ĮDOMU.LT - įdomiausios naujienos ir geriausi straipsniai

Įdomūs straipsniai apie kosmosą, gyvūnus, šalis ir pasaulį. Neįprasti faktai apie žmones, jų nutikimus ir atradimus.

TOP10 nuostabiausi kaimai Europoje

Didžiausias dėmesys visuomet tenka miestams - įspūdingi dangoraižiai, kultūrų įvairovė ir architektūriniai paminklai vilioja turistų mases. Nepaisant to, vis labiau populiarėja gamta ir kaimai, kurių Europoje iš tiesų yra įspūdingų. Jei jūsų galvoje irgi sukasi mintys aplankyti įspūdingas gyvenvietes Europoje ar tiesiog norite pasigrožėti senojo žemyno kaimeliais, kviečiame užmesti akį į 10 gražiausių kaimų Europoje. Sąrašas sudarytas atsitiktine tvarka.

Bosa, Italija
Visas Bosa kaimelis įsikūręs ant kalvos, kurią galima surasti šiaurės vakariniame Sardinijos krante. Visas miestelis yra sulipdytas aplink įspūdingą, dar viduramžius menančią pilį. Vaikštant kaimelio gatvėmis galima iš tiesų pasijusti lyg viduramžiuose - siauros gatvelės ir mediniai namai sukuria iš tiesų išskirtinę atmosferą. Tiesa, yra ir naujoji kaimelio dalis, kurioje dominuoja spalvingi pastatai ir Temo upė, kuria susisiekimas vyksta taip pat, kaip įprastine gatve. Nors miestelis ir yra labai mažas, jis mėgstamas turistų, todėl natūralu,jog čia surasite ir kavinių ir kur apsistoti nakčiai. Vietiniai gyventojai labai draugiški, svetingai priima atvykėlius. Rekomenduotina bent kartą užlipti ant kalvos viršūnės, nuo kurios atsiveria įspūdingas vaizdas į visų kaimo trobų stogus ir apylinkes.

Cochem, Vokietija
Pietvakarinėje šalies dalyje, ant  Moselle upės kranto stūkso tradicinis vokiškas kaimelis pavadinimu Cochem. Visas kaimelis įsikūręs ant šlaito, o jo viršūnėje - ikoniška pilis, iš aukšto žvelgianti į upės slėnį. Kartu su gražiu vaizdu į upę, tradiciniais vokiškais namais ir vynuogynais, tai sukuria ypatingą atmosferą, taip patinkančią visiems atvykėliams. Taip pat ši vietovė pasižymi itin geru klimatu, todėl visi turistai skatinami automobilį iškeisti į dviratį - visas miestelio apylinkes galima apminti per keletą valandų.

Marsaxlokk, Malta
Tai tradicinis žvejų kaimelis pietryčių Maltoje. Čia surasite ganėtinai didelį žvejų turgų ir daugybę spalvotų žvejų valtelių. Neįtikėtina, jog valtys vadinamos “Luzzus”, pradėtos naudoti dar 800 m. prieš Kristų, yra tebenaudojamos ir šiandien. Nors gali pasirodyti, jog spalvingos valtelės uoste prišvartuotos tik kaip dekoracija ar atrakcija turistams, jos iš tiesų yra naudojamos kiekvieną dieną žuvies gaudymui. Nors darbo dienomis čia ganėtinai ramu ir tuščia, savaitgaliais miestelis dūzgia kaip avilys - visi traukia į žuvies turgų ir vietiniuose restoranuose skanauja šviežią žuvį. Įdomus faktas: ant Luzzus valtelių galite pastebėti nupieštas akis, kurios, pagal seną paprotį, yra Dievo akys ir saugo nuo jūros demonų.

Murren, Šveicarija
Šveicarijos grožio pristatinėti tikriausiai nereikia. Murren, tai kaimelis įsikūręs kalnuose, daugiau nei 1,5 km virš jūros lygio. Tai vienas iš aukščiausiai esančių, apgyvendintų kaimų visoje Šveicarijoje. Iš čia atsiveria nuostabus vaizdas į Alpes ir visas garsiausias viršūnes. Be to, čia labai ramu - Murren miestelyje nėra automobilių, o norint į jį patekti, reikia pasinaudoti keltuvu. Čia traukia ne tik ekstremalaus sporto mylėtojai, bet ir žmonės išsiilgę ramybės ir gamtos - dauguma namų čia mediniai, o aplink miestelį nusidriekia virš 200 km pėsčiųjų takų. Kaip bebūtų, net ir tokioje atokioje vietovėje surasit banką, paštą, viešbučius, restoranus ir kitas moderniam pasauliui būdingas įstaigas.

Gasadalur, Danija
Neabejotinai viena nuostabiausių gyvenviečių Europoje. Kaimelis įsikūręs saloje, visai šalia skardžio į jūrą. Įdomiausia, jog pačiame kaimelyje gyvena vos 18 žmonių. Seniau visi Gasadalur gyventojai buvo visiškai priklausomi nuo žvejybos, tačiau kuomet 2004 metais buvo atidarytas tunelis vedantis po kalnynais, čia vis dažniau pradėjo plūsti turistai.

Giethoorn, Olandija
Dar vienas miestelis, kuriame nesutiksite nei vieno automobilio. Vietoje gatvių čia surasite kanalus, visai kaip Venecijoje, o namus vieną su kitu jungia tiltai, kurių čia per 150. Dėl tokių panašumų su Venecija, ši gyvenvietė netgi buvo pavadinta Olandijos Venecija. Tai viena iš žaliausių vietų visoje Olandijoje, čia gausu medžių, o visai šalia didžiulis nacionalinis parkas. Be to, Giethoorn kaimelyje itin tylu - čia žmonės keliauja tik pėsčiomis, dviračiais arba kanojomis, todėl variklių gausmo čia tikrai neišgirsite.

Bibury, Anglija
Miestelis ant upės kranto traukia savo architektūra - visi namai, o tiksliau kotedžai, čia iškilo dar 13 amžiuje ir yra pastatyti iš akmens. Čia taip pat yra ferma, kurioje laikomi įvairiausi gyvūnai - tai dar vienas akį traukiantis objektas, tarnaujantis tarsi zoologijos sodas. Nepaisant turistų susidomėjimo, Bibury išlieka labai ramiu ir retai apgyvendintu kaimeliu Anglijos glūdumoje.

Freudenberg, Vokietija
Viso kaimelio teritorija - 55kvadratiniai kilometrai, o žmonių čia vos 18 tūkstančių. Ši gyvenvietė yra tarsi tradicinė, ant paveikslėlio nupiešta Vokietijos provincija - čia švaru, ramu, tvarkinga, o oro kokybė tiesiog pasakiška. Beveik visi namai miestelyje yra vienodi, todėl tai sukuria išskirtinės tvarkos įspūdį. Be to, vienodi namai yra senoviniai - statyti prieš kelis šimtus metų, todėl architektūros mėgėjai taip pat ras į ką paganyti akis.

Hallstatt, Austrija
Dar vienas kaimelis įsikūręs Alpių kalnyne. Be to, kalbant apie gamtą, čia pamatysite ne vien tik kalnus - Hallstatt gyvenvietė yra ant ežero kranto. Austrijai ši vieta svarbi ir istoriškai, mat čia yra pati seniausia druskos kasykla visame Pasaulyje. Druskos iškasenos čia buvo pastebėtos jau 2 amžiuje prieš Kristų, o 1997 Unesco įtraukė Hallstatt į saugomo paveldo sąrašą.

Reine, Norvegija
Visi tikriausiai žinote apie gamtos grožį lietuvių taip pamėgtoje Norvegijoje, tačiau Reine kaimelis iš tiesų išskirtinis ir vertas paminėjimo šiame sąraše. Tai žvejų kaimelis, įsikūręs saloje. Gyventojų čia labai mažai - vos 300 ir dauguma jų žvejai. Gražūs, spalvingi žvejų nameliai sukuria neįtikėtiną atmosferą kaimelyje, kurį supa kalnai, jūra ir uolos. Be to, jis yra poliariniame rate, todėl čia ne tik labai šalta, tačiau ir galima mėgautis išskirtiniais vaidais nakties danguje.
įvertinimas 4.5 / 5
Parašė Šarūnas Klenauskas 2017 m. rūgpjūčio 26 d., perskaityta 1 643 k.
Visi straipsniai priklauso idomu.lt naujienų svetainei. Be sutikimo kopijuoti draudžiama.

Suradai klaidą ar neveikiančią nuorodą?

Pažymėkite problemos fragmentą pele ir paspauskite Ctrl + Enter.

Atsidariusiame lange aprašyk problemą ir išsiųsk pranešimą administracijai.

Panašūs straipsniai

Parašyk savo nuomonę

reload, if the code cannot be seen
Paskolų klubas

Kalendorius

«    Lapkritis 2019    »
PirAntTreKetPenŠešSek
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 

Kuri tema Jus labiausiai domina?

Finbee paskolos