ĮDOMU.LT - įdomiausios naujienos ir geriausi straipsniai

Įdomūs straipsniai apie kosmosą, gyvūnus, šalis ir pasaulį. Neįprasti faktai apie žmones, jų nutikimus ir atradimus.

Gražiausios Lietuvos vietos (III dalis)

Jau trečioje iš keturių dalių ciklo apie gražiausias Lietuvos vietas apžvelgsime dar 6 nuostabias Lietuvos lokacijas, kurių neaplankyti būtų tikra nuodėmė. Sunku nuneigti, kad esame maža valstybė, tačiau dar sunkiau nuneigti faktą, kad mūsų kraštas yra labai gražus, o pamatyti čia galima visko: nuo senovę menančių piliakalnių iki modernių dangoraižių bei įvairių kitų gamtos ar žmogaus suformuotų grožybių. Taigi, štai dar keletas pačių gražiausių Lietuvos vietų.

Kernavė
Tai pirmoji Lietuvos sostinė ir bene didžiausią įtaką Lietuvos valstybingumo vystymuisi turėjęs miestas. Ši vietovė, pasak archeologinių kasinėjimų, apgyvendinta jau ilgiau nei 10 tūkst. metų, tačiau rašytiniuose šaltiniuose pirmą kartą paminėta tik 1279 m. Iš senosios sostinės jau nieko nebeliko, bet dešinėje Neries pusėje stūksojusio miesto dvasią galima pajausti nuvykus į Širvintų rajoną, naująjį Kernavės miestelį.

Miestas buvo LDK sostinė nuo pat Mindaugo valdymo iki legendinio Gedimino sapno, kada susapnavęs ant kalno staugiantį vilką, šis sostinę perkėlė į Vilnių. Pati Senoji Kernavė stovėjo piliakalnių apsuptyje ir buvo strategiškai geroje vietoje stovinti gyvenvietė. Bet tobulėjant karinei technikai, Kernavė nebegalėjo taip gerai apsaugoti gyvenviečių, o didelę pilį pastatyti čia nebuvo įmanoma, tad sostinę teko perkelti. Dabar Senojoje Kernavėje vyksta įvairios šventės: Joninės, Karaliaus Mindaugo karūnavimo šventė ir daug kitų. Ši vietovė taip pat įtraukta į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą.

Kauno senamiestis ir Laisvės Alėja
Laikinoji sostinė išgyveno tikrą aukso amžių tarpukariu, o tas labai puikiai atsispindi bene žaviausiose antro pagal dydį Lietuvos miesto vietose. Tos vietos - Kauno senamiestis ir Laisvės alėja. Nemuno ir Neries santaka skatino mieste kurtis pirkliams, čia nuo XIII a. kūrėsi vokiškos gildijos, o vėliau daugėjo lenkų, rusų bei lietuvių komercijos. Kauno gyvenimas visad siejosi su upėmis. Bene svarbiausias rajonas senamiestis yra įsikūręs šalia Nemuno kranto, o vienas iš gražiausių objektų – Kauno pilis, stovi dviejų didžiausių Lietuvos upių santakoje. Čia pamatysite pribloškiančią rotušės aikštę, pereisite gražiąją Vilniaus gatvę bei galėsite paskanauti autentiško ir labai gardaus maisto viename iš čia įsikūrusių restoranų.

Laisvės alėja – žymiausia Kauno alėja ir ilgiausia išskirtinai pėstiesiems skirta gatvė visoje Rytų Europoje. Čia nuo pat XIX a. verda gyvenimas. Tarpukariu Laisvės alėjoje buvo bene visi svarbiausi komerciniai ir valstybiniai miesto organai. Netoliese stovėjo Seimas, buvo Prezidentūra. Prie dabartinio fontano galėjote rasti žymiausius viešbučius, restoranus ir užeigas, kuriose rinkdavosi to meto elitas. Dabar Laisvės alėja yra viena iš didžiausių kauniečių laisvalaikio praleidimo vietų. Čia rasite teatrus, barus, naktinius klubus ir daug kitų gražių bei įsimintinų vietų, kurios leis pasidžiaugti Kaunu.

Rumšiškių liaudies buities muziejus
Vienas iš ikoniškiausių muziejų Lietuvoje yra Rumšiškėse. Miestelis, kuriame gyvena ~1700 žmonių, gali pasigirti dideliais lankytojų srautais, kurie atvyksta pasidomėti savo bočių gyvensena ir pamatyti autentiškas trobas, pirkias ir kitus senovės lietuvių gyvenimą menančius objektus. Čia yra net 149 pastatai, kas leidžia Rumšiškių liaudies buities muziejui patekti tarp didžiausių Europoje. Muziejaus teritorijoje yra daugybė autentiškų pastatų, išskirstytų pagal zoniškumą. Skirtingos statybos namelius pažinsite pagal etnografinius regionus, į kurių „atstovybes“ padalintas muziejus.

Dabar Rumšiškėse rengiami ir vasaros muzikos festivaliai, tad į muziejų atvykti galima ir net to visai specialiai neplanuojant. Muziejus mielai priima ekskursijas, vaikų ir vyresnių asmenų grupes, o kurios leis geriau susipažinti su jūsų protėvių kasdienybės ypatumais. Rumšiškių liaudies buities muziejus vis plečiasi ir nuolat stengiasi pildyti savo ekspoziciją, tad jei lankėtės čia prieš 5 ar daugiau metų – privalote grįžti ir pamatyti, kuo pasipildė kolekcija.

Pažaislio vienuolynas
Didikų Pacų iniciatyva Lietuvoje atsirado du gražiausi barokinės architektūros paminklai – Šv. Petro ir Povilo bažnyčia bei Pažaislio kamandulių vienuolyno ansamblis, geriau žinomas kaip Pažaislis. Šį vienuolyną rasite prie Kauno marių, visai šalia Petrašiūnų mikrorajono. Visą ansamblį sudaro daug gražių architektūrinių šedevrų, o jeigu žvelgtumėte į teritoriją iš aukšto, pamatytumėte, kad komplekso planas primena kamaldulių herbą.

Šiomis dienomis ansamblyje rengiama daugybė renginių, koncertuoja orkestrai ir t.t. Čia populiari pasivaikščiojimų vieta, gausu jaunimo ir galima pajausti gamtos tyrumą bei pamatyti gražius XVII a. pastatus. Iš jų įspūdingiausias 53m aukščio bažnyčios kupolas, kuris matosi tikrai iš toli. Carinės okupacijos metais vienuolynas buvo uždarytas, o tarpukariu išgyveno trumpą atsigavimo laikotarpį. Tuo tarpu sovietmečiu Pažaisliui atėjo sunkūs laikai, jis nebuvo naudojamas pagal paskirtį, bet atkūrus nepriklausomybę vienuolynas puikiai laikosi ir pritraukia turistus bei kauniečius.

Kryžių kalnas
Jeigu paklaustumėte užsieniečio, ką jie žino apie Lietuvą, turbūt dažnai išgirstumėte pavadinimą Kryžių kalnas. Ant šio Šiaulių pašonėje stovinčio piliakalnio rasite beveik 200 000 kryžių, iš kurių virš 50 yra Kultūros vertybių registre. Tai itin svarbi krikščioniškos Lietuvos vieta, kuri simbolizuoja Lietuvos kelią į krikščionybę. 1993 m. čia lankėsi popiežius Jonas Paulius II.

Kalnas rašytiniuose šaltiniuose šmėžuoti pradėjo maždaug XIX a., o pirmieji kryžiai čia išdygo 1850 m. Maždaug XIX ir XX a. sandūroje Kryžių kalnas jau buvo tapęs svarbia vietove visiems šio regiono krikščioniams, kurie plūdo aplankyti būtent šį sakralinį monumentą. Sovietmečiu Kryžių kalną nugriovė su buldozeriais, nes tuometinei valdžiai nebuvo parankus tokio monumento egzistavimas. Tačiau patyliukais trupinėliai vis būdavo atstatyti. Dabar kalnas išgyvena pakilimo laikotarpį, o prie jo nuvykti galite labai lengvai - jis tik apie 10 km nutolęs nuo Šiaulių.

Klaipėdos senamiestis
Didžioji dalis architektūrinių grožybių, esančių šiame sąraše, yra statytos lietuvių ar bent jau išlaiko lietuvišką stilistiką ir tematiką, tačiau Klaipėdos išskirtinumas labai žavi. Iki pat 1923 metų miestas priklausė Vokietijai, daugiausia gyventojų čia buvo vokiečiai, o lietuviai gyveno tik priemiesčiuose, pačioje Klaipėdoje sudarė tik nedidelį procentą. Tarpukariu miestas tapo Lietuvos dalimi ir mūsų tautiečiams atsivėrė labai didelis vokiškas paveldas.

Gražūs pastatai su mediniais akcentais, puikus uostas, aukšti senamiesčio namai ir raudoni trikampiai stogai vis dar puošia „Mėmelį“. Būtent senamiestis ir geriausiai atspindi Klaipėdos grožį, perteikdamas senovinės vokiškos architektūros dvasią ir apjungdamas ją su modernia lietuviška statyba. Uostamiestis vienintelė vieta visoje Lietuvoje, kur matoma jūreivystės įtaka miesto vystymuisi. Galite pamatyti žymųjį miesto simbolį – burlaivį Meridianą, aplankyti Teatro aikštę bei pasivaikščioti siauromis, akmenimis grįstomis gatvelėmis, kad pažintumėte Klaipėdą kaip vieną gražiausių Lietuvos ir visos Rytų Europos miestų.
įvertinimas 4.5 / 5
Parašė Povilas Mančinskas 2017 m. gruodžio 19 d., perskaityta 1 136 k.
Visi straipsniai priklauso idomu.lt naujienų svetainei. Be sutikimo kopijuoti draudžiama.

Suradai klaidą ar neveikiančią nuorodą?

Pažymėkite problemos fragmentą pele ir paspauskite Ctrl + Enter.

Atsidariusiame lange aprašyk problemą ir išsiųsk pranešimą administracijai.

Panašūs straipsniai

Parašyk savo nuomonę

reload, if the code cannot be seen
Paskolų klubas

Kalendorius

«    Lapkritis 2019    »
PirAntTreKetPenŠešSek
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 

Kuri tema Jus labiausiai domina?

Finbee paskolos