ĮDOMU.LT - įdomiausios naujienos ir geriausi straipsniai

Įdomūs straipsniai apie kosmosą, gyvūnus, šalis ir pasaulį. Neįprasti faktai apie žmones, jų nutikimus ir atradimus.

Saugiausios šalys pasaulyje

Visi trokšta gyventi turtingai, laimingai, o svarbiausia - saugiai. Ekonomikos ir saugumo institutas netgi sudarė specialų indeksą nustatyti saugumui ir pavadino jį GPI (global piece index), arba lietuviškai - GSI (globalus saugumo indeksas). Remdamiesi net 22 skirtingais indikatoriais, jie suskirstė 162 pasaulio šalis pagal gyvenimo saugumą. Į šį tyrimą įtraukiami tokie faktoriai kaip smurtinių nusikaltimų lygis, karo galimybė, santykiai su kaimyninėmis šalimis, žmonių išsilavinimo lygis ir t.t. Pristatome jums 10 pasaulio valstybių, kurių piliečiai turėtų jaustis saugiausiai.

10. Japonija, GSI: 1.408
Technologiškai išsivysčiusi, pažangi šalis garantuoja saugumą savo visuomenei. Smurtinių nusikaltimų ir žmogžudysčių skaičius dėl tvarkos šalyje ir pagarbių santykių yra itin mažas. Trečia pagal dydį pasaulio ekonomika gerai sutaria su visomis kaimyninėmis šalimis, o profesionalią kariuomenę treniruoja tik krizių šalies viduje valdymui.

9. Šveicarija, GSI: 1.373
Gera maisto produktų kokybė, žemas nusikaltimų lygis ir švari aplinka paverčia Šveicariją viena geidžiamiausių šalių visame pasaulyje. Taip pat, čia išvystyta aukščiausia švietimo ir sveikatos apsaugos sistema, todėl žmonės gyvena ir vystosi itin kokybiškai. Algos Šveicarijoje pakankamai didelės, o mokesčiai maži, todėl gyventojai jaučiasi finansiškai saugūs. Dar vienas teigiamas aspektas - švari ir graži aplinka. Šveicarija yra viena iš “žaliausių” valstybių išsivysčiusiame pasaulyje.

8. Kanada, GSI: 1.371
Kanados vyriausybės nuomone, saugi visuomenė yra kertinis stiprios valstybės akmuo. Tai puikiai atsispindi jų vykdomoje politikoje - kanadiečiai yra puikiai išsilavinę, nedarbo lygis itin žemas, o sveikatos apsaugos sistema išvystyta pavydėtinai. Prie viso to pridėkite itin žemą nusikalstamumo lygį ir turite gana patrauklią valstybę.

7. Slovėnija, GSI: 1.364
Tai ne tik saugi, bet ir graži valstybė centrinėje Europoje. Kaip ir kitose valstybėse iš šio sąrašo, Slovėnijoje labai mažas nusikalstamumas, o visuomenė draugiška ir atvira visiems.

6. Čekija, GSI: 1.360
Nors Čekija ir turi sienas su Austrija, Vokietija, Slovakija ir Lenkija, tai netrukdo šiai šaliai palaikyti puikius santykius su visomis iš šių valstybių. Paslaugos (tokios kaip viešasis transportas, pramogos ir pan.) Čekijoje yra itin pigios, tad tai itin turistų mėgstama šalis. Čia vyrauja kultūrų įvairovė, tačiau visi sugyvenai draugiškai ir nusikalstamumas šalyje yra mažas.

5. Danija, GSI: 1.337
Danija yra mažiausiai korumpuota ir laimingiausia šalis pasaulyje - tai daug ką pasako. Žmonės čia išsilavinę, sveikatos apsaugos sistema pažangi, o gyvenimo lygis labai aukštas. Tai taip pat viena iš tolerantiškiausių šalių pasaulyje - čia beveik nėra seksizmo, todėl tiek politikoje, tiek ir kitose atsakingose pareigose gausu moterų. Nors šalyje ir taikomi dideli mokesčiai, čia nemokamas švietimas ir sveikatos apsauga, todėl žmonės noriai juos moka ir džiaugiasi gaunamais privalumais.

4. Austrija, GSI: 1.265
Austrija rūpinasi tiek ir savo žmonėmis, tiek ir aplinka. Čia mažas smurtinių nusikaltimų lygis, o šalyje įvesti griežti įstatymai reguliuojantys rūšiavimą ir atliekų tvarkymą, siekiant apsaugoti gamtą. Prie viso to svarbią rolę vaidina ir dideli ekonominiai pajėgumai.

3. Portugalija, GSI: 1.258
Dar prieš kelioliką metų Portugalijos nebuvo šiame dešimtuke, tačiau teisingi politiniai sprendimai veda ją į šviesų rytojų. Gatvėse patruliuoja daug pareigūnų užtikrinančių žmonių saugumą, pragyvenimas yra gana pigus, mokesčių mokėtojų pinigai išnaudojami tikslingai ir efektingai, o protinga užsienio politika nuolatos gerina santykius su kaimyninėmis šalimis. Be to, šioje šalyje beveik ištisus metus šviečia saulė, todėl žmonės čia iš tiesų laimingi.

2. Naujoji Zelandija, GSI: 1.241
Kadangi valstybė yra gana atskirta nuo išorinio pasaulio, jei nereikia rūpintis dėl išorinių grėsmių, todėl galima susikoncentruoti į vidines problemas ir gerovės kėlimą. Šalyje garantuota nemokama sveikatos apsauga, gerai išvystytas švietimas, o nusikaltimų reitingas itin žemas.

1. Islandija, GSI: 1.111
Pagal 2017 metų GSI indeksą, Islandija pati saugiausia šalis pasaulyje. Beveik 99 procentai Islandijos gyventojų yra išsilavinę, šalyje vyrauja tolerancija, lyčių lygybė bei skaidri demokratija. Vienintelis neigiamas Islandijos aspektas - atšiaurus klimatas, tačiau tai nesutrukdo islandams sparčiai tobulėti ir vystyti pavydėtiną visuomenę.
įvertinimas 4.5 / 5
Parašė Šarūnas Klenauskas 2017 m. rūgpjūčio 26 d., perskaityta 1 383 k.
Visi straipsniai priklauso idomu.lt naujienų svetainei. Be sutikimo kopijuoti draudžiama.

Suradai klaidą ar neveikiančią nuorodą?

Pažymėkite problemos fragmentą pele ir paspauskite Ctrl + Enter.

Atsidariusiame lange aprašyk problemą ir išsiųsk pranešimą administracijai.

Panašūs straipsniai

Parašyk savo nuomonę

reload, if the code cannot be seen
Paskolų klubas

Kalendorius

«    Lapkritis 2019    »
PirAntTreKetPenŠešSek
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 

Kuri tema Jus labiausiai domina?

Finbee paskolos