ĮDOMU.LT - įdomiausios naujienos ir geriausi straipsniai

Įdomūs straipsniai apie kosmosą, gyvūnus, šalis ir pasaulį. Neįprasti faktai apie žmones, jų nutikimus ir atradimus.

Populiariausios lankytinos Londono vietos

Londonas – vienas didžiausių vakarų Europos miestų, viliojantis turistus savo senovine angliška dvasia, unikaliomis pramogomis, gražiais parkais bei nemokamais muziejais. Atvykus į Londoną tik trumpam vizitui, galima patekti į keblią situaciją. Čia tiek daug lankytinų vietų, kad visoms joms atidžiai apžiūrėti neužtektų ir kelių mėnesių. Taigi, verta žinoti kelis įdomiausius ir populiariausius objektus Londone, kuriuos galima apžiūrėti per kelias dienas.

Londono akis
Londono akis – tai apžvalgos ratas, dar vadinamas tūkstantmečio ratu. Londono akis yra 135 metrų aukščio, ant rato sumontuotos 32 apžvalgos kabinos. Vienoje Londono akies apžvalgos kabinoje telpa net iki 30 žmonių, tad Londono vaizdu galima gėrėtis su didesne kompanija. Jei nėra noro suktis ratu Londono akyje, verta pamatyti bent pačią akį. O tai padaryti nėra sunku, kadangi miesto centre ji puikiai matyti iš daugelio vietų. Londono akis yra South Bank rajone, prie pat Temzės. Tūkstantmečio akis išties įspūdingai atrodo vakare, kadangi jai sukurtas unikalus apšvietimas.

Madam Tiuso muziejus
Madam Tiuso vaškinių figūrų muziejus – vienas dažniausiai rekomenduojamų objektų atvykusiems į Londoną turistams. Muziejuje galima pamatyti tokias įžymybes kaip Šekspyras, Lady Gaga, „Žvaigždžių karų“ herojai ar net pati Anglijos karalienė. O kad jos vaškinės – maža bėda. Nuotraukose, kurių iš šio muziejaus parsivešite visą galybę, to beveik nebus matyti. Jei pabos stebėti negyvas vaškines lėles, muziejuje yra ir kita pramoga – planetariumas. Beje, daugeliui kyla klausimas – kas toji Madam Tiuso? Tai vaško skulptorė, kuri įkūrė šį muziejų. Muziejų rasite Marylebone gatvėje, netoli Vestminsterio universiteto.

Londono Taueris
Londono Taueris – tvirtovė Londono senamiestyje prie Temzės. Taueris svarbus tuo, jog jame saugomos karališkosios šeimos brangenybės. Taueris tarnavo karališkai šeimai kaip rezidencija, tam tikru laikotarpiu čia buvo kalėjimas. Taueryje įvykdyta mirties bausmė žinomiems istoriniams veikėjams, pavyzdžiui Tomui Morui, Henrikui VI. Šiuo metu tvirtovėje įrengtas muziejus. Nors žymioji tvirtovė šiek tiek paskęsta miesto senamiestyje, galima netyčiomis praeiti pro šalį, tačiau besidomintiems istoriniu paveldu, Londono Tauerį aplankyti tiesiog būtina. O jeigu stinga laiko, verta bent užmesti akį į jos didingus mūrus.

Didysis Benas
Prieš apžiūrint Didįjį Beną verta žinoti vieną faktą. Nors Didžiuoju Benu daugelis vadina patį bokšta, iš tiesų tai ne bokšto, o tik jame esančio varpo vardas. Pats bokštas 2012 metais pavadintas Elžbietos bokštu, karalienės Elžbietos II garbei. Kai žinių spragos jau užpildytos, galima apžiūrėti ir patį bokštą. Bokštas stovi šiaurrytiniame Anglijos Parlamento rūmų kampe. Jame esantis varpas sveria net 14,5 tonų. Didžiojo Beno apžiūrėjimui nebūtina skirti daug laiko,o įdomiausia jį pamatyti iš tolo.

Vestminsterio vienuolynas
Londone verta apžiūrėti architektūrines įžymybes. Viena tokių – Vestminsterio vienuolynas (abatija). Tai gotikinio stiliaus bažnyčia netoli Vestminsterio rūmų. Tradiciškai čia buvo karūnuojami bei laidojami karaliai, yra daug žinomų Anglijos veikėjų kapų. Jei skaitėte žymiąją knygą „Da Vinčio kodas“, neapsiriksite skyrę bent valandą pasivaikščiojimui po garsųjį vienuolyną.

Bekingemo rūmai
Bekingemo rūmai – karališkosios šeimos rezidencija. Ją paprastai nori pamatyti visi pirmą kartą atvykę į Londoną. Ekskursijos po rūmus metu galima apžiūrėti prabangius rezidencijos apartamentus. O jei nuspręsite pasigrožėti tik iškilmingu rūmų fasadu, pasistenkite juos apžiūrėti kokios nors ceremonijos ar valstybinio vizito metu. Tuomet rūmai pritraukia daug žmonių, galima pamatyti žygiuojančius tradicinėmis unifomomis apsirengusius rūmų sargus.

Londono akvariumas
1997 metais atidarytas Londono muziejus-akvariumas kasmet pritraukia apie milijoną lankytojų. Čia galima pamatyti daugybę įvairiausių akvariumų su įspūdingais jūros gyvūnais, pasivaikščioti ryklių taku. Londono akvariumas - puiki atrakcija visai šeimai, tik reikia turėti omeny, jog vaikus iš muziejaus išprašyti bus sunku. Muziejus pačiame miesto centre, prie Londono akies, tad apsilankymą Londono akvariume lengva suderinti su kitais lankytinais objektais.

Požeminis Londono kalėjimas
Požeminis Londono kalėjimas (London Dungeon) – aktyvi pramoga turistams, siekiantiems susipažinti su Londono ir Anglijos istorija ne pasyviai stebint eksponatus, o patiems dalyvaujant vaidinimuose bei pramogose. Čia aktoriai įdomiai perteikia blogųjų Anglijos istorijos veikėjų biografijas, tamsius ir baugius istorinius įvykius. Lankytojai gali pasirinkti įvairias pramogų programas pagal savo skonį ir pomėgius.

Švento Pauliaus katedra
Londone daug senovinę miesto dvasią menančių pastatų, Švento Pauliaus katedra nenusileidžia nei vienam iš jų. Ši anglikonų katedra garsi kaip architektūrinis šedevras, net jos patalpose atsirandantis aidas laikomas kone magišku. Švento Pauliaus katedra stovi ant aukčiausios vietos Londono centre – ant Ludgate kalvos. Beje, katedra užima antrą vietą tarp aukščiausių Jungtinės Karalystės bažnyčių. Bent trumpam užsukus į Londoną, būtų gėda neaplankyti šios baltos milžinės.

Tauerio tiltas
Tauerio tiltas, dažnai maišomas su Londono tiltu esančiu kiek vakariau, - ne vien paprastas tiltas. Šis įspūdingai atrodantis architektūrinis statinys virš Temzės vertas jūsų vizito. Ant tilto yra įrengtos stiklinės grindys, leidžiančios matyti, kas vyksta upėje. Tiltas yra atviras visiems pėstiesiems, tačiau norint pamatyti jo bokštus iš vidaus arba pasivaikščioti viršutine dalimi, reikia įsigyti bilietą. Beje, nuo tilto atsiveria gražus Londono Tauerio vaizdas.

įvertinimas 4.5 / 5
Parašė Fabula Saulė 2017 m. gruodžio 27 d., perskaityta 5 273 k.
Visi straipsniai priklauso idomu.lt naujienų svetainei. Be sutikimo kopijuoti draudžiama.

Suradai klaidą ar neveikiančią nuorodą?

Pažymėkite problemos fragmentą pele ir paspauskite Ctrl + Enter.

Atsidariusiame lange aprašyk problemą ir išsiųsk pranešimą administracijai.

Panašūs straipsniai

Parašyk savo nuomonę

reload, if the code cannot be seen
Paskolų klubas

Kalendorius

«    Spalis 2022    »
PirAntTreKetPenŠešSek
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 

Kuri tema Jus labiausiai domina?

Finbee paskolos