ĮDOMU.LT - įdomiausios naujienos ir geriausi straipsniai

Įdomūs straipsniai apie kosmosą, gyvūnus, šalis ir pasaulį. Neįprasti faktai apie žmones, jų nutikimus ir atradimus.

Gražiausios Lietuvos vietos (II dalis)

Tęsiame gražiausių ir įspūdingiausių Lietuvos vietų ciklą. Šįkart antroje dalyje turėsime dar daugiau kvapą gniaužiančių vietovių, kurios išsibarsčiusios po visą Lietuvą. Gausybė gamtos suformuotų grožybių ar tautiečių rankomis pastatytų miestų bei miestelių tik ir laukia Jūsų apsilankymo. Pažinkite naujas vietas, kurias rasite šiame sąraše, o tas, kurias galbūt jau lankėte, pasiruoškite pamilti iš naujo. Juk gražių vietų niekad nebus per daug!

Anykščių šilelio medžių lajų takas
Pakankamai nauja lankytina vieta Aukštaitijoje jau spėjo pritraukti tūkstančius lankytojų ir turistų - tai Anykščių šilelio medžių lajų takas. Ši lankytina vieta yra įsikūrusi Anykščių šilelio prieglobstyje, o vaizdas, kuris atsiveria nuo beveik 21 metro aukščio tako, tikrai pribloškiantis. Maršrutas vingiuoja virš miškelio, žinomo kaip Anykščių šilelis. Pačiame take pilna informacinių stendų su augmenijos ir gyvūnijos aprašymais, padedančiais sužinoti apie vietinę florą ir fauną. Dėkoti už šios vietovės išgarsinimą galime XIXa. rašytojui Antanui Baranauskui, o pastaraisiais dešimtmečiais pagrindinis traukos objektas buvo žymusis Puntuko akmuo.

Takas pastatytas ir nutiestas prieš keletą metų, o atidarymo ceremoniją 2015 metais stebėjo ir pati Prezidentė Dalia Grybauskaitė. Šis objektas - vienintelis toks Baltijos šalyse ir visoje Rytų Europoje. Pačio tako ilgis yra apie 300 metrų, o jį rasite visai netoli Anykščių miestelio. Šiuo metu planuojama nuo pačių Anykščių iki lajų tako nutiesti maršrutą dviračiams bei praplėsti aplinkinę infrastruktūrą, taip pagerinant prieigą turistams ir lankytojams.

Birštonas
Kurorto tipo miestelis yra įsikūręs pietinėje Lietuvos dalyje, etnografinėse Suvalkijos ribose. Gyvenvietė yra prie Nemuno, todėl birštoniečiai gali mėgautis nuostabia Nemuno pakrante, kur vasarą vaizdingais maršrutais plaukia keltai, kiti akvatikos pramogų mėgėjai irkluoja valtelėmis bei šokinėja per bangas su vandens motociklais ir mėgaujasi visu Nemuno gražumu. Netoliese, Birštono užmiestyje, yra Nemuno kilpų regioninis parkas, kurio vaizdai užgožia kvapą net ir daug mačiusiems, tad gražus ne tik Birštonas, bet ir jį supančios vietovės.

Šiuo metu Birštonas garsėja kaip SPA tipo kurortas su puikia infrastruktūra ir aukšto lygio poilsinėmis įstaigomis. Čia ramu, miesto gatvelės siauros, visame Birštone tegyvena tik apie 3 tūkst. žmonių, tačiau didelis verslo įsitraukimas į Birštono vystymą leido jame išvystyti daugybę aukščiausios klasės SPA centrų bei sveikatingumo įstaigų. Visi, nuvykę į Birštoną, ypač šiltuoju metų laiku, gali puikiai praleisti dieną. Puikiai laikas praeis vaikščiojant palei Nemuno krantą nutiestais takais ar po žavų miestelį, pasikraunant pozityvių emocijų. Jeigu išvargina stresas ir rutina, išsinuomokite kambarį sanatorijoje ar SPA ir pažinkite Birštoną kaip vieną unikaliausių Lietuvos vietų. Čia smagu ir žiemą, kada kalniukai pasidengia sniegu ir galima pasimėgauti šaltojo metų laiko teikiamais malonumais.

Druskininkai
Tikriausiai komerciškai sėkmingiausias Lietuvos miestas – Druskininkai. Prie pat Baltarusijos ir Lenkijos sienų, pietinėje Lietuvoje esantys Druskininkai žavi savo grožiu ir sėkme. Miestas įsikūręs prie Nemuno, o dabar yra tituluojamas Lietuvos sveikatingumo ir poilsio sostine. Ilgą laiką šis miestas buvo ribinis regionas tarp Lietuvos ir Lenkijos, o 1837 m., carui Nikolajui I-ajam suteikus Druskininkams SPA titulą, ši vieta ėmė augti ir klestėti kaip vasaros rezidencija vidurinėms vilniečių, varšuviečių ir maskviečių (kitaip turtingiausių Rusijos Imperijos miestų) klasėms.

Druskininkų populiarumas augo, bet po Pirmojo pasaulinio karo jis pateko Lenkijos sudėtin, o jo populiarumą kuravo tuometinis Lenkijos vadovas Juzefas Pilsudskis. Po sovietinės okupacijos Druskininkai atiteko Lietuvai, bet po nepriklausomybės paskelbimo 1990m. miestas išgyveno didelę krizę. Laimei kurortas buvo pradėtas gaivinti ir 2006 metais čia atsidarė pirmasis vandens pramogų parkas Lietuvoje, o po to sekė gausybė kitų sėkmingų įvykių. Būtent panašiomis atrakcijomis, kaip vandens pramogos, sveikatingumo bei poilsio įstaigos, ir išgarsėjo Druskininkai. Tai ne tik tarp lietuvių, bet ir tarp rusų, baltarusių itin vertinamas ir žymus kurortas. Čia taip pat yra vienintelė slidinėjimo bazė mūsų šalyje - Snow arena“. Taigi, Druskininkus aplankyti tikrai verta - čia galite ir pailsėti, ir aktyviai praleisti laiką.

Nemuno klipų regioninis parkas
Prie Birštono esantis regioninis parkas yra viena iš gražiausių Lietuvos vietų, simbolizuojanti Nemuno galybę ir nepaliestą gamtos grožį. Parkas įsikūręs prie 60 km itin vingiuoto upės ruožo ir užima beveik 252 kvadratinių kilometrų plotą. Parke gausu apžvalgos aikštelių, kur galima sustoti ir iš aukšto pasigerėti vingiuojančiu Lietuvos upių tėvu.

Nemuno kilpų teritorijoje yra net 20 piliakalnių, o ant vieno iš jų – Punios, pasak legendos stovėjo pati garsioji Pilėnų pilis. Parkas sovietmečiu nebuvo garsus ir net nebuvo labai prižiūrimas, tačiau 1992 m., įkūrus čia valstybės kuruojamą regioninį parką, labai pagerėjo infrastruktūra bei vietovės prieinamumas. Prie Nemuno kilpų galite nuvykti ne tik automobiliu, bet ir puikiu dviračių – pėsčiųjų taku, nutiestu tarp Prienų ir Birštono. Šiame parke labai smagiai švenčiamos Joninės bei Prienų ir Birštono miestų šventės.

Kadagių slėnis
Tai botaninis draustinis, esantis apie pusvalandžio kelio atstumu nuo Kauno centro. Arlaviškių gyvenvietėje stūksantis gamtos grožis nuolat pilnas porelių, kurios atvyksta pasigerėti gražia gamta su savo mylimaisiais, bei daug įvairaus amžiaus žmonių, kurie čia ateina nusiraminti ir pasidžiaugti šiuo nuostabiu gamtos kampeliu. Tai neretai vadinama gražiausia Nemuno vieta, nes nuo slėnyje įrengto apžvalgos tako tikrai atsiveria paveikslų ir viršelių vertas vaizdas. Jaunimas čia rengia fotosesijas, seni draugai susitinka pasikalbėti, o taip pat gimsta ir naujos pažintys.

Kadagių slėnis - tikras botanikų rojus, nes apart kadagių čia galima aptikti labai daug unikalių, retų, tik šiai vietai būdingų augalų. 1958 m., prieš užtvenkiant Nemuną, slėnio šlaitai buvo apželdinti, siekiant apsaugoti juos nuo žalos (vandens erozijos). Kodėl verta aplankyti Kadagių slėnį? Be nuostabaus vaizdo čia yra bene gryniausio oro koncentracija Lietuvoje. Kadagiai pasižymi labai puikiomis gydomosiomis ir dezinfekcinėmis savybėmis.

Nidos kopos
Pati Kuršių nerija graži savo unikaliu kraštovaizdžiu, bet Nida išsiskiria iš visų kitų savo gamta. Čia stūkso pati garsiausia Lietuvos kopa – Parnidžio kopa, taip pat yra daugybė nuostabių mažesnių smėlio kalnelių, nuo kurių atsiveria gražus vaizdas į Baltijos jūrą bei Kuršių neriją. Pačios kopos, taip pat ir Parnidžio kopa, yra „keliaujančio tipo“ – jos per du šimtus metų 17-19 amžiais užpustė kelis kaimus.

Kopas pažinti galite pažintiniu Parnidžio taku arba slapta prisijungti prie didžiulės turistinės grupės (dažniausiai užsieniečių, kurių čia labai daug) ir paklausyti informatyvaus gido pasakojimo, jei suprantate vokiškai, angliškai ar rusiškai. Nuo kopų atsiveria tikrai užburiantys vaizdai, galite matyti Karaliaučiaus pasienį ir Baltijos jūros tolius. Vasarą, pasimėgavę kopų grožiu ir pavargę po ilgo lipimo į kopas ir kalnelius, galite nueiti atsigaivinti į vieną iš daugelio Nidoje įsikūrusių restoranų, kavinių ar užkandinių. Beje, tai bene trapiausias Lietuvos paveldosaugos objektas, nes kopos byra ir jų išlikimui kyla didelis pavojus, tad aplankykite šią vietą, kol dar galite.
įvertinimas 4.5 / 5
Parašė Povilas Mančinskas 2017 m. gruodžio 19 d., perskaityta 1 303 k.
Visi straipsniai priklauso idomu.lt naujienų svetainei. Be sutikimo kopijuoti draudžiama.

Suradai klaidą ar neveikiančią nuorodą?

Pažymėkite problemos fragmentą pele ir paspauskite Ctrl + Enter.

Atsidariusiame lange aprašyk problemą ir išsiųsk pranešimą administracijai.

Panašūs straipsniai

Parašyk savo nuomonę

reload, if the code cannot be seen
Paskolų klubas

Kalendorius

«    Lapkritis 2019    »
PirAntTreKetPenŠešSek
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 

Kuri tema Jus labiausiai domina?

Finbee paskolos