ĮDOMU.LT - įdomiausios naujienos ir geriausi straipsniai

Įdomūs straipsniai apie kosmosą, gyvūnus, šalis ir pasaulį. Neįprasti faktai apie žmones, jų nutikimus ir atradimus.

Didžiausi visų laikų aferistai ir apgavikai

Lietuvoje seniau itin klestėjo telefoniniai sukčiai. Paskambinę žmogui prisistatydavo jo giminaičiu ar vaiku ir apsimesdavo patekę į bėdą. Taip išviliodavo pinigus iš patiklių piliečių. Buvo ir žlungantys bankai bei kiti apgavikai. Tačiau žvelgiant globaliu mastu jie yra tik menkos žuvelės jūroje palyginus su šiais grobuonimis. Išvilioję protu nesuvokiamas pinigų sumas, vedžioję už nosies milijonines auditorijas ar apgavę daugiau žmonių nei įmanoma suvokti ir pasisėmę titulų, jie įsirašė į istoriją.

Rosie Ruiz
Ak, sporto pasauli, savo kūrybingumu ir išradingumu niekad nesiliauji mūsų stebinti. Bostono maratonas yra vienas iš prestižiškiausių bėgimų visame pasaulyje. Kasmet daug tūkstančių bėgikų susirenka išbandyti savo jėgas ir stengiasi laimėti istorinį renginį. 1980 metais, kaip ir planuota vyko Bostono maratonas, kurį, moterų įskaitoje laimėjo, Rosie Ruiz – kubietiškos kilmės JAV pilietė. Tiesa tą ji padarė į trasą išlindusi likus vos 800 metrų iki finišo. Titulu džiaugėsi 8 dienas, iki kol afera išaiškėjo. Vis dėl to, R.Ruiz nebuvo prasta bėgikė, metais ankščiau ji Niu Jorko maratoną įveikė 11-u geriausiu laiku.

Ali Dia
Vertas paminėjimo Senegalo pilietis. Apsimetęs dabartiniu Liberijos prezidentu ir vienu garsiausių Afrikos futbolininku G.Weah, suteikė sau rekomendaciją ir gavo darbą. Ne bet kokį, o Anglijos Premier lygos klube Southampton. Gaila, viskas išaiškėjo gana greitai ir A.Dia tespėjo sužaisti 1 mačą Southampton sudėtyje, o vėliau buvo atleistas.

Bernis Madofas
Šis biržos makleris ir investicijų specialistas yra bene garsiausias pastarųjų dešimtmečių sukčius. Manoma, kad jo aferos dydis siekė 65 milijardus JAV dolerių. Išnaudodavęs Ponzi schemą, kada seniems investuotojams mokami dividendai iš naujų investuotojų suneštų lėšų. B.Madoffas prisipažino apgavęs apie 5,000 savo klientų ir 2009 metais buvo nuteistas. Dabar jau garbingo 79-erių metų amžiaus sukčius į laisvę galės išeiti tik praėjus 150-čiai metų po įkalinimo. Todėl tikriausiai dienos šviesos jau nebeišvys.

Frenkas Abagnale‘as
Frenkas Vilijamas Abagneilas jaunesnysis yra tokia šarminga asmenybė, kad apie jo gyvenimą sukurta autobiografinė drama „Pagauk, jei gali“. Filme sukčių vaidino pats L.Di Kaprio, o F.Abagnale‘as išgarsėjo kaip čekių klastotojas ir profesionalus apsimetėlis. Ilgai vedžiojo už nosies tuo metu garsiausias Pan Am oro linijas, išsigrynino milijonines sumas ir ne vienerius metus slapstėsi nuo teisėsaugos. Iki 21-ojo savo gimtadienio dusyk pabėgo iš teisėsaugos gniaužtų, vieną sykį iš stovinčio lėktuvo kitą tiesiai iš federalinės sulaikymo įstaigos. Neilgai praleidęs kalėjime, patekęs laisvėn iškart gavo darbą FTB kaip čekių klastojimo ekspertas. Dabar vadovauja finansinių apgavysčių konsultacinei kompanijai.

Charles‘as Ponzi
Dažniausiai genialumas slypi paprastume. Tą suprato italų emigrantas Čarlzas Ponzi. Tokį pseudonimą pasirinko turbūt todėl, kad amerikiečiui savo tikruoju vardu prisistatyti būtų buvę sunku: Carlo Pietro Giovanni Guglielmo Tebaldo Ponzi... Atvykęs į Šiaurės Ameriką išgarsėjo kaip pinigų išviliotojas ir apgavikas. Klientams pažadėdavo 50 proc. pelną ir grąžą per 45 dienas arba 100 proc. pelną per 90 dienų. Naujų investuotojų atneštus pinigus kaip pelną nunešdavo seniesiems, o likusią dalį pasilikdavo. Nors šitos schemos ir neatrado, jo veikla išgarsino ją ir pagal Č. Ponzi buvo pavadinta. Investuotojams tada kainavo per 20 milijonų JAV dolerių arba virš 300 mln. dabartiniais pinigais.

Jordan‘as Belfort‘as
Volstryto vilku pramintas verslininkas sukūrė piramidės principu pinigus plovusią įmonę Stratton Oakmont. Ji paimdavo investuotojų pinigus ir juos turėjo investuoti į klientų norimas įmones, tačiau iš tiesų pinigai keliaudavo į vadinamąsias „penny stocks“ arba centų vertės akcijas iš kurių buvo dideli komisiniai mokesčiai. J. Belfortas augo kaip talentingas pardavėjas su didelėmis ambicijomis prasimušti Volstryte. Pirmasis jo blynas prisvilo ir firma, kurioje darbavosi – bankrutavo, tad jis nusprendė skintis savo kelią. Išplovė per 350 mln. JAV dolerių dabartiniais pinigais, tačiau kalėjime sėdėjo tik 1 metus ir 10 mėnesių. Jau laisvėje, dirba kaip finansų konsultantas, patarėjas, motyvatorius, coacheris. Jo istorija ekranizuota filme „Volstryto vilkas“.

Milli Vanilli
Gražuoliukų vokiečių duetas muzikos pasaulį praūžė kaip uraganas. Vėlyvais 80-aisiais jie tapo tikra RnB sensacija. Pasižymėję puikia choreografija, angeliškais balsais ir kitais puikiais sceniniais atributais jie net laimėjo Grammy apdovanojimą. Tačiau jį teko grąžinti, kai išaiškėjo, jog abu atlikėjai neįdainavo nė vienos savo dainos, o tiesiog naudodavosi fonogramomis. Bandė daryti sugrįžimą 1998 metais, tačiau, be abejo buvo daugiau pajuokos objektas nei rimti atlikėjai.

Daniel‘is Lugo
Dešimtojo dešimtmečio pradžioje JAV buvo daug ambicingų žmonių. Vienas iš tokių, Majamio kultūristas D. Lugo. Savo gyvenimą paskyręs raumenų pumpavimui visad norėjo daugiau, todėl pagrobė verslininką ir kartu su kultūristais kolegomis kankino bei terorizavo kol pavyko išvilioti milijonus. Klastojo dokumentus ir ilgai slėpė nusikaltimo pėdsakus, tačiau pritrūkus pinigų ėmėsi kito darbo. Nužudė ir rūgštyje ištirpinti bandė kito milijonieriaus ir jo draugės kūnus bei siekė pasisavinti milijoninį turtą. Buvo pagauti ir nuteisti. D. Lugo pripažintas operacijos galva, sukurstęs savo patiklius draugus atlikti nusikaltimą. Nuteistas myriop. Istorija yra ekranizuota meniniame filme „Pain and Gain“.
įvertinimas 4.5 / 5
Parašė Povilas Mančinskas 2018 m. kovo 08 d., perskaityta 1 180 k.
Visi straipsniai priklauso idomu.lt naujienų svetainei. Be sutikimo kopijuoti draudžiama.

Suradai klaidą ar neveikiančią nuorodą?

Pažymėkite problemos fragmentą pele ir paspauskite Ctrl + Enter.

Atsidariusiame lange aprašyk problemą ir išsiųsk pranešimą administracijai.

Parašyk savo nuomonę

reload, if the code cannot be seen
Paskolų klubas

Kalendorius

«    Lapkritis 2019    »
PirAntTreKetPenŠešSek
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 

Kuri tema Jus labiausiai domina?

Finbee paskolos