ĮDOMU.LT - įdomiausios naujienos ir geriausi straipsniai

Įdomūs straipsniai apie kosmosą, gyvūnus, šalis ir pasaulį. Neįprasti faktai apie žmones, jų nutikimus ir atradimus.

Įdomiausios knygos paaugliams

Paaugliai – itin išranki skaitytojų grupė. Šiame laikotarpyje dažnas jaunas žmogus apskritai nenoriai ima knygą į rankas, kadangi pasaulis ir taip vilioja įvairiais nepažintais dalykais. O tie paaugliai, kurie noriai skaito, knygas renkasi gan atidžiai. Kūryba paaugliams įdomi tuomet, kai ji nėra pernelyg vaikiška, kai aptaria jaunimui svarbias temas bei pateikia jas realistiškai. Bėda ta, kad daugelis tokių knygų autorių – suaugusieji, kurie ne visuomet įtinka išrankiam jaunuolių skoniui. Tie rašytojai, kuriems tai pavyksta, nelieka neįvertinti. Sužinoti, kokios yra geriausios ir įdomiausios knygos paaugliams, padės šis sąrašas.

Franszuasa Sagan „Sveikas, liūdesy“
Prancūzų rašytoja F. Sagan knygą „Sveikas, liūdesy“ parašė būdama aštuoniolikos, tad tai ne tas atvejis, kuomet apie paauglių problemas prabyla seniai jas pamiršę suaugusieji. Knyga turėtų patikti savo vietos nerandantiems, maištingiems paaugliams. Nes tokia yra ir pagrindinė knygos herojė septyniolikmetė Sesilė. Istorijos siužetas vyksta prie Viduržemio jūros, kur Sesilė nerūpestingai atostogauja su savo tėčiu, įsimyli jaunuolį Sirilį ir mėgaujasi nevaržoma laisve. Tačiau prie jų prisijungus Anai, merginos velionės mamos draugei, Sesilės nesudrumsčiamas gyvenimas įgauna naujų spalvų.

J. K. Rowling „Haris Poteris“
Paauglystė, tai toks metas, kuomet nebesinori skaityti įprastų vaikiškų pasakų, tačiau sunku atsisakyti tų nepamirštamų akimirkų, praleistų su fantastinėmis nuotykių istorijomis. Todėl daugelis paauglių noriai skaito visas aštuonias „Hario Poterio“ serijos knygas. Čia yra visko: ir draugystės, ir įvairialypių šeimos santykių, ir nuotykių, ir burtų, ir net šiek tiek meilės.

William Golding „Musių valdovas“
Baugi, įtraukianti, verčianti susimąstyti istorija. Goldingo romanas „Musių valdovas“ dažnai rekomenduojamas skaityti moksleiviams, tačiau tai išskirtinė istorija, kurią gali skaityti ir suaugusieji. „Musių valdovas“ - pasakojimas apie grupę berniukų, kurie po lėktuvo katastrofos patenka į negyvenamą salą. Čia jie pamažu kuria naujus įstatymus, gyvena vadovaudamiesi savo prigimtimi. Paaugliams knyga turėtų patikti tuo, jog knygos herojų gyvenimas labai panašus į bet kokios paauglių grupės gyvenimą.

Melvin Burgess „Heroinas“
Šis kūrinys dažnai kritikuojamas dėl to, jog jame vaizduojama paauglių narkomanijos problema. Tačiau kaip kitaip paaugliams papasakoti apie realų pasaulį? Beje, pats rašytojas teigia iš skaitytojų sulaukęs vien teigiamų atsiliepimų. Romano herojai – Džema ir Taras - pabėga iš namų ir mėgaujasi lygtol neragauta visiška laisve. Ilgainiui įsitraukia į heroino vartojimą. Romane pasakojamos visos to pasekmės. „Heroinas“ 1997 metais gavo „The Guardian“ apdovanojimą vaikų grožinės literatūros kategorijoje.

Viktorija Ašmenkevičiūtė „Tamsos piemuo“
Jaunosios lietuvių autorės mistinėje knygoje pasakojama jaunuolio Akselio kelionė po Mirties karalystę. Čia jaunuolis įgyja daug naujos patirties, susiranda draugų, galiausiai nusprendžia tapti Pragaro valdovu. Skaitytojų itin palankiai vertinamoje knygoje rasite iliustracijų, įdomių sentencijų ir net poezijos.

Allan Marshall „Aš moku šokinėti per balas“
Talentingo australų rašytojo Allan Marshall knyga paaugliams aktualia tema – apie kitoniškumą. Berniukas vaikštantis su ramentais gyvena pilnavertį gyvenimą ir parodo visiems, jog negalia nėra tinkama priežastis liūdėti ir nusigręžti nuo gyvenimo. Pats rašytojas vaikystėje vaikščiojo su ramentais, tad istorija nėra laužta iš piršto. Tikroviški išgyvenimai ir nuotykiai – kas gali būti įdomiau paaugliui.

Vytautas V. Landsbergis „Iš gyvenimo laumių“
Užsienio rašytojai yra parašę daug puikių knygų paaugliams, tačiau gerų kūrinių galima rasti ir tarp lietuvių autorių. Štai Vytautas V. Landsbergis, nemažai kuriantis vaikams, parašė knygą paaugliams ir suaugusiesiems „Iš gyvenimo laumių“. Knygoje pasakojama trylikmečio Jauniaus istorija, kuriai savito žavesio suteikia lietuvių mitologijos elementai.

Ann Brashers „Keliaujančių kelnių seserija“
Merginų ypatingai vertinama amerikiečių rašytojos Ann Brashers knyga „Keliaujančių kelnių seserija“ sužavi savo paprastumu bei atvirumu. Tai gan paprasta istorija, kuri pasakojama iš kelių draugių perspektyvos. Yra net penkios serijos knygos, tad patiks skaitytojams, kurie nenori greitai skirtis su įdomiu siužetu ir yra linkę prisirišti prie personažų. Beje, knyga nebūtinai skirta vien merginoms. Pagal knygą yra sukurtas filmas, gan neblogai atitinkantis pasakojimo dvasią.

James Dashner „Bėgantis labirintu“

Tarp populiariausių paauglių knygų pelnytai atsiduria James Dashner knyga „Bėgantis labirintu“. Tai fantastinė istorija, nukelianti skaitytoją į neįprastą pasaulį, kuriame gyvena vien vaikinai. Į ši pasaulį kas mėnesį patenka naujas jaunuolis, kuris apie savo praeitį nieko neprisimena. Kiekvienas atvykėlis nori iš čia ištrūkti. Tai galima padaryti tik įveikus labirintą. Paslaptinga ir intriguojanti knyga jaunam skaitytojui.

Rebeka Una „Atjunk“
„Atjunk“ - lietuvių autorės knyga, kuri buvo išrinkta 2017 metų knyga paaugliams. Taikliame futuristiniame-fantastiniame romane vaizduojamas pernelyg į sterilumą ir didelę žmonių kontrolę paniręs pasaulis. Kaip tokiame pasaulyje išlikti? Ypač jei esi paauglys ir trokšti paprastų, tikrų dalykų? Atsakymo verta ieškoti su pagrindine knygos veikėja Gryta, kuri mėgina išsivaduoti iš modernumo ir dirbtinumo bei rasti tikrąsias verybes.
įvertinimas 4.5 / 5
Parašė Fabula Saulė 2017 m. gruodžio 21 d., perskaityta 6 800 k.
Visi straipsniai priklauso idomu.lt naujienų svetainei. Be sutikimo kopijuoti draudžiama.

Suradai klaidą ar neveikiančią nuorodą?

Pažymėkite problemos fragmentą pele ir paspauskite Ctrl + Enter.

Atsidariusiame lange aprašyk problemą ir išsiųsk pranešimą administracijai.

Panašūs straipsniai

Parašyk savo nuomonę

reload, if the code cannot be seen
Paskolų klubas

Kalendorius

«    Lapkritis 2019    »
PirAntTreKetPenŠešSek
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 

Kuri tema Jus labiausiai domina?

Finbee paskolos