ĮDOMU.LT - įdomiausios naujienos ir geriausi straipsniai

Įdomūs straipsniai apie kosmosą, gyvūnus, šalis ir pasaulį. Neįprasti faktai apie žmones, jų nutikimus ir atradimus.

Gražiausi Europos miestai (III dalis)

Trečiajame straipsnių cikle supažindinsime Jus su dar šešiais, gražiausiais Europos miestais. Ar žinote, kuriame mieste rasite nuostabias pilis, Antikos architektūros paminklus bei kur patenkinti kitus pažinimo norus? Perskaitę šį straipsnį galėsite praplėsti ne tik žinių bagažą, bet ir pridėti naują vietą į norimų aplankyti sąrašą. Taip pat nepamirškite paskaityti praėjusių dviejų ciklo dalių, kuriose yra dar dvylika Europos centrų - gražuolių.

Budapeštas

Gyventojų skaičius: 1.8 mln.

Senovėje Budapeštas buvo du atskiri miestai skirtingose Dunojaus pusėse – Buda ir Peštas. Pastarasis buvo „gyvesnis“, čia klestėjo prekyba, pasilinksminimo taškai bei kitos pramogos ir aktyvus laisvalaikis. Na, o Buda buvo turtingų žmonių gyvenamasis kvartalas ant kalvos, kur nuo seno gyveno miesto elitas. Vėliau Buda ir Peštas susijungė ir tapo antru svarbiausiu miestu Austrijos-Vengrijos imperijoje. Dabar tai nepriklausomos Vengrijos sostinė, vienas ekonomiškai stipriausių Europos miestų, sukuriantis apie 50% visos valstybės BVP.

Apsilankymas Budapešte tikrai neatsieis brangiai, kadangi mieste viešbučiai ir kitos paslaugos savo kainomis tikrai nelenkia kaimyninės Austrijos ar kitų Vakarų Europos valstybių. Deja, daugelis žmonių yra pamiršę Budapeštą ir jo grožį, kuris sujungia klasicistinį Austrijos klestėjimą ir vėlesnius laikus. Pasiplaukiojimas laiveliu po Dunojų suteiks neišdildomų įspūdžių, pamatysite Vengrijos parlamentą ir Pešto senamiestį. Persikelkite į kitą upės pusę ir aplankykite Budos pilį, kurioje eksponuojamas Vengriškas menas. Miesto istorija ir gražūs vaizdai pabirę po visą teritoriją, tad niekur šiame mieste nenuobodžiausite. Didysis turgus, Hősök aikštė, Žvejų bastionas, Széchenyi terminės vonios ir Šv. Stepono bazilika užtikrins turiningą pažinimą!

Lisabona

Gyventojų skaičius: 553 tūkst.

Portugalijos sostinė yra vienas charizmatiškiausių ir unikaliausių miestų visame Europos žemyne. Kitoks nei Paryžius, Madridas, Roma ar kiti žemyno metropoliai, Lisabonos miestas nuolat sulaukia puikių turistų įvertinimų. Nors pati Portugalijos sostinė nėra gausiai apgyvendinta, tačiau su priemiesčiais populiacija šokteli iki 2,8 milijono žmonių, paversdama Lisabonos teritoriją vienuolikta labiausiai apgyvendinta visoje ES.  Taip pat tai yra labai senas miestas, vietovėje randama iškasenų, bylojančių apie gyvenimą jau 1 tūkst. metų prieš mūsų erą.

Pamatyti čia tikrai yra ką, juolab, kad visas Lisabonos miestas tikrai skiriasi nuo bet ko, ką galime pamatyti Europoje. Portugalijos turizmo institucijos rekomenduoja į Lisaboną vykti savaitgaliui arba ilgesniam laikui ir išskiria galimybes pažinti įvairų miesto gyvenimą. Miesto šerdyje stūkso Šv. Jurgio pilis, netoliese stovi Belemo bokštas, o Bairro Alto (centrinis) rajonas savo unikalia fado kultūra pavergia bene visus lankytojus. Viena garsiausių Lisabonos traukos vietų – okeanariumas ir rūmų aikštė, geriau žinoma kaip Praça do Comércio.

Gentas

Gyventojų skaičius: 257 tūkst.

Apie Belgijos grožį žino tikrai per mažai žmonių. Europoje jai šešėlį meta Prancūzija, Jungtinė Karalystė, Italija ir kitos geriau žinomos bei turistų mėgstamos vietovės. Tačiau Belgija per amžius buvo Europinė galiūnė, tiek kultūriškai, tiek ekonomiškai, todėl čia sukauptas gausus ir unikalus palikimas. Yra du miestai, kurie garsina Belgijos istoriją bei kultūrą – Gentas ir Briugė. Nors Briuselis ir yra sostinė bei pagrindinis Europos sąjungos miestas, bet du minėtieji istoriniai centrai nors dydžiu galbūt ir neprilygsta, bet kultūriškai ir emociškai turi daug daugiau ką pasiūlyti.

Visų pirma, Gentas yra uostas, pastatytas dviejų upių sandūroje. Miestas pakerės ir sužavės upių transporto infrastruktūra bei galimybe pasiplaukioti jomis. Didžioji dalis miesto žavesio glūdi centre ir iš vandens nesunkiai galite pamatyti aukštus siaurus namukus bei kitas Gento grožybes. Kita vertus, Gente pilna senovinės, gotikinės architektūros menančios net 10 amžių. Gravensteen pilis, perstatyta 1180 metais, Švento Bavo katedra, kurioje rasite bene patį garsiausią pasaulyje – Gento altorių, o pats stainys taip pat turi virš 1000 metų ilgumo istoriją. Netoliese esanti Gento varpinė statyta prieš 6-7 šimtus metų ir daug kitų itin senovinių bei unikalių pastatų, kurie savo amžiumi ir grožiu neturi sau lygių, randami šiame Belgijos perle.

Briugė

Gyventojų skaičius: 117 tūkst.

Vienas iš dviejų Belgijos miestų-gražuolių, Briugė vadinama Šiaurės Venecija. Nepaisant to, kad net pagal šio regiono standartus orai čia drėgni ir lietingi, bet miesto centras, kuris įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą tikrai nepalieka abejingų. Kaip ir Gentas, Briugės miestas įsikurdinęs prie vandens ir kanalai sudaro didelę jo dalį, tad lyginimas su Venecija turi prasmę. Čia yra Europos kolegija - elitinė institucija aprėpianti aukštąjį mokslą Europos sąjungoje. Vakarų Flandrijos regiono sostinė, kaip ir jau minėtasis Gentas turi be galo daug istorinės architektūros, kurią pamatę ištirpsta net ir didžiausi skeptikai.

Nuvykę į Belgiją, per nedidelį laiką galite pamatyti labai daug – Briugėje svarbu išvysti miesto varpinę, kur galite užlipti 366 laiptelius bei pamatyti nuostabų atsivėrusį vaizdą. Groeninge muziejus užpildys meno mylėtojų norą išvysti aštuoniolikto ir vėlesnių amžių meną bei tapybą. Briugė garsi šokolado gamyba, o kaip žinote, belgiškas šokoladas yra vienas geriausių pasaulyje. Patį laiką mieste planuokite efektyviai, nes jis nėra didelis, bet turiningą kelionę garantuos.

Atėnai

Gyventojų skaičius: 664 tūkst.

Atėnai - didybė ir istorija viename. Nors pastarosios Graikijos ekonominės bėdos ir šiek tiek sujaukė šios vietovės prieinamumą turistams naktį, tačiau Atėnai išlieka moderniosios istorijos ir demokratijos gimtine. Istoriškai, ši vieta turbūt tokia pat didinga kaip Egiptas, Indija ar kitos vietovės, kurios apibūdina epochą ir civilizaciją. Čia prasidėjo ir klestėjo Antika, o senovės dvasia alsuoja ir yra išlikusi iki mūsų dienų. Tiesa, Graikijos sostinėje pakankamai sunku rasti statinių menančių klasicizmą ar baroko erą, nes 1830-aisiais, kai Atėnai buvo išrinkti moderniosios Graikijos sostine, miestas tapo užleistas.

Jeigu dar klausiate savęs ką galima Atėnuose pamatyti, rekomenduojame aplankyti Atėnų akropolį, ikonišką 5 amžiaus prieš Kristų statybos šventyklą bei Akropolio muziejų. Partenonas – šventykla Atėnei, kita šventykla Olimpo dievams ir Dzeusui - didžioji dalis išlikusių Antikinių paminklų yra šventyklos. Taip pat Atėnuose stūkso žymi Antikinė Agora, nacionalinis arcehologinis Atėnų muziejus bei kitos svarbios lokacijos.

Roma

Gyventojų skaičius: 2.8 mln.

Senovėje buvo posakis – „Visi keliai veda į Roma“. Tuo metu tai buvo vienintelis pasaulio miestas, turintis virš milijono gyventojų ir stipriausios tuometinio pasaulio valstybės sostinė. Nors nuo to laiko, kai keliai vedė į Romą, praėjo per 1,5 tūkst. metų, galima teigti, jog Roma vis dar yra viena svarbiausių pasaulio vietovių. Čia rasite ir architektūrą menančią romėnų didybę, klasicizmą ir renesansą bei kitus svarbius paminklus. Siauros gatvelės, Vatikanas miesto centre ir kiti objektai yra atmintinė, bylojanti apie Romos istorinę vertę.

Koliziejus, Švento Petro Bazilika, Romos forumas, Siksto koplyčia, Trevi fontanas, Panteonas – keletas iš šimtų ar net tūkstančių vietų, kurios pritraukia apie 10 milijonų turistų į Italijos sostinę kasmet. Po Londono ir Paryžiaus – Roma yra labiausiai lankomas ES miestas. Paragaukite vietinės, tikros itališkos picos, makaronų bei būtinai suraskite kalvą ar prisėdimo vietą, kur galėsite pažiūrėti į saulėlydį, sakoma, kad Romoje jie – magiški. Naktį Romos centras atgyja ir tansformuojasi į kultūringą ir itin žavų didmiestį.
įvertinimas 4.5 / 5
Parašė Povilas Mančinskas 2018 m. sausio 29 d., perskaityta 1 333 k.
Visi straipsniai priklauso idomu.lt naujienų svetainei. Be sutikimo kopijuoti draudžiama.

Suradai klaidą ar neveikiančią nuorodą?

Pažymėkite problemos fragmentą pele ir paspauskite Ctrl + Enter.

Atsidariusiame lange aprašyk problemą ir išsiųsk pranešimą administracijai.

Panašūs straipsniai

Parašyk savo nuomonę

reload, if the code cannot be seen
Paskolų klubas

Kalendorius

«    Gruodis 2019    »
PirAntTreKetPenŠešSek
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031 

Kuri tema Jus labiausiai domina?

Finbee paskolos