ĮDOMU.LT - įdomiausios naujienos ir geriausi straipsniai

Įdomūs straipsniai apie kosmosą, gyvūnus, šalis ir pasaulį. Neįprasti faktai apie žmones, jų nutikimus ir atradimus.

TOP10 įdomūs faktai apie Maldyvus

Jeigu kada nors matėte atogrąžų salų nuotraukas su žėrinčiu žydru vandeniu, kuris yra visur kiek tik akys mato, privačius namus ant balto paplūdimio smėlio ir koralų rifus, tikėtina, kad šiose nuotraukose užfiksuoti nuostabieji Maldyvai. Susipažinkite su 10 faktų apie Maldyvus, kurių galbūt net nežinojote. Šis atogrąžų rojus randasi Indijos vandenyno viduryje ir yra sudarytas iš 1190 koralų salų ir atolų, kurių plotas viršija 90 000 kvadratinių kilometrų. 99 procentus šalies ploto sudaro vandenyno vanduo, tačiau vis dar išlikusi 3000 metų senumo kultūra, nuostabi švietimo sistema ir juokingai netolerantiška vyriausybė.

10. Įkurti ištremto princo
Maldyvai buvo labai svarbi salų grandinė dėl savo vietos, nes prekybos keliai ėjo būtent per Maldyvus. Pirmieji, kurie kolonizavo salas, atvyko iš Indijos. Tikroji data nežinoma kada tai tiksliai buvo, tačiau buvo manoma, kad tai įvyko dar prieš Kristų. Legenda sako, kad  tada nebuvo vyriausybės, o tik taiki bendruomenė, kuri garbino saulę ir vandenį. Pirmasis salos karalius buvo Indijos karaliaus sūnus. Karalius buvo nepatenkintas savo sūnumi, todėl jį išsiuntė į Maldyvus. Jis buvo atsakingas už Maldyvų „Adeetta“ dinastijos įkūrimą. Ši dinastija žinoma kaip Saulės dinastija, kurios era baigėsi karalienės santuoka su Mėnulio dinastijos kunigaikščiu.

9. Raštingumas 98%
Maldyvai pasižymi tuo, kad suaugusiųjų raštingumas sieki 98 procentus. Gyventojai išsibarstę per 200 salų, todėl labai sunku suvienodinti švietimo sistemas. Iki 18 metų švietimas Maldyvuose yra pagrindinis veiksnys sėkmingai ateičiai. Padedant UNICEF 1987m. Maldyvai sukūrė vieningą švietimo sistemą. Jie sukūrė mokytojų išteklių centrus, kurie nuotoliniu būdu, interneto pagalba moko visose salose vaikus. Šioje švietimo sistemoje aktyviai raginami dalyvauti tėvai ir globėjai.

8. Povandeniniai posėdžiai kabinetuose 
Dėl klimato kaitos ir didėjančio vandenynų vandens lygio iškilo grėsmė Maldyvų saloms. Keletas salų jau evakuotos, dėl to iškilo pavojus, kad Maldyvai pritrūks gėlo vandens. Prezidentas siekdamas atkreipti dėmesį dėl susiklosčiusios padėties 2009m. spalį surengė posėdį vandenyno apačioje. Prezidentas ir kiti 13 vyriausybės pareigūnai buvo apsirengę nardymo įrankiais sėdėjo prie stalo, kuris buvo nuskandintas ant vandenyno dugno. Tai buvo siekis atkreipti dėmesį dėl grėsmės saloms.

7. Neįtikėtinas vandenyno gyvenimas
Maldyvuose vandenyno gyvybė tiesiog stebina. Stebint banginius, garantuojame, kad pamatysite 1500-2500 skirtingų banginių ir delfinų. Bet kuriuo metų laiku yra 10-12 skirtingų banginių ir delfinų rūšių. Taip pat galima pamatyti patį didžiausia banginį ryklį, kurio ilgis siekia nuo 5,5 iki 10 metrų. Šias didžiules žuvis galima pamatyti iš viršaus, nes vanduo skaidrus it stiklas.

6. Musulmonų tautos
Turistai prieš atvykdami į Maldyvus turi žinoti, kad tai griežta musulmoniška tauta. Didelis reikalavimas laikytis vietos įstatymų ir tradicijų. Pradžioje Maldyvai buvo budistų tauta, tačiau vėliau keliaujantys musulmonių pirkliai ir šventikai šią tautą 12 amžiuje pavertė musulmonais. 16a. salas kolonizavo portugalai, kurie bandė juos paversti krikščioniais. Paversti krikščioniais nepavyko, viskas baigėsi smurtu ir krauju. Pagal Maldyvų įstatymus prezidentas ir visi kabineto nariai turi būti musulmonų sunitai.

5. Priverstinis atsistatydinimas
Maldyvai visada buvo labai priklausomi nuo politinių ir religinių įsitikinimų. 2012m. prezidentas Mohamed Nasheed buvo priverstas atsistatydinti po trijų savaičių protestų ir sukilimų. Po jo atsistatydinimo buvo suskaičiuota, jog karinės pajėgos ir policija sužalojo 50 žmonių riaušių metu. Viskas prasidėjo, kai prezidentas paskelbė įsakymą areštuoti jo pirmtako asocijuotas nares už įsikišimą į baudžiamąją bylą, nagrinėjančią korupciją ir žmogaus teisių pažeidimus. Nasheedas buvo pakeistas jo viceprezidentu, kuris neigė bet kokias žinias apie priverstą atsistatydinimą, užpuolimus ar planavimą.

4. Alkoholis yra draudžiamas ne kurortuose
Dėl šalies griežtų musulmoniškų įstatymų, turistai turėtų laikytis ir gerbti musulmonų tradicijas salose. Alkoholis yra draudžiamas visur, išskyrus kurortų viešbučiuose. Ramadano mėnesį tikimasi, kad turistai gerbs vietines tradicijas ir neišsineš alkoholio į viešumą. Maldyvuose didelis pakantumas kitoms tautoms ir jų tradicijoms, tačiau net kurortinėse salose visiškai neleidžiama rodyti nuogumo net deginantis.

3. Visuomenės bausmės
Pagal Maldyvų įstatymus visi žmonės lygūs ir nusipelno vienodos apsaugos. Tačiau ypač pamaldi tauta dažnai pasielgia pagal religinę teisę, o ne vadovaujasi pasaulietine teise. Pavyzdžiui, jeigu pripažįstamas asmuo kaltas dėl santuokos nutraukimo, jis gali būti nubaustas visuomenės, kaip antai nuplakimas. Didžioji dalis nukentėjusiųjų aukų yra moterys. 2006m. statistika sako, kad 184 žmonės buvo nuteisti už neteisėtus lytinius santykius. Tik 38 buvo vyrai. 2009m. 18 metų mergina buvo išplakta 100 kartų, vėliau nusiųsta į ligoninę dėl sužalojimų. Ji pripažinta kalta dėl to, kad buvo nėščia.

2. Ekstremali religinė netolerancija
Maldyvai yra žinomi religine netolerancija. Jeigu kur nors gausite ar vartosite narkotinių medžiagų, gyvenimas baigsis Maldyvų kalėjime. Tos pačios lyties santykiai yra valstybinis nusikaltimas ir tai gali lemti laiką, kurį praleisite kalėjime. Maldyvų konstitucija parašyta 1997m. ir nurodyta, kad piliečiai turi būti musulmonai. Iš to galima suprasti, kad draudžiama kita religija. Jeigu šalies gyventojas pakeičia religiją, jis praranda ir pilietybę. Instrukcija apie islamo tikėjimą, istoriją ir praktiką yra nacionalinio ugdymo programos dalis. Žodžio laisvė yra labai suvaržyta, o žmonės kalbantys priešiškai apie islamą, yra įkalinami, kankinami ir nužudomi.

1. Įtartinas kokosas
Daugelis Maldyvų gyventojų laikosi įsitikinimų antgamtinėmis jėgomis, įskaitant juodąją ir baltąją magiją. 2013m. rugsėjo mėnesį policija sulaikė kokosą, nes jis kėlė įtarimų prezidento rinkimų metu. Jis buvo rastas ne rinkimų apygardoje ir buvo kaltinamas, kad nebuvo rinkimų vietoje. Kokosai yra dažni magiškų burtų ir ritualų ingredientai. Policija pakvietė baltąjį magą, jis ištyrė kokosą ir jokių prakeikimų nerado. Kokosas buvo paleistas į laisvę.
įvertinimas 4.5 / 5
Parašė Marius Vaitkevičius 2017 m. gruodžio 04 d., perskaityta 1 491 k.
Visi straipsniai priklauso idomu.lt naujienų svetainei. Be sutikimo kopijuoti draudžiama.

Suradai klaidą ar neveikiančią nuorodą?

Pažymėkite problemos fragmentą pele ir paspauskite Ctrl + Enter.

Atsidariusiame lange aprašyk problemą ir išsiųsk pranešimą administracijai.

Panašūs straipsniai

Parašyk savo nuomonę

reload, if the code cannot be seen
Paskolų klubas

Kalendorius

«    Lapkritis 2019    »
PirAntTreKetPenŠešSek
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 

Kuri tema Jus labiausiai domina?

Finbee paskolos