ĮDOMU.LT - įdomiausios naujienos ir geriausi straipsniai

Įdomūs straipsniai apie kosmosą, gyvūnus, šalis ir pasaulį. Neįprasti faktai apie žmones, jų nutikimus ir atradimus.

Gražiausi apžvalgos bokštai ir takai Lietuvoje


Šiltuoju metų laiku vis daugiau keliaujame į gamtą, ieškome naujų, neatrastų vietų. Pastaruoju metu vis labiau populiarėjantys apžvalgos bokštai - puikus pasirinkimas pažinti Lietuvos kraštovaizdį. Straipsnyje pateikti gražiausi šalies apžvalgos bokštai nustebins savo panorama ir pakvies jus aplankyti nematytas vietoves. 

Kirkilų apžvalgos bokštas, Biržai
Biržų regioniniame parke, 2015 metais pastatytas apžvalgos bokštas traukia lankytojus iš visos Lietuvos. Šis originalios formos, vieniems primenančios kanoją, kitiems grimztančių valtį ar mėnulį statinys yra beveik 32 metrų aukščio. Pirmajame aukšte įkurtas amfiteatras - puiki vieta poilsiui prieš kopimą į viršų ar draugų susibūrimui. Pasiekus bokšto viršūnę, atsiveria nuostabi panorama į Kirkilų kraštovaizdžio draustinį. Aplink bokštą išsidėstę 30 vandeniu užpildytų karstinių įgriuvų, primenančių mažus ežerėlius su salelėmis. Itin retai, vasaros metu vanduo nusidažo įvairiomis spalvomis ir ima mirgėti, dėl jame esančių sieros bakterijų. Tad būtinai užsukite pasigrožėti atsiveriančiu vaizdu, o galbūt turėsite galimybę pamatyti ir šį neįprastą reiškinį.
Nuotrauka: A. Pikūnas 

Mindūnų (Labanoro) apžvalgos bokštas, Molėtai
Šis Molėtų rajone, šalia Mindūnų kaimo įkurtas 36 metrų aukščio apžvalgos bokštas buvo nominuojamas aukščiausiu Lietuvoje, kol pastarojo neaplenkė Birštono apžvalgos bokštas. Savo baimes įveikti ar jėgas išbandyti gali visi - pakilus sraigtiniais laiptais virš medžių viršūnių, kvapą užgniaužia atsiveriantis vaizdas. Reginys į Siesarties hidrografiniam draustiniui priklausantį Siesarties ežerą su salomis ir pusiasaliais, apyežerį, Lakajų kraštovaizdžio draustinį, su Baltųjų ir Juodųjų Lakajų ežerų duburiai iš tiesų nuostabus. Taip pat įspūdinga panorama į pusiasalius, salas, kuriose pilna retų rūšių augalų ir kitų gamtos vertybių. Tik spėk visus vaizdus akimis aprėpti...
Nuotrauka: infomoletai.lt

Birštono apžvalgos bokštas, Birštonas
Nuo šių metų liepos 12 d. Birštono apžvalgos bokštas kviečia lankytojus pasigrožėti atsiveriančiais vaizdais iš aukščiausio bokšto Lietuvoje. 300 laiptelių ir Tu jau 45 metrų aukštyje, iš kurio atsiveria reginys į Nemuno kilpų regioninį parką. Visai šalia Nemunas ir jo slėnis, apsuptas miškų, Birštono panorama, o gerai įsižiūrėjus, galima pamatyti Prienus ar net Alytų. Planuojama, jog šį koplytstulpį ar senųjų medinių pilių bokštą primenantį statinį bus įmanoma aplankyti bet kuriuo paros metu, tad būtinai pasigrožėkite gamta bei jos pokyčiais ir dieną, ir naktį.
Nuotrauka: kaunas.kasvyksta.lt

Medžių lajų takas, Anykščiai
Pirmąjį taką Baltijos šalyse ir visoje Rytų Europoje, kur galima pasivaikščioti medžių lajų lygyje tikriausiai yra aplankę daugelis. Nuo pat atidarymo pradžios apžvalgos takas sulaukė turistų ne tik iš Lietuvos, bet ir kaimyninių valstybių. Aukštaitijos tautinės juostos motyvais puoštas takas, atvykusius veda Anykščių šilelio viršūnėmis, išgarsintomis rašytojo Antano Baranausko poemos „Anykščių šilelis“. Pasiekus aukščiausią tašką – 35 metrų aukščio bokštą, atsiveria vaizdas į Šventosios upės vingius ir slėnį. Sakoma, jog Medžių lajų taką būtina aplankyti visais metų laikais, iš čia puikiai matoma gamtos metamorfozė.
Nuotrauka: udiena.lt

Merkinės apžvalgos bokštas, Merkinė
26 metrų aukščio, Dzūkijos nacionalinio parko kraštovaizdžio apžvalgos bokštas įrengtas dešiniajame Nemuno krante. Atsiverianti panorama iš tiesų įspūdinga – Nemuno kraštovaizdžio draustinis, Nemuno ir Merkio santaka bei didžiausia nacionalinio parko teritorijoje esanti Pastraujo sala. Nuo Merkinės apžvalgos bokšto taip pat galite apžiūrėti Merkinės tiltą, piliakalnį ir dalį Merkinės senamiesčio. Gražiausi vaizdai nuo bokšto atsiveria vakarop, besileidžiant saulei, tada Nemuno vanduo atrodo lyg auksinis.
Nuotrauka: kaimoturizmosodyba.eu

Sartų ežero (Baršėnų) apžvalgos bokštas, Rokiškis
Rokiškio rajone, Baršėnų kaime stūksantį 33 metrų aukščio apžvalgos bokštą, galima laikyti veteranu. Dar 2006 metais, privačiomis lėšomis įmonės UAB „Rokiškio sūris“ įrengtas statinys, traukia lietuvių turistus ir svečius iš užsienio pasižvalgyti po Sartų regioninį parką. Metaliniais laipteliais užkopus iki pat viršaus atsiveria prieš daugybę tūkstančių metų praslinkusių ledynų suformuotas šiandieninis Sartų regiono parko kraštovaizdis ir Sartų ežero panorama.
Nuotrauka: pamatyklietuvoje.lt

Metelių apžvalgos bokštas, Meteliai
Šis neaukštas (15 metrų), susuktą nendrių pėdą primenantis bokštas stūkso pietinėje Metelių kaimo dalyje, tarp Dusios ir Metelio ežerų. Nuo bokšto viršaus - vaizdas į Metelių kraštovaizdžio draustinį, ežero platybes, kaimą ir Papėčių piliakalnį, galima įžiūrėti ir nedidelį Dusios ežero plotelį. Tačiau labiausiai dėmesį patraukia šlapioje Kimsinės pievoje besisukantys paukščiai. Bokšto lankytojai nuo ankstyvo pavasario gali išgirsti pempių, gervių, pilkųjų žąsų ar perkūno oželių skleidžiamus garsus, o rudenį Metelio ežero įlankėlėje stebima gulbių nebylių sankaupa.
Nuotrauka: meteliuparkas.lt

Zarasų apžvalgos ratas, Zarasai
Analogo Lietuvoje neturintis, unikalus architektūros statinys, nuo kurio atsiveria panorama į Zaraso ežerą ir miesto apylinkes. Nusileidus iš apžvalgos rato, galima pasivaikščioti ežero pakrante besitęsiančiu takeliu, aplankyti skulptūrų parką. Atvykusieji tikrai ras ką nuveikti, kadangi čia įrengti liepteliai, valčių, dviračių, riedučių nuomos punktai.
Nuotrauka: visitaukstaitija.lt

Apžvalgos bokštai, kuriuos taip pat verta aplankyti: 

Didžiasalio apžvalgos bokštas
Nuotrauka: pamatyklietuvoje.lt

Drevernos apžvalgos bokštas
Nuotrauka: klaipedosrajonas.lt

Juozapinės (Aukštojo) apžvalgos bokštas
Nuotrauka: exploretrakaivilnius.lt

Jurakalnio apžvalgos bokštas
Nuotrauka: 100dienu.lt

Krekenavos regioninio parko apžvalgos bokštas
Nuotrauka: Andrius Aleksandravičius

Lygumų apžvalgos bokštas
Nuotrauka: infosvencionys.lt

Rubikių apžvalgos bokštas
Nuotrauka: lietuvasurasa.lt

Siberijos apžvalgos bokštas
Nuotrauka: delfi.lt

Šiaulės žemės apžvalgos bokštas
Nuotrauka: kapamatyti.lt

Tytuvėnų apžvalgos bokštas
Nuotrauka: gamtosknyga.lt

Veisiejų (Snaigyno) apžvalgos bokštas
Nuotrauka: kurdabar.lt


įvertinimas 4.5 / 5
Parašė Miglė Urbonaitė 2019 m. liepos 11 d., perskaityta 899 k.
Visi straipsniai priklauso idomu.lt naujienų svetainei. Be sutikimo kopijuoti draudžiama.

Suradai klaidą ar neveikiančią nuorodą?

Pažymėkite problemos fragmentą pele ir paspauskite Ctrl + Enter.

Atsidariusiame lange aprašyk problemą ir išsiųsk pranešimą administracijai.

Panašūs straipsniai

Parašyk savo nuomonę

reload, if the code cannot be seen
Paskolų klubas

Kalendorius

«    Sausis 2020    »
PirAntTreKetPenŠešSek
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031 

Kuri tema Jus labiausiai domina?

Finbee paskolos