ĮDOMU.LT - įdomiausios naujienos ir geriausi straipsniai

Įdomūs straipsniai apie kosmosą, gyvūnus, šalis ir pasaulį. Neįprasti faktai apie žmones, jų nutikimus ir atradimus.

TOP 15 baisiausi miestai vaiduokliai

Aštrių pojūčių mėgėjams kuo baisesnis siaubo filmas, kuo labiau bauginanti naktis skersgatvyje, kuo didesnis pavojus, tuo labiau "verda" kraujas ir yra įdomiau. Jeigu mėgsti šiurpius nuotykius, tai, apie ką tau dabar papasakosiu, gali patraukti tavo akį! Pakalbėsime apie vadinamuosius vaiduoklių miestus, iš kurių daugumą žmonės gali pasiekti ir šiomis dienomis. Apsilankymas ten ko gero būtų tikrai baugus!

15. Kilamba New City Angoloje
Šis miestas buvo pastatytas kiniečių – kaip atlygis už darbą jiems buvo sumokėta aliejumi. Jis buvo įkurtas siekiant iškeldinti žmones iš lūšnynų, kad jie galėtų gyventi geresnėmis sąlygomis, tačiau kai miestas buvo pabaigtas, kainos žmonėms buvo per didelis ir niekas negalėjo įsigyti būsto. Tad iki šiol tai yra modernus, spalvotas, bet visgi niekieno neapgyvendintas miestas. Atrodo tikrai įdomiai.

14. Pyramiden
Pyramiden yra sovietų palikimo gyvenvietė, esanti Arctic Circle. Techniškai jis yra Norvegijoje, nors iš pradžių buvo atrastas švedų. 1927-aisiais švedai jį pardavė sovietams. Po kiek laiko jiems paskelbus, kad ši gyvenvietė bus uždaryta, žmonės išsilakstė taip greitai, jog kartais ten įėjus atrodo, jog jie visi tiesiog dingo. Sakoma, kad dėl šalčio, esančio vaiduoklių mieste, ši gyvenvietė išsilaikys dar mažiausiai 500 metų.

13. Rhyolite Nevadoje
1904-aisiais, kai buvo išrastas kvarcas, Rhyolite miestelis greitai tapo labai populiarus, nes pasaulyje pasklido kalbos, kad jame galima rasti kvarco. Iš mažos gyvenvietės tai tapo didžiuliu miestu. Reikalai pasisuko kita linkme, kai 1907-aisiais dėl finansinio nuosmukio žmonės ėmė labai staigiai palikti miestelį. Jie taip niekada ir negrįžo, tad dabar miestelis stovi vienišas ir baugus.


12. Virginia City Montanoje
Šis miestas niekuo neišsiskyrė iš kitų – jame gyveno daug žmonių, tačiau kai jame baigėsi auksas, visi žmonės išsikėlė. Dabar tai yra turistų dažnai lankoma vieta, kurioje galima pajausti senovinę atmosferą, tačiau atsargiai – daugelis žmonių mano, kad šiame mieste dabar vaidenasi.


11. Govan Vašingtone
Tai buvo mažas, kuklus, paprastas bendruomenės miestelis su viso labo tik 114 gyventojų. Tačiau negailestinga ugnis vieną dieną sunaikino ne tik verslo centrą, kelią, kuris veda į šitą miestelį, bet ir visą gyvenvietę. Taip niekas jos daugiau ir neprikėlė.


10. Centralia Pensilvanijoje
Šio vaiduoklių miesto nesupainiosi su niekuo kitu. Kadaise čia gyveno 1000 žmonių, o dabar tai apleista, ugnies paliesta vieta, dar vadinama „ugnies duobe“. 1962-aisiais metais čia sąmoningai buvo uždegtas sąvartynas, kuris prijungtas prie sudėtingų anglių tunelių. Viršuje ugnis buvo suvaldyta, bet žemiau ji vis dar aktyvi ir juda link miesto centro, priversdama žmones kraustytis. Dabar žmonės yra priversti neiti artyn, nes tiesiog mirs. Ekspertai mano, jog ši ugnimi pavojinga vieta kels grėsmę dar 250 metų.


9. Port Arthur Tasmanijoje
Tai yra kalėjimas, kuris laikomas pačiu žiauriausiu Australijoje. Pastatytas 1833-aisiais, tačiau apleistas buvo jau 1877-aisiais. Šis kalėjimas laikomas tikra vaiduoklių irštva, nes 1996-aisiais metais šiame pastate vyras nužudė 35 žmones ir dar 23 sužeidė. Dabar ši vieta dažnai lankoma turistų,  be to,  sakoma, kad joje vaidenasi.

8. Boston Mills Ohajuje
Dar kitaip vadinamas „pragaro miestu“. Jis apipintas įvairiais mitais apie satanistų kultus, serijinius žudikus, vaikų sielas, kurios blaškosi miškuose. Atrastas 1806-aisiais ir vietinės valdžios paverstas Nacionaliniu parku, tačiau greitai buvo apleistas.

7. St. Mary‘s College Merilande
Dar viena su pragaru susijusi vieta, tik šį kartą koledžas vadinamas „pragaro namu“. Koledžas buvo atidarytas 1890-aisiais su tikslu, kad čia bus ruošiami berniukai seminarijai, bet galų gale buvo uždaryta 1950-aisiais. Dėl savo išvaizdos greitai tapo populiaria paauglių lankymo vieta, tačiau po dar keletos metų sudegė.


6. Humberstone Čilėje
Pagarsėjęs kaip kalnakasybos miestas, tuo metu buvęs Čilėje didžiausias miestas, kuriame išgaunamas natrio nitratas. Dabar miestas įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo objektų sąrašą, tačiau dėl Atacamos dykumos nyksta ir griūva.

5. Varosha Kipre
1970-aisiais tai buvo populiarus paplūdimys prie Viduržemio jūros, tačiau netikėtai buvo apleista dėl turkų armijos invazijos. Iš viso pabėgo 40 000 žmonių. Daugiau niekada nebetapo populiarus, todėl dabar vadinamas tyliu, baisiu paplūdimiu miestu, kuriame yra keista atmosfera.


4. Pripyat Ukrainoje
Pripyat yra labai arti Černobylio, dėl to labai nukentėjo per Černobylio katastrofą 1986-aisiais metais. Kadaise ten gyveno 49 tūkstančiai žmonių, tačiau per sprogimą visi evakuavosi, dėl to Pripyat tapo vaiduoklių miestu. Sakoma, kad po daug metų ši vietą bus visiškai apaugusi miškais ir pradings.


3. Kolmanskop Namibijoje
Šis miestas labai susijęs su deimantų atradimu XX amžiuje. Kai prasidėjo jų atradimas, miestas labai greitai ėmė augti, nes daug šeimų ieškojo turtų ir tai atvedė juos iki Kolmanskop. Šiandien tai laikomu unikaliu Europos architektūros pavyzdžiu, kuris užlietas smėlio kopomis.


2. Agdam Azerbaidžiane
Kai sugriuvo Sovietų sąjunga, šis miestas pateko į tikrą chaosą. Per karą ši vieta buvo subombarduota, namai, kurie priklausė daugiau nei 40 tūkstančių žmonių, buvo sunaikinti. Dabar tai yra griuvėsių miestas, armėnų kariuomenės naudojamas kaip buferinė zona.

1. Isla De Las Munecas Meksikoje
Don Julian Santama paliko savo žmoną ir vaiką ir iškeliavo gyventi į salą. Jis tvirtino, jog matė, kaip joje paskendo mergina. Jos atminimui jis ėmė kabinti žaislines lėles visur saloje. Šiandien ten yra jau daugiau nei šimtas lėlių, prikabintų visoje teritorijoje. Dėl šalčio ir klimato dabar visos jos atrodo labai kraupiai. 2001-aisiais metais Don Julian Santana buvo rastas nuskendęs ten, kur nuskendo ta pati minėtoji mergina.
įvertinimas 4.5 / 5
Parašė Vilija Jankūnaitė 2018 m. balandžio 17 d., perskaityta 2 496 k.
Visi straipsniai priklauso idomu.lt naujienų svetainei. Be sutikimo kopijuoti draudžiama.

Suradai klaidą ar neveikiančią nuorodą?

Pažymėkite problemos fragmentą pele ir paspauskite Ctrl + Enter.

Atsidariusiame lange aprašyk problemą ir išsiųsk pranešimą administracijai.

Parašyk savo nuomonę

reload, if the code cannot be seen
Paskolų klubas

Kalendorius

«    Sausis 2020    »
PirAntTreKetPenŠešSek
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031 

Kuri tema Jus labiausiai domina?

Finbee paskolos