ĮDOMU.LT - įdomiausios naujienos ir geriausi straipsniai

Įdomūs straipsniai apie kosmosą, gyvūnus, šalis ir pasaulį. Neįprasti faktai apie žmones, jų nutikimus ir atradimus.

Kas nutinka metus rūkyti?

Kiekvieną kartą, kai užsidegate cigaretę, įvyksta daugybė cheminių reakcijų, o į aplinką ir jūsų kūną išsiskiria per 7 tūkstančius cheminių medžiagų. Rūkymas yra viena pagrindinių ankstyvos mirties priežasčių visame pasaulyje, todėl tikriausiai net nereikia pasakoti apie jo žalą. Tačiau ar jūs žinote, kas nutinka žmogaus kūnui, kai jis meta rūkyti? Galbūt tai paskatins užgesinti paskutinę cigaretę ir niekada nebeatsisukti į tą pusę.

Jei esate aktyvus rūkalius ir rūkote kasdien, po 20 minučių nerūkymo jūsų pulsas ir širdies darbas susinormalizuos. Taip yra todėl, kad cigaretės į kraują tiekia tam tikras chemines medžiagas spartinančias jūsų pulsą ir širdies plakimo dažnį. Po 2 valandų cigarečių abstinencijos galite pradėti jausti pirmuosius nikotino trūkumo simptomus - dažnai pasireiškia nuotaikų kaita, silpnumas, gaivos svaigimas bei problemos norint užmigti. Po 8 valandų nerūkymo jūsų kraujagyslės išsivalys ir ženkliai pagerės deguonies įsisavinimas, todėl turėtumėte jaustis žvalesnis bei sveikesnis. Jei rūkote labai seniai ir daug, 8 valandos abstinencijos gali suveikti ir kitaip - nuo nikotino trūkumo išsiplečia raudonieji kraujo kūneliai, ko pasekoje gali ženkliai padidėti kraujo spaudimas. Būtent dėl šios priežasties užkietėjusiems rūkaliams nepatartina staigiai mesti rūkyti. Rekomenduotina mažinti per dieną surūkomų cigarečių kiekį ir atpratinti organizmą palaipsniui.

Tikriausiai visi žino, kad rūkantys žmonės kur kas dažniau kosėja - taip yra dėl to, jog jų gerklė ir ryklė pastoviai dirginama dūmais, o plaučiai prisotinti nepageidautinų cheminių medžiagų. Nenustebkite, jei praėjus 24 valandom po metimo rūkyti pradėsite kosėti dar labiau. Taip dažnai nutinka dėl to, jog plaučiai pradeda intensyviai valytis ir visų nuosėdų nepavyksta pašalinti kitais būdais. Taip pat po 24 valandų jūsų širdis atsistatys į normalią, nerūkančio žmogaus būklę. Jau po 24 valandų nebebūsite širdies ligų rizikos grupėje.

Praėjus 48 valandoms po paskutinės cigaretės, nikotinas ir kitos cheminės medžiagos galutinai palieka kūną ir pažeistos nervų ląstelių jungtys pradeda atsistatyti. Dėl šios priežasties sustiprės jūsų pojūčiai - geriau užuosite, geriau jausite maisto skonį. Deja, bet ūmūs rūkoriai gali to ir nepajausti - nervų ląstelių jungtys gali būti pažeistos negrįžtamai.

Po 72 valandų prasidės simptomai, indikuojantys nikotino trūkumą ir jie jums tikrai nepatiks. Gali pasireikšti raumenų ar kaulų bei galvos
skausmai, būsite blogos nuotaikos, nesugebėsite sukoncentruoti dėmesio. Tai natūrali kūno reakcija atsisakius to, prie ko buvote pripratęs - tas pats gali pasireikšti ir su kavos abstinencija. Būtent ši riba ir yra pati sunkiausia. Jei iškentėsite nerūkę daugiau nei 72 valandas, jau būsite praėję sunkiausius metimo rūkyti etapus. Po mėnesio ženkliai sumažės rizika susirgti plaučių, širdies ar onkologinėmis ligomis, o 3-9 mėnesių nerūkymo periode visiškai išsivalys jūsų plaučiai ir atsistatys pažeisti audiniai.

Tai turėtų būti pakankama motyvacija mesti rūkyti. Labai svarbu gerai pažinti savo kūną ir susitapatinti su juo, žinoti kas ir kodėl vyksta. Tik tokiu būdu priimsite pačius tinkamiausius sprendimus atitinkamoje situacijoje ir sugebėsite žengti į šviesesnį rytojų. Jei norėtumėte, tačiau vis dar nedrįstate mesti rūkyti arba bandėte tai daryti ir jums nepavyko, rekomenduojame pasitarti su savo šeimos gydytoju ar netgi vaistininku artimiausioje vaistinėje - jie tikrai suteiks daugiau naudingos informacijos ir pakonsultuos metimo rūkyti klausimais.
įvertinimas 4.5 / 5
Parašė Šarūnas Klenauskas 2017 m. rūgpjūčio 17 d., perskaityta 1 421 k.
Visi straipsniai priklauso idomu.lt naujienų svetainei. Be sutikimo kopijuoti draudžiama.

Suradai klaidą ar neveikiančią nuorodą?

Pažymėkite problemos fragmentą pele ir paspauskite Ctrl + Enter.

Atsidariusiame lange aprašyk problemą ir išsiųsk pranešimą administracijai.

Panašūs straipsniai

Parašyk savo nuomonę

reload, if the code cannot be seen
Paskolų klubas

Kalendorius

«    Rūgsėjis 2019    »
PirAntTreKetPenŠešSek
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30 

Kuri tema Jus labiausiai domina?

Finbee paskolos