ĮDOMU.LT - įdomiausios naujienos ir geriausi straipsniai

Įdomūs straipsniai apie kosmosą, gyvūnus, šalis ir pasaulį. Neįprasti faktai apie žmones, jų nutikimus ir atradimus.

TOP 10 žiauriausių žudikų Lietuvos istorijoje

Nors mūsų kažkada ir buvo 3 milijonai, būdami ir mažoje valstybėje, per bene 30 nepriklausomybės metų susidūrėme su keletu neapsakomo žiaurumo protrūkių. Jau rašėme apie 10 žiauriausių pasaulio žudikų – beširdžių ir nesveikų monstrų, kurie šiurpino visus aplinkinius. Dabar laikas susipažinti su mums artimesniais, Marijos žemėje besivaidenusiais baubais, kurie žudė, kankino bei kitaip skriaudė Lietuvos gyventojus ar užsieniečius gyvenančius Lietuvoje. Apsiribosime neminėdami žudynių užsakovų, o tiesiog pristatysime vykdytojus.

10. Vladimiras Ivanovas
1963 metais gimęs klaipėdietis gyvenimą užbaigė būdamas 30-ies, 1993 metų gruodžio 12 d., kada jam buvo įvykdyta mirties bausmė. Tokios teismo rūsties nusipelnė už tai, jog 1992 metų spalio 9 d. nužudė motiną ir jos ketverių metų amžiaus dukrą. Vaiko akivaizdoje peiliu mirtinai subadė motiną, vaikui užklijavo burną ir nosį pleistru bei įgrūdo po sofa – mergaitė užduso. V. Ivanovas pasisavino 190 dolerių, rūbų ir dulkių siurblį. Tą pačią dieną mirties bausmė įvykdyta ir kraugeriškam žudikui Valentinui Laskiui. V. Ivanovo nuotraukų internete niekur nėra.

9. Alma Bružaitė - Jonaitienė
Byla, kuri sukrėtė Lietuvą. 2007 metais per televiziją pasklido žinia, kad dingo du nepilnamečiai vaikai iš Kelmės rajono. Dienos metu, paslaptingomis aplinkybėmis kaip į vandenį dingę vaikai sukaustė visos tautos dėmesį. Žiniasklaida ir žmonės išreiškė užuojautą ir stengėsi prisidėti prie vaikų paieškos, tačiau nesėkmingai. Labiausiai visi užjautė Almą Jonaitienę, jautrią ir sugniuždytą motiną, bet išvaizda buvo apgaulinga. Begalę kartų televizijos eteryje buvusi ir ašaras liejusi vaikų mama pasirodė esanti visiška psichopatė ir žudikė. Vėliau atskleistą neištikimybę vyrui papildė savo pačios vaikų nužudymu. Slapčia juos pasmaugė, o vėliau nutempė į upę. Ji tapo pirmąja moterimi nuteista kalėti iki gyvos galvos Lietuvos istorijoje.

8. Egidijus Anupraitis
Vis dar šviežia, 2017 metais įvykusi Anupraičių šeimos tragedija – vienas kruviniausių įvykių Nepriklausomos Lietuvos istorijoje. Psichiatrų nepakaltinamu paskelbtas įtariamasis, beveik neabejojama – šaltakraujiškai sušaudė 5 savo šeimos narius, iš kurių 4 žuvo vietoje. Pakankamai jaunas vaikinas neatrodė kaip žudikas, tačiau dar kartą galime įsitikinti, jog išvaizda apgaulinga, o skaudžiausia, kada nukenti niekuo dėti žmonės. E. Anupraitis į aukas paleido bent 21 šūvį, mirtinai pribaigdamas savo artimuosius. Pagautas Marijampolės autobusų stotyje, tikriausiai planavo pabėgti iš šalies, teisiamas turbūt nebus, nes pripažintas nepakaltinamu.

7. Mindaugas Daunoras
Ši istorija – kraupi ir kelianti nerimą. Jauno amžiaus, abiturientas M.Daunoras galutinai pratrūko, kai pasak jo – griežtas ir spaudžiantis patėvis paskelbė, kad nebeduos šiam pinigų, nes pastarasis vagiliaudavo iš namų ir parduotuvių. Galutinai jo taurę perpildė ir tai, jog mama neužstojo ginti savo vaiko, kuris mokykloje už ~30 litų pardavė jos vestuvinį žiedą. Tai, ką M.Daunoras padarė vėliau tikriausiai pastūmėjo jį 2000 metų rugpjūčio 16-osios dieną pasikarti Lukiškių kalėjimo vienutėje. Naktį, įsliūkinęs į miegamąjį, laužtuvu suknežino patėvio kaukolę, peiliu mirtinai subadė mamą, o bėgti bandžiusią dešimtmetę sesę smaugė diržu, tiesa ši dar buvo gyva. Kūnus užbetonavo šulinyje, tą padarė ir su dar gyva sese. Žudikas pats kreipėsi į policiją po 12 dienų ir paskelbė, jog jo šeima išvyko į Latviją ir negrįžo. Laikraščiuose M.Daunoras trumpam tapo idealizuojama figūra – savarankiškas ir nuskriaustas paauglys. Tačiau policijos įtariamųjų sąrašas po truputį siaurėjo ir tiesa netrukus buvo atskleista. Tirdami aplink namus esančius šulinius, policininkai vieną rado užbetonuotą. Sudaužius betoną – rasti aukų kūnai.

6. Mirties „dyleris“ (Death Dealer)
Apmaudu ir gaila, kad šį žmogų galime vadinti tik pravarde, o tikrų įrodymų ar aiškių gairių apie jo tapatybę – nėra. Dauguma besidominčių 1941-1945 metų įvykiais Lietuvoje žino, jog tai tamsus ir keistas periodas Lietuvos istorijoje. Mirties „dyleris“ išgarsėjo Lietūkio garažo pogrome ir yra įamžintas nuotraukose. Pačio pogromo metu žydai buvo žeminami, o vėliau baltaraiščių bei, tikriausiai ir nacių – mirtinai užmušti. Įnirtingiausias pogromo dalyvis pasak fotografijų ir pasakojimų – šviesiaplaukis ir tvirto sudėjimo civilio rūbais apsirengęs vyras. Jis, pasak liudijimų – su pasimėgavimu lazda trupino žydų kaukoles. Pribaigė gal 10  beginklių žmonių, o vėliau išdidžiai pozavo prie pogromo scenos. Dėl jo tapatybės abejojama iki šiol, vieni sako, jog tai buvęs kariškis, kiti, jog nacių pasiųstas kurstytojas, tačiau dėl vieno abejoti negalima – mirties „dyleris“ – viena bjauriausių asmenybių mūsų istorijoje.

5. Ivoškus
Ivoškus – asmenybė su miglota istorija. Pasak kriminalinių įrašų, vos per kelerius metus jis nužudęs 33 žmones ir apiplėšęs dar daugiau jų, Ivoškus buvo viena žiauriausių to meto kriminalinių figūrų. Tarpukario Lietuvoje ir 2 dešimtmečio pabaigoje siautėjęs nusikaltėlis, persirengdavo elgeta arba moterimi, nešiodavosi ramentus ir apsimesdavo paliegėliu, o iš Šiaulių turgaus keliaujančius vežimus užpuldavo ir varovus nudobdavo. Dažniausiai ramentuose būdavo durklas. Buvo subūręs gaują, su kuria ir atliko didžiąją dalį purvinų darbų. 1923 metais pagautas ir nuteistas myriop.

4. Robertas Jemeljanovas
Paslapties šydu gaubiamas R. Jemeljanovo aukų skaičius iki šios dienos neramina teisėsaugą ir įtariamų aukų artimuosius. Lukiškėse pasikarti bandęs R. Jemeljanovas savo pasiekė – nors ir buvo iš kilpos ištrauktas, po savaitės nuo sužalojimų mirė. Nuo ankstyvų dienų šis vyrukas garsėjo savo šiurpumu, vakarėliuose čiulpdavo kraują sau iš rankos, kartą šokiuose įpjovė kitam vyrui veidą ir demonstratyviai mėgavosi iš žaizdos tekančiu krauju. Pramintas „vampyru“, Robertas Jemeljanovas ne sykį bandė kartis, žalojosi, turėjo liguistą potraukį kraujui. Jam priskiriamos trijų žmonių žmogžudystės ir vienas pasikėsinimas, tačiau manoma, kad aukų galėjo būti ir daugiau.

3. Antanas Varnelis
Labai dažnai atsitinka, kad žudyti imasi su psichologinėmis bėdomis susiduriantys ar įgimtas protines negalias turintys žmonės. Būtent pastarasis variantas ir buvo A.Varnelis. Šakių rajone mokyklą lankęs jaunuolis neatrodė grėsmingas, tačiau pasižymėjo delinkventiniu elgesiu – buvo silpnaprotis su pastebimu protiniu atsilikimu bei kentėjo nuo keleto asmenybės sutrikimų. Toks asmuo – tiksinti laiko bomba, kuri sproginėti pradėjo 1992 liepos mėnesį. Per 5 mėnesių laikotarpį jis nužudė 6 žmones gyvenančius vienkiemyje, dar 3 bandė nužudyti nesėkmingai. Kelių aukų kūnus paslėpė po šienu ir šalimais miegojo, kituose namuose nužudęs auką ir radęs šampaną, gėrė ten kelias savaites. Visų aukų namus apiplėšdavo, iš vietos į vietą keliaudavo pėsčiomis, šiurpino visą Vidurio, Vakarų bei Šiaurės Lietuvą. Buvo suimtas bendro visuomenės intereso dėka, Užliedžių gyventojai pažino A. Varnelį ir jį sulaikė. Keisčiausia tai, jog iki savo žmogžudiško kataklizmo – du kartus kalėjo, o tų pačių, žudynėmis nusėtų 1992 metų Sausį, buvo paleistas anksčiau už gerą elgesį. Nepaisant protinių negalių – pripažintas pakaltinamu ir pasiųstas myriop sušaudant.

2. Leonardas Zavistonovičius
58-erių metų Lietuvos lenkas išžudė bene visą Draučių kaimą netoli Širvintų. Prieš pat nepriklausomybės metines (1998 metų Vasario 15d.) lenkiško kraujo turinčio žmogaus žmogžudystė prieš lietuvius paskatino ne tik didžiulį nerimą, bet ir pasipiktinimą, dėl galimų tautinių bei etninių nesutarimų, o dar ir data... Spėjama, jog L.Zavistonovičius buvo psichiškai neįgalus. Tačiau tragedijos mastas šiurpina... Ramiai žingsniuodamas iš vieno namo į kitą, vyras iš medžioklinio šautuvo nugalabijo 9 žmones, o vėliau ir pats mirė ligoninėje. Liūdna, kad išgyveno tik vienas kaimo gyventojas ir žudiko mama. Iki šių dienų (tikėkimės ir visam laikui), tai žiauriausia žmogžudystė Lietuvos istorijoje.  

1. Valerijus Januškevičius
Vilniaus bomberis neturi ko slėpti. Jis giriasi savo „velnio tuzinu“ – 13 aukų. Tikrai atrodo, kad šį žmogų į žemę siuntė pats velnias. Pats ruošdavęs savo sprogmenis, kriminalinio pasaulio legenda labiausiai teisėsaugą sujudino 1995 metų gegužės 26 dieną susprogdinęs R.Grainio automobilį Vilniaus centre. Bomberio pravardę gavo ne veltui, aukas sprogdindavo, o per ilgą darbo laiką sulaukė pravardžiavimo garsiausiu Lietuvos samdomu žudiku. Tiesa, ne visi bomberio darbai pavykdavo, žurnalisto D.Dargio kalbintas V.Januškevičius sudarė įspūdį kaip keistas individas, suinteresuotas techniniais sprogdinimo elementais. Sykį, nepavykęs sprogmuo pateko netoli mažamečių, šie jį kliudė ir susižeidė. Pirmoji V.Januškevičiaus auka – KGB pareigūnas krito, kai jam dar tebuvo 16-a. Išėjęs iš kalėjimo, bomberis lyg ir stengėsi pasukti į doros kelią, bet galų gale grįžo prie savo purvinų darbų.
įvertinimas 4.5 / 5
Parašė Povilas Mančinskas 2018 m. kovo 07 d., perskaityta 2 260 k.
Visi straipsniai priklauso idomu.lt naujienų svetainei. Be sutikimo kopijuoti draudžiama.

Suradai klaidą ar neveikiančią nuorodą?

Pažymėkite problemos fragmentą pele ir paspauskite Ctrl + Enter.

Atsidariusiame lange aprašyk problemą ir išsiųsk pranešimą administracijai.

Parašyk savo nuomonę

reload, if the code cannot be seen
Paskolų klubas

Kalendorius

«    Lapkritis 2019    »
PirAntTreKetPenŠešSek
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 

Kuri tema Jus labiausiai domina?

Finbee paskolos