ĮDOMU.LT - įdomiausios naujienos ir geriausi straipsniai

Įdomūs straipsniai apie kosmosą, gyvūnus, šalis ir pasaulį. Neįprasti faktai apie žmones, jų nutikimus ir atradimus.

5 baisiausi faktai apie dirbtinį intelektą

Mes esame ketvirtojoje pramonės revoliucijoje, kuriai būdingi pažangūs robotai, autonominiai automobiliai, išmanūs namai ir dar daugiau. Visų pirma tai yra dirbtinis intelektas, kuris automatizuoto kompiuterio dėka kuria sistemas, kurios gali pralenkti žmones. Ateities technologijos priklausys nuo dirbtinio intelekto, tačiau yra 5 baisiausi faktai apie dirbtinį intelektą, kurie gali paliesti mus kiekvieną.

5. Jūsų autonominis automobilis gali būti užprogramuotas, kad jus nužudytų
Tarkime, kad važiuojate keliu ir staiga priešais jūsų automobilį atsiranda vaikai, jūs paspaudžiate stabdžius ir jie nesuveikia. Jūs turite du pasirinkimus. Pirmasis pasirinkimas važiuoti į vaikų minią ir išsaugoti savo gyvybę, o antrasis pasirinkimas yra tas, jog nukreipti automobilį į sieną išsaugant vaikų gyvybes, bet save pražudant. Ką pasirinktumėte? Daugelis žmonių sutinka, kad pasirinks antrąjį variantą. Dabar įsivaizduokite, kad jūsų automobilis yra autonominis ir jūs esate keleivis. Ar norėtumėte, kad jis pasuktų į sieną ir nužudytų jus? Daugelis apklausos dalyvių nenorėtų, jog juos nužudytų autonominis automobilis. Tiesą sakant jie net nenorėtų pirkti automobilio, kuris sąmoningai kelia jiems pavojų. Ir kaip automobiliai veikia? Automobiliai yra užprogramuoti taip, kaip automobilio kūrėjas yra numatęs. Tačiau tai nereiškia, kad su visų automobilių gamintojais bus vienodai, nes būtent visi gamintojai ieško sprendimų kaip išvengti abiejų prieš tai minėtų variantų.

4. Robotai gali reikalauti tokių pat teisių kaip ir žmonės
Atsižvelgiant į dabartines dirbtinio intelekto tendencijas, gali būti, kad robotai pasieks savirealizacijos etapą. Kai taip atsitiks, jie ims reikalauti, kad jų teisės būtų tokios pat kaip ir žmonių. O ko jie gali reikalauti? Jie greičiausiai reikalaus mums įprastų dalykų, kurių mes reikalaujame, pavyzdžiui, būsto ir sveikatos priežiūros išmokų, jie norės teisės balsuoti rinkimuose, tarnauti kariuomenėje ir gauti pilietybę. Tokią nuostatą pateikė Jungtinių tyrimų ir mokslo institutas „Horizon“, kuris atliko tyrimą. Žinoma, šis tyrimas buvo pateiktas dar tik 2006 m. kai dirbtinis intelektas buvo mažai pažengęs ir buvo atlikti spėjimai apie technologinius pasiekimus, kurie gali įvykti per ateinančius 50 metų. Tačiau viską tik laikas parodys.

3. Automatiškai žudantys robotai jau naudojami
Automatiškai žudantys robotai yra tie, kurie gali nužudyti be žmonių įsikyšimo. Dronai nesiskaito, nes juos kontroliuoja žmonės. Vienas iš automatinių robotų žudikų yra SGR-A1, jis priskiriamas prie sargybinių šautuvų, kurį sukūrė „Samsung Techwin“ ir Korėjos universitetas. SGR-A1 primena didžiulę stebėjimo kamerą, tačiau skirtumas šio ginklo nuo kameros tas, kad turi jame įtaisytą didelio galingumo kulkosvaidį, kuris gali automatiškai nusitaikyti ir nužudyti bet kokį dominantį taikinį. SGR-A1 yra jau naudojamas Izraelyje ir Pietų Korėjoje, kuri sumontavo prie Šiaurės Korėjos sienos ties demilitarizuota zona. Pietų Korėja neigia, jog ji aktyvavusi šio ginklo automatinį režimą, kuris leidžia nuspręsti ką nužudyti ir ką ne. Vietoje to, mašina yra pusiau automatiniu režimu, kuri aptinka taikinius ir reikalauja žmogaus operatyvaus patvirtinimo pašalinti taikinį.

2. Karo robotai gali pereiti į priešo pusę
2011 m. Iranas perėmė labai slaptą JAV kariuomenės droną „RQ-170 Sentinel Stealth“ ir jis buvo perimtas jo nepažeidžiant išoriškai. Iranas teigia, kad jis droną privertė nusileisti į jo teritoriją suklastojant GPS signalą. Ši JAV karinė skraidyklė pamanė, kad tai draugiška teritorija ir nusileido. Kai kurie JAV ekspertai tvirtina, kad tai nėra tiesa. GPS ir robotai yra pagrįsti tokiu pat veikimu kaip ir kompiuteris. Į visus kompiuterius įmanoma įsilaužti, todėl manoma, kad buvo įsilaužta ir į droną. Tokiu atveju karo robotai gali priimti veiksmus, kurie naudingi priešui. Priešas priverstų robotą panaudoti jėgą prieš tuos kas būtent ir tą robotą atsiuntė. Autonominiai robotai dar nėra plačiai naudojami, todėl kol kas dar nėra pastebėta praktinių įsilaužymų.

1. Dirbtinis intelektas mus visus gali sunaikinti
Yra baimė, jog pasaulį gali ištikti apokalipsė kaip tai įvyko filmų „Terminatorius“ frančizėje. Perspėjimai, jog dirbtinis intelektas mus gali sunaikinti nėra atsitiktinio mokslininko ar sąmokslo teoretiko. Tokius perspėjimus pateikė Stephenas Hawkingas, Elonas Muskas ir Billas Gatesas. Billas Gatesas mano, kad dirbtinis intelektas taps per daug protingas, kad mes jį dar galėtume kontroliuoti. Stephnas Hawkingas turi tokią pačią nuomonę ir jis nemano, kad dirbtinį intelektą bus įmanoma suvaldyti. Jis teigia, kad mašinos taps per daug kompetentingos ir sunaikins mus galiausiai. Mūsų konfliktas su dirbtiniu intelektu prasidės kai mūsų pažiūros nebesutaps su robotais. Elonas Muskas dirbtinį intelektą palygino su demono iškvietimu. Jis mano, kad tai yra didžiausia grėsmė visuomenei. Norint išvengti dirbtinio intelekto apokalipsės, jis pasiūlė, kad vyriausybės pradėtų kontroliuoti dirbtinio intelekto plėtrą, ypač prieš pelno siekiančias įmones.
įvertinimas 4.5 / 5
Parašė Marius Vaitkevičius 2018 m. vasario 19 d., perskaityta 900 k.
Visi straipsniai priklauso idomu.lt naujienų svetainei. Be sutikimo kopijuoti draudžiama.

Suradai klaidą ar neveikiančią nuorodą?

Pažymėkite problemos fragmentą pele ir paspauskite Ctrl + Enter.

Atsidariusiame lange aprašyk problemą ir išsiųsk pranešimą administracijai.

Panašūs straipsniai

Parašyk savo nuomonę

reload, if the code cannot be seen
Paskolų klubas

Kalendorius

«    Sausis 2020    »
PirAntTreKetPenŠešSek
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031 

Kuri tema Jus labiausiai domina?

Finbee paskolos