ĮDOMU.LT - įdomiausios naujienos ir geriausi straipsniai

Įdomūs straipsniai apie kosmosą, gyvūnus, šalis ir pasaulį. Neįprasti faktai apie žmones, jų nutikimus ir atradimus.

Įdomiausi faktai apie Kalėdas

Daugeliui Kalėdos yra viena gražiausių metų švenčių. Kodėl? Žmones žavi jaukumas, lempučių gausa, žinoma, mielos dovanėlės, tačiau svarbiausia, kad ši šventė dažniausiai visus sujungia, skatina skleisti meilę, galiausiai, daryti gera. Visi myli Kalėdas, tačiau ne visi žino įdomius faktus apie šią šventę, kurie paskatins Jus visai kitu žvilgsniu pasižiūrėti į vieną gražiausių, o gal net ir pačią gražiausią metų šventę.

Neaišku, kada gimė Jėzus
Kūčios – Jėzaus Kristaus gimimo metas. Tai visi puikiai žino. Tačiau ne visi yra girdėję kad Biblijoje nėra tikslios datos, kuri nusako dievo sūnaus gimimą. Istorikai teigia, kad Jėzus turėjo gimti pavasarį, kadangi būtent tuomet piemenys veda gyvulius į laukus. Visgi, IV amžiuje Katalikų bažnyčia pripažino Kristaus gimimo datą kaip gruodžio 24 dieną ir tai yra priimta iki šių dienų.

Kalėdų tradicija – tik XIX amžiuje?
Nors per TV žiemos laikotarpiu galime matyti labai daug filmų, kuriuose vaizduojamas Kalėdų šventimas skirtingu laikotarpiu, tačiau išties šventė tapo populiari tik XIX amžiuje. Išpopuliarėjo šios šventės minėjimas 1946-ais metais, kai Vokietijos princas Albertas į Britaniją atvežė Kalėdinę eglutę. Dar įdomesnis faktas, kad, pagal istorikus, pati pirma Kalėdinė eglutė Europoje galėjo būti pademonstruota viešai Rygoje. Datuojama, kad laikotarpis galėjo siekti XVI amžių.

Kalėdų senelis rogėse – klasika
Kalėdos daugeliui taip pat siejasi su filmuose, atvirukuose bei animaciniuose filmukuose matomu vaizdu, kuomet senelis savo rogėmis skrieja per dangų. Daugelis galvoja, kad šis vaizdinys – W. Disnėjaus nuopelnas. Tačiau tikrai ne. Iki šiol mums puikiai žinomas vaizdinys buvo sukurtas W. Irvingo, kuris sukūrė pasakojimą apie begalvį raitelį. Vienoje jo knygoje toks vaizdinys buvo “nupieštas” kaip sapnas.

Tyli naktis, šventa naktis…
Taip pat Kalėdos daugeliui asocijuojasi su giesme “Tyli naktis”. Tai yra bene pati populiariausia giesmė visame pasaulyje. Tuo pačiu ji buvo įrašyta ir perrašyta skirtingų dainininkų daugelį kartų. Nuo 1978-ųjų metų iki šių dienų skaičiuojama, kad įrašytos beveik 800 šios giesmės versijų. Žinoma, skirtingomis kalbomis. Ne viena versija skamba ir lietuvių kalba.

I Pasaulinio karo stebuklas
Ar esate girdėję apie vieną gražiausių riteriškumo pavyzdžių, kuris nutiko I pasaulinio karo metais? Po penkių mėnesių intensyvios kovos karo zonoje – Kūčių naktį kareiviai pradėjo traukti giesmes. O Kalėdų rytą vokiečiai išdrįso išlipę iš apkasų pasveikinti savo priešus linkėdami jiems gražaus gyvenimo. Kai kurie net keitėsi cigaretėmis tarsi Kalėdinėmis dovanomis.

Magiškoji realybė
JAV mokslininkai pabandė apskaičiuoti, koks turi būti Kalėdų senelio rogių greitis, kad galėtų per vieną naktį apkeliauti viso pasaulio vaikus. Jeigu tai būtų realybė, tai senelis per vieną sekundę turėtų aplankyti net 822 namus, o kad spėtų aplankyti visus – skristi apie 1050 km greičiu.

Reklaminis Kalėdų senelis
Dar prieš įsigalint raudonai apsirengusiam laimingam Kalėdų seneliui – paveiksliukuose jis dėvėdavo žalios arba mėlynos spalvos drabužius. Būtent šių atspalvių atributika dažniausiai ir dominuodami papuošimuose. O raudonos spalvos senelio apranga išpopuliarėjo kartu su Coca-Cola reklama. Nors kai kurie ir tuo abejoja, tačiau sutikite, kad Coca-Cola kalėdinės reklamos yra vienos gražiausių ir labai žavi savo jaukumu, pozityvumu.

Kalėdų rytą – į bažnyčią
Nors šiais laikais Kalėdos dažniausiai švenčiamos dėl bendrai jaukios atmosferos, o ne bandant daugiau dėmesio skirti religijai, visgi, D. Britanijoje vis dar galioja įstatymas, kuris nurodo, jog kiekvienas šalies tikintis Kalėdų rytą būtinai turi apsilankyti bažnyčioje. Žinoma, sukontroliuoti to neįmanoma, tačiau įdomus pats faktas, kuris parodo, kaip gyvena XXI amžiaus visuomenė.

Štai tokios tos Kalėdos. Nors yra labai daug įvairiausių įdomių istorijų apie šią šventę bei įvairiausių tradicijų, kuriomis gyvena skirtingos tautos, tačiau svarbiausia, kad ši šventė turi kažką magiško, kas ir tai paskatina ja džiaugtis kiekvienais metais.
įvertinimas 4.5 / 5
Parašė Rūta Striškaitė 2019 m. liepos 09 d., perskaityta 327 k.
Visi straipsniai priklauso idomu.lt naujienų svetainei. Be sutikimo kopijuoti draudžiama.

Suradai klaidą ar neveikiančią nuorodą?

Pažymėkite problemos fragmentą pele ir paspauskite Ctrl + Enter.

Atsidariusiame lange aprašyk problemą ir išsiųsk pranešimą administracijai.

Parašyk savo nuomonę

reload, if the code cannot be seen
Paskolų klubas

Kalendorius

«    Lapkritis 2019    »
PirAntTreKetPenŠešSek
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 

Kuri tema Jus labiausiai domina?

Finbee paskolos