos.

2. Kylian Mbappe – 135 mln. eurų
Pirko: PSG (Prancūzija)
Pardavė: Monaco (Monakas/Prancūzija)
Pozicija: Puolėjas

Nors futbolo pasauliu besidomintys žmonės apie prancūzų vunderkindą žinojo jau senokai, tik po 2018 metų FIFA pasaulio čempionato Rusijoje, platesnė auditorija pamatė kas yra K.Mbappe. Vos 19-os metų amžiaus paauglys turėjo pašėlusią vasarą. Už 180 milijonų eurų (135 milijonai bazinis mokestis + 45 milijonai priedų) jis perėjo į PSG, klubą kuriame žaidė pagal nuomos sutartį. Negana to, pasaulio čempionato metu, K.Mbappe, čempioniškoje Prancūzijos rinktinėje žibėjo ryškiausiai. Įvarčiai grupių etapuose ir finale bei neįtikėtinas greitis su kamuoliu sutraukė K.Mbappe palyginimų su T.Henry ar net brazilu Ronaldo. Koks geras K.Mbappe gali būti – sužinosime artimiausiais metais, na, o šiai dienai rankas trina ir Monako ir Paryžiaus Saint-Germain klubai, kurie sudarė, jų nuomone, puikius sandėrius.

1. Neymar Jr. – 222 mln. eurų
Pirko: PSG (Prancūzija)
Pardavė: FC Barcelona (Ispanija)
Pozicija: Puolėjas

Klasikinė talentingo futbolininko iš P.Amerikos istorija. Žibėjimas Brazilijos lygoje, didelių klubų dėmesys, persikėlimas į Europą, didžiuliai pinigai, charakterio problemos ir daug kitų įdomybių. Iš tiesų Neymar da Silva Santos Junior buvo laikomas talentingiausiu jaunu žaidėju iš Brazilijos per ilgą laiką. Neprilygstama kamuolio valdymo technika, puikus užbaigimas standartinėse situacijose ir geras žaidybinių situacijų skaitymas pavertė Neymar Jr., geidžiamiausia preke 2012-2013 metų futbolo rinkoje. Varžėsi visi – anglų, italų, vokiečių, prancūzų ir net Rusijos klubai, bet parašą gavo FC „Barcelona“, kuri sumokėjo 57 milijonų vertės išpirką brazilų „Santos“ klubui. Vėliau paaiškėjo, kad sandoris nebuvo švarus, tačiau brazilas greitai įsitvirtino katalonų gretose. Su L.Suarezu ir L.Messi jie tapo didžiausiu vartininkų ir gynėjų košmaru. Mušė įvarčius, laimėjo vietinius čempionatus, pasiekdavo puikius rezultatus ir tarptautinėje arenoje. Vis dėlto, vėliau spaudoje ėmė rodytis pranešimai, esą Neymar‘as nėra patenkintas savo role ir nori pakeisti klubą. Labiausiai figūravo mirtinų „FC Barcelona“ varžovų „Real Madrid“ vardas, tačiau brazilas persikėlė į Prancūziją, turtingąjį PSG klubą. Tai kol kas yra – nenuginčijamai brangiausias visų laikų perėjimas futbole.
įvertinimas 4.5 / 5
Parašė Povilas Mančinskas 2018 m. rūgpjūčio 21 d., perskaityta 735 k.
Visi straipsniai priklauso idomu.lt naujienų svetainei. Be sutikimo kopijuoti draudžiama.

Suradai klaidą ar neveikiančią nuorodą?

Pažymėkite problemos fragmentą pele ir paspauskite Ctrl + Enter.

Atsidariusiame lange aprašyk problemą ir išsiųsk pranešimą administracijai.

Panašūs straipsniai

Parašyk savo nuomonę

reload, if the code cannot be seen
Paskolų klubas

Kalendorius

«    Sausis 2020    »
PirAntTreKetPenŠešSek
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031 

Kuri tema Jus labiausiai domina?

Finbee paskolos