ĮDOMU.LT - įdomiausios naujienos ir geriausi straipsniai

Įdomūs straipsniai apie kosmosą, gyvūnus, šalis ir pasaulį. Neįprasti faktai apie žmones, jų nutikimus ir atradimus.

TOP 10 įdomiausių faktų apie Vokietiją

Vokietija žinoma kaip - alaus, dešrelių ir Oktoberfest šalis. Vokietija yra septinta lankomiausia valstybė pasaulyje. Ji tikrai yra pilna įdomiausių dalykų, kuriuos galima pamatyti ir čia tikrai rasite daug ką nuveikti. Todėl nėra nuostabu, kad apie šią šalį galima surasti daug įdomių faktų. Šiame straipsnyje sužinosite TOP 10 įdomiausių faktų apie automobilių pramonės milžinę – Vokietiją !

10. Vokietija per visą gyvavimo istoriją yra pakeitusi 9 sostines.
Visi šie miestai yra arba buvo Vokietijos sostinė: Achenas, Regensburgas, Frankfurtas prie Maino, Niurnbergas, Berlynas, Veimaras, Bonas (ir Rytų Berlynas), o nuo 1990 m. – ir suvienytasis Berlynas. Dabartinė sostinė Berlynas taip pat yra 9 kartus didesnis (pagal teritoriją) nei Paryžius ir turi daugiau tiltų nei Venecija.

9. Vokietijoje nėra nelegalu pabėgti iš kalėjimo.
Įstatymas, susijęs su pabėgimu iš kalėjimo, yra nustatytas net gi nuo 1880 m. Vokietijos įstatymų leidėjai nusprendė, kad yra žmogaus instinktas likti laisvėje arba siekti laisvės, todėl jie padarė, šį įstatymą tokiu, jog pabėgti iš kalėjimo yra daugmaž legalu Vokietijoje.
Tačiau šiam įstatymui yra keletas išimčių. Kiti asmenys bus nubausti jei jie padės kitiems kaliniams pabėgimo procese. Jeigu kalinys sukelia nors menkiausią žalą bet kokiam turtui, pavyzdžiui, pjaudamas kalėjimo grotas ar jas kaip kitaip sulenkdamas, pažeidžiant sienas ar tvoras, ar užpuldamas, bet kurį asmenį, jis gali būti nubaustas. Būtent dėl šios priežasties nedaug kas ir pabėga iš kalėjimų Vokietijoje.

8. Vokietijoje įstatymas neleidžia kurui baigtis greitkelyje.
Žinomiausi Vokietijos greitkeliai Autobanai, turi didelius ruožus, kuriuose greitis nėra ribojamas, todėl vairuotojai gali važiuoti taip greitai, kaip trokšta jų širdis. Tačiau visada turėkite pilną baką ir neišnaudokite Autobane viso kuro. Nepaisant to, kad techniškai nėra draudžiama jog jums baigsis kuras, tačiau yra neteisėta sustoti dėl kitų priežasčių, išskyrus avarinę situaciją. Kuro baigimasis nėra laikomas avarine situacija, todėl galite būti nubausti.

7. 60% iš YouTube populiariausių 1000 vaizdo įrašų yra užblokuoti Vokietijoje.
YouTube vaizdo įrašų blokavimas Vokietijoje yra nuolatinis ginčas tarp YouTube vaizdo įrašų platinimo platformos ir Gesellschaft für musikalische Aufführungs- und mechanische Vervielfältigungsrechte (GEMA), Vokietijoje veikiančios teisių gynimo organizacijos.
Vokietijos teismas Hamburge teigia, jog Google dukterinė įmonė YouTube gali būti laikoma atsakinga už nuostolius, kai ji saugo vaizdo įrašus be autoriaus leidimo. Dėl to YouTube atlikėjų muzikos vaizdo įrašai, taip pat daug vaizdo įrašų, kuriuose yra foninės muzikos yra cenzūruojami.

6. Vokietijoje yra daugiau kaip 1500 skirtinų dešrelių rūšių
Vokietija ne veltui garsėja savo dešrelėmis. Čia rasite apie 1500 dešrelių rūšių Wurst (paprastos dešrelės ir supjaustytos gabaliukais). Pagrindinės šių mėsinių delikatesų kategorijos yra Rohwurst (šviežios ir žalios), Kochwurst (virtos ir iškeptos), Brühwurst (virtos ir rūkytos) ir Bratwurst.

5. Vokietija sumokėjo paskutines reparacijas užsilikusias nuo pirmojo pasaulinio karo Versalio sutarties tik 2010 metais.
Reparacijos buvo sustabdytos 1930-ųjų pradžioje dėl pasaulinės finansų krizės, o Adolfo Hitlerio nacių vyriausybė jų niekada nemokėjo. Tik 1953 m. Vakarų Vokietija susitarė pradėti grąžinti pagrindinę reparacijų skolą.
Tarptautinėje konferencijoje buvo susitarta, kad palūkanų mokėjimas nebus pradėtas, kol Vokietija nebus sujungta. Kai Berlyno siena nukrito 1990 m., Šalis pradėjo mokėti palūkanas. Didžiulė Vokietijos prievolė mokėti reparacijas po pirmojo pasaulinio karo pralaimėjimo buvo dažnai nurodoma kaip veiksnys, skatinantis nacių partijos Adolfo Hitlerio išaugimą ir galimą priežastį dėl Antrojo pasaulinio karo.

4. Fanta buvo sukurta Vokietijoje dėl produktų stygiaus, nes Coca-Cola negalėjo įvežti savo sirupo į nacių Vokietiją Antrojo pasaulinio karo metu.
Fanta atsirado kaip kolos pakaitalas, nes dėl prekybos embargo buvo sunku importuoti Coca-Cola sirupą į Vokietiją Antrojo pasaulinio karo metu. Norėdami apeiti tai, karo metais, Coca-Cola Deutschland (Coca-Cola GmbH) vadovas Max Keith nusprendė sukurti naują produktą Vokietijos rinkai, naudodamas tuo metu tik Vokietijoje turimas sudedamąsias dalis, įskaitant išrūgų ir obuolių išspaudas. Šis vardas buvo kolektyvinio mąstymo sesijos vaisius, kuri prasidėjo nuo Keithio raginimo savo komandai (panaudoti savo vaizduotę - Fantasie vokiečių kalboje). Komanda atsiliepė į viršininko pageidavimą ir jie gavo iš to rezultatą. Vienas iš jo pardavėjų Joe Knipp iš karto po sėkmingo recepto atradimo pakartojo - ,,Fanta!‘‘.

3.Ilgiausias žodis, paskelbtas vokiečių kalboje, yra Donaudampfschifffahrtselektrizitätenhauptbetriebswerkbauunterbeamtengesellschaft.
Žodžio tiesioginis vertimas būtų: Dunojaus garlaivio prekybos elektros pagrindinių variklių įrenginių statybos asociacija.
Yra ir kitas ne ką trumpesnis žodis, tačiau 2014 m. vokiečių kalboje šis žodis buvo išbrauktas -Rindfleischetikettierungsueberwachungsaufgabenuebertragungsgesetz. Jis apibūdindavo įstatymą kuriuo buvo stebima jautienos gamyba. Apskritai, vokiečiai myli sudurtinius žodžius. 

2. Lapkričio 9 diena yra labai svarbi Vokietijai data.
Šią dieną 1918 m. Vokietija tapo respublika. 1923 m. Įvyko alaus pučas Miunchene. 1938 m. - krištolinė naktis. 1989 m. Sugriuvo Berlyno siena. Viskas – per vieną dieną.

1. Vokietijos miestas Ulmas stengiasi sustabdyti vyrus kurie šlapinasi ant aukščiausios pasaulyje bažnyčios.
Šlapinimasis ant Ulmo Minsterio bažnyčios, kuri yra aukščiausią pasaulyje, gadina akmens pagrindą kurį silpnina druskos ir rūgštys šlapime. 2016m. Metais miestas sugriežtino baudas, tačiau tai nieko per daug nepakeitė. Kaip ir daugelyje kitų miestų, bažnyčios pašonėje vieta yra naudojama vietos renginiams ištisus metus, o organizatoriai ne visada padaro lauko tualetus nemokamus. Todėl kartais vyrai, kai juos pašaukia gamta, nusprendžia atlikti savo reikalus ant gotikinio paveldo ir taip jį pamažu gadina.
įvertinimas 4.5 / 5
Parašė Povilas Mančinskas 2018 m. kovo 13 d., perskaityta 3 564 k.
Visi straipsniai priklauso idomu.lt naujienų svetainei. Be sutikimo kopijuoti draudžiama.

Suradai klaidą ar neveikiančią nuorodą?

Pažymėkite problemos fragmentą pele ir paspauskite Ctrl + Enter.

Atsidariusiame lange aprašyk problemą ir išsiųsk pranešimą administracijai.

Parašyk savo nuomonę

reload, if the code cannot be seen
Paskolų klubas

Kalendorius

«    Sausis 2020    »
PirAntTreKetPenŠešSek
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031 

Kuri tema Jus labiausiai domina?

Finbee paskolos