ĮDOMU.LT - įdomiausios naujienos ir geriausi straipsniai

Įdomūs straipsniai apie kosmosą, gyvūnus, šalis ir pasaulį. Neįprasti faktai apie žmones, jų nutikimus ir atradimus.

Turtingiausi pasaulio atlikėjai

Kas yra atlikėjas? Tai žmogus, kažką kuriantis arba atliekantis kito žmogaus kūrybą, tokių žmonių grupės. Šiuolaikiniame pasaulyje gausu atlikėjų, pasirodančių prieš tūkstantines minias žmonių susirinkusių pamatyti jų pasirodymus, ir gaunančių už tai atlygi. Dažnu atveju, tas atlygis yra pakankamai solidus, priklausomai nuo grupės ar atlikėjo populiarumo. Pabandykime paskaičiuoti svetimus pinigus ir sužinoti, kokie atlikėjai uždirba daugiausiai. Išduosime mažyte paslaptį - visi šiame sąraše esantys žmonės vienaip ar kitaip yra susiję su muzika ir jos atlikimu.

10. Coldplay.

Legendinė britų grupė, kurios labai pristatinėti tikriausiai net nereikia. Susibėgę vyrukai grupę įkūrė dar 1996 metais ir iki šiol yra vieni sėkmingiausių roko atlikėjų pasaulio istorijoje. Per savo gyvavimo laikotarpį Coldplay vieną po kito skynė įvairiausius aukščiausio rango apdovanojimus už muzikinę veiklą, tame tarpe ir MTV bei Pasaulio muzikos apdovanojimus. Šiai dienai grupė yra pardavusi 85 milijonus albumų visame pasaulyje.


Grupės vertė: 475 milijonai dolerių.

9. Seras Eltonas Johnas.

Atlikėjas, beje, ne kartą lankęs Lietuvą ir rinkęs pilnutėles arenas. Iš tiesų sunku apibūdinti šį žmogų ir išvardinti visus jo titulus - pianistas, kompozitorius, dainų autorius, atlikėjas ir net aktorius. Per 40 metų ant scenos Eltonas Johnas sugebėjo parduoti per 300 milijonų įrašų kopijų visame pasaulyje ir tai jam sukrovė neišpasakytus turtus. Tiesa, Seras yra iš tiesų kilnios širdies, filantropas - savo turtais jis nuolat dalinasi su tais, kuriems sunku, rengia įvairias pagalbos akcijas, gausiai aukoja labdaros fondams.

Atlikėjo vertė: 480 milijonų dolerių.

8. Emilio Estefan.
Galbūt ne taip gerai atpažįstamas kaip muzikantas, Emilio savo duoną uždirbo atlikdamas daug įvairių veiklų - vaidino filmuose ir televizijos serialuose, prodiusavo bei pats atliko muziką. Jis taip pat yra vienas stambiausių renginių organizatorių visoje Pietų Amerikoje. 2002 metais jis netgi buvo pakviestas tuometinio JAV prezidento George W. Bush eiti Baltųjų Rūmų kultūros ir meno komiteto nario pareigas, organizuodavo muzikos renginius. Emilio taip pat gali pasigirti nuosava žvaigžde Holivudo žvaigždžių alėjoje.

Atlikėjo vertė: 500 milijonų dolerių.

7. Madonna.

Madonna taip pat nėra vien tik dainininkė - ji taip pat rašo dainas, prodiusuoja muziką, vaidina filmuose bei yra sėkminga verslininkė. Pop karaliene tituluojama atlikėja dirbo daug ir sunkiai, jog taptų viena iš sėkmingiausių 20 amžiaus personų muzikoje. 300 milijonų parduotų albumų kopijų jai leidžia tituluotis kaip daugiausiai albumų pardavusiai moteriai pasaulyje.

Atlikėjos vertė: 560 milijonų dolerių.

6. Jay-Z.

Tikrasis hip hop’o dievaičio vardas yra Shawn Corey, tačiau sceninis pseudonimas jį lydi visą gyvenimą. Jay-Z pasižymi sėkme visose savo gyvenimo sferose - jis pardavavė pavydėtiną skaičių albumų, tapo vienu geriausiai atpažįstamų hip hop’o veidu pasaulyje, vedė gražuolę Beyonce, įkūrė ir sėkmingai išvystė ne vieną itin garsią įrašų studiją. Uždirbtus pinigus protingai investavo į TV laidų prodiusavimą, gėrimų gamybą bei drabužių linijas, ko pasekoje dabar yra vienas turtingiausių atlikėjų planetoje.
Atlikėjo vertė: 610 milijonų dolerių.

5. Dr. Dre.

Reperis, muzikos prodiuseris bei investuotojas. Savo karjerą pradėjo dar 1980 metais, kuomet prisijungė prie hip hop’o grupės N.W.A. 1992 metais nusprendė pradėti solinę karjerą ir tapo vienu žymiausių 10 dešimtmečio atlikėjų. Vis dėlto, Dr. Dre geriau žinomas ne už savo paties nuopelnus ant scenos, bet už tai, kaip sugebėjo įžvelgti talentą ir ant scenos atvesti daugelį dabar labai populiarių atlikėjų - 2Pac, Snoop Dogg, 50 Cent, Kendrick Lamar, Eminem. Visus šiuos atlikėjus į dienos šviesą ištraukė būtent Dr. Dre. Jūs taip pat tikriausiai esate girdėję apie Beats by Dre ausines - tai dar vienas sėkmingas produktas, sukurtas Dr. Dre Beats kompanijos, priklausančios atlikėjui.

Atlikėjo vertė: 710 milijonų dolerių.

4. Sean John Combs.

Geriau žinomas pseudonimu P. Diddy arba Puff Daddy, Sean John gali save vadinti aktoriumi, verslininku, dainų rašytoju ir atlikėju. Taip pat kaip ir Dr. Dre, P. Diddy į dienos šviesą ištraukė daug garsių vardų, tokių kaip Marie Carey, Method Man ar Lil Kim. Atlikėjas tikrai nemiega ant laurų ir toliau uždirba pinigus, juos sėkmingai investuodamas į įvairias kompanijas.

Atlikėjo vertė: 750 milijonų dolerių.

3. Herbert Alpert.

Tikriausiai mažiau žinomas vardas, kadangi Herbert Alpert neatstovauja populiariosios kultūros - jis rimtos muzikos atlikėjas ir prodiuseris. Tai jam nesutrukdė pasiekti aukštumų, sukurti 15 auksinių ir 14 platininių albumų, bei parduoti juos 73 milijonų tiražu. Alpert’as susilaukė įvertinimo net iš JAV prezidento Barako Obamos, kuris jam įteikė nacionalinį aukso medalį už nuopelnus menui.

Atlikėjo vertė: 850 milijonų dolerių.

2. Andrew Lloyd Webber.

Dar vienas rimtojo meno atstovas, neabejotinai vienas garsiausių teatro ir miuziklų režisierių. Būtent Webber’is režisavo Operos Fantomą, Jėzus Kristus superžvaigždė ir daugelį kitų garsiausių miuziklų. Už savo karjeros darbus jis apdovanotas bene visais presitžiniais apdovanojimais - auksiniu gaubliu, Grammy apdovanojimu, taip pat ir Oskaru.

Atlikėjo vertė: 1.2 milijardo dolerių.

1. Seras James Paul McCartney.


Garsusis daininkas ir muzikantas, geriausiai žinomas iš laikų koncertuojant su legendine grupe The Beatles. Neabejotinai vienas sėkmingiausių visų laikų kompozitorių ir atlikėjų, savo įspūdingos karjeros metu uždirbęs labai daug pinigų. Didelę dalį savo turto McCartney aukoja labdaroms, ypač toms, kurios susiję su edukacijos gerinimu varginguose regionuose, gyvūnų teisėmis, naujų muzikinių talentų vystymu bei kitais humanitariniais tikslais. Nors The Beatles laikau jau seniai praėjo, atlikėjas vis dar sėkmingai vykdo solinę veiklą, rašo dainas, prodiusuoja kitus atlikėjus.


Atlikėjo vertė: 1.24 milijardo dolerių.
įvertinimas 4.5 / 5
Parašė Šarūnas Klenauskas 2017 m. rūgsėjo 20 d., perskaityta 2 887 k.
Visi straipsniai priklauso idomu.lt naujienų svetainei. Be sutikimo kopijuoti draudžiama.

Suradai klaidą ar neveikiančią nuorodą?

Pažymėkite problemos fragmentą pele ir paspauskite Ctrl + Enter.

Atsidariusiame lange aprašyk problemą ir išsiųsk pranešimą administracijai.

Panašūs straipsniai

Parašyk savo nuomonę

reload, if the code cannot be seen
Paskolų klubas

Kalendorius

«    Sausis 2020    »
PirAntTreKetPenŠešSek
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031 

Kuri tema Jus labiausiai domina?

Finbee paskolos