ĮDOMU.LT - įdomiausios naujienos ir geriausi straipsniai

Įdomūs straipsniai apie kosmosą, gyvūnus, šalis ir pasaulį. Neįprasti faktai apie žmones, jų nutikimus ir atradimus.

Įdomiausi faktai apie McDonalds

Galima sakyti, kad McDonald's yra pasaulinis fenomenas. Visame pasaulyje gamindama milijonus mėsainių, ši kompanija aptarnauja milijonus klientų kiekvieną dieną. Joje dirba daugiau žmonių nei gyventojų turi kai kurios valstybės. Nors tai gali suteikti kai kuriems žmonėms džiaugsmo ir laimės, McDonald‘s mėsainių kepimo būdai ir maisto ingredientai tampa pagrindiniu ginčų objektu kada kalbame apie šį restoranų tinklą. Šiandien sužinosite įdomiausius faktus apie vieną iš didžiausių JAV korporacijų – McDonald‘s.

Originaliajame McDonald's meniu mėsainis kainavo 15 centų.
1940 m. Gegužės 15 d. Dick‘as ir Mac‘as McDonald‘ai atidarė pirmąjį McDonald's greito maisto restoraną San Bernardinoje, Kalifornijoje. Nors vis dar galite gauti McDonald's mėsainių tik už dolerį, tuo metu žmonės mokėjo tik 15 centų už šį meniu elementą. Palyginus tuometinių 15 centų vertę ir pridėjus infliacinius rodiklius gauname, kad dabartiniais pinigais tas, originalusis McDonald‘s mėsainis Jums kainuotų net 2,5 dolerio.

Nuo „Fish Filet“ iki ,,Big Mac‘‘ - šiandieniniame meniu galite rinktis įvairius mėsainius. Tuo metu pasirinkimas buvo daug paprastesnis, o vieninteliai patiekalai buvo sūrainis arba bulvytės „fri“. Tiesa, kad tada McDonald's netgi neturėjo „McNuggets“ (gruzdintos vištienos gabaliukų).

Vienas Mcnugget kartą „eBay“ buvo parduotas už 8 100 JAV dolerių.
Kodėl? Ogi šis vištienos McNugget‘sas atrodė kaip Džordžas Vašingtonas. Dvidešimt trys žmonės statė pinigus už galimybę įsigyti 3 metų senumo McNugget‘sa. Apskritai, „eBay“ turi taisyklę, kad negalima parduoti nebegaliojančių maisto produktų, tačiau šį karta kompanija padarė išimtį.
Moteris, parduodanti McNugget‘sa, Rebeka Speight, sakė, kad savo vietinėje bažnyčioje ji bandė surinkti pinigų, kad jos vaikai galėtų keliauti į vasaros stovyklą.

Taip pat kalbant apie garsiuosius McNuggets. 2008 m. Pekino olimpinėse žaidynėse sprinteris Usainas Boltas suvalgė net 1000 McNuggets ir laimėjo aukso medalį bei pagerino pasaulio rekordą 100 m sprinto rungtyje.

Per 10 metų McDonald's gavo 700 kaltinimų dėl nudegimų.
1992 m. viena moteris išpylė kavą ant savęs, sėdėdama automobilio keleivio sėdynėje. Šiai dailiosios lyties atstovei itin nepasisekė, nes ji patyrė trečio laipsnio nudegimus. Ji padavė McDonald's į teismą ir siekė gauti 3 mln. Dolerių kompensaciją, tačiau galų gale suma sumažėjo iki 640,000 dolerių, kurią teismas priteisė.

Apie šių sunkių nudegimų virtinę yra išleistas dokumentinis filmas, patvirtinantis, kad nuo 1982 m. Iki 1992 m. nuo McDonald‘s kavos buvo nusideginę daugiau kaip 700 žmonių.

McDonald‘s Cezario salotos yra taip pat nesveikos, kaip ir Big Mac.
McDonald's Cezario salotose yra 520 kalorijų - tik 20 mažiau nei „Big Mac“ mėsainyje. Dar įdomiau, kad natrio kiekis salotose - 1140 mg. Rekomenduojamas dienos vidutinis natrio suvartojimas yra 2300 mg per parą.

Didžiosios Britanijos karalienė Elžbieta II yra vienos McDonald‘s frančizės savininkė.
Nors jūs galite tikėtis, kad karalystės valdose vyrauja pilys, viešbučiai ir aukštuomenės žirgams skirti hipodromai, jūs taip pat ten galite tikėtis išvysti ir McDonald's. Karalienė Elžbieta II yra franšizės savininkė McDonald's restorane Oksfordšyre, Anglijoje, kuris yra mažame karališkos šeimos masyvios žemės nuosavybės kampe.

Daugiau nei 80 000 žmonių baigė McDonald's „Hamburger University“ ir turi bakalauro laipsnį hamburgerologijoje.
1960 m. McDonald‘s darbuotojai ne tik stengėsi perskaityti mėsainių sudėtis per darbuotojų mokymo programą, bet ir studijuodavo jas universitete.

Šiandien McDonald‘s mokymo centras, Hamburgerių universitetas, vis dar veikia, tačiau dabar darbuotojams yra didesnė tikimybė, kad jie turės faktinius kolegijos diplomus negu tuos, kurie buvo išduoti jų pirmtakams, 1960 m. Po 2008 m. finansinės krizės silpna darbo rinka vis labiau privertė kolegijų absolventus dirbti dėl nedidelio darbo užmokesčio, pavyzdžiui, greito maisto restoranuose, o karjera „makdonalde“ nebeatrodo tokia žavi.

McDonald‘s „Happy Meal“ populiarumas.
McDonald's yra didžiausias žaislų pardavėjas pasaulyje. Kiekvienais metais jie išplatina apie 1,4 mlrd. žaislų visame pasaulyje. Tai yra didesnės pardavimų ir platinimo apimtys negu „Hasbro“ ir „Mattel“ bei kiti žaislų planetos milžinai gali pasiekti.

1997 metais McDonald's pristatė mažą žaislą iš kolekcijos „Teenie Beanie Baby“ savo „Happy Meals“ meniu. Per šią reklamos kampaniją McDonald's pardavė apie 100 milijonų Happy Meals per vieną savaitę.

2011 m. McDonald's bandė vaikų meniu pažibas „Happy Meals“ padaryti sveikesnius vaikams, pridėdami obuolius į kiekvieną pakuotę ir taip pat pašalindami karamelinį padažą. Tačiau idėja nebuvo pilnai apgalvota, susilaukė kritikos tiek iš vaikų ir jų tėvų, tiek iš sveikos gyvensenos ekspertų. Nuo to laiko, McDonald‘s šios idėjos atsisakė.

Įspūdingi pardavimų skaičiai.
McDonald's yra 90-a didžiausia pasaulio ekonomika, o jų pelnas siekia net 24 milijardus dolerių. McDonald's gauna 32 milijardus dolerių pajamų vien iš frančizių, kurios pabirusios visame pasaulyje, o pačios korporacijos pajamos yra didesnės negu tokios valstybės kaip Ekvadoro BVP.

McDonald's jau pardavė daugiau nei 100 milijardų mėsainių. Nuo 1948 m. McDonald's pardavė daugiau nei 4 trilijonus bulvyčių. Jei visos bulvytės būtų pastatytos viena prie kitos, jos galėtų apjuosti pasaulį 18476 kartų. Tai būtų pakankamai bulvių, kad būtų nutiesta juosta iki Mėnulio ir atgal net 306 kartus, o iki Jupiterio ir atgal 2 kartus.

McDonald‘s arkos - paslaptingas prekinis ženklas.
Įkūrėjas Richardas McDonald‘as pirmą kartą sukūrė „Golden Arches“ (McDonald‘o įžymųjį prekinį ženklą) kaip architektūrinę funkciją turintį ženklą, kuris pritrauktų klientus automobiliuose. Važiuojančios šeimos ar žmonės pamatytų ryškų ir aukštą geltonos spalvos ženklą bevažiuojant automobiliu, tačiau reikėjo dar penkerių metų, kad arkos būtų susietos su „M“ raide McDonald‘s inicialuose.

Sakoma, kad daugiau žmonių atpažįsta McDonald‘s auksines arkas nei katalikų  bažnyčios kryžius. Paryžius yra vienintelė vieta pasaulyje, kur McDonald‘s arkos yra baltos, o ne auksinės, taip pat yra „McDonald‘s“ su  žalsvai melsva spalva Sedonoje, Arizonoje. Kai kas sako, kad McDonald‘s arkos simbolizuoja motinos krūtis – patį pirmą vaizdą, kurį pamato vos gimęs kūdikis, tačiau tai tikriausiai tėra marketingo pramanai.
įvertinimas 4.5 / 5
Parašė Povilas Mančinskas 2018 m. balandžio 01 d., perskaityta 2 476 k.
Visi straipsniai priklauso idomu.lt naujienų svetainei. Be sutikimo kopijuoti draudžiama.

Suradai klaidą ar neveikiančią nuorodą?

Pažymėkite problemos fragmentą pele ir paspauskite Ctrl + Enter.

Atsidariusiame lange aprašyk problemą ir išsiųsk pranešimą administracijai.

Parašyk savo nuomonę

reload, if the code cannot be seen
Paskolų klubas

Kalendorius

«    Lapkritis 2019    »
PirAntTreKetPenŠešSek
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 

Kuri tema Jus labiausiai domina?

Finbee paskolos