ĮDOMU.LT - įdomiausios naujienos ir geriausi straipsniai

Įdomūs straipsniai apie kosmosą, gyvūnus, šalis ir pasaulį. Neįprasti faktai apie žmones, jų nutikimus ir atradimus.

Svarbiausi žmogaus organai

Žmogaus organizmas - itin sudėtingas mechanizmas, sudarytas iš nesuskaičiuojamos galybės molekulių, kurių visuma sudaro atskirus mūsų kūno organus. Be abejonės, visi organai yra svarbūs ir reikalingi, tačiau kai kurie iš jų yra itin svarbūs - sutrikęs jų funkcionavimas gali reikšti rimtus sveikatos nemalonumus ar net mirtį. Pažvelkime į 10 pačių svarbiausių organų esančių žmogaus organizme.

Šlapimo pūslė. Kartu su suvartojamu maistu į mūsų organizmą patenka įvairios maisto medžiagos. Vienos yra naudingos ir reikalingos, kai tuo tarpu kitos veikia kaip nuodai ar bent jau žalingi ir nereikalingi fermentai. Būtent už tokių nepageidaujamų medžiagų šlapimo pūslė ir yra atsakinga, todėl jos vaidmuo organizmo veikloje yra itin svarbus. Įdomus faktas, jog žmogaus pūslė vidutiniškai gali sulaikyti apie 300 - 500 mililitrų. Sutrikus šlapimo pūslės veiklai, iškyla reali grėsmė žmogaus organizmo sveikatai.

Oda. Nors daugelis žmonių ir nemano, jog tai yra organas, tačiau tai visiška tiesa - oda yra didžiausias žmogaus organas. Ji taip pat gyvybiškai svarbi, kadangi padeda reguliuoti kūno temperatūrą, saugo vidinius organus nuo išorės veiksnių. Žinote jausmą, kai pasišiaušia oda ir pastyra plaukeliai? Tai jūsų odos reakcija siekiant išlaikyti šilumą kūne. Odoje esantys aliejai saugo ją nuo išsausėjimo.

Plonoji ir storoji žarna. Kertiniai organai žarnyno sistemoje, abudu be galo svarbūs. Šių žarnų paskirtis labai paprasta - sujungti skrandį ir išangė bei užtikrinti jog nuo suvirškinto maisto likusios atliekos būtų tinkamai pašalintos iš organizmo. Be to, skrandis nesugeba pasisavinti visų maisto medžiagų, todėl storojoje ir plonojoje žarnoje taip pat vyksta įsisavinimo procesas, kurio metu blogosios medžiagos atskiriamos nuo gerųjų. Šios žarnos yra gana pažeidžiamos ligų, o sutrikus jų veiklai organizmo funkcionavimas gerokai suprastėja, jaučiami nemalonūs skausmai.

Inkstai. Šie, pupelės formos organai, taip pat susiję su nepageidaujamų medžiagų šalinimu iš organizmo, be to - filtruoja kraują, todėl yra dar svarbesni nei anksčiau minėti organai. Dar viena svarbi inkstų funkcija - normalaus kraujo spaudimo palaikymas.

Blužnis. Ne dažnai įvertinama, blužnis taip pat vaidina labai svarbų vaidmenį kiekvieno iš mūsų organizmuose, o sutrikimai susiję su blužnimi gali būti labai pavojingi. Blužnis pašalina senus arba pažeistus raudonuosius kraujo kūnelius, o atgal į organizmą gražina geležį, kuri yra reikalinga. Taip pat blužnis gali gaminti raudonuosius kraujo kūnelius pati.

Skrandis. Tikriausiai pats svarbiausias virškinimo sistemos organas, labiausiai įtakojantis maisto virškinimą ir maisto medžiagų įsisavinimą. Be skrandžio toli nenuvažiuosi - be tinkamai įsisavinamų maisto medžiagų, kūnas sunyks akimirksniu.

Kepenys. Nors dažniausiai visi galvoja tik apie vieną svarbią kepenų funkciją - pašalinti iš maisto ir gėrimų nuodus, tačiau kepenys atlieka ir daug kitų, ne ką mažiau svarbių funkcijų, tokių kaip hormonų gaminimas, proteino sintezė ar senų raudonųjų kraujo kūnelių skaidymas. Tikriausiai žinote, kad kepenims itin kenkia alkoholis, kurį jos turi perfiltruoti, tad jei rūpinatės savo kepenų gerove, ribokite arba visai atsisakykite velnio lašų.

Plaučiai. Svarbiausias kvėpavimo sistemos organas, vienareikšmiškai. Kvėpuojant plaučiai išsiplečia ir susitraukia, tokiu būdu pasisavindami deguonį ir į išorę išleisdami anglies dioksidą. Plaučių tykoja gana daug ligų, ypač jei žmogus rūko. Gera žinia ta, kad šis organas sugeba greitai atsistatyti ir netgi yra treniruojamas - sportininkai ar muzikantai grojantys pučiamaisiais instrumentais dažniausiai turi didesnės talpos plaučius.

Širdis. Be funkcionuojančios širdies - jūs miręs akimirksniu. Būtent širdis pumpuoja kraują po organizmą ir užtikrina, kad visi organai būtų juo aprūpinti, iš kurių svarbiausias - smegenys.

Smegenys. Taip pat kaip ir širdis, kiekvieną sekundę mums reikalingas organas. Smegenys kontroliuoja ir kordinuoja visų kitų organizme esančių organų veiklą. Be tinkamos smegenų veiklos žmogus yra visiškai bejėgis.
įvertinimas 4.5 / 5
Parašė Šarūnas Klenauskas 2017 m. rūgpjūčio 27 d., perskaityta 36 332 k.
Visi straipsniai priklauso idomu.lt naujienų svetainei. Be sutikimo kopijuoti draudžiama.

Suradai klaidą ar neveikiančią nuorodą?

Pažymėkite problemos fragmentą pele ir paspauskite Ctrl + Enter.

Atsidariusiame lange aprašyk problemą ir išsiųsk pranešimą administracijai.

Panašūs straipsniai

Parašyk savo nuomonę

reload, if the code cannot be seen
Paskolų klubas

Kalendorius

«    Kovas 2024    »
PirAntTreKetPenŠešSek
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Kuri tema Jus labiausiai domina?

Finbee paskolos