ĮDOMU.LT - įdomiausios naujienos ir geriausi straipsniai

Įdomūs straipsniai apie kosmosą, gyvūnus, šalis ir pasaulį. Neįprasti faktai apie žmones, jų nutikimus ir atradimus.

Pažintiniai takai aplink Kauną


Dažnai esame pervargę nuo darbų, rūpesčių, tad norisi pakeisti aplinką, pabėgti nuo miesto šurmulio, pasisemti jėgų ir pailsėti. Tam puikiai tinka vaizdingose vietovėse įrengti pažintiniai takai, kurie skirti trumpesniems ar ilgesniems pasivaikščiojimams gryname ore, naujų potyrių atradimams, pažinčiai su supančia gamta. Šiame straipsnyje rasite aplink Kauną išsidėsčiusius pažintinius gamtos takus, kuriuose poilsis, ramybė ir įspūdingi reginiai garantuoti. 

Kadagių slėnis (Arlaviškių) pažintinis takas
Kadagių slėnio pažintinis takas įrengtas prieš beveik dešimtmetį, o 2016 metais buvo tituluotas gražiausiu Lietuvoje. Unikalioje Kauno marių regioninio parko vietoje esantis takas tęsiasi 1,3 km, gražiausioje Nemuno slėnio atodangoje. Keliaujant šiuo pažintiniu taku atsiveria nuostabaus grožio marių šlaitas, apaugęs galingais, savaiminės kilmės kadagiais, Dabintos salos panorama ir įspūdingos atodangos. Pasivaikščioti po Kadagių slėnį verta ne tik dėl gamtos vaizdų, bet ir dėl itin gryno oro.
Nuotrauka: welovelithuania.com

Dubravos rezervatinės apyrubės pažintinis takas
Kauno rajone netoli Vaišvydavos 1944 metais  įsteigtame  rezervate saugoma aukštapelkė  su retomis miško augavietėmis, spygliuočių medynais. 2005 metais per rezervatą nutiestas beveik 2 km ilgio pažintinis takas, po kuriuo plyti pelkės. Keliaudami juo galite pamatyti 150 metų senumo mišką bei milžiniškas pušis, keliančias savo viršūnes į daugiau nei 30 metrų aukštį. Dubravos apyrubės rezervate rasite ir aukščiausią išmatuotą rezervato pušį siekiančią 38 metrų aukščio bei storiausią - beveik 78 metrų storio.
Nuotrauka: R. Tenio

Žiegždrių geologinis takas
1,6 km ilgio Žiegždrių geologinis pėsčiųjų takas prasideda šalia Kauno marių esančioje Žiegždrių gyvenvietėje. Keliaujant šiuo taku dažnai teks laiptukais leistis tai žemyn, tai aukštyn, kadangi eisite marių skardžiais, nuo kurių vaizdas atsivers į Vieškūnų piliakalnį, Palemoną bei Pažaislio vienuolyną. Pasiekus tako apačią išvysite konglomeratų atodangą, kurios viršuje susicementavęs smėlis, žvirgždas ir gargždas sudaro darinius – konglomeratus. Šiame take pasigrožėsite atsiveriančiais vaizdais, kojas pailsinsite įrengtose poilsiavietėse, o dar ir nuotaiką pakels šmaikštūs informaciniai, įspėjamieji stendai. Svarbu paminėti tai, jog takas nekilpinis, tad pasiekus pabaigą teks apsisukti ir grįžti atgal, tačiau automobilių stovėjimo aikštelės įrengtos abiejuose tako pusėse. 
Nuotrauka: pamatyklietuvoje.lt

Laumėnų pažintinis takas
Laumėnų rekreacinis takas įrengtas Kauno marių pakrantėje ir tęsiasi nuo Girionių iki Žiegždrių kaimo. Nors šis takas ir nėra toks pažintinis kaip Kadagių slėnis ar Žiegždrių geologinis, pamatyti čia yra ką – juk keliausite marių pakrante. Laukinė trasa mišku yra 6 km ilgio, tad tiks ilgesniems pasivaikščiojimams, o jei grįžti atgal nebus jėgų – Žiegždrių kaime kursuoja autobusas. Šis takas puikus pasirinkimas norintiems išbandyti save, kadangi turėsite įveikti šlaitus ir griovas, vieninteliai trasos orientyrai yra ženklinimai ant medžių, tad ir vidiniu kompasu gali tekti pasinaudoti.
Nuotrauka: R.Tenio

Kapitoniškių pažintinis takas
Šis pažintinis takas veda nuo Rumšiškių iki Dovainių kaimo, Kauno marių tvenkinio pakrante. Maždaug 7 kilometrus besitęsiantis takas tiks ilgesniems žygiams gamtoje.
Nuotrauka: kapamatyti.lt

Kamšos draustinio pažintinis takas
Pažintinį taką, įrengtą Kamšos botaniniame – zoologiniame draustiny, patogu pasiekti tiek keliaujant nuo Marvelės iki Kačerginės pėsčiomis, tiek dviračiu. 1,5 km pažintinis takas sukasi ratu, tad maršrutą galima pradėti bet kurioje vietoje, o ir tako pradžia niekur nenurodyta. Informacijos apie supančią draustinio augaliją ir augmeniją galite rasti stenduose.
Nuotrauka: nesedeknamuose.lt

Jiesios kraštovaizdžio draustinio pažintinis takas
Tikriausiai ir ne visi kauniečiai žino apie miesto pietinėje dalyje Jiesios kraštovaizdžio draustinyje įrengtą pažintinį taką su nuostabia supančia gamta. Maždaug 2 km ilgio takas stebina atsiveriančiais vaizdai - Jiesios pakrančių atodangos, atidengiančios kvartero ir kreidos periodo uolienas, eroziniai šlaitai ir krantai. Draustinio teritorijoje, tarp Jiesios ir Nemuno santakos stovi Napoleono kalnas. Pasivaikščiojimo metu galite aptikti ir itin retų, saugomų augalų rūšių, apie 50 paukščių rūšių, miško žvėrių.
Nuotrauka: lietuvosgamta.lt

Velniabliūdžio pažintinis gamtos takas
Neilgas, apie 1,5 km pėsčiųjų pažintinis takas, kurio tikslas - susipažinti su miško ir pelkės bendrijomis, jiems būdingais augalais ir gyvūnais. Ypatingiausia  tako vieta yra Velniabliūdis – tai vienintelė aukštapelkė Prienų kilpoje. Į dubenį panašios aukštapelkės būna užpildytos storu durpių sluoksniu, o vanduo čia susikaupia lyjant ar tirpstant sniegui. Per daugelį metų durpės susidaro iš apmirusių kiminų -  svarbiausių aukštapelkės augalų. Anksčiau durpės buvo kasamos ir naudojamos purvo vonioms Birštono gydyklose. Velniabliūdžio aukštapelkėje taip pat galima aptikti  gyvavedžių driežų ir paprastųjų angių.
Nuotrauka: pamatyklietuvoje.lt

Škėvonių pažintinis takas
Škėvonių pažintinis gamtos takas (1,6 km) vingiuoja prieš 12 000 metų Nemuno suformuotu Birštono atragiu (sausumos iškilimas, primenantis pusiasalį) ir Škėvonių gūbriu. Pastarasis yra saugomas Škėvonių geomorfologiniame draustinyje ir tęsiasi beveik 3 km, jame paplitęs į Lietuvos raudonąją knygą įrašytas melsvasis gencijonas, o pievoje gyvena retos stepinių drugių rūšys. Įspūdingiausia tako vieta - 33 m aukščio ir daugiau nei pusės kilometro ilgio atodanga, įtraukta į vertingiausių Šiaurės Vakarų Europos geologinių objektų sąrašą. Atodangos viršuje įrengtos regyklos, iš kurių atsiveria puikus vaizdas į Nemuną. Sakoma, jog atodanga geriausia grožėtis plaukiant Nemunu ar iš kito upės kranto. Svarbu, jog pažintinis takas nėra žiedinis, tad reikia nusiteikti grįžti atgal juo arba keliu.
Nuotrauka: visitbirstonas.lt

įvertinimas 4.5 / 5
Parašė Miglė Urbonaitė 2019 m. liepos 13 d., perskaityta 1 501 k.
Visi straipsniai priklauso idomu.lt naujienų svetainei. Be sutikimo kopijuoti draudžiama.

Suradai klaidą ar neveikiančią nuorodą?

Pažymėkite problemos fragmentą pele ir paspauskite Ctrl + Enter.

Atsidariusiame lange aprašyk problemą ir išsiųsk pranešimą administracijai.

Panašūs straipsniai

Parašyk savo nuomonę

reload, if the code cannot be seen
Paskolų klubas

Kalendorius

«    Sausis 2020    »
PirAntTreKetPenŠešSek
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031 

Kuri tema Jus labiausiai domina?

Finbee paskolos