ĮDOMU.LT - įdomiausios naujienos ir geriausi straipsniai

Įdomūs straipsniai apie kosmosą, gyvūnus, šalis ir pasaulį. Neįprasti faktai apie žmones, jų nutikimus ir atradimus.

Pigiausios valstybės keliaujantiems

Kai kurios valstybės yra tituluojamos turistų rojais. Vienos taip vadinamos dėl nuostabių paplūdimių, kitos dėl daugybės lankytinų vietų, o trečios tokio titulo nusipelno dėl to, jog yra labai pigios šalys. Pigios ta prasme, kad produktai, paslaugos ir įvairios prekės kainuoja labai nedaug. Nors sudarinėjant tokį sąrašą būtų galima jį užpildyti vien tik skurdžiomis Afrikos ar Azijos valstybėmis, tą daryti nėra aktualu, nes jose turizmas yra per menkas. Todėl šiame sąraše pristatysime pigiausias valstybes keliaujantiems, į kurias turizmas yra gana aktyvus.

Ukraina
Didžiausia Europos valstybė pritraukia vis daugiau turistų iš Lietuvos ir visos Europos. Čia yra ir lygių pievų, ir kalnų šalies pietuose bei nuostabių, kultūriškai klestinčių miestų, kuriuose pamatyti yra tikrai daug ką.
Na, štai vidutinio pavalgymo restorane kainos beveik 150 proc. aukštesnės Lietuvoje nei Ukrainoje, nuomos kainos 50 proc didesnės, o įprastų produktų kainos gali skirtis nuo 30 iki daugiau nei 320 procentų. Lietuviams, čia atvykusiems, galima pasimėgauti tikrai aukšto lygio pramogomis už tikrai neaukštą kainą.

Tailandas
Tailandas yra labai didelė ir daug gyventojų turinti valstybė, todėl kainos, čia – įvairios, tačiau išskyrus du didžiausius Tailando miestus, bene viskas kainuoja mažiau. Nors apgyvendinimas Bankoko centre ir atsieis daugiau nei Vilniuje, restoranų maistas, produktai parduotuvėse ir paslaugos kainuoja apie 40-80 procentų mažiau.
Deja, kelionė į Tailandą gali atsieiti per kelis šimtus eurų (1-am asmeniui į vieną pusę), todėl jai reiktų ruoštis iš anksto.

Vietnamas
Vietnamas – beveik Tailando kaimynas. Tai yra viena daugiausiai gyventojų turinti valstybė visame pasaulyje bei viena iš sparčiausiai augančių. Nors, kaip ir kelionė į Tailandą, bilietai į Vietnamo oro uostus atsieis tikrai nemažai, nuvykus džiūgauti tikrai bus dėl ko, nes kainos čia yra neregėtai mažos.
Išsinuomoti mopedą arba dviratį beveik nieko nekainuoja, kadangi čia jų yra net keliolika milijonų, o pavalgyti restorane Lietuvoje būtų maždaug 1,5 karto brangiau nei Vietname. Kiti rodikliai, tokie kaip bendras kainų indeksas ar ryžių kainos – ženkliai didesnės mūsų krašte, tačiau Vietname yra ir nemažai produktų bei paslaugų, kurių kaina lygi arba net didesnė ES narės Lietuvos rinkos rodikliams, nors pragyvenimo lygis čia daug prastesnis. Vietname labai brangi jautiena, gana brangus pienas, obuoliai ir kiti mūsų platumose dažni produktai, tačiau tuose kraštuose jie yra rečiau sutinkami.

Kuba
Ilgą laiką Kuba buvo komunizmo sala kapitalistiniame pasaulyje, tačiau čia vis dar išliko žemos tų laikų kainos. Kadangi pragyvenimo lygis yra pakankamai žemas, paslaugos kainuoja nedaug, o gyventojų perkamoji galia Lietuvoje yra bene 26 kartus didesnė už vidutinio kubiečio(-tės).
Kuboje susidursite tik su didelėmis obuolių, svogūnų, bulvių bei švaraus vandens kainomis, visa kita kainuoja maždaug nuo 20 iki net 1000 procentų pigiau. Pamatyti čia taip pat yra ką, todėl daug kainuoja tik tolimas skrydis pirmyn, atgal bei reikalinga viza.

Čekija
Jeigu žvelgsime į ES valstybes, Čekija bei Latvija, kainų indekso rodikliais yra panašiausios valstybės į Lietuvą. Būtent Čekija yra vienas iš neatrastų Centrinės Europos perlų, kuriuo žavisi įvairūs turistai. Praha, Brno bei Ostrava yra labai savotiški miestai turintys bohemiško šarmo ir vakarietiškos pažangos atmosferą, o išskirtinė čekų kultūra pritraukia vis didesnę turistų dalį.
Kalbėdami apie pigumą, turime pabrėžti, kad čia yra gana pigių restoranų, dauguma alaus rūšių, vynų bei tam tikri produktai kainuoja ženkliai mažiau nei Lietuvoje, tačiau kitos kainos yra labai panašios.

Bulgarija
Bulgarija nėra itin ekonomiškai stipri valstybė, tačiau turi labai nuostabių gamtos objektų, auksinių paplūdimių ir istorinių paminklų, kurie leidžia visiems turistams pažinti šį pietryčių Europos perlą iš naujo.
Kainos atžvilgiu Bulgarija yra tikras rojus, panašiame lygmenyje kaip Ukraina, bene visi produktai, išskyrus tuos, kurie yra reti tame regione, kainuoja mažiau už atitikmenis Lietuvoje. Restorane, vietoj 10 eurų užtektų išleisti maždaug 4,7 Eur, nuoma yra bene trečdaliu pigesnė, o maisto produktų kainos parduotuvėje yra daugmaž panašios, kadangi nemažos dalies produktų pardavimą prižiūri ir reguliuoja Europos Sąjunga.

Indija
Besivystančių valstybių sąrašuose nuolat pirmauja Indija, tačiau taupiems turistams ši valstybė bus lankytinų vietų viršūnėje dėl daugybės šventų vietų, Tadž Mahalo bei daugelio kitų architektūrinių ir gamtinių paminklų, kurie žavi milijonus turistų kiekvienais metais.
Pirkdami produktus Indijoje greitai pastebėsite, kad kainos čia nepalyginamai žemesnės už kainas Lietuvoje, tačiau pirkti produktus iš turgelių ar vietinių pardavėjų reiktų labai atidžiai. Nors parduotuvėse restoranai Vilniuje yra beveik 170 procentų brangesni nei jų atitikmenys Indijoje, tačiau čia sutiksite ir didelį pasiskirstymą. Mumbajaus, Naujojo Delio ar net Kalkutos centre yra ir be proto brangių restoranų ir parduotuvių, tačiau visumoje kainos Lietuvoje yra daug aukštesnės, todėl keliauti čia – verta.

Gruzija
Paskutinio dešimtmečio eigoje, Lietuva ir Gruzija labai suartėjo tiek diplomatiškai, tiek tautiškai. Itin glaudūs tarpvalstybiniai santykiai paskatino vis atgyjantį turizmą, o panašaus į Lietuvą dydžio Gruzija mūsiškiams yra tikra egzotika. Aukšti Kaukazo kalnai, smėlėti Juodosios jūros paplūdimiai bei legendomis tapę kurortai Batumis ir, dabartinės Abkhazijos dalimi tapęs Sukumis.
Nuvykę į Gruziją, vieną iš pirmųjų dalykų pastebėtumėte tai, kad produktai čia yra gerokai pigesni nei Lietuvoje. Būsto ar nuomos bei viešbučių kainos Vilniuje maždaug 40 procentų aukštesnės, pavalgyti restorane kainuoja maždaug 68 procentų daugiau nei Gruzijoje, tačiau santykinai dydžiai yra labai panašūs, todėl lietuviai atvykę į Sakartvelą, tiesiog yra šiek tiek turtingesni.
įvertinimas 4.5 / 5
Parašė admin 2019 m. gegužės 25 d., perskaityta 460 k.
Visi straipsniai priklauso idomu.lt naujienų svetainei. Be sutikimo kopijuoti draudžiama.

Suradai klaidą ar neveikiančią nuorodą?

Pažymėkite problemos fragmentą pele ir paspauskite Ctrl + Enter.

Atsidariusiame lange aprašyk problemą ir išsiųsk pranešimą administracijai.

Parašyk savo nuomonę

reload, if the code cannot be seen
Paskolų klubas

Kalendorius

«    Sausis 2020    »
PirAntTreKetPenŠešSek
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031 

Kuri tema Jus labiausiai domina?

Finbee paskolos