ĮDOMU.LT - įdomiausios naujienos ir geriausi straipsniai

Įdomūs straipsniai apie kosmosą, gyvūnus, šalis ir pasaulį. Neįprasti faktai apie žmones, jų nutikimus ir atradimus.

Gražiausios pasaulio vietos

Visiems žinoma, kad pasaulis pilnas kvapą gniaužiančių ir aikčioti verčiančių gamtos ar žmogaus sukurtų stebuklų. Kadangi visus juos aplankyti turbūt būtų gana sudėtinga, leiskimės į kelionę po gražiausius pasaulio kampelius būtent čia! Tai ne tik neabejotinai praplės Jūsų akiratį, bet ir padės atsirinkti bei susidaryti konkrečių vietų sąrašą, kurias per savo gyvenimą norėsite aplankyti.

Maču Pikču, Peru
Turistų labiausiai lankytinas objektas Peru ir vienas iš žymiausių pasaulio archeologinių kūrinių Maču Pikču yra įsikūręs apie 2350 metrų virš jūros lygio Andų kalnuose. Nors apie šį prarastąjį inkų miestą sklando daugiau legendų nei faktų, manoma, jog Maču Pikču buvo pastatytas XV a. kaip karinė tvirtovė. Dabar iš šios vietos yra likę tik griuvėsiai, tačiau kai kurie statiniai yra puikiai išsilaikę ir lankytojai gali pamatyti, kaip atrodė tuo metu statyti namai, šventovės, fontanai bei šlaituose išdėstytos terasos.

Halongo įlanka, Vietnamas
Pasak legendos, Halongo įlanka, įsikūrusi Šiaurės Vietname, netoli Kinijos sienos, buvo sukurta tada, kai virš įlankos skridęs drakonas savo uodega paliesdavo vandenį ir taip toje vietoje atsirasdavo sala. Įlankoje yra apie 1600 kalkakmenio salų ir salelių, kurių plotas viršija 1500 km2. Ši nepaprasta vieta 1994 metais buvo įtraukta į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą. Dėl savo biologinės įvairovės bei žmogaus nepaliesto gamtos grožio, daugeliui turistų ši vieta atrodo nereali, tarsi ištraukta iš filmo.

Benagilio urvas, Portugalija
Jei kada atsidursite Portugalijoje, būtinai apsilankykite Algarvės pietinėje pakrantėje, kuri žinoma dėl savo nuostabių paplūdimių ir urvų. Vienas įspūdingiausių iš jų yra Benagilio urvas, pasižymintis savo išskirtiniu masyvumu. Visa teritorija susideda iš nedidelio paplūdimio, kurį dengia didžiulis uolos kupolas, savo viršuje turintis plyšius, per kuriuos praleidžia saulės spindulius. Šioje vietoje žmogus tikrai gali pajusti gamtos didybę bei jos natūralų grožį.

Vatnajokudlio nacionalinis parkas, Islandija
Vatnajokudlis yra didžiausias ledynas ne tik Islandijoje, bet ir didžiausia ledyno masė visoje Europoje. Jis apima apie 8300 km2 plotą, kas sudaro net 8% viso Islandijos ploto, o jo storis storiausiame taške siekia net apie 1 kilometrą. Po ledynu slepiasi vulkanai, kurie karts nuo karto išsiveržia, o taip pat nacionaliniame parke galima rasti ir nuostabų Svartifos krioklį. Kad visa tai lankytojai pamatytų iš arti, yra siūlomos įvairios atrakcijos: pažintiniai žygiai bei ledo urvai, kurių krištolo mėlynos struktūros sužavi kiekvieną.

Ujūnio druskožemis, Bolivija
Bolivijos Ujūnio druskožemis yra laikoma viena ekstremaliausių bei neįprasčiausių lankytinų vietų visoje Pietų Amerikoje. Tai pati didžiausia druskos lyguma pasaulyje, atsiradusi išgaravus priešistoriniams ežerams. Šioje vietoje stora druskos pluta tęsiasi iki horizonto, sukurdama tarsi veidrodinį, dangų atspindintį paviršių kaip iš Salavadoro Dali vaizduotės.

Braiso kanjono nacionalinis parkas, Juta, JAV
Braiso kanjonas yra puikus natūralios erozijos pavyzdys. Šįkart jos poveikis nebuvo neigiamas, kadangi būtent dėl jos atsirado daugybė arklio pasagos pavidalo amfiteatrų su vandens, ledo ir sniego išgraužtomis įvairiausių formų uolomis. Įdomu tai, jog uolų spalvos gali keistis, pavyzdžiui, raudona ir geltona atsiranda dėl oksidavusios geležies, o mėlyna ir violetinė dėl mangano oksido. Kaip bebūtų, daugelis čia apsilankiusių žmonių teigia, jog jausmas, kurį galite patirti šiame kanjone, niekada neprilygs net ir pačioms gražiausioms nuotraukoms.

Mohero uolos, Airija
Įsikūrusios Klero grafystės pietvakariuose tvirtos Mohero uolos turistams suteikia galimybę pamatyti vieną labiausiai kvapą gniaužiančių peizažų. Kiekvienais metais šią vietą, matytą ir tokiuose filmuose kaip „Haris Poteris ir Netikras Princas“ ar „Princesė nuotaka“,  aplanko daugiau nei milijonas žmonių. Lankytojai, stovintys apie 200 m virš Atlanto vandenyno lygio, gali mėgautis nuostabiais vaizdais į netoliese esančią Arono salą, Golvėjaus įlanką, Maumturko kalnus bei Kilpos kyšulį.

Didžioji Žydroji skylė, Belizas
Didžioji Žydroji skylė, žinoma dėl savo apskritos formos ir ryškiai mėlynos spalvos, yra 300 metrų pločio ir 120 metrų gylio povandeninė smegduobė, esanti Belizo Švyturio rifo viduryje. Nors jau ir nuotraukose galime matyti šio gamtos kūrinio neapsakomą grožį, tačiau geriausią vaizdą gali išvysti tik nardytojai, narai, kurie turi galimybę iš arčiau susipažinti su nesuskaičiuojamu kiekiu vandens gyvūnų, masyviais kalkių stalaktitais ir salagmitais, susidariusiais per paskutinį ledynmetį.

Ankor Vatas, Kambodža
Ankor Vatas yra viena iš svarbiausių archeologinių vietų Pietryčių Azijoje, įtraukta ir į UNESCO Paveldo sąrašą. Tai didžiulis induistų šventyklos kompleksas, apimantis 400 km2 teritoriją, įskaitant ir aplink šventyklą esantį mišką. Tikslios Ankor Vato atsiradimo datos nežinoma, tačiau manoma, jog jis pastatytas XII amžiuje khmerų karalių iniciatyva. Todėl, jei trokštate laiku nusikelti į gilią senovę ir išvysti mūsų akiai neįprastus statinius, ši vieta kaip tik Jums!

Fernando de Noronija, Brazilija

Tai – ideali vieta žmonėms, norintiems pabėgti nuo kasdienio triukšmo bei pailsėti. Šis salynas, esantis Brazilijos šiaurės rytų pakrantėje, susideda iš 21 salos, kur kiekvienoje iš jų galėsite rasti geriausius šalies paplūdimius bei pasigerėti neįtikėtino grožio kraštovaizdžiais. Čia turistų skaičius yra labai ribojamas, todėl niekas netrukdys Jums mėgautis tokiais gamtos kūriniais kaip kriokliais, tvirtomis uolomis, skaidriu it krištolas vandeniu bei baltu smėliu.
įvertinimas 4.5 / 5
Parašė Povilas Mančinskas 2018 m. sausio 06 d., perskaityta 3 075 k.
Visi straipsniai priklauso idomu.lt naujienų svetainei. Be sutikimo kopijuoti draudžiama.

Suradai klaidą ar neveikiančią nuorodą?

Pažymėkite problemos fragmentą pele ir paspauskite Ctrl + Enter.

Atsidariusiame lange aprašyk problemą ir išsiųsk pranešimą administracijai.

Panašūs straipsniai

Parašyk savo nuomonę

reload, if the code cannot be seen
Paskolų klubas

Kalendorius

«    Lapkritis 2019    »
PirAntTreKetPenŠešSek
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 

Kuri tema Jus labiausiai domina?

Finbee paskolos