ĮDOMU.LT - įdomiausios naujienos ir geriausi straipsniai

Įdomūs straipsniai apie kosmosą, gyvūnus, šalis ir pasaulį. Neįprasti faktai apie žmones, jų nutikimus ir atradimus.

Žudymo mašinos - 10 kraugeriškų žudikų

Atimti žmogui gyvybę – pats žiauriausias nusikaltimas. Tačiau pabaisos šiame sąraše tuo mėgavosi ir tą darė protu nesuvokiamais būdais bei mąstais. Nuskriaudę ne vieną auką ir jų artimuosius, šie maniakai buvo sugauti tik po ilgų tyrimų arba visą gyvenimą praleido šešėliuose, besislapstydami nuo policijos, o gal vis dar ir tebesislapsto... Taigi, štai jie, 10 žiauriausių žudikų pasaulyje:

10. Black Dahlia žudikas
Juodojo jurgino (angl. the Black Dahlia) žmogžudystė – viena žymiausių neišaiškintų XX a. žmogžudysčių ne tik JAV, bet ir visame pasaulyje. 1947 m. sausio 15 d. rytą, Elisabeth Short, iš Bostono į Holivudą aktorės karjeros siekti atvykusios 22 metų amžiaus merginos kūnas buvo išmestas netoli gatvės. E.Short palaikai buvo žiauriai išniekinti, kūnas perpjautas pusiau, perbalęs, o pirmieji pastebėję liudininkai pamanė, jog tai parduotuvės manekenas. Kadangi nuo E.Short kūno buvo visiškai nuleistas kraujas, jis buvo baltas. Moters veidas buvo subjaurotas ašmenimis, o pjūvis per pilvą atliktas preciziškai ir tiksliai, tad žudikas tikrai žinojo, ką daro. Visos Los Andželo policijos pajėgos nesugebėjo rasti žudiko, o byla įgavo jurgino pavadinimą dėl tuo metu populiarios laikraščių tendencijos žmogžudystėms suteikti skambų pavadinimą, skatinantį skaityti.

9. Ahmad Suradji
Indonezija – daugiausiai gyventojų turinti musulmoniška valstybė pasaulyje, kurioje griežti įstatymai ir bausmės jų nepaisantiems. Tačiau žudikui A.Suradji tai buvo nė motais. Per 11 metų laikotarpį tarp 1986 m. ir 1997 m. jis nužudė 42 mergaites ir moteris. Aukų amžius svyravo tarp 17 ir 40, o žudymo šaltakraujiškumas bei tikslai tikrai varo šiurpą. Gyvulininkyste užsiimdavęs A.Suradji aukas užkasdavo savo cukranendrių plantacijoje, visos aukos buvo veidu atsukamos į namą, kas, jo manymu, žudikui suteikdavo daugiau galių. 1997 m. balandžio 30 d. A.Suradji buvo suimtas, o po 11 metų jam įvykdyta mirties bausmė sušaudant.

8. Anatoly Onoprienko
Ukrainos žvėris, terminatorius arba pilietis. Tokias pravardes turėjo vienas žymiausių Europos ir tikrai garsiausias Ukrainos serijinis žudikas – Anatoly Onoprienko. Jis buvo nuteistas už tai, jog nužudė bent 52 žmones, o savo darbus atlikdavo metodiškai, tarsi apsėstas. Tai – sociopatiškas ir impulsyvus individas, kuriam „užeidavo“ kraugeriškos fazės. Apdovanoto Antrojo pasaulinio karo didvyrio sūnus išsirinkdavo aukas – bene visad nuošaliai gyvenančią šeimą. Pirmiausia sukeliamas sąmyšis namo viduje, tada nušaunamas vyras, po to kiti suaugusieji ir tada vaikai. 1996 m. A.Onoprienko suimtas ir gyvenimą baigė kalėjime.

7. Zodiako žudikas
Tai viena iš labiausiai vakarinę JAV pakrantę kada nors šiurpinusių asmenybių. Šiaurės Kalifornijoje nenustatytam žudikui priskiriamos 5 žmogžudystės, o Zodiako pravardę jis įgavo dėl kriptogramų/šifrų, siųstų laikraščiams dėl dėmesio. Tik viena iš keturių kriptogramų buvo iššifruota, sakoma, kad iššifravus kitas, būtų galima išaiškinti žudiko tapatybę. Byla vis dar nebaigta, o pačio „Zodiako“ laiškų teigimu, jis nužudė 37 žmones, tačiau oficialiai įrodyti to niekam nepavyko.

6. Tsutomu Miyazaki
Retai kada galima išgirsti informaciją apie tokio šlykštumo, kraupumo ir antžmogiškumo reikalaujančius poelgius, bent jau tokio mąsto, kokiu veikė T.Miyazaki. Tokijo ir Saitamos prefektūrose šis monstras pagrobė, nužudė ir išniekino mažamečių mergaičių kūnus. Jo aukos tebuvo 4, 5 ar 7 metų amžiaus, tačiau tai nesustabdė jo nuo tokių veiksmų. Savo žudymo metodika ir poelgiais Miyazaki šiurpino net visko mačiusius detektyvus. Gimęs su deformuotomis rankomis žudikas, kaip jis pats teigė, „geranoriškai“ leisdavo gyvenimą užbaigti savo aukoms. Mirusių mergaičių kūnus išniekindavo, užsiimdavo vampyrizmu, o aukų kūno dalis pasilikdavo kaip trofėjus. 2008 metais jam įvykdyta mirties bausmė pakariant.

5. Džekas Skerdikas
Dž.Skerdikas – žymiausias visų laikų žudikas. Varęs siaubą didžiausiam XIX a. miestui Londonui, šis neišaiškintas žmogžudys pasiglemžė bent jau 5 jaunų, laisvo elgesio merginų gyvybę, tačiau dauguma to metų ekspertų mano, kad Džekas smogė daug daugiau kartų. Visos aukos – prostitutės iš prastų miesto rajonų. Aukoms būdavo perpjautos gerklės, tarpkojo ir pilvo zonos subjaurojamos ir išniekinamos, o kai kurie vidiniai organai išimami. Tai, jog didmiesčio šerdyje buvo žudomos merginos, šiurpino londoniečius, o policija buvo bejėgė... Nors policija ir turėjo pakankamai platų įtariamųjų sąrašą, išaiškinti tikrosios Skerdiko tapatybės nepavyko.

4. Ted Bundy
JAV istorijoje buvo daug žiaurių ir nemalonių tipų, tačiau T.Bundy – sąrašo viršūnėje. Pagrobėjas, prievartautojas, vagis ir nekrofilas puldinėjo bei žudė jaunas moteris ir merginas 8-ajame dešimtmetyje, laiku, kada dar nebuvo nurimusi „Zodiako“ byla, vyko Vietnamo karas ir visoje JAV tvyrojo šiokia tokia mini suirutė. 1975 m. T.Bundy buvo įkalintas už užpuolimą ir pagrobimą, tačiau kaltinimai išaugo, o jausdamas svylančius padus, pastarasis suorganizavo du meistriškus pabėgimus iš kalėjimo, o laisvėje toliau užsiėmė purvinais darbais. 1978 m. buvo galutinai įkalintas ir prisipažino atlikęs 30 žmogžudysčių 7 valstijose, tačiau teisėsaugos ekspertai mano, jog skaičius galėtų būti ir didesnis. Charizma ir išvaizda apžavėjęs jaunas moteris, jis jas nužudydavo, išniekindavo kūnus, o vėliau grįždavo į nusikaltimo vietą, patenkinti savo ligotas aistras. Pasiųstas myriop elektros kėdėje.

3. Jeffrey Dahmer

Jo vardą tikrai žino besidomintys kriminaline JAV istorija. Galybės psichologinių sutrikimų kamuotas J.Dahmeris gavo 15 bausmių iki gyvos galvos, o kalėjime jį negyvai uždaužė kitas, jo kameroje buvęs kalinys. Neatrodytų humaniška, tačiau J.Dahmeris toli gražu pats nebuvo toks. Jaunus berniukus ar vaikinus jis suviliodavo, pasikviesdavo į savo butą, ten pasmaugdavo arba kitaip pribaigdavo, kūnus išniekindavo, o nupjautas kūno dalis suvalgydavo arba pasilikdavo kaip trofėjus. Kolekcionavo skeletus ir dažniausiai mėgaudavosi aukos galvomis. Jam priskiriama 17 nužudymų. Tikrai žiaurus ir ligotas individas...

2. Pedro Lopez
Jeigu jums atrodo, kad nieko blogiau už jau minėtus sąrašo narius ir būti negali, tik palaukite likusių dviejų pabaisų poelgių. Pedro Alonso Lopez – vis dar gyvas serijinis žudikas iš Kolumbijos. Nuteistas kalėti už 80 – taip, 80 merginų žmogžudysčių. Lopez‘as teigė išprievartavęs ir nužudęs per 300 žmonių, tačiau sąsajų su didžiąja dalimi nusikaltimų teisėsauga nerado. Oficialias aukas P.Lopez‘as pribaigė Ekvadore, Peru ir Kolumbijoje. Dėl to, jog nebuvo amerikietis ar iš kitos didelį spaudos dėmesį sulaukiančios valstybės, 11 metų šis siaubūnas mėgavosi paslapties šydu, tačiau vėliau apie žudiką sužinojo spauda ir jis įgavo tarptautinį žinomumą. „Andų monstras“ paleistas iš psichiatrinės ligoninės 1998 metais už gerą elgesį, o dabartinės jo buvimo vietos ar būklės niekas nebežino...

1. Luis Garavito
Šis vyras, spaudoje žinomas kaip La Bestia arba „Žvėris“, gavo 1853 metus ir 9 dienas kalėjime už 138 patvirtintas ir apie 400 įtariamų žmogžudysčių. Deja, Kolumbijoje yra maksimali 40 metų trukmės bausmė, tačiau daugybė įstatymų vingrybių vis dar neleidžia suprasti, ar Garavito kada nors galės mėgautis laisve. 1999 metais jis prisipažino prievartavęs, kankinęs bei nužudęs 138 vaikus ir paauglius. Atrodytų tiesiog ligoto žmogaus sapaliojimas, bet teisėsaugos pareigūnams jis nubraižydavo aiškius žemėlapius ir pažymėdavo lavono vietą, kur jis užkastas. Surasti skeletai atitikdavo minėtas L.Garavito aukas. Dėl slaptumo tikroji jo įkalinimo vieta nėra žinoma, tačiau šlykštu girdėti, kad iš kalėjimo jis galėtų būti paleistas dar 2021 metais už gerą elgesį.
įvertinimas 4.5 / 5
Parašė Povilas Mančinskas 2018 m. vasario 20 d., perskaityta 1 009 k.
Visi straipsniai priklauso idomu.lt naujienų svetainei. Be sutikimo kopijuoti draudžiama.

Suradai klaidą ar neveikiančią nuorodą?

Pažymėkite problemos fragmentą pele ir paspauskite Ctrl + Enter.

Atsidariusiame lange aprašyk problemą ir išsiųsk pranešimą administracijai.

Parašyk savo nuomonę

reload, if the code cannot be seen
Paskolų klubas

Kalendorius

«    Gruodis 2019    »
PirAntTreKetPenŠešSek
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031 

Kuri tema Jus labiausiai domina?

Finbee paskolos