ĮDOMU.LT - įdomiausios naujienos ir geriausi straipsniai

Įdomūs straipsniai apie kosmosą, gyvūnus, šalis ir pasaulį. Neįprasti faktai apie žmones, jų nutikimus ir atradimus.

25 įdomiausi faktai apie gyvūnus

Ne paslaptis, kad gyvūnai skleidžia kažkokią nuostabią aurą – rodos, jie supranta žmonių jausmus, žino, kaip būti geru kompanionu ar tiesiog pralinksminti dieną. Dažnai jie būna šalia mūsų, tad gali kilti klausimas – ko gi apie juos mes dar nežinome? Pasirodo, gyvūnai toks įdomus sutvėrimas, kad apie tai galima šnekėti ir šnekėti! Apie kelis įdomiausius faktus šiandien tau ir papasakosime.

1. Ar žinojai, kad žirafos spaudimas yra pats aukščiausias lyginant su visais kitais gyvūnais?
2. Mylimos ir saugomos vištos deda sveikesnius, geresnius kiaušinius, o vidutiniškai viena višta per metus padeda vidutiniškai net 230 kiaušinių! Gali įsivaizduoti?
3. Katės irgi būna suirzusios – tada, kai nori nurimti, jos ima laižyti savo leteną ir trinti snukutį. Taip pat jos turi ir kitą įdomų sugebėjimą – katės ūsai, kurie dažnai yra labai ilgi, yra gyvūno slaptasis ginklas – kai katė nori sužinoti, ar pralys pro tam tikrą tarpą ar ertmę, ar ne, ji pasitelkia savo ūsus ir jų dėka „nustato“ erdvės dydį.
4. Tie maži šuniukai, vadinami pekinais, pasirodo, yra kilmingosios prigimties – Kinijoje jie šventais padarais buvo laikyti net 2000 metų. Galbūt dėl to, kad ši veislė yra viena seniausių pasaulyje? Tačiau net ir šie kilmingieji turi daug panašumų į kitus šunis, pavyzdžiui, prakaituoja tik per letenų pagalvėles, turi atmintį, siekiančią tik 5 minutes. Neblogai?
5. Tiek katės, tiek žirafos, tiek kupranugariai yra vadinami „gyvūnais dešiniakojais“ – jie visuomet eidami pirmiausia deda dešinę koją, o tik paskui kairę.
6. Rupūžė tau nėra labai patrauklus gyvūnas? O kaip reaguotum, jei pasakyčiau, kad raguotoji rupūžė supykusi iš akių švirkščia... kraują? Skamba kraupiai, bet tai tiesa.
7. Žirgai tarpusavyje bendraudami naudoja veido išraiškas, o per metus vidutiniškai suvalgo 7 kartus daugiau pašaro, negu pats sveria.
8. Gali nuskambėti juokingai, bet ožkos turi skirtingus akcentus! Pasirodo, kad jaunų ožiukų skleidžiamas garsas priklauso nuo to, iš kur jis kilęs – viskas visai panašiai, kaip ir su žmonių tarmėmis.
9. Pasirodo, kad karvė turi keturis skrandžius ir net gali miegoti stovėdamos! Svajonių gyvenimas? Deja, karvės sapnuoja tik gulėdamos. Beje, jos turi savo geriausius draugus!
10. Tuo tarpu darbininkės skruzdės niekada nemiega ir jos, kitaip nei dauguma gyvūnų, net neturi plaučių.
11. Vorams nelabai sekasi – pasak šaltinių, voro rūšies „Juodoji našlė“ patelė po lytinio akto suėda savo partnerį. Nelabai romantiška, ar ne?
12. Drugelių skonio receptoriai yra kojose, tad visą skonį jie gali jausti būtent jomis.
13. Ar galėjai įsivaizduoji, kad kengūroms uodega yra gyvybiškai svarbi? Ji padeda gyvūnui išlaikyti pusiausvyrą, tad jeigu kengūra pakeltų uodegą, ji jokiu būdu negalėtų pašokti.
14. Papūgos mėgsta ne tik kopijuoti žmonių skleidžiamus garsus, bet ir jų gyvenimo įpročius – šie gyvūnai valgo viską tą patį, ką ir žmogus. Yra tik dvi išimtys, kurios papūgoms yra mirtinai nuodingos – avokadai ir šokoladas.
15. Jeigu kartais nesupranti, kodėl tave vasarą taip puola uodai, žinok, kad uodai labiau puola vaikus, o ne suaugusius, ir dažniau renkasi šviesių plaukų žmones, o ne tamsiaplaukius.
16. Jeigu galvojai, kad kupranugaris ilgiausiai iš visų gali išbūti be vandens, pasirodo, tai ne tiesa – ilgiau už kupranugarį be vandens gali išgyventi žiurkė!
17. Nors visi zebrai mums, žmonėms, atrodo identiškai, pasaulyje nėra dviejų vienodų zebrų, kurių dryžiai būtų tokie patys (panašiai, kaip ir su žmonių pirštų antspaudais). 18. Voverių atmintis gana silpna – jos kiekvienais metais pasodina tūkstančius naujų medžių netyčia vien dėl to, kad pamiršta, kur paslepia giles.
19. Moksliškai įrodyta, jog bendravimas su gyvūnais gerina žmonių savijautą, todėl užsienyje ligoninėse pas sergančius jau praktikuojami gydymo būdai su gyvūnais, pavyzdžiui, atvedamas arklys, kuris bendraudamas su ligoniais padeda jiems pasijusti geriau.
20. Jeigu kada nors būsi Kinijoje, žinok, kad jokiu būdu ten negalima nužudyti pandos – jeigu taip padarytum, būtum nubaustas mirties bausme.
21. Delfinai tarpusavyje bendrauja įvairiais garsais ir netgi turi savo asmeninius vardus, kuriais bendraudami vieni kitus šaukia.
22. Jūrų arkliukai susiporuoja visam gyvenimui tiesiogine ta žodžio prasme – jie visur keliauja susikabinę už uodegų.
23. Partnerį visam gyvenimui išsirenka ir paukščiai mormonai – jie stato savo namus ant pavojingų uolos kraštų, o patys tvarkingiausieji netgi susikuria atskirą kambarį tualetui.
24. Pasirodo, varnos yra labai protingos – dėl to jos netgi gali krėsti viena kitai išdaigas, bendrauti.
25. Nors laumžirgiai yra labai maži, tai yra vienas greičiausiai skraidančių vabzdžių pasaulyje – įsibėgėję jie gali pasiekti net 100km/h greitį ir aplenkti normaliu greičiu važiuojantį automobilį.

Pasirodo, gyvūnijos pasaulis platus ir įvairiaspalvis – juk apžvelgėme tik 25 faktus, o kiek jų dar daug yra! Tad privalu rūpintis šiais žmonių draugais, kad gyvūnų gyvenimas būtų kuo lengvesnis!
įvertinimas 4.5 / 5
Parašė Vilija Jankūnaitė 2018 m. balandžio 17 d., perskaityta 3 816 k.
Visi straipsniai priklauso idomu.lt naujienų svetainei. Be sutikimo kopijuoti draudžiama.

Suradai klaidą ar neveikiančią nuorodą?

Pažymėkite problemos fragmentą pele ir paspauskite Ctrl + Enter.

Atsidariusiame lange aprašyk problemą ir išsiųsk pranešimą administracijai.

Parašyk savo nuomonę

reload, if the code cannot be seen
Paskolų klubas

Kalendorius

«    Sausis 2020    »
PirAntTreKetPenŠešSek
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031 

Kuri tema Jus labiausiai domina?

Finbee paskolos