ĮDOMU.LT - įdomiausios naujienos ir geriausi straipsniai

Įdomūs straipsniai apie kosmosą, gyvūnus, šalis ir pasaulį. Neįprasti faktai apie žmones, jų nutikimus ir atradimus.

TOP 10 daugiausiai uždirbę filmai

Ne paslaptis, jog vis labiau populiarėjantys kino teatrai yra daugelio porelių, šeimų ar individualistų pamėgtos vietos atsipalaiduoti bei gerai praleisti laiką. Tačiau ar kada susimąstėte, kiek Jūs, pasirinkęs kažkurį filmą, prisidedate prie jo sėkmės ir atnešamo pelno kūrėjams? Įdomu? Tuomet žvilgtelėkite į dešimties daugiausiai uždirbusių kino filmų sąrašą per visą kino istoriją!

10. Haris poteris ir Mirties relikvijos. 2 dalis. (1,341 mlrd. dolerių)
Nuo 2001 metų dešimtmetį trukusi istorija, į fantazijos pasaulį įtraukusi tiek suaugusius, tiek jų vaikus, baigėsi 8-tąja filmo dalimi, pasirodžiusia 2011 metų vasarą.  Ši vasara tapo ypatinga ne tik Hario Poterio fanams, bet ir pačiai scenarijaus autorei J.K. Rowling bei režisieriui David Yates, kadangi filmas buvo pripažintas sėkmingiausia Hario Poterio frančizės dalimi. Ji pasakoja istoriją, kaip pagrindiniai filmo veikėjai – Haris, Ronis ir Hermiona, leidžiasi ieškoti paskutiniųjų horokrusų, kurie sunaikintų Tamsos Valdovą bei išgelbėtų tiek Hogvartso burtų ir kerėjimo mokyklą, tiek burtininkų ar žiobarų gyvenimus. Įdomu ir tai, jog šis filmas galbūt būtų nudžiuginęs savo gerbėjus kino ir anksčiau, tačiau, pasibaigus filmavimui, kai kurias scenas teko pakartoti dar kartą.

9. Juodoji pantera (1,345 mlrd. dolerių)
Tai Rayan Coogler režisuota bei į kino teatrus dar šiais metais atkeliavusi nauja „Marvel“ komiksų dalies ekranizacija. Nors daugelis į šios studijos darbus žvelgia skeptiškai, šį kartą „Juodoji pantera“, orientuota į visai kitą, iš pirmo žvilgsnio anksčiau buvusioms kino juostoms neįprastą žemyną – Afriką, nustebino ne vieną kritiką. Pats veiksmas vyksta Vakandoje – izoliuotoje, tačiau technologiškai išsivysčiusioje Afrikos valstybėje, kur po savo tėvo mirties sostą perima Tčala. Siužeto posūkis įvyksta tada, kai šiam naujojo Vakandos karaliaus siekiui bando sutrukdyti kerštingas pašalietis, nukentėjęs nuo Tčalo tėvo vaikystėje, ir taip kova dėl sosto įgauna pagreitį. Nebūtų klaidinga sakyti, kad šiuo savo darbu, susižėrusiu tiek daug populiarumo, „Marvel“ studija tik įrodo, kad po šitiek sukurtų filmų idėjų bei netikėtų vingių vis dar netrūksta jų kūryboje.

8. Keršytojai: Altrono amžius (1,405 mlrd. dolerių)
Dar vienas džiaugsmas „Marvel“ filmų gerbėjams – pirmosios „Keršytojų“ dalies tęsinys, pasirodęs 2015 metais, „Keršytojai: Altrono amžius“. Šis filmas buvo režisuotas Joss Whedon bei gali puikuotis tokiais žinomais aktoriais kaip Robert Downey Jr., Chris Hemsworth, Mark Ruffalo, Chris Evans, Scarlett Johansson ir daugeliu kitų. Filmo siužetas apima visų superherojų susivienijimą, kai Tonis Starkas ir Briusas Baneris bando sukurti taikos palaikymo programą - Ultroną, tačiau viskas pasisuka neigiama linkme ir Ultronas turi būti sustabdytas. Kaip bebūtų, kad ir kiek ši dalis yra uždirbusi filmo kūrėjams, ji kritikų vertinama žymiai prasčiau nei pirmoji šios frančizės dalis.

7. Greiti ir įsiutę 7 (1,516 mlrd. dolerių)
Kiekvienam, mėgstančiam automobilius ir greitį, būtų nuodėmė nepamatyti bent kažkurios ‘‘greitų ir įsiutusių‘‘ dalies. Visas septintosios dalies veiksmas sukasi aplink Dekardą Šo, kuris siekia atkeršyti Dominikui Toretui ir jo bendražygiams už susidorojimą su Dekardo broliu. Nors ši dalis ir nėra per daug nutolusi nuo praeitų šešių, filmo pabaiga, sugraudinusi ne vieną žiūrovą, gerokai skiriasi nuo kitų. Tokia pabaiga buvo siekiama pagerbti autoavarijoje žuvusį vieną iš pagrindinių aktorių – Paul Walker. Kadangi jis žuvo tuo laiku, kai vis dar vyko filmavimas, kilo labai daug klausimų, ar filmas išvis bus baigtas. Tačiau buvo rasta išeitis – filmo kūrybinė grupė pakvietė filmuotis Paul Walker brolį, kuris jį pakeitė ir užbaigė visas likusias ‘‘greitų ir įsiutusių‘‘ scenas.

6. Keršytojai (1,518 mlrd. dolerių)
Štai ir pirmoji aukščiau aprašyto filmo dalis, sulaukusi daugybės pagyrų tiek iš kritikų, tiek iš gerbėjų. „Keršytojai“ - filmas, kino sales išvydęs 2012 metais bei sukurtas, remiantis superherojų komanda iš „Marvel“ komiksų. Šios dalies istorija apima visų galingiausių Žemės herojų susivienijimą ir mokymąsi kovoti kaip komanda tam, kad nugalėtų pagrindinį filmo blogiuką Lokį ir jo ateivių kariuomenę, siekusią pavergti žmoniją. Tai vienas sėkmingiausių „Marvel“ studijos sukurtų filmų, įstrigusių žmonių atmintyse ir užkėlusių kartelę kitiems kuriamiems filmams.

5. Jūros periodo pasaulis (1,671 mlrd. dolerių)
2015 metais amerikiečių sukurtas nuotykinis mokslinės fantastikos filmas, tęsiantis garsiąją „Jūros periodo parko“ filmų seriją. Nors „Universal Pictures“ norėjo, jog žiūrovus filmas pasiektų jau 2005 metais, bet jis perėjo dešimtmetį trukusį kūrimo pragarą. Kaip ten bebūtų, žvelgiant į atneštą pelną kompanijai, galima sakyti, kad visa tai išėjo tik į naudą. Pats filmas pasakoja istoriją, kaip lankytojams atvertas naujas pramogų parkas sukuria genetiškai modifikuotą dinozauro hibridą, kuris ištrūksta iš aptvaro ir pradeda žudyti. Tiesa, kaip tik dabar pasirodys ir penktoji šio filmo dalis – „Jūros periodo parkas: kritusi karalystė“ , kurios premjerą bus galima pamatyti kine.

4. Keršytojai: begalybės karas (2,003 mlrd. dolerių)
Visai neseniai  Lietuvos kino teatruose nuvilnijusi premjera – trečioji, naujausia „Keršytojų“ dalis. Be jokios abejonės, kol kas tai pati sėkmingiausia „Marvel“ studijos sukurta filmo ekranizacija. Skirtingai nei praeitas, jau minėtas filmo dalis, „Keršytojai: begalybės karas“ režisavo ne Joss Whedon, o Anthony Russo bei Joe Russo. Filmo siužetas – superherojai susivienija tam, kad sustabdytų Tanosą – neregėto stiprumo superblogietį, kuris bando surinkti begalybės akmenis, padėsiančius užvaldyti visą visatą. Šios dalies populiarumą tikriausiai lėmė tai, jog pasirinktas siužetas gerokai skiriasi nuo kitų superherojų filmų – netikėta pabaiga bei pavaizduota trapi superherojų išlikimo riba.

3. Žvaigždžių karai: galia nubunda (2,068 mlrd. dolerių)
2015 metais pasirodęs J. J. Adams režisuotas septintasis „Žvaigždžių karų“ sagos filmas. Tai kritikų išliaupsinta ir žiūrovų pamilta legendinė frančizė, šia dalimi nė kiek nenuvylusi savo gerbėjų. Septintoji „Žvaigždžių karų“ dalis pasiekė bilietų pardavimo kasose rekordą - visi bilietai į premjerą buvo išgraibstyti tą pačią dieną, kai pasirodė. Filme veiksmas vyksta praėjus trisdešimtmečiui nuo tada, kai buvo sunaikinta antroji „Mirties žvaigždė“ ir suduotas lemtingas smūgis imperijai, tačiau dabar blogio jėgos vėl prisikėlė, pasivadinusios Pirmuoju Ordinu. Nors ši dalis ir nėra laikoma pačia geriausia „Žvaigždžių karųׅ“ istorijoje, piniginiu atžvilgiu ji buvo itin sėkminga kūrėjams.

2. Titanikas (2,187 mlrd. dolerių)
Tai legenda tapęs filmas, pelnęs daugybę apdovanojimų bei pavergęs ir sugraudinęs ne vieną žiūrovą. „Titaniko“, režisuoto James Cameron, kuris jau prieš atsirandant šiam filmui itin domėjosi laivų avarijomis bei katastrofomis, siužetas pasakoja laive užgimusią meilės istoriją tarp dviejų jaunuolių iš skirtingų socialinių klasių ir jos tragišką baigtį. Pagrindinė filmo užduotis pagal režisierių buvo atskleisti katastrofos emocinį poveikį, pasitelkiant meilę ir tuo pat metu žmogišką netektį. 2017 metais, praėjus 20 metų nuo „Titaniko“ premjeros, žiūrovai šiuo filmu didžiuosiuose ekranuose galėjo pasimėgauti dar kartą ir buvo įtrauktas į saugomą Jungtinių Amerikos Valstijų Nacionalinį filmų registrą.

1. Avataras (2,788 mlrd. dolerių)
Mokslinės fantastikos filmas, kino teatrus išvydęs 2009 metais, iš karto pakerėjęs žiūrovus bei susižėręs ne vieną apdovanojimą. „Avataras“ režisuotas to paties James Cameron, kuris, jau atrodė, buvo pasiekęs savo karjeros viršūnę „Titaniku“, tačiau neketino sustoti ir 1994 metais pradėtą rašyti Avataro istoriją pristatė daugiau nei po dešimtmečio. Pats režisierius tokį ilgą kūrybos procesą aiškina tinkamų technologijų nebuvimu, kurios buvo būtinos norint sukurti tokią ekranizaciją. Veiksmas vyksta 2154 metais, kai žmonės, siekdami išgauti brangų mineralą, nukeliauja į planetą Pandorą. Tačiau šiai kalnakasyba užsiimančios kolonijos ekspansijai sukliudo protingų čiabuvių gentis – naviai. Tai filmas, puikiai tinkantis atsiplėšti nuo realybės ir pasinerti tarsi į visai kitą pasaulį.

įvertinimas 4.5 / 5
Parašė Povilas Mančinskas 2018 m. birželio 19 d., perskaityta 4 918 k.
Visi straipsniai priklauso idomu.lt naujienų svetainei. Be sutikimo kopijuoti draudžiama.

Suradai klaidą ar neveikiančią nuorodą?

Pažymėkite problemos fragmentą pele ir paspauskite Ctrl + Enter.

Atsidariusiame lange aprašyk problemą ir išsiųsk pranešimą administracijai.

Parašyk savo nuomonę

reload, if the code cannot be seen
Paskolų klubas

Kalendorius

«    Sausis 2020    »
PirAntTreKetPenŠešSek
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031 

Kuri tema Jus labiausiai domina?

Finbee paskolos