ĮDOMU.LT - įdomiausios naujienos ir geriausi straipsniai

Įdomūs straipsniai apie kosmosą, gyvūnus, šalis ir pasaulį. Neįprasti faktai apie žmones, jų nutikimus ir atradimus.

TOP 10 turtingiausių žmonių pasaulyje

Pinigai, pinigai, pinigai... Jie priverčia pasaulį suktis, leidžia mėgautis pramogomis, jaustis komfortiškai kasdieniame gyvenime ar už jo ribų. Tačiau turbūt net nepagalvojate, kokiais mąstais uždirba ir kokio dydžio turtą yra sukaupę 10 turtingiausių pasaulio žmonių. 20, 30, 50 ar net 400 dolerių kas sekundę... Taip, kas sekundę... Uždirbdami tokias sumas galėsite pakeisti milijardierių elitą šio sąrašo vietose, tačiau kol dar siekiate didelių turtų, susipažinkite su pagrindiniais savo konkurentais - dešimčia turtingiausių pasaulio gyventojų.

10. David Koch

48 mlrd. USD

Turto šaltinis ir veikla: Koch Industries - pramonė, gamyba
Tautybė: Amerikietis

David Koch'as, kartu su savo broliu Charles'u valdo 84% Koch Industries akcijų. Jų įmonė per 2017 metus uždirbo apie 100 mlrd. USD pajamų. David yra aktyvus filantropas, politinis veikėjas bei remia libertaniečių (libertanian) partiją JAV ir yra daugybės organizacijų tarybų narys.

9. Charles Koch

48 mlrd. USD

Turto šaltinis ir veikla: Koch Industries - pramonė, gamyba
Tautybė: Amerikietis

Kartu su savo broliu David'u, Charles Koch dalinasi 84% Koch Industries akcijų. Aktyvus ir tvirtas verslininkas yra pasakęs, kad akcijas parduos tik per savo lavoną, o laisvą laiką leidžia užsiimdamas verslu. Kaip ir brolis užsiima labdara, yra filantropas.

8. Michael Bloomberg

52 mlrd. USD

Turto šaltinis ir veikla: Bloomberg L.P. - medijos, finansų instrumentai
Tautybė: Amerikietis

Medijų ir finansų institucijos Bloomberg L.P. įkūrėjęs turi 88% savo vardo kompanijos akcijų ir stabiliai laikosi 10-tuke turtingiausių pasaulio gyventojų. Tai pagyvenęs verslininkas, aktyviai besireiškiantis politikoje, 11 metų (2002-2013) buvęs Niujorko meru. Po to kai baigėsi merija, išlaiko pastebimą profilį ir rūpinasi savo korporacijos veikla - vėl jai vadovauja.

7. Larry Ellison

60 mlrd. USD

Turto šaltinis ir veikla: Oracle, IT sistemos verslui
Tautybė: Amerikietis

Jau minėjome šį verslininką mūsų sąraše, kur apžvelgėme milijardierius, kurie viską pasiekė nuo nulio. Larry Ellison'as pradėjo siekti visko ansktyvoje jaunystėje, kuri jam nebuvo lengva. Milijardierių ir populiariame pasaulyje yra žinomas, kaip žmogus, kuris per naktį uždirbo per 1 milijardą JAV dolerių ir 5 milijardus dviejų dienų laikotarpyje

6. Carlos Slim

67 mlrd. USD

Turto šaltinis ir veikla: America movil - telekomunikacijos
Tautybė: Meksikietis

Po krizės, susikomplikavus ekonominei padėčiai vakarų pasaulyje, trumpam C.Slim'as buvo pats turtingiausias žmogus visame pasaulyje. Dabar jo turto vertė nuolat krenta ir jis nusileido į 6 vietą, tačiau tikrai nėra ko gailėti, nes jis vis tiek turtingiausias Lotynų amerikos žmogus, lenkiantis artimiausią persekiotoją labai didele suma. C.Slim'o verslo modelis unikalus ir žavi jaunus savo tautiečius.

5. Mark Zuckerberg

74 mlrd. USD

Turto šaltinis ir veikla: Facebook
Tautybė: Amerikietis

Jauniausias turčius šiame sąraše - M.Zuckerbergas į šį sąrašą pakilo it kometa. Per kelerius metus jis tapo 5-u turtingiausiu žmogumi žemėje ir būdamas vos 34 metų amžiaus jau yra vienas įtakingiausių pasaulio verslininkų. Naujosios kartos verslininkas vis augina savo turto krūvelę, tačiau yra daug abejingų, manančių, kad jo turtas yra nestabilus ir gali sumenkti, bet kol kas M.Zuckerbergas yra penktas turtingiausias žmogus Žemėje.

4. Warren Buffet

75 mlrd. USD

Turto šaltinis ir veikla: investavimas
Tautybė: Amerikietis

Sėkmingiausiu visų laikų investuotoju tituluojamas W.Buffet'as yra kilęs iš visai nedidelio Vidurio Amerikos miesto Omahos, esančio Nebraskos valstijoje. W.Buffet'as tikrai linksmų plaučių vyrukas, nuolat besišypsantis ir dalinantis patarimus jauniesiems investuotojams. Sau moka palygintinai kuklią 100 tūkstančių JAV dolerių algą, tačiau uždirba iš investavimo per savo valdomą holdingo įmonę Berkshire Hathaway, kuriai visiškai priklauso: GEICO (draudimas), Helzberg Diamonds (deimantai) ir dalys verslo milžinių: Coca-Cola (9.14%), IBM (6.9%), Apple (2.5%)

3. Amancio Ortega

76 mlrd. USD

Turto šaltinis ir veikla: mados industrija, Zara
Tautybė:Ispanas

Turtingiausias pasaulio Europietis, A.Ortega yra buvęs net ir antroje sąrašo vietoje, tačiau, deja, dažnai šių milijardierių pozicijos svyruoja. Kaip ten bebūtų, A.Ortega yra to, nejudinamo trejetuko narys, žmonių, kurie milijardierių sąraše nekrenta ir per daug nesislenka jau daugelį metų. Jo turtas, kaip ir L.Ellison'o - uždirbtas nuo 0, pradedant unikalią rūbų parduotuvę ir valdydamas tinklą Zara, sukaupė per 76 milijardus dolerių turto.

2. Bill Gates

92 mlrd. USD

Turto šaltinis ir veikla: kompiuterinė programinė įranga "Microsoft"
Tautybė: Amerikietis

Yra daugybė vardų sąraše, visi jie nuolat stumdosi ir keičiasi vietomis, tačiau trys nuolat išlieka viršuje: A.Ortega, W.Buffet ir B.Gates. Technologijų gigantės Microsoft įkūrėjas nuolat atsiduria sąrašo viršuje ir rodos niekam neužleis savo pirmosios vietos (bent jau ilgam). Tačiau dabar jis turi "tenkintis" tik antrąja vieta. Jau kelerius metus yra pasitraukęs iš aktyvaus "Microsoft" valdymo. Be galo dosnus filantropas, B.Gates'as daug aukoja labdarai, technologijų vystymui pasaulyje, o savo vaikams testamentu paliks tik "menkus" 260 mln. JAV dolerių.

1. Jeff Bezos

105 mlrd. USD

Turto šaltinis ir veikla: parduotuvių tinklas Amazon
Tautybė: Amerikietis

Jeff Bezos yra pagrindinis Amazon akcininkas ir vadovas, kompanijos, kuri dabar augina savo vertę, tarsi ant mielių. Paskelbta, kad šio milijardieriaus turtas jau perkopė 100 mlrd. USD ir jis yra turtingiausias žmogus žemėje, ir nors moką sau pakankamai "kuklią" - 80,000 USD algą, ekspertų nuomone gali pralenkti net patį Rockfeller'į ir tapti turtingiausiu visų laikų verslininku.
įvertinimas 4.5 / 5
Parašė Povilas Mančinskas 2018 m. sausio 29 d., perskaityta 1 694 k.
Visi straipsniai priklauso idomu.lt naujienų svetainei. Be sutikimo kopijuoti draudžiama.

Suradai klaidą ar neveikiančią nuorodą?

Pažymėkite problemos fragmentą pele ir paspauskite Ctrl + Enter.

Atsidariusiame lange aprašyk problemą ir išsiųsk pranešimą administracijai.

Panašūs straipsniai

Parašyk savo nuomonę

reload, if the code cannot be seen
Paskolų klubas

Kalendorius

«    Sausis 2020    »
PirAntTreKetPenŠešSek
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031 

Kuri tema Jus labiausiai domina?

Finbee paskolos