ĮDOMU.LT - įdomiausios naujienos ir geriausi straipsniai

Įdomūs straipsniai apie kosmosą, gyvūnus, šalis ir pasaulį. Neįprasti faktai apie žmones, jų nutikimus ir atradimus.

10 priežasčių kodėl Bitcoin valiuta žlugs

Vis dažniau girdime, jog „Bitcoin“ valiutos kaina didėja ir muša ankstesnius savo rekordus. Daugelis turintys patirties investuotojų teigia, kad tai ekonominis burbulas ir jis sprogs netolimoje ateityje. Bet priežastys, kodėl „Bitcoin“ žlugs yra kur kas giliau paslėptos.

10. „Bitcoin“ konkurentai
Vertingiausias dalykas, kuris yra susijęs su „Bitcoin“ valiuta, tai „Blockchain“ technologija. Ši technologija žymiai pagreitina pinigų siuntimo greitį, privatumą ir saugumą. „Bitcoin“ gali būti siunčiamas iš vieno asmens į kitą be jokio tarpininko ir tai yra užšifruojama kiekvieno asmens tapatybė ilga raidžių ir skaičių eilute, vadinama pinigine (angl. wallet). „Bitcoin“ valiuta buvo pirmoji, kuri pristatė „Blockchain“, tačiau šiai technologijai nebūtina egzistuoti, nes šiuo metu jau yra daug geresnės ir greitesnės „Blockchain“ versijos, kurios patobulino pradinį „Bitcoin“, pavyzdžiui, „Ethereum“ ir „Ripple“. Šios abi kriptovaliutos jau yra naudojamos rinkoje.

9. Didysis brolis stebi
„Bitcoin“ yra labai populiarus nusikaltimo įrankis pasaulyje. Tamsiuosiuose tinklapiuose, dar kitaip angliškai vadinamuose „Dark Web“ „Bitcoin“ valiuta naudojama įsigyti narkotikų, ginklų ir kitų nelegalių dalykų. Taip pat nustatyta, kad dalis amerikiečių naudoja šią valiutą, kad išvengtų mokesčių mokėjimo. Vykstant „Bitcoin“ mainams ir naudojant monetų bazes tiems mainams, bazės reikalauja, kad naudotojai įkeltu asmens tapatybės kortelę su nuotrauka ir asmenukę, jog būtų įrodymas, kad tikrai tas asmuo nori atlikti kriptovaliutų mainus. Duomenis jie teigia, kad saugo penkerius metus tam, kad nusikaltimo atveju jus rastų. FTB įspėjo, kad atidžiai stebi „Bitcoin“ ir užkerta kelią neteisėtoms veikloms.

8. Lyderystės stoka
„Bitcoin“ valiuta yra sukurta paslaptingo žmogaus, kurio vardas Satoshi Nakamoto. Nors yra labai daug teorijų apie jo tikrąją tapatybę, tačiau niekas tiksliai nežino kas jis toks yra. „Bitcoin“ kūrimo pradžioje Satoshi vadovavo programuotojams, kurie užtikrintų kriptovaliutos kūrimą. Tačiau kai „Bitcoin“ pradėjo domėtis slaptosios tyrimų tarnybos, Satoshi dingo tarsi į vandenį. Visame pasaulyje buvo manančių, kad jis buvo pagrobtas ir nepaisant geriausių teisėsaugos pastangų, jo tikroji tapatybė vis dar paslaptis. Dabar programuotojai ir „Bitcoin“ kasėjai tarpusavyje kas kartą privalo susitarti, kad būtų priimtas sprendimas dėl „Bitcoin“ ateities. Kai bendruomenės nariai nori priimti svarbius sprendimus, jie tarpusavyje pradeda nesutarti ir galiausiai lieka prie to pačio. Nėra jokio aiškaus verslo plano, kuriame būtų nurodyta „Bitcoin“ ateitis. Kitos kriptovaliutos turi lyderius. Vitalik Buterin yra dar berniukas, tačiau jis „Ethereum“ genijus. Harvardę įgijęs išsilavinimą Brad Garlinghouse yra „Ripple“ generalinis direktorius.

7. Įstatymai ir nuostatos
Niujorke visi verslininkai norintys užsiimti verslu ir gauti „Bitcoin“ valiutą, privalo užsiregistruoti „BitLicense”. Pasirašydami dėl šios licencijos, jie žada laikytis JAV mokesčių įstatymų ir taisyklių. Paraiškos pateikimas kainuoja 5000 dolerių ir priimamas 500 puslapių teisinis dokumentas, kuris turi būti šifruojamas mokesčių advokatų kolegijos. Toks ilgas procesas nevertas laiko ir pastangų priimti „Bitcoin“ kaip atsiskaitymų valiutą, nes dar labai mažai žmonių naudoja „Bitcoin“ parduotuvėse. JAV vidaus pajamų tarnyba 2014 m. išleido gaires, pagal kurias visi kas gauna pelną iš skaitmeninės valiutos privalo mokėti mokesčius tokiu pat būdu kaip kad ir parduoda akcijas ir obligacijas. Jeigu žmonės, uždirbantys iš „Bitcoin“ kriptovaliutos nemokės mokesčių, greitai teisėsaugos institucijos tuo susidomės.

6. Naudojimo atvejai
Daugelis smulkaus verslo Kalifornijoje Silicio slėnyje pripažįsta „Bitcoin“ kaip atsiskaitymo variantą, tačiau didesnės korporacijos vis dar priima atsiskaitymus grynaisiais pinigais ir kreditinėmis kortelėmis. Jeigu didesnės korporacijos nepripažins kriptovaliutos kaip alternatyvios atsiskaitymo formos, „Bitcoin“ praras tikslą, nebus kam tikslingai jos panaudoti. Šiuo metu vienintelė skaitmeninė valiuta , kuri faktiškai dirba su JAV federaliniu rezervu yra bendrovė „Ripple“. Jie įrodė, kad gali dirbti su didesnėmis korporacijomis, bankais ir kredito kortelių bendrovėmis. „Ripple" turi savo kriptovaliutą, vadinamą „XRP". Bill Gates 2017m. spalio mėnesį paskelbė, kad pasirinko „Ripple“ savo naujam projektui, kuris padėtų sušvelninti skurdą besivystančiose šalyse, nepaisant to, jog jis praeityje reklamavo „Bitcoin“.

5. Laikas ir kriptovaliutos kasimo problemos
Kuo ilgiau „Bitcoin“ egzistuoja, tuo sunkiau jį kasti. Be kriptovaliutos kasėjų, „Bitcoin“ žlugs. Paprastam žmogui „Bitcoin“ kasti yra labai sudėtinga, nes pagrindiniai kriptovaliutos kasėjai yra milžiniškos „fermos“ Kinijoje. Kai kuriose šalyse elektros kaina tokia didelė, jog šios kriptovaliutos neapsimoka kasti. Kuo ilgiau „Bitcoin“ egzistuoja, tuo sunkiau kompiuterių sistemoms apdoroti informaciją. „Bitcoin“ gan lėtai vykdo transakcijas, t.y. 15 pervedimų per sekundę. Ateityje pervedimai lėtės. Priešingai, „Ripple" monetos „XRP" kas sekundę sureguliuoja 1500 operacijų, o jų technologija ir infrastruktūra užtikrina, kad operacijos niekada nesulėtės. Kai visų žmonių gyvenimas spartėja, abejojama, kad jie rinksis kriptovaliutą, kurios operacijos lėtesnės.

4. Baimė, neapibrėžtumas ir abejonės
Dabartinė „Bitcoin“ paklausa yra nepastovi. Jei „Bitcoin“ paskelbiama tarp pasaulio naujienų, jo kaina gali svyruoti šimtus dolerių per valandą. Baimė, neapibrėžtumas ir abejonės, taip kalbama apie „Bitcoin“ visuomenėje. Jei visuomenė pradės galvoti, jog „Bitcoin“ yra nesaugi valiuta, ją perims įsilaužėlei ir virusai, ar tiesiog kita problema sistemoje pradangins kriptovaliutą. Kriptovaliutos vertė labai stipriai sumažės, nes žmonės panikuos ir pradės pardavinėti „Bitcoin“.

3. Ar realu, kad Bitcoin visada ir brangs?
Kai Satoshi Nakamoto dingo, jis paliko labai daug dokumentų apie „Bitcoin“, kuriais programuotojai iki šiol vadovaujasi. Tačiau jau dabar yra nemažai manančių, kad „Bitcoin“ reikia perkelti į kitą platformą, kad ši kriptovaliuta būtų saugesnė ir greitesnė. Žinoma programuotojai sukūrė sprendimą, jie sukūrė papildomą valiutą, kuri buvo pavadinta „Bitcoin Cash“, tačiau ji ankstesnių problemų neišsprendė ir programuotojai sukūrė dar vieną papildomą kriptovaliutą, kurią pavadino „Bitcoin Gold“. Šis planas galiausiai buvo nutrauktas, o tai sukėlė dar vieną didelį „Bitcoin“ kainos svyravimą.

2. Vienas procentas nekenčia Bitcoin
Milijardierius Jamie Dimon, kuris yra generalinis direktorius „JPMorgan Chase“ paskambino į „Bitcoin“ bustinę ir apkaltino kompaniją sukčiavimu. Milijardierius teigė, kad kriptovaliuta žlugs. Jis taip pat pasakė, kad jeigu „Bitcoin“ vertė pakils iki 100 000 dolerių, jis nepakeis savo nuomonės, kad kriptovaliuta tam tikru laiku skirta nesėkmei. Kiekvienais metais Toronte vyksta bankų konferencija, vadinama „Swift“, kurioje susitinka keletas galingiausių pasaulio žmonių. Pagrindinė kompanija, kuri vykdo konvenciją, vadinama Pasaulinės tarpbankine finansine telekomunikacijų draugija (SWIFT). Jie yra atsakingi už pasaulinius bankų pervedimus. 2017 m. „SIBOS“, „SWIFT“ generalinis direktorius Gottfried Leibbrandt užsiminė, jog jų kompanija bando išvystyti technologiją geresnę nei šiuo metų esamų kriptovaliutų, t.y. jie jau kuria savo kriptovaliutą. Tai gali tapti labai rimta atsvara „Bitcoin“.

1. Pasaulio pabaiga
Didžiausia problema būtų, jeigu pasaulis pripažintų „Bitcoin“ kaip vienintelę valiutą. Jie prarastų tikėjimą bankais, todėl pasaulio ekonomika žlugtų. Žmonės prarastų darbus, namus, Jeigu žlugtų pasaulio ekonomika, kartu žlugtų ir „Bitcoin“ valiuta. Todėl šio žlugimo norėtų tik pasaulio revoliucionieriai.
įvertinimas 4.5 / 5
Parašė Marius Vaitkevičius 2018 m. sausio 08 d., perskaityta 3 696 k.
Visi straipsniai priklauso idomu.lt naujienų svetainei. Be sutikimo kopijuoti draudžiama.

Suradai klaidą ar neveikiančią nuorodą?

Pažymėkite problemos fragmentą pele ir paspauskite Ctrl + Enter.

Atsidariusiame lange aprašyk problemą ir išsiųsk pranešimą administracijai.

Panašūs straipsniai

Parašyk savo nuomonę

reload, if the code cannot be seen
Paskolų klubas

Kalendorius

«    Kovas 2024    »
PirAntTreKetPenŠešSek
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Kuri tema Jus labiausiai domina?

Finbee paskolos