ĮDOMU.LT - įdomiausios naujienos ir geriausi straipsniai

Įdomūs straipsniai apie kosmosą, gyvūnus, šalis ir pasaulį. Neįprasti faktai apie žmones, jų nutikimus ir atradimus.

10 žmonių, kuriems žaibas trenkė keletą kartų

Daugelis žmonių turi įvairių baimių ir viena iš tų baimių yra žaibas. Artėjant audrai, žmonės stengiasi būti namuose, nes stipri audra dažnai būna lydima žaibų. Retais atvejais pasitaiko, jog žaibas trenkia į žmogų. Tikimybė, jog į žmogų pataikys žaibas, yra viena iš 3000, tačiau yra žmonių į kuriuos žaibas trenkė keletą kartų.

10. Džimas Lamey
Nors audros metu saugiausia yra vieta namai, tačiau yra tikimybė, jog žaibas pataikys net jums esant namuose. 2009 metais Džimas savo namuose prausdamasis duše nukentėjo nuo žaibo kai staiga į namą trenkė žaibas, kurio elektros iškrova pateko ir į vamzdyną. Smūgis buvo toks stiprus, jog Džimas tiesiog buvo išsviestas iš vonios. Laimei jo sūnus buvo namuose, kuris spėjo iškviesti medikus. Praėjus šešeriems metams, žaibas į jį trenkė antrą kartą, tuo metu jis kriauklėje plovė indus. Džimas neteko sąmonės, tačiau vėliau pabudo ir pajuto didžiulį skrandžio skausmą. Laimei, jis išgyveno abi žaibo iškrovas nepatiriant ilgalaikių sužalojimų, tačiau ant kūno liko randai nuo nudegimų.

9. Aleksandras Mandon
Aleksandrui Mandon tarnaujant Kolumbijos kariuomenėje, tris kartus trenkė žaibas. Po šių įvykių jis buvo atleistas iš kariuomenės. Iš pradžių buvo manoma, jog tai ženklas, jog jam ne vieta kariuomenėje, tačiau praėjus kuriam laikui, vėl į jį trenkė žaibas. Per 6 mėnesius į jį žaibas trenkė keturis kartus. Gydytojai iki šiol stebisi kaip jis liko gyvas.

8. Bobas Edwards
2012 m. Bobas Edwardsas išgyveno tris žaibo iškrovas. Du kartus į jį trenkė žaibas važiuojant tuo pačiu keliu, o trečią kartą einant iš restorano link savo sunkvežimio. Sužeistas Bobas nušliaužė į restoraną, kuriame maža mergaitė jį pastebėjo ir pasakė savo tėčiui, kuris suteikė pagalbą ir iškvietė medikus. Bobas teigė, jog žaibo trenksmas buvo toks stiprus, tarsi kas nors būtų su plaktuku trenkęs per krūtinę. Po žaibo smūgio, jam kuriam laikui sutriko klausa, bei jautė burnoje metalo skonį.

7. Bilas Cowern
Diana Cowern yra žinoma fizikė, kuri papasakojo, jog į jos tėvą keletą kartų trenkė žaibas. Ūkininkas Bilas Cowern pirmą kartą nukentėjo nuo žaibo kai jam buvo 12 metų. Jis su draugais plaukiojo ežere. Staiga kitame ežero gale trenkė žaibas ir jie visi su draugais staiga pajuto per visą kūną keliaujantį dilgčiojimą. Bilas ir jo draugai greitai išlipo iš vandens ir išvažiavo namo. Važiuodamas dviračiu namo, jis sustojo prie medžio ir prarado sąmonę, tačiau pabudęs, daugiau nebepajuto jokio šalutinio poveikio. Praėjus nemažai laiko, jam buvo 35 metai ir jis daug laiko praleisdavo garaže. Vieną dieną žaibas trenkė į medį ir žaibo iškrova per medį pasiekė žemę, ant kurios stovėjo Bilas. Bilas teigia, jog buvo sunkiai sužeistas, žaibas surakino jo raumenis, todėl jo kūnui buvo labai sunku išsitiesti. Laimei, dabar Bilas nebeturi jokių ilgalaikių padarinių.

6. Walteris Summerford
1918 m. Walteris Summerford tarnavo kariuomenėje, kuri dalyvavo pirmajame pasauliniame kare. Tame kare jam sėdint ant žirgo į jį trenkė žaibas ir jis buvo nusviestas nuo žirgo. Pasibaigus tarnybai, jis iš Didžiosios Britanijos persikėlė į Vankuverį, kur jam žvejojant į jį pataikė žaibas. Praėjus dar šešeriems metams, jis vaikščiojo po parką, kuriame patyrė trečią žaibo iškrovą. Ši žaibo iškrova buvo lemtinga, jis liko paralyžiuotas ir galiausiai mirė. Tačiau pasakojimas tuo nesibaigia. Praėjus keturiems metams po jo mirties, žaibas trenkė į jo antkapį.

5. Casey Wagner
Yra sakoma, kad žaibas du kartus netrenkia į tą pačią vietą, tačiau tai netiesa. 2013m. Casey Wagner dalyvavo Teksaso rodeo, kuriame varžėsi šimtai žmonių. Šventės metu susiformavo audra ir tada visi pradėjo ieškoti kur pasislėpti nuo jos, tačiau Casey pasirinko prieglobstį po medžiu. Tuo metu į tą medį žaibas trenkė du kartus. Laimei Casey rimtai nenukentėjo.

4. Maiklas Cannon
Vietinis Alabamos gyventojas Maiklas Cannon išgyveno tris žaibo iškrovas, du kartus kai jam buvo mažiau nei 20 metų. Pirmą kartą žaibas trenkė kai jam buvo 16 metų. Tuo metu jis su tėvu statė tvorą ir staiga pamatė kaip link jo pradėjo artėti žaibo kamuolys. Antrą kartą į jį žaibas pataikė kai jis dirbo prie sunkvežimio. Trečia kartą nuo žaibo nukentėjo prie draugo namų.

3. Beth Peterson
1995 m. liepos mėnesį Beth Peterson parašė knygą apie žaibo sukrėtimą. Knygos pavadinimas „Gyvenimas po žaibo“. Pirmą kartą ji nuo žaibo nukentėjo Gruzijoje, kurioje dirbo kariuomenės specialiste. 1992 m. jai būnant lauke užklupo audra. Į jos galvą pataikė žaibas. Ji tuo metu pasijuto tarp šio ir ano pasaulio. Moteris teigia, kad po pirmojo žaibo smūgio Dievas jai suteikė galimybę pasirinkti, ar grįžti į žemę, ar likti danguje. Jai buvo pasakyta, jog jeigu ji grįš į žemę, ji jaus skausmą, tačiau turės galimybę padėti daugeliui žmonių. Praėjus vieneriems metams, ji dar gyveno Gruzijoje ir bandė įveikti žaibo baimę ir tuo metu į ją antrą kartą trenkė žaibas. Beth Peterson buvo ne tik sunku emociškai atsigauti, tačiau ji buvo sužalota ir fiziškai. Jai dėl žaibo iškrovos buvo amputuoti visi rankos pirštai ir teko ilgai kentėti silpnus galvos skausmus.

2. Roy Sullivan
Roy Sullivan yra tarsi tikras pasaulio Gineso rekordininkas, nes pripažįstama, jog į jį žaibas trenkė daugiausia kartų. Tikimybė, jog į jį pataikys žaibas iš tiesų yra didelė, nes jis yra Šiaurės Amerikos nacionalinio parko girininkas. Jis daug laiko praleido lauke ir miške. Darbo metu į jį daug kartų trenkė žaibas. Vienas žaibo smūgis buvo toks įspūdingas, jog net vyro plaukai užsidegė. Po trijų žaibo kirčių, Roy pagalvojo, jog tai yra gamtos sąmokslas prieš jį. Tik pamatęs artėjančią audrą, jis stengdavosi kuo greičiau sprukti, tačiau žaibas vis vien į jį pataikydavo. Deja, 1983 m. vyras nusižudė nukreipdamas į save šautuvą. Jo savižudybė neturėjo nieko bendro su žaibo smūgiais. Tai viskas buvo dėl meilės.

1. Melvinas Roberts
2011 m. Pietų Karolinoje į Melviną Robertsą žaibas trenkė šešis kartus, o iki 2015 metų kaip jis pats teigia, žaibo buvo sužeistas dar penkis kartus. Vieną kartą į jį trenkė kai jis sėdėjo verandoje, kitus du kartus pjaunant veją. Melvinas pasakoja, jog žaibo sukeltas skausmas panašus į kūno virimą iš išorės. Dėl žaibų iškrovos, vyrą kamavo galvos skausmai, sutriko kalba, nervų pažeidimai ir atminties praradimas. Jis būdamas liūdnas pasakojo, jog dėl atminties sutrikimo, sunku prisiminti kaip atrodo jo anūkai.
įvertinimas 4.5 / 5
Parašė Marius Vaitkevičius 2018 m. birželio 02 d., perskaityta 1 625 k.
Visi straipsniai priklauso idomu.lt naujienų svetainei. Be sutikimo kopijuoti draudžiama.

Suradai klaidą ar neveikiančią nuorodą?

Pažymėkite problemos fragmentą pele ir paspauskite Ctrl + Enter.

Atsidariusiame lange aprašyk problemą ir išsiųsk pranešimą administracijai.

Parašyk savo nuomonę

reload, if the code cannot be seen
Paskolų klubas

Kalendorius

«    Sausis 2020    »
PirAntTreKetPenŠešSek
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031 

Kuri tema Jus labiausiai domina?

Finbee paskolos