ĮDOMU.LT - įdomiausios naujienos ir geriausi straipsniai

Įdomūs straipsniai apie kosmosą, gyvūnus, šalis ir pasaulį. Neįprasti faktai apie žmones, jų nutikimus ir atradimus.

Top 10 geriausių kalėdinių filmų

Kalėdos – toks metas, kuomet galime ramiau atsipūsti ir neskubėdami pasidžiaugti buvimu su artimaisiais. Taip pat galime palepinti save ir kitais malonumais, pavyzdžiui, geru kalėdiniu filmu. Kalėdinių filmų yra daugybė ir tikrai įvairių, jiems visiems peržiūrėti neužtektų ir dvejų Kalėdų per metus. Patys geriausi pateikti šiame geriausių kalėdinių filmų Top 10 sąraše.

10. Nuostabus gyvenimas (It's a Wonderful Life, 1946)
„Nuostabus gyvenimas“ - tai komiška režisieriaus Frank Capra kalėdinė drama. Kalėdų vakarą pagrindinis herojus Džordžas visai nešokinėja iš laimės, priešingai – jis galvoja apie savižudybę. Nors jo gyvenimas lyg ir nestokoja gražių spalvų, tačiau rūpesčiai ir nesėkmės neleidžia juo mėgautis. Tai smagus, bet tuo pačiu gilus kūrinys, priverčiantis žiūrovus vieną akimirką juoktis, kitą – verkti. Nors Lietuvoje filmas nėra labai žinomas, kino portalas „Rotten Tomatoes“ skyrė filmui pirmą vietą tarp geriausių visų laikų Kalėdų filmų. Daugelyje kalėdinių filmų topų jis užima pirmąsias vietas.

9. Stebuklas 34-ojoje gatvėje (Miracle on 34th Street, 1994)
Režisierius ir rašytojas Valentine Davies parašė puikią apysaką apie tikėjimą Kalėdų stebuklu - „Stebuklas 34-ojoje gatvėje“. 1947 metais pagal šį kūrinį pastatytas kino filmas. 1994 metais pastatytas ir antras, toks pats šiltas ir šeimyniškas. Filmas tapo klasika ir nėra pamirštas iki šių dienų. Baltimorėje, Merilando valstijoje yra 34-oji gatvė, kur kasmet per šventes gyventojai uždega daugybę kalėdinių lempučių. Šis įvykis buvo įkvėptas filmo ir vadinamas tuo pačiu vardu - stebuklu 34-ojoje gatvėje.

8. Kalėdinė mapetų giesmė (The Muppet Christmas Carol, 1992)
„Kalėdinė mapetų giesmė“ - muzikinė jumoristinė pasaka. Tai savaip interpretuota Čarlzo Dikenso „Kalėdinė giesmė“. Šiuo metu šiek tiek primiršti, tačiau kadaise buvę itin populiarūs mapetai (juokingi personažai-lėlės) suteikė Dikenso pasakojimui naujų prieskonių. Lengvas, neįpareigojantis kalėdinis filmas nestokojantis geros nuotaikos ir žiūrovus džiuginantis nuotaikingomis dainomis.

7. Kerol (Carol, 2015)
Romantinė drama „Kerol“ sukurta pagal 1952 metais parašytą Patricijos Highsmith romaną „Druskos kaina“. Tai istorija apie uždraustą meilę tarp jaunos fotografės Teresos ir vyresnės moters Kerol, išgyvenančios šeimos krizę. Filmas nėra persunktas kalėdinės dvasios, tačiau istorijos veiksmas vyksta per Kalėdas, tad puikiai tinka žiūrėti šventiniu laikotarpiu, kai norisi šiek tiek subtilesnių, gilesnių filmų.

6. Elfas (Elf, 2003)
Kokios Kalėdos be elfų. Tikras amerikietiškas kalėdinis filmas Elfas pasakoja apie atsitiktinai pas Kalėdų senelį patekusį vaiką, kuris užauga kartu su elfais, manydamas, jog ir jis vienas iš jų. Tik suaugęs ir sužinojęs tiesą, Draugužis (aktorius Will Ferrell) nusprendžia grįžti pas žmones. Juokingas, vizualiai gražus šventinis filmas, tinkamas žiūrėti bent viena akimi, prieš pačius geriausius filmus. O pažiūrėti verta, nes šį filmą myli visas pasaulis.

5. Parduotuvė už kampo (The Shop Around The Corner, 1940)
Nespalvotas, senas, tačiau vis dar vertinamas kalėdinis filmas „Parduotuvė už kampo“ žavi paprastumu ir šmaikštumu, savybėmis, kurių ne visada rasi naujuose filmuose. Du vienos Budapešto parduotuvėlės darbuotojai Alfredas ir Klara negali vienas kito pakęsti, tačiau jie nežino, jog pradeda įsimylėti vienas kitą anonimiškai susirašinėdami laiškais.

4. Kietas riešutėlis (Die Hard, 1988)
Daugelis kinomanų ar tiesiog kino mylėtojų nepritartų šio filmo įtraukimui į kalėdinių filmų sąrašus. O vis dėlto „Kietas riešutėlis“ į juos patenka kaip vienas geriausių kalėdinių filmų. Tai puikus veiksmo filmas su legendiniu Briusu Vilisu ir kitais gabiais aktoriais. Filmo veiksmas vyksta per Kalėdas, tad be sąžinės graužimo skiriame filmui ketvirtą geriausių Kalėdinių filmų vietą.

3. Tegyvuoja meilė (Love Actually, 2003)
„Tegyvuoja meilė“ - suaugusiems skirtas Kalėdų filmas. Kino industrijoje nenaujokas žurnalistas Mark Hughes, rašantis žurnalui „Forbes“, šiam filmui paskyrė pirmąją vietą tarp geriausių kalėdinių filmų. Tenka pasitikėti M. Hughes skoniu ir skirti šiam filmui trečiąją vietą. Jei tai vis dar skamba neįtikinamai, verta paminėti, jog filme vaidina visa krūva geriausių aktorių: Keira Knightley, Liam Neeson, Rowan Atkinson, Hugh Grant, Colin Firth ir kiti. Tikra kalėdinė bomba.

2. Košmaras prieš Kalėdas (The Nightmare before Christmas, 1993)
Nevaržoma fantazija pasižymintis režisierius Tim Burton tiesiog negalėjo sukurti prasto kalėdinio filmo. Ir nesukūrė. Jis sukūrė puikią animacinę Kalėdų pasaką „Košmaras prieš Kalėdas“. Šiek tiek tamsus, bet kartu komiškas muzikinis filmas šmaikščiai pasakoja Helovyno miestelio gyventojo Džeko kelionę į Kalėdų miestelį. Animacinis filmas itin mėgstamas tarp vaikų, tačiau populiarus ir tarp suaugusiųjų.

1. Vienas namuose (Home Alone, 1990)
Jei per Kalėdas nežiūri legendinio filmo „Vienas namuose“, tai jokios Kalėdos. Filmo populiariumą lėme nepriekaištinga Makolio Kalkino vaidyba, linksmi nuotykiai ir galiausiai tas unikalus filmo sukuriamas jausmas, kad ir vėl Kalėdos, ir vėl mes visi jaukiuose namuose su „Vienas namuose“.
įvertinimas 4.5 / 5
Parašė Fabula Saulė 2017 m. gruodžio 22 d., perskaityta 1 696 k.
Visi straipsniai priklauso idomu.lt naujienų svetainei. Be sutikimo kopijuoti draudžiama.

Suradai klaidą ar neveikiančią nuorodą?

Pažymėkite problemos fragmentą pele ir paspauskite Ctrl + Enter.

Atsidariusiame lange aprašyk problemą ir išsiųsk pranešimą administracijai.

Panašūs straipsniai

Parašyk savo nuomonę

reload, if the code cannot be seen
Paskolų klubas

Kalendorius

«    Sausis 2020    »
PirAntTreKetPenŠešSek
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031 

Kuri tema Jus labiausiai domina?

Finbee paskolos