ĮDOMU.LT - įdomiausios naujienos ir geriausi straipsniai

Įdomūs straipsniai apie kosmosą, gyvūnus, šalis ir pasaulį. Neįprasti faktai apie žmones, jų nutikimus ir atradimus.

Labiausiai tikėtini pasaulio pabaigos scenarijai

Žemė, planeta kurioje gyvename, turėtų būti mylima ir saugojama. Deja, kaip rodo daugelio metų patirtis, žmonės nesugeba tinkamai pasirūpinti savo aplinka, ją pastoviai teršia ir niokoja. Nors visi norėtų, jog žemė gyvuotų ir klestėtų amžinai, taip greičiausiai neįvyks, o anksčiau ar vėliau žmonija prieis liepto galą. Žinoma, įmanomi ir pasaulio pabaigos scenarijai kurie nėra įtakoti žmonių veiklos, tačiau dauguma labiausiai tikėtinų pasaulio pabaigos lemčių yra susiję būtent su žmogaus veikla žemėje. Norime jus pakviesti susipažinti su 10 pačių tikėtiniausių pasaulio pabaigos scenarijų.

Dalelių greitintuvas
Fizikos mokslininkai įsitikinę, jog dalelių greitintuvas turi potencialo sukurti juodąsias skyles. Išleistos į aplinką, juodosios skylės turi savybę plėstis ir augti, prarydamos viską, kas yra aplink. Tokiu principu žemė būtų tiesiog susiurbta ir prasmegtų. Gamtoje (kosmose) juodosios skylės susikuria tuomet, kai susiduria dvi žvaigždės. Toje vietoje yra milžiniška energija, kuri lyg magnetas traukia ir susiurbia viską, kas yra aplink. Todėl jos ir vadinamos juodosiomis skylėmis - net šviesa yra susiurbiama ir negali ištrūkti atgal.

Pavojingos juodosios skylės
Kai kurie mokslininkai įsitikinę, kad kosmose egzistuojančios kenkėjiškos juodosios skylės gali pražudyti mūsų planetą ar net visą saulės sistemą. Pirmą kartą mintį apie juodąsias skyles iškėlė Albertas Einšteinas, dar 1915 metais. 1970 metais jų egzistavimą patvirtino Rogeris Penrose ir Stephenas Hawkingas. Gera žinia yra ta, jog netoli mūsų saulės sistemos neegzistuoja nė viena juodoji skylė. Kaip bebūtų, egzistuoja tikimybė, jog kenkėjiška juodoji skylė vieną dieną prisiartins prie mūsų planetos bei užbaigs gyvybę šioje saulės sistemoje.

Gama spindulių spjūvis
Gama spindulių spjūvis susiformuoja tuomet, kai kosmose susiduria dvi žvaigždės ir į visas puses paleidžia galingą radioaktyvios energijos pliūpsnį. Tokie energija yra milijardus kartu stipresnė nei ta, kurią link žemės spinduliuoja saulė. Toks pliūpsnis nutaikytas tiesiai į žemę būtų pakankamai stiprus, jog sunaikintų visą čia egzistuojančią gyvybę.

Omega taškas
Tai mokslinė teorija, kuri paprastam žmogui gali būti nesuprantama arba skambėti kaip nesąmonė. Ji paremta faktu, kad mes, žmonės, nuolatos tobulėjame, giliname savo žinias ir bendravimo įgūdžius. Iškelta teorija teigia, jog žmonės sugebės ištobulinti komunikaciją ir savo žinias iki tokio lygmens, kai jos bus perduodamos visai išorinei visatai ir tokiu būdu gyvybė pasklis po visą galaktiką, palikdama žemę praeityje. Žinoma, tai nereiškia, kad žemė susinaikins - ji paprasčiausiai taps atgyvena, nebereikalingais namais. Nors tai ir skamba kaip pakvaišusi hipotezė, apie omega tašką yra parašytas ne vienas mokslinis darbas, įrodantis jo realumą.

Burbulų branduoliavimas
Burbulų branduoliavimas pagrįstas teorija, jog mūsų visata sudaryta iš laisvos energijos, kuri nevaržomai egzistavo atvirame kosmose. Tuomet įvyko burbulų branduoliavimas, kurio pasekoje buvo prarasta didelė dalis energijos, iš kurios susidarė materija, vėliau suformavusi mūsų visatą ir leidusi jai plėstis. Egzistuoja tikimybė, jog toks branduoliavimas įvyks dar kartą ir energijos lygis vėl nukris, kartu nusinešdamas ir visą mūsų visatą.

Dievo galia
Biblioje yra nusakomas ne vienas pasaulio pabaigos scenarijus, kuris dažniausiai baigiasi žemės užliejimu vandeniu. Pasaulis buvo kuriamas stadijomis, kurios visos turėjo pabaigą, todėl remiantis logine seka, ši stadija taip pat turės pabaigą. Nors tai ir nėra mokslu paremta teorija, ji vis tiek įtraukiama į galimų pasaulio pabaigos scenarijų sąrašą.

Saulės aktyvumas
Kaip jau tikriausiai žinote, saulė pastoviai išspjauna tam tikrą kiekį energijos. Išspjautos atominės dalelės yra neįtikėtinai karštos, galinčios padaryti žalos. Kosmosą tyrinėjantys mokslininkai yra užfiksavę, kaip kitos žvaigždės išspjauna 20 kartų daugiau energijos nei saulė. Jei tai įvyktų ir su saule, žemė būtų paprasčiausiai sudeginta. Žvelgiant iš kitos perspektyvos, būtent saulės suteikiama šviesa ir šiluma leidžia gyvybei egzistuoti žemėje, tad jei jos nebeliktų, viskas užšaltų ir žūtų.

Ateivių ataka
Kiekvieną dieną už mūsų saulės sistemos ribų aptinkamos naujos planetos. Šiuo metu tokių planetų skaičiuojama per 300. Tai reiškia, jog egzistuoja didelė tikimybė, kad kitos planetos taip pat yra apgyvendintos kokia nors forma. Tai priveda prie tikimybės, jog kitų planetų gyventojai gali nuspręsti pasižvalgyti po visatą ir užsukti į mūsų planetą. Nors nėra aišku, kaip klostytųsi reikalai ateiviams nusileidus į žemės planetą, egzistuoja didelė tikimybė, jog prasidėtų karas, galintis sunaikinti visą žmoniją.

Pasaulinis karas
Pasaulinio karo grėsmė yra kur kas didesnė, nei kai kuriems žmonėms atrodo. Šiuo metu pasaulyje yra per 20 tūkst. atominių galvučių, galinčių padaryti milžinišką žalą žmonijai. Be to, egzistuoja ir kitokių tipų grėsmes, pvz. biologiniai ginklai ir valstybių laboratorijose saugomos karinės paslaptys. Prasidėjęs pasaulinis karas galėtų lengvai pasisukti linkme, kuomet visa gyvybė žemėje yra sunaikinama.

Ekosistemos griūtis
Kiekvieną mielą dieną žmonės daro žąlą ekosistemai. Kasdien kertami miškai, naikinami gyvūnai. Anksčiau ar vėliau natūrali ekosistemos būsena bus pažeista, o tai gali priversti prie gyvybės žemėje išnykimo. Ekologai teigia, jog egzistuoja “ribinis medis”, kurį nukirtus, kelio atgal nebebus - ekosistema sugrius.
įvertinimas 4.5 / 5
Parašė Šarūnas Klenauskas 2017 m. rūgsėjo 03 d., perskaityta 1 873 k.
Visi straipsniai priklauso idomu.lt naujienų svetainei. Be sutikimo kopijuoti draudžiama.

Suradai klaidą ar neveikiančią nuorodą?

Pažymėkite problemos fragmentą pele ir paspauskite Ctrl + Enter.

Atsidariusiame lange aprašyk problemą ir išsiųsk pranešimą administracijai.

Panašūs straipsniai

Parašyk savo nuomonę

reload, if the code cannot be seen
Paskolų klubas

Kalendorius

«    Lapkritis 2019    »
PirAntTreKetPenŠešSek
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 

Kuri tema Jus labiausiai domina?

Finbee paskolos