ĮDOMU.LT - įdomiausios naujienos ir geriausi straipsniai

Įdomūs straipsniai apie kosmosą, gyvūnus, šalis ir pasaulį. Neįprasti faktai apie žmones, jų nutikimus ir atradimus.

Įdomiausi faktai apie žmogų

Turbūt dažnas yra linkęs galvoti, jog savo kūną pažįsta puikiai. Tačiau nors ir žinote, kaip Jūsų organizmas veikia, kokie pokyčiai ir procesai gali jame vykti, žmogaus kūnas yra vienas didelis, kur kas sudėtingesnis ir paslaptingesnis mechanizmas nei iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti, kartais suklaidinantis ir pačius kvalifikuočiausius specialistus – gydytojus bei mokslininkus. Tad, jei norite atrasti tikrai daug naujų faktų apie patį save, šis straipsnis kaip tik Jums!

 1. Didžiausias žmogaus kaulas yra šlaunikaulis. Jis gali palaikyti 30 kartų didesnį svorį nei pačio žmogaus kūno. Yra teigiama, kad jis net stipresnis už plieną.
 2. Nervų sistema išsiraizgiusi po visą žmogaus organizmą tartum greitkelių tinklas, kuriuo informacija bei signalai iki galvos smegenų sklinda apie 322 km/h greičiu.
 3. 25% suaugusio žmogaus kaulų yra pėdose.
 4. Žmogaus ausys ir nosis niekada nenustoja augti.
 5. Jei žmogaus DNR būtų išvyniota, jos ilgio užtektų atstumui nuo Žemės iki Plutono ir atgal.
 6. Žmogaus burnoje yra daugiau bakterijų nei Žemėje yra žmonių.
 7. Kad žmogus galėtų žengti vieną vienintelį žingsnį, reikalinga daugiau nei 200 raumenų.
 8. Smegenų veikimo galia yra tokia pati kaip 10 vatų lemputės. Tad iliustracijos, kurios vaizduoja atsirandančią lemputę virš galvos, kai šauna puiki mintis, nėra iš piršto laužtos!
 9. Veido zonoje esantys plaukai auga greičiau nei bet kokie kiti kūno plaukai. Yra nustatyta, jog jei vidutinis vyras nesiskustų barzdos visą savo gyvenimą, ji per gyvenimą užaugtų net iki 9 metrų ilgio.
 10. Skrandžio rūgštis yra pakankamai stipri, kad ištirpintų skutimosi peiliukus. Tačiau net nemėginkite tikrinti šio fakto!
 11. Apskaičiuota, jog žmogaus organizme bendras kraujagyslių ilgis yra apie 97 000 km. Pagalvokite, atstumas aplink Žemės rutulį yra apie 40 000 km, tad jį apjuosti savo kraujagyslėmis galėtumėte daugiau nei 2 kartus!
 12. 80% visos smegenų masės sudaro vanduo. Iš tiesų jūsų smegenys nėra tvirta pilka masė, kokią esame įpratę įsivaizduoti - gyvasis smegenų audinys yra rausvas, į želę panašus organas. Tad nepamirškite per dieną išgerti reikiamą kiekį vandens, už tai smegenys Jums padėkos!
 13. Greičiausiai augantis nagas yra ant didžiojo rankos piršto. Jo augimas priklauso nuo piršto ilgio – kuo ilgesnis pirštas, tuo greičiau auga nagas.
 14. Vidutiniškai žmogus per gyvenimą išskiria apie 24 000 litrus seilių, ko užtektų pripildyti baseiną.
 15. Nors ir greičiausiai nepastebite, tačiau kiekvieną valandą prarandate apie 600 000 odos dalelių, kas per metus sudaro daugiau nei pusę kilogramo. Kai žmogui sukanka 70 metų, per gyvenimą jis būna praradęs apie 48 kilogramus odos.
 16. . Kiekvienas liežuvis turi savo unikalų raštą kaip ir mūsų pirštai.
 17. Suaugusio žmogaus plonosios žarnos ilgis yra nuo 5 iki 7 metrų, kuris yra maždaug 4 kartus didesnis nei žmogaus ūgis.
 18. Suaugusio žmogaus kūnas sudarytas iš maždaug 7 oktilijonų atomų.
 19. Kepenys yra didžiausias vidinis organas ir vienintelis toks, kuris pats gali atsinaujinti. Tačiau besikartojanti žala kepenims gali sutrikdyti kepenų sugebėjimą regeneruotis.
 20. Suaugusiojo odos svoris svyruoja tarp 3,6 ir 5 kilogramų ir ji sudaro apimtų nuo 1,7 iki 2 m2 plotą, kuris prilygtų vienvietės palapinės užimamam plotui.
 21. Ilgiausias žmogaus kaulas yra šlaunikaulis, jo ilgis apie 46 cm. Tuo tarpu trumpiausias kaulas yra ausyje, vos 0,25 cm ilgio, kuris yra trumpesnis nei ryžio grūdas.
 22. Greičiausi raumenys žmogaus organizme yra tie, dėl kurių mirksime. Jie susitraukia per vieną šimtąją sekundės dalį. Per dieną žmogus vidutiniškai sumirksi net 11 500 kartų.
 23. Liežuvis aptinka skonį per 0,0015 s – tai dar greičiau nei sumirksėti!
 24. Vienintelė kūno dalis, kuri neaprūpinama krauju, yra akies ragena. Ji gauna reikalingą deguonį tiesiai iš oro.
 25. Šypsotis reikia 17 raumenų, o raukytis net 43. Tad daugiau šypsokitės! Tai Jūsų kūnui padaryti bus kur kas lengviau nei susiraukti.
 26. Žmogaus širdis per gyvenimą perpumpuoja vidutiniškai 182 milijonų litrų kraujo.
 27. 50 000 ląstelių Jūsų kūne mirė ir buvo pakeistos naujomis, kol Jūs skaitėte šį sakinį.
 28. Naujagimiai turi 305 kaulus, o suaugęs žmogus 206.
 29. Jei žmogaus akis būtų skaitmeninė kamera, ji turėtų net 576 megapikselius.
 30. Žmogaus pirštai gali jausti labai mažus objektus, siekiančius 13 nanometrų. Tai reiškia, kad jeigu Jūsų pirštas būtų Žemės dydžio, galėtumėte pirštu jausti skirtumą tarp įprasto dydžio mašinų ir namų.
 31. Be mažojo rankos piršto prarastumėte apie 50% visos rankos jėgos.
 32. Pėdos turi apie 500 000 prakaito liaukų ir gali išskirti apie pusę litro prakaito per dieną. Taip pat dažniausiai vyrai turi žymiai daugiau aktyvių liaukų nei moterys.
 33. Ausies siera yra būtina geram ausies funkcionavimui. Ji apsaugo vidinę ausį nuo bakterijų, grybelio, purvo ir net vabzdžių. Siera taip pat valo ir drėkina ausies kanalą.
 34. Kiekvieną dieną žmogus praranda nuo 60 iki 100 plaukų.
 35. Žmogaus smegenys yra kur kas aktyvesnės naktį nei dieną.
 36. Skrandžio gleivinė atsinaujina kas 3-4 dienas. Skrandžio sienelių ląstelės ilgai neišgyventų, veikiamos stiprios skrandžio rūgšties, todėl gleivinė nuolat atsinaujina.
 37. Žmogaus plaučių paviršiaus plotas gali būti sulyginamas su teniso korto plotu. Kad plaučiai pasisavintų kuo daugiau deguonies, jiems reikia kuo didesnio paviršiaus ploto. Būtent todėl šis organas užpildytas tūkstančiais alveolių, bronchų.
 38. Moters širdis plaka greičiau nei vyro. Pagrindinė to priežastis yra tai, jog moterys iš prigimties yra mažesnės nei vyrai masės atžvilgiu, todėl jų širdis pajėgia pumpuoti mažesnį kiekį kraujo.
 39. Žmogus gali pašalinti didelę dalį savo vidaus organų ir vis tiek išgyventi. Žmogaus kūnas gali atrodyti trapus, tačiau iš tiesų jis pajėgia išgyventi ir be blužnies, 75% kepenų, 80% žarnų, vieno inksto, vieno plaučio.
 40. Mūsų ūgis ryte yra apie 1 cm didesnis nei vakare. Tarp kaulų esančios kremzlės susispaudžia žmogui stovint, sėdint ir atliekant kitokią kasdieninę veiklą, dėl ko dienos pabaigoje mes ir tampame šiek tiek žemesni.
įvertinimas 4.5 / 5
Parašė Povilas Mančinskas 2018 m. sausio 08 d., perskaityta 3 076 k.
Visi straipsniai priklauso idomu.lt naujienų svetainei. Be sutikimo kopijuoti draudžiama.

Suradai klaidą ar neveikiančią nuorodą?

Pažymėkite problemos fragmentą pele ir paspauskite Ctrl + Enter.

Atsidariusiame lange aprašyk problemą ir išsiųsk pranešimą administracijai.

Panašūs straipsniai

Parašyk savo nuomonę

reload, if the code cannot be seen
Paskolų klubas

Kalendorius

«    Sausis 2020    »
PirAntTreKetPenŠešSek
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031 

Kuri tema Jus labiausiai domina?

Finbee paskolos