ĮDOMU.LT - įdomiausios naujienos ir geriausi straipsniai

Įdomūs straipsniai apie kosmosą, gyvūnus, šalis ir pasaulį. Neįprasti faktai apie žmones, jų nutikimus ir atradimus.

Įdomiausi stalo žaidimai

Yra daug stalo žaidimų, kurie padeda puikiai suorganizuoti pobūvį ar pralaužti ledus vakarėlyje. Būtent šie, šiame sąraše esantys žaidimai tiks Jūsų vakarėliui, padės pagyvinti ramų vakarą su šeimos nariais bei tiks daugeliui kitų progų, kada norite pakankamai ramiai praleisti laiką, tačiau ieškote aktyvesnės pramogos. Tai puikus būdas pasikrauti teigiamomis emocijomis ir energija. 

Monopolis
Šis, legenda virtęs stalo žaidimas atsirado Didžiosios depresijos laikotarpiu 1930-ųjų Amerikoje. Žaidimo išradėjas Monopolį sukūrė kaip formą pašiepti kapitalizmo didžiausias ydas, nes pats buvo vienas iš tų, nuskurdusių per Didžiąją depresiją. Tačiau, nepaisant jo intencijų, žaidimas sukrovė jam milžiniškus turtus, o iš įkūrėjo idėją už didelius pinigus nupirko kompanija "Parker Brothers", vėliau tapusi "Hasbro" - vieni garsiausių stalo žaidimų platintojų ir gamintojų JAV. 

Žaidimo tikslas, įveikti kitus žaidėjus priverčiant juos bankrutuoti, arba per tam tikrą ėjimų skaičių sukaupti didžiausią kapitalą. Žaidimo taisyklės pakankamai paprastos, jis įtraukia visus žaidėjus vienodai, o prisijungti galinčių amžius tikrai nėra ribojamas, tad šis žaidimas praskaidrins dieną kiekvienam.

Alias
Suomių paskutiniajame XX a. dešimtmetyje sukurtas žaidimas sulaukė nepaprastos sėkmės Lietuvoje. Daugybė jo skirtingų versijų išleista su skirtingomis tematikomis bei įvairiais pakeitimais siekiant suįdominti bet kurį žaidėją. 

Žaidimo Alias tikslas - pakankamai paprastas. Reikia nurungti savo oponentus. Kad tą padarytų, visi žaidėjai turi susiskirstyti į komandas po du žmones, tada pasidalinti žaidimo kortelėmis. Ant kortelių yra parašyti 8 skirtingi žodžiai ar jų junginiai. Pasidalinus kortelėmis, visos komandos ridena kauliuką paeiliui ir veda savo figūrėlę tiek laukelių, kokia kauliuko skaitmenų suma išriedėjo. Priklausomai nuo skaičiaus ant laukelio, ant kurio nutūpta(arba kitos instrukcijos) komandos narys turi minutę išaiškinti savo komandos draugui tuo numeriu pažymėtus žodžius ant kortelės. Aiškinant žodį negalima naudoti jo šaknies ar rodyti atsakymo kitais būdais. Smagu!

Twister
Sunku Twister pavadinti tikru stalo žaidimu, nes jis žaidžiamas ant grindų ar ant žemės, tačiau pagal klasifikaciją šis žaidimas patenka į šią kategoriją. Tai jau visame pasaulyje legenda tapęs lankstumą ir Jūsų kūrybiškumą tikrinantis žaidimas, žinomas jau nuo 7-ojo XX amžiaus dešimtmečio. 

Žaidimo esmė - nenugriūti. Atrodo paprasta, bet šią užduotį "apsunkina" ir žaidimą įdomesniu paverčia jo žaidimo laukas. Tai kilimėlis ant kurio paeiliui išdėlioti keturių spalvų taškai. Kiekvienu ėjimu yra sukamas ratas, kuris visad parodo spalvą, o žmogui, kurio eilės metu ratas buvo pasuktas, reikia uždėti vieną iš savo galūnių ant tos spalvos laukelio. Pvz. "Martynas deda kairę ranką ant mėlynos" ir Martynas norom nenorom turi įvykdyti užduotį. Jeigu žaidėjas nugriūva - viskas, žaidimas baigtas. Atkelti kojų ar rankų nuo laukelių negalima, jeigu to nenurodo naujas rato pasukimas. 

Laivų mūšis
Tai jau tikra legenda šiame žanre. Laivų mūšį galima dėti į vieną kategoriją kaip "Kryžiukus ir nuliukus" ar "Kartuves", tačiau ne per seniausiai "Laivų mūšis" peraugo ir į stalo žaidimų rinką. Nors dauguma tikriausiai mėgo ar prisimena mokykloje praleistą laiką slepiant sąsiuvinį nuo suolo draugo ir spėliojant kur yra jo ar jos laivas, dabar turime ir modernesnes bei interaktyvesnes žaidimo versijas.

Žaidimo tikslas - sunaikinti priešininko laivų flotilę. Abu žaidėjai (žaidžiama 1 prieš 1) savo žaidimo lentoje išsidėlioja laivus. Išsidėlioję, pakaitomis "šaudo į priešininko pusę" - spėlioja kur patupdyti jų varžovo kreiseriai bei lėktuvnešiai. Atspėjus, priešininkas turi nuskandinti laivą arba dalį savo laivo. 

Scrabble
Amerikoje geriau žinomas žaidimas jau pasiekė ir Lietuvą, čia tapo pakankamai sėkmingu. Šis laiko praleidimo būdas sujungia šeimos narius, vyresnius ir jaunesnius žmones, draugus ir nepažįstamus siūlydamas pasivaržyti kalbos mylėtojams ir žodžio meistrams kartu. Tai vienas intensyviausių ir labiausiai kraują užkaitinti galinčių žaidimų, nes neretai smagu ir padiskutuoti ar toks žodis, kokį sudėjo Jūsų oponentas iš tiesų yra žodyne, tad tikrai galima ir smagiai praleisti laiką ir praplėsti akiratį.

Tikslas, surinkti kuo daugiau taškų protingai dėliojant žodžius lentoje.

Ticket to Ride
Naujas žaidimas, sukurtas tik 2004 metais, tačiau jau spėjęs tapti visų pamėgtu laisvalaikio "vagišiumi". Populiariausias pastarųjų dešimtmečių stalo žaidimas jau spėjo susižerti daugiau nei 150 mln. JAV dolerių pardavimo apimtimis ir džiuginti daugiau nei kelis milijonus žaidėjų visame pasaulyje.

Čia svarbu strateguoti ir sėkmingai atlikti savo ėjimus, norint savo traukinį ir jo vagonus nuvesti į galutinį punktą bei surinkti daugiausiai taškų. Tad reikia kuo daugiau taškų, o juos surinksite tiesdami ilgesnę traukinio liniją, būtent už ją ir yra suteikiami taškai. Papildomi taškai suteikiami ir už specialių maršrutų nutiesimą ir t.t.

Risk
Strategijos ir istorijos bei karinių žaisliukų mylėtojams yra "Risk". Tai puikus stalo žaidimas norint pasijausti karvedžiu bei tikrai puikiai padės laiką praleisti vyriškoje kompanijoje. Amžiaus cenzo čia nėra, o tvirta ir kariška žaidimo bazė tikrai įkaitins aplinką. 1957 metais sukurtas žaidimas vis dar sulaukia naujų papildymų ar kitokių versijų išleidimų šiomis dienomis.

Jei žaisite Risk, pasikeisdami atliksite ėjimus ir kariausite prieš savo varžovus, stengdamiesi iš jų atimti teritoriją. Jeigu žaidžia patyrę vilkai, gali trukti ir kelias valandas, o gal net ir keletą dienų iki tol, kol kris paskutinis Jūsų varžovas. Būtent dėl nenuspėjamos trukmės "Risk" ir žavi bei pritraukia milijonus žaidėjų ir dabar.  

Lažinkimės
Visų vakarėlių mėgstamiausias svečias - "Lažinkimės" greitai tampa kiekvieno jaunimo vakarėlio lankytoju ir taip pat populiarėja kitokių amžiaus grupių tarpe. "Lažinkimės" puikiai eliminuoja nejaukius tylos momentus, padeda išvengti neturėjimo ką veikti bei įtraukia žaidėjus tiek galvoti, tiek veikti fiziškai.

Žaidimo tikslas - sukaupti kuo daugiau valiutos. Čia pinigus gaunate už įvykdytas užduotis arba, jei atspėjate ar kitas žaidėjas įgyvendins savo užduotį. Pvz. ar išvardins 8 Europos sostines per 10 sekundžių, ar išstovės ant galvos 30 sekundžių ir panašiai. įvertinimas 4.5 / 5
Parašė Povilas Mančinskas 2017 m. gruodžio 16 d., perskaityta 1 512 k.
Visi straipsniai priklauso idomu.lt naujienų svetainei. Be sutikimo kopijuoti draudžiama.

Suradai klaidą ar neveikiančią nuorodą?

Pažymėkite problemos fragmentą pele ir paspauskite Ctrl + Enter.

Atsidariusiame lange aprašyk problemą ir išsiųsk pranešimą administracijai.

Panašūs straipsniai

Parašyk savo nuomonę

reload, if the code cannot be seen
Paskolų klubas

Kalendorius

«    Lapkritis 2019    »
PirAntTreKetPenŠešSek
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 

Kuri tema Jus labiausiai domina?

Finbee paskolos