ĮDOMU.LT - įdomiausios naujienos ir geriausi straipsniai

Įdomūs straipsniai apie kosmosą, gyvūnus, šalis ir pasaulį. Neįprasti faktai apie žmones, jų nutikimus ir atradimus.

Neįtikėtini faktai apie žmonių smegenis

Žmogaus smegenys yra neįtikėtinas dalykas. Jos yra atsakingos už visus iki šiol pasiektus technologinius laimėjimus. Svarbiausia yra tai, kad mūsų smegenys nuolatos tobulėja. Tačiau norint jas geriau suprasti ir iš naujo pajausti jų svarbą, apžvelkime 10 neįtikėtinų faktų, kurių jūs tikriausiai nežinojote.

10. Žmogaus smegenys sunaudoja daugiau energijos nei bet kuri kita kūno dalis
Nors smegenys sudaro tik 3% viso jūsų kūno, jos sunaudoja 20% energijos, kad funkcionuotų. Kam ši energija yra sunaudojama? Dauguma energijos yra sunaudojama ląstelių gamybai ir palaikymui. Likusioji energija naudojama kūno elektriniams impulsams, kad jie vienas su kitu geriau dirbtų.

9. Žmogau smegenyse yra apie 100 milijardų neuronų
Jūsų smegenyse yra beveik 100 milijardų neuronų. Šis skaičius yra apie 16 kartų didesnis nei žemėje gyvenančių žmonių skaičiui. Kiekvienas neuronas turi tiesioginę sąveiką su kitais 10 000 neuronų. Tiesą sakant, tai yra didžiulis ryšys. Didelis jūsų smegenyse esantis jungčių skaičius leidžia jums prisiminti prisiminimus, kurti idėjas ir turėti asmenybę.

8. Smegenų žievė sudaro 75% žmogaus smegenų
Nors smegenys yra mažos lyginant su kitomis kūno dalimis, smegenų žievė sudaro smegenų didelę dalį. Tiesą sakant, smegenų žievė žmogaus smegenyse yra daug didesnė negu bet kurio gyvūno gyvenančio mūsų žemėje. Ši smegenų dalis yra priežastis dėl ko žmonės tapo daug labiau veiksnūs. Tai leido mums transformuotis iš primityvios rūšies į technologinę.

7. Žmonės panaudoja daugiau nei 10% savo smegenų
Taip atsitinka kai pernelyg didelė žmonių dalis neteisingai supranta apie žmonių smegenis. Tiesą sakant, žmonės bet kuriuo momentu naudoja daug daugiau nei 10% savo smegenų. Nėra jokių įrodymų, kuriais būtų galima teigti kitaip. Kalbant apie evoliuciją, 10% smegenų naudojimas būtų kliūtis šiam biologiniam procesui ir mums būtų labai sudėtinga išgyventi.

6. Neuronai dauginasi dvigubai greičiau nėštumo metu
Ar žinojote, kad nėštumo metu nėščiosioms neuronų padaugėja daugiau nei 200 000 neuronų per minutę? Nors mokslininkai ne visai tiksliai įsitikinę kas tai sukelia ir kas to priežastis, galima daryti prielaidą, kad norint sugeneruoti naują idėją ir prisiminti tam tikrus dalykus ar žmones iš anksčiau, nėštumo metu tai padaryti turėtų būti lengviau lyginant ne nėštumo metu.

5. Smegenys sudarytos daugiausia iš vandens
Taip, teisingai, žmogaus smegenys sudaryti daugiausia iš vandens. Taip pat galima pateikti pastebėjimą, kad žmonės dažnai jaučiasi apsvaigę arba nieko nepamena kai jie dehidratuoja. Smegenys taip pat yra maitinamos maistingomis medžiagomis, kurių joms labiausiai reikia.

4. Smegenys pumpuoja labai daug kraujo per vieną minutę
Tiksliau sakant, žmogaus smegenys gali skatinti pumpuoti kraują daugiau nei 20% iš jūsų širdies. Jei viską išreiškiant tiksliau, tai būtų apie 750 ml kraujo per minutę.

3. Jūsų smegenys gamina pakankamai energijos, kad būtų uždegta elektros lemputė
Nepaisant to kuo žmonės gali patikėti, tačiau žmogaus smegenys gali atlikti daug nuostabių dalykų. Ypač vienas dalykas, kuris jaudina yra tai, kad smegenys gali įžiebti elektros lemputę. Kaip tokia maža kūno dalis gali būti tokia galinga? Galbūt žinojote, galbūt ne, bet smegenyse susidaro labai daug elektrinių impulsų. Šie impulsai mums padeda mąstyti ir elgtis taip, kaip mes norime. Jūsų smegenys budriu metu sunaudoja apie 25 vatus elektros energijos.

2. Žmogaus smegenys gali galvoti greičiau negu kompiuteris
Tai yra vienas iš daugelio dalykų, kuriuo žmonėms sunku patikėti. Mūsų smegenys neapdorotus duomenis gali apskaičiuoti nuo 10 iki 16 operacijų per sekundę. Iš esmės teoriškai žmogaus smegenys sugeba spręsti problemas ir apdoroti duomenis greičiau nei kompiuteris.

1. Tikrovė visiškai subjektyvi žmogaus smegenims
Mūsų smegenys mėgsta mus apgauti. Iš esmės, jos mėgsta prisitaikyti prie bet kokio mąstymo, kurį šiuo metu turite savo pasaulyje. Jos suras įrodymų, kurie patvirtins jūsų požiūrį į pasaulį, net jeigu iš tikrųjų įrodymų nėra. Protas tai daro visą laiką ir tai yra vienas iš būdų užtikrinti, kad mes galime kontroliuoti mūsų tikrovę.
įvertinimas 4.5 / 5
Parašė Marius Vaitkevičius 2018 m. vasario 24 d., perskaityta 1 631 k.
Visi straipsniai priklauso idomu.lt naujienų svetainei. Be sutikimo kopijuoti draudžiama.

Suradai klaidą ar neveikiančią nuorodą?

Pažymėkite problemos fragmentą pele ir paspauskite Ctrl + Enter.

Atsidariusiame lange aprašyk problemą ir išsiųsk pranešimą administracijai.

Panašūs straipsniai

Parašyk savo nuomonę

reload, if the code cannot be seen
Paskolų klubas

Kalendorius

«    Sausis 2020    »
PirAntTreKetPenŠešSek
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031 

Kuri tema Jus labiausiai domina?

Finbee paskolos